Dodaj do ulubionych

Zapalenie chrząstki stawowej

09.05.06, 14:17

Witam!
Jako osoba niekompetenta w medycynie, chciałam prosić o pomoc i poradę, ponieważ
nie wiem co znaczy moje schorzenie i czy nie ma sposobu na tańsze leczenie. A
więc do rzeczy:

Dwa miesiące temu miałam wypadek w wyniku którego uznałam, uszkodzenia łąkotki i
skręcenia kolana, oraz skręcenia łokcia. Z łokciem okej, z kolanem troche
gorzej, lekarz miesiąc temu przepisał mi orteze na kolano. Przed chwilą wróciłam
od niego tym razem stwierdził że łąkotka się regeneruje, ale mam zapalenie
chrząstki stawowej, przepisał mi: Majamil 100 mg, Dep. kodra?<nie umiem się
rozczytać, w każdym razie to ma być zastrzyk do kolana, mam przyjść na niego
jutro>, Ortholan żel...no i oczywiście orteze mam nosić w dalszym ciągu.
Wszystko by było w porządku gdyby nie powiedział że za 2 tygodnie mam przyjść do
kontroli a wtedy przepisze mi jakieś zaszczyki homeopatyczne... których seria
kosztuje 120 złoty :/.... No i właśnie czy takie leczenie jest odpowiednie i nie
ma jakiś tańszych sposobów leczenia? i co to właściwie jest te zapalenie
chrząstki stawowej... Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • repair Re: Zapalenie chrząstki stawowej 09.05.06, 16:04
      Pierwszy raz słysze o takiej dolegliwości, choć nie jestem ortopedą i miałbym
      prawo. Podejrzewam jednak, że chodzi o tzw chondromalację. Ale to mniej
      istotne. Kolano boli już dwa miesiące, a Ty najbardziej przejmujesz się
      czekającymi Cię wydatkami. Rozumiem, że można mieć problemy finansowe, ale na
      przewlekłym bólu kolana nie można oszczędzać. Nie piszesz jakie są w tej chwili
      objawy, ale niezależie od nich zastrzyki w kolano to taka tam forma stosowana
      często przez ortopedów, którzy nie chcą bądź nie potrafią sięgnąć po inne
      środki. Nie piszesz natomiast nic o rehabilitacji, co niepokoi.
      R
      • eva_2 Re: Zapalenie chrząstki stawowej 09.05.06, 17:17
        Nie słyszałeś nigdy o osteochondritis? A o zapaleniu stawów słyszałeś? No a
        własnie chrząstka jest nieodłącznym elementem każdego stawu. Chondromalacja to
        rozmiękanie chrząstki. Zgodzę się co do tego że na zdrowiu nie warto oszczędzać
        ale te zastrzyki za 120 zł to mi trochę pachnie homeopatią... Rehabilitacja jak
        najbardziej, ja jestem entuzjastką laserów biostymulacyjnych ale inne metody też
        czasem pomagają (krio albo diadynamika). No i dieta (kolagen - a więc żelatyna,
        galaretki, salceson).
        • repair Re: Zapalenie chrząstki stawowej 09.05.06, 17:30
          > Nie słyszałeś nigdy o osteochondritis? A o zapaleniu stawów słyszałeś?
          Słyszałem, tylko nie wiem co to ma do rzeczy.

>Rehabilitacja jak
          > najbardziej, ja jestem entuzjastką laserów biostymulacyjnych ale inne metody
          > czasem pomagają (krio albo diadynamika).
          O laserach to już Ci chyba pisałem.

> No i dieta (kolagen - a więc żelatyna,
          > galaretki, salceson).
          Może jeszcze glukozamina...
          • eva_2 Re: Zapalenie chrząstki stawowej 09.05.06, 17:55
            >O laserach to już Ci chyba pisałem.

Z tego co pisałeś wywnioskowałam że to nie Twoja "działka" i po prostu się na
            tym nie znasz... Ale nie traktuj tego jako złośliwość, nie można znać się na
            wszystkim.
              • eva_2 Re: Zapalenie chrząstki stawowej 09.05.06, 18:11
                No to faktycznie źle się stało że się zraziłeś bo metoda jest dobra i rozwojowa.
                Poczytaj trochę o laserach biostymulacyjnych w internecie to może zmienisz
                zdanie. Niestety jest wielu naciągaczy którzy mają "coś na kształt lasera" i
                wykonują pseudo-zabiegi no i oczywiście psują laserom opinię. Sama widziałam jak
                na targach medycyny naturalnej Wietnamczycy sprzedawali "lasery" w kształcie
                długopisa zasilane dwoma bateriami "paluszkami" i jeszcze wmawiali ludziom że
                wszystko tym można leczyć. Takie życie... szarlatanów nie brakuje.
        • opierzona Re: Zapalenie chrząstki stawowej 09.05.06, 17:41
          eva_2 napisała:
          >Rehabilitacja jak najbardziej, ja jestem entuzjastką laserów biostymulacyjnych ale inne metody te
          > ż
          > czasem pomagają (krio albo diadynamika).

A inne nie pomagaja?
          A magnetoterapia nie?
          A UD?
          Diadynamik (chyba ze CP i LP (albo kombinacje MM i RS) ale sa lepsze prady do tego) i krio w takich
          przypadkach stosuje sie do usmierzenia bolow. A jesli chodzi o pobudzenie ukladu krwionosnego to
          lepsza jest i tak stara dobra galwanicacja (choc nieprzyjemna)

Lasery ok. Dobra sprawa.
          • eva_2 Re: Zapalenie chrząstki stawowej 09.05.06, 18:03
            Pole magnetyczne bardzo dobrze wspomaga laser, co do galwanizacji... wolę
            jontoforezę. Według mojego doświadczenia najlepiej zacząć od lasera, dopiero jak
            laser nie pomoże - próbować innych sposobów (dobry laser pomaga w 90%).
                • repair Re: Zapalenie chrząstki stawowej 09.05.06, 18:38
                  Dobrze, jak jest stan zapalny to OK. Tylko ćwiczyć jeszcze trzeba. A jak nie ma
                  to tylko ćwiczyć. Oczywiście Twoje pacjentki/ci wolą pod laserem i poczytać
                  Gościa Niedzielnego. Ale to ich wybór, już wkrótce będą mogły/li trochę więcej
                  się pobyczyć po alloplastyce :-)
                • mmagda12 Re: Zapalenie chrząstki stawowej 09.05.06, 18:42
                  Ten zastrzyk to napewno tzw blokada.Tak mowia ,ze blokada to ostatecznosc ,nie
                  wiem ile w tym prawdy/ Kolano ma prawo bolec dwa m-ce ,a nawet wiecej .Do 4-m-
                  cy ,odbudowuje sie chrzastka stawowa[nie jest to moja opinia tylko
                  ortopedy].Laser ,jak najbardziej magnetronic , moze UD i racje tu przyznam
                  opierzonemu.Uwaga ,fachowcem w tej dziedzinie nie jestem ,ale corka po urazie
                  kolana miala ,te wszystkie zabiegi.
                      • repair Re: Zapalenie chrząstki stawowej 09.05.06, 21:57
                        > Repair nie lap mnie za slowa ,widocznie ortopeda byl szamanem.No dobra ,kiedy
                        > wreczenie Oskara?
                        Przekręciłaś trochę nagrodę, ale dobrze. Nawet bardziej pasuje. Będzie wtedy
                        gdy zrozumiesz na czym polegają Twoje dolegliwości. Sam Ci go wręcze.
                        R
                        • mmagda12 Re: Repair 10.05.06, 09:16
                          Nagrody nie przekrecilam ,piszac o Oskarze mialam na mysli ,xe
                          ortopeda "sprzedal corce dobry bajer".Zagoglowalam dzisiaj i to fakt ,ze nie
                          mial racji.
                          "Chrząstka nie jest unerwiona i nie ma naczyń krwionośnych. Regeneracja
                          chrząstki nie jest możliwa gdyż nie posiada ona ochrzęstnej, od której mogłaby
                          postępować regeneracja." Zwracam honor-przepraszam
                          Tu nie chodzi o mnie i moje dolegliwosci ,tylko o corke .Wypadek w pracy ,i do
                          dzisiaj ma problemy z kolanami [1,5 roku].Jezeli chodzi o zabiegi ,poparlam
                          opierzonego ,bo rzeczywiscie miala takie.
                          A wiec ,czas wyjasnic z ortopeda.Pozdro
            • opierzona Re: Zapalenie chrząstki stawowej 09.05.06, 18:55
              eva_2 napisała:

> Pole magnetyczne bardzo dobrze wspomaga laser, co do galwanizacji... wolę
              > jontoforezę.
              A duzo sie to rozni...
              A tzw. wcierki nie mozna zrobic?

Według mojego doświadczenia najlepiej zacząć od lasera, dopiero ja
              > k
              > laser nie pomoże - próbować innych sposobów (dobry laser pomaga w 90%).
              Ale z tym laserem nie przesadzaj...
              Na zlamanie 'trojkostkowe' tez wrzucisz jako pierwszy laser?
              No to graulacje...

I co to znaczy 'dobry laser'?
              Made in ...
              Czy
              Made by ...
        • ola_tychy Re: Zapalenie chrząstki stawowej 10.05.06, 07:50
          A więc tak: Lekarz powiedział że to zaszczyki hemoopatyczne, a na rehabilitacje
          czekało by się do jesieni także lekarzodstąpił, co do bólu to czuje
          przeskakiwania i po wiekszych wysilkach kolano bardzo boli(chodziaz w trakcie
          tez, ale nie tak bardzo) O diecie nic nie mówił, powiedział tylko że to się
          długo leczy... a czy jest szansa np na sanatorium?
          • repair Re: Zapalenie chrząstki stawowej 10.05.06, 08:43
            > A więc tak: Lekarz powiedział że to zaszczyki hemoopatyczne
            Zastrzyki homeopatyczne, pisałaś. Zeel T pewnie. Nawet nie będe pisał co o tym
            sądzę.

>, a na rehabilitacje
            > czekało by się do jesieni także lekarzodstąpił, co do bólu to czuje
            > przeskakiwania i po wiekszych wysilkach kolano bardzo boli(chodziaz w trakcie
            > tez, ale nie tak bardzo)
            Do rehabilitacji, prywatnie się nie czeka. Wystarczy kilka wizyt w celu
            instruktażu ćwiczeń. A potem reguralna praca własna.

>O diecie nic nie mówił, powiedział tylko że to się
            > długo leczy
            Nie chciało mu się pewnie mówić, o rzeczach, które mają 1% znaczenia.

>... a czy jest szansa np na sanatorium?
            Jak się chce unikać życia, to zawsze jest.

R
            • ola_tychy Re: Zapalenie chrząstki stawowej 10.05.06, 10:59
              Co pan sądzi o tych zastrzykach? Na prywatną rehabilitację mnie nie stać.Nie
              chce unikać życia tylko wolałabym rehabilitacje bezpłatną a wiem że w
              sanatorium za nią nie będę płacić. a więc wprowadzić do diety kisiele itp?
              • repair Re: Zapalenie chrząstki stawowej 10.05.06, 16:59
                > Co pan sądzi o tych zastrzykach?
                Nie jestem żaden Pan, a GG mam 32942. Nie będę tu pisał, gdyż nie lubię się
                wyrażać na forach w sposób niecenzurowany.

>Na prywatną rehabilitację mnie nie stać
                Też kiedyś oszczędzałem na kolanie.

R
                • eva_2 Re: Zapalenie chrząstki stawowej 10.05.06, 20:46
                  A więc dobrze przeczuwałam, że to homeopatyczne badziewie... Szkoda tych 120
                  złotych na Zeel. Nie ma sensu wstrzykiwać sobie wody destylowanej, zwłaszcza za
                  takie pieniądze. Jesli coś Ci przeskakuje w kolanie... hmm... czy ortopeda
                  proponował jakieś konkretne badania? Artroskopię albo rezonans magnetyczny?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka