Dodaj do ulubionych

Nawilżenie śluzówki przy klimie?

09.10.06, 16:06
Czy może jest jakiś środek na nawilżenie śluzówki nosa i ogólnie też gardła
chyba przy non-stop działającej klimie w biurze (biuro bez otwieranych okien)
- teraz zaczynają do tego już grzać (chociaz moim zdaniem, za wcześnie) i mam
już strupki w nochalu od tego suchego powietrza :/

Obserwuj wątek
    • anikasak Re: Nawilżenie śluzówki przy klimie? 09.10.06, 21:13
      na gardło kapsułki A+E - przegryzane, 2 razy dziennie, ewentualnie płukanie
      gardła sokiem z markchwi - można też go oczywiście pić :)

a do nosa najlepiej jakiś preparat z naturalnym nawilżaczem - jest taka sól
      morska w pstrykaczu - są takie dla małych dzieci, ale dla dorosłych też sie
      nadają :)
    • teletombola1 Re: Nawilżenie śluzówki przy klimie? 09.10.06, 21:23
      Sól morska "marimar"
      • vika80 Re: Nawilżenie śluzówki przy klimie? 10.10.06, 13:34
        tak tak - dokładnie - sól morska w sprayu, bardzo pomaga, odświeża przy okazji -
        lepiej się oddycha. Otrivin też teraz wprowadził taką sól morską w atomizerze w
        małym opakowaniu to można do torebki (tylko to malutkie ma to psikadło bo to dla
        dzidziusiów jest ale delikatne przynajmniej - 15 złotych kosztuje buteleczka).
        • boginipiekna Re: Nawilżenie śluzówki przy klimie? 10.10.06, 14:10
          Jest specjalny spray do nawilazania gardła do kupienia w aptece, wszystkie
          roztwory soli morskiej typu sterimar, dismar, marimar itp. Mozna też zakupic
          preparat w zelu do stosowania miejscowego niestety nie pamietam nazwy :(
    • mitrana Re: Nawilżenie śluzówki przy klimie? 04.12.06, 10:50
      Jestem w ciąży i w zasadzie niczego nie mogę używać,a u nas w biurze grzeją
      tak, ze oszaleć można. Ale lekarka doradziła mi, że jak mam wysuszoną śluzówkę,
      żeby używać otrivinu extracare dla dzieciaczków, że jetst bardzo delikatny,
      bezpieczny. Więc go zaczęłam stosować i od razu lepiej.
    • kasinek4 Re: Nawilżenie śluzówki przy klimie? 07.12.06, 12:23
      Ja od niedawna jestem fanką otrivinu dla dzieci (taki z witaminą b5). Niech to
      nikogo nie zmyli, ze dla dzieci, bo jest świetny dla tych trochę większych.
      Pożyczam więc od swojego malucha. Cudownie nawilża nos i przynosi ulgę jak jest
      sucho w mieszkaniu i pracy (zwłaszcza teraz)
    • michal.ch Re: Nawilżenie śluzówki przy klimie? 08.12.06, 11:03
      O, ciekawy temat. Też mam problem z powietrzem w klimatyzowanych
      pomieszczeniach. Czasami dostaję napadów suchego kaszlu i jest to delikatnie
      mówiąc irytujące. Wystarczy wyjść na dwór i samo przechodzi. Niestety nie zawsze
      tak można. :)
      • ol16 Re: Nawilżenie śluzówki przy klimie? 22.12.06, 16:40
        Ja się ratuję otrivinem z solą morską i witaminą b. Dobrze nawilża, nie
        podrażnia i ma całkiem przystępną cenę.
    • barka01 Re: Nawilżenie śluzówki przy klimie? 22.12.06, 17:54
      Cieszę sie że poruszyliście ten temat. Też cierpię na chroniczne przesuszenie
      śluzówek. U mnie spowodowane jest to lekami, przy stosowaniu których występuje
      to właśnie działanie uboczne :((
      Napiszcie może coś jeszcze o dalszych domowych sposobach na suche śluzówki.
    • gosiaokruszek Re: Nawilżenie śluzówki przy klimie? 22.12.06, 20:40
      Witam,ja równiez cierpię na tę dolegliwość.Pomaga mi picie bardzo dużych ilości
      wody niegazowanej(praktycznie się z nia nie rozstaję,nawet noca mam przy
      łóżku),spożywam Ekogal ,zakręcam kaloryfery w domu.Lekarka mi poradziła również
      pić siemie lniane.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka