Dodaj do ulubionych

Po operacji kamicy żółciowej....znowu kamienie???

17.09.06, 22:01
Jestem ciekawa czy ktoś miał wycięty woreczek żółciowy z powodu kamicy i czy
mu się pojawiły nowe kamienie.
Mój mąż jest 11 miesięcy po laparoskopii i zaczyna mieć podobne dolegliwości
jak przed zabiegiem. Czy jest możliwe, że kamienie znowu się pojawiły? I gdzie
skoro nie ma woreczka? W przewodach żółciowych też mogą być?
Obserwuj wątek
    • barbara89 Re: Po operacji kamicy żółciowej....znowu kamieni 17.09.06, 22:08
      Jestem po podobnej operacji juz blisko 30 lat.Na poczatku po operacji miałam
      podobne objawy i też myślałam,że powtórka z rozrywki.Zrobiłam USG - bez zmian
      - zastosowałam dietę i w porządku jak do tej pory chociaż czasami sobie
      pozwalałam na szalone jedzenie tego czego co zabronione.
      Z tego co wiem(nie ma reguły)kamienie mogą sie pojawić w przewodach pokarmowych.
      Jak na razie tyle czasu po operacji nie mam dotkliwych dolegliwości
      Pozdrawiam
      Barbara
      • szu-lim Re: Po operacji kamicy żółciowej....znowu kamieni 18.09.06, 16:23
        Moja siostra jest po operacji 14 lat(laparoskopia).Od 10 dnia po zabiegu zaczęła
        jesc wszystko,dosłownie,bigosy,żeberka w kapuście,groch wszystko ciężkostrawne i
        nic jej nie jest,zero diety.Najgorzej zadac sie z dietą,dieta powinna byc
        taka"metoda prób i błedów"Jak cos organizm odrzuci i zacznie bolec czy gnieśc to
        poprostu odstawić,ale nalezy jesc wszystkiego po trochu i obserwowac siebie.Acha
        i zeby było smiesznie to przy tej laparoskopii jak jej najpierw wyjęto kamole a
        pozniej wyciagano pecherzyk to sie rozlał i trzeba było płukaj otrzewna i zabieg
        trwał 4 godz.dłużej od tradycyjnej operacji.Lekarz powiedział ze cud się stał ze
        nic jej nie jest.
    • kamilakz Re: Po operacji kamicy żółciowej....znowu kamieni 18.09.06, 13:36
      mój mąż też miał usunięty woreczek żłciowy 11 lat temu. ale wcale nie było
      później dobrze tylko coraz gorzej. zaczeły wysiadać inne narządy przede
      wszystkim żołądek.niestety brak woreczka żółciowego powoduje bardzo dużo
      schorzeń. ale trafiliśmy do kogoś kto dokładnie wiedział co mu jest i pomaga
      nam do tej pory. jeśli będziesz chciała wiedzieć coś więcej to napisz na moją
      skrzynkę. pozdrawiam. Kamila.
          • emi56 Re: Po operacji kamicy żółciowej....znowu kamieni 19.09.06, 00:22
            A to ja opowiem Wam historie nie z tej ziemi. Ze trzy lata temu sasiadka, drzwi
            obok, pojechala do corki na pomorze i tam dostala atak woreczka zolciowego.
            Zabrano ja do szpitala i zrobiono operacje. Przyjechala do domu [do Wroclawia]
            i dalej miala bole. Poszla wiec do lekarza i na przeswietlenie, i okazalo sie
            ze nadal miala woreczek z kamieniami. Tu we Wrocku zoperowali ja drugi raz.
            Pani ta ma wszystkie dokumety pierwszego usuniecia woreczka . Miala tez blizne
            po operacji. Pytala lekarzy czy moze zlozyc skarge na tych z pomorza. Lekarz
            wroclawski powiedzial ze szkoda zachodu.Kosztowac ja bedzie duzo nerwow i
            pieniedzy zeby to udowadniac.Pani ta to starsza osoba i zrezygnowala ze
            zlozenia skargi.Teraz wyglada to jak by miala usowane dwa woreczki.
    • agapo116 Re: Po operacji kamicy żółciowej....znowu kamieni 19.09.06, 10:58
      Po pierwsze dziekuję za te wszystkie odpowiedzi. Z tego co przeczytałam to można
      stwierdzić, że nie zawsze jest tak kolorowo jakby się oczekiwało. A my
      myśleliśmy, że po zabiegu będzie spokój.
      Jeżeli chodzi o dietę to mąż w szpitalu wysłuchał na ten temat co miał lekarz do
      powiedzenia. Właśnie tak jak napisała szu-lim , pomału wprowadzać wszystko do
      codziennej diety i żywić się tak jak zdrowy człowiek. Teraz nie wiem czy to było
      dobre. Może u młodszych inaczej wygląda przemiana materii, a mąż jako
      cztredziestolatek powinien już nieco ostrożniej podejść do tej diety. Sama nie
      wiem. Oby tylko nie wróciły się te kamienie - bo gdzieś słyszałam o kamieniach w
      drogach żółciowych.
      Po operacji (8 tygodni) podczas wizyty kontrolnej, mąż miał robione USG i
      wszystko było w porządku. Za 1,5 miesiąca będzie miał termin na badania okresowe
      z pracy to poprosi lekarza o skierowanie na USG. A tym czasem musi trochę
      przystopować z tym jedzeniem.
      Pozdrawiam i dziękuję :))
      • kerax Re: Po operacji kamicy żółciowej....znowu kamieni 19.09.06, 23:35
        Sorki, że się wtrącam, ale jestem przekonany, że powinniście pomyśleć o
        suplementach diety. Chodzi o to, żeby uzupełniać pożywienie naturalnymi
        witaminami, pierwiastkami śladowymi, aminokwasami itp. W ten sposób dacie sobie
        szanse na lepsze trawienie, lepsze przyswajanie, a co się z tym wiąże, lepsze
        samopoczucie, lepszy komfort życia.
        Pozdrawiam i współczuje cierpiącym.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka