Dodaj do ulubionych

uczulenie po kąpieli

12.09.06, 00:27
Mam pytanie. Czy może jest ktoś na forum kto ma lub miał podobny problem? A
mianowicie, od kilku miesięcy mam uciążliwą wysypkę, tzn. czerwone plamy
zaczynające się od ramion do pasa, te plamy są strasznie swędzące i wyglądają
jak pokrzywka, bardzo jest to uciążliwe, utrzymuje się ok.godziny a potem
wszystko znika.Zawsze mi to wyskakuje od razu po kąpieli, gdy wysuszę się
ręcznikiem. Nadmieniam, że zmieniłam proszek do prania, mydło, kosmetyki i
nic! Czy to może być uczulenie na wodę???Nigdy nie miałam problemów ze skórą,
to jest straszne i męczące. Co to może
być?
Obserwuj wątek
    • cd.action1 Re: uczulenie po kąpieli 12.09.06, 02:07
      Witaj,
      pamietam, ze gdy mialem 10-15 lat mialem to samo, tylko ze po wyjsciu z basenu.
      Generalnie bylem chyba uczulony na chlor. Pisze 'bylem' i 'chyba' bo nic z tym
      nie zrobilem i samo przeszlo (aczkolwiek staralem sie unikac basenu, moze
      powsciagliwosc troche pomogla?). Obecnie chodze na basen codziennie i nic mi nie
      jest.
      Natomiast wracajac do Twojego problemu - moja mama miala to samo przez pewien
      okres (w mniejszym stopniu - cale cialo bardzo ja swedzialo i musialem ja drapac
      szczotka ryzowa). Mama zajmuje sie medycyna niekonwencjonalna, dlatego zamiast
      szukac porad u lekarzy sprobowala sama cos wykombinowac. Przez pewien okres
      czasu kapala i myla sie tylko w wodzie gotowanej i okazalo sie, ze dolegliwosci
      ustapily. Teraz myje sie juz w normalnej wodzie. Moze powinnas sprobowac?

Moze to wymaga chwilowej powsciagliwosci od tego, co powoduje dane objawy?
      • wioletta123 Re: uczulenie po kąpieli 12.09.06, 02:32
        Spróbuję i takiej metody, bo naprawdę nie mam pojęcia co to jest.A jeśli chodzi
        o kapiele, to nie przesadzam, kąpię się raz dziennie.Ale może to rzeczywiście
        uczulenie na chlor...?W każdym razie i tak muszę przejść się do dermatologa jak
        to nie przejdzie.Ale dzięki za rady :)Pozdrawiam.
        • prow-or Re: uczulenie po kąpieli 12.09.06, 13:41
          Niestety nasza "kranówka" zawiera całą masę niepożądanych składników.Wiele z nich to składniki Tablicy Mendelejewa.W skrajnych przypadkach można trafić na związki rtęci czy też na azbest. Jak z tego wynika nie tylko chlor może zaszkodzić.
    • barka01 Re: uczulenie po kąpieli 12.09.06, 14:38
      Mam uczulenie na chlor i na mydło. Szybki prysznic rozwiazuje problem chloru.
      Mydło w zasasdzie też mozna wyłączyć. Choć czasami trudno to czysto da się żyć i
      bez niego ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka