Dodaj do ulubionych

trzustka znacznie hyperechogenna?

10.10.06, 17:57
Własnie wróciłam z badania usg jamy brzusznej i jestem przerażona. Pani doktor powiedziała, że mam trzustkę jak u starego schorowanego człowieka. Mam 34 lata, nigdy nie paliłam papierosów, nie piję kawy, alkoholu, wydaje mi się, że zdrowo sie odżywiam, więc skąd to się wzieło? Brzuch mam jakbym była w dziewiątym miesiącu ciąży!
Obserwuj wątek
    • tigerness.74 Re: trzustka znacznie hyperechogenna? 10.10.06, 21:01
      Pani doktor była szczera do bólu-i bardzo dobrze. Trzustka hyperechogenna-czyli
      o podwyższonej echogeniczności (wtedy, kiedy głowica USG odbiera silniejszy niż
      normalnie sygnał z narządu)może świadczyć np. o przewlekłych zmianach zapalnych
      tego narządu, o kamicy przewodu Wirsunga. Lekarze w takich przypadkach czasami
      podejrzewają także cukrzycę. Piszesz, że masz ogromny brzuch-a inne objawy? Czy
      boli Ciebie ten brzuch, czy wystąpiły problemy z wypróżnianiem, nudności,
      podwyższona temperatura? czy wykonywałaś morfologię (zwłaszcza cukier-na czczo
      i po obciążeniu oraz enzym-diastaza w surowicy krwi)oraz badanie moczu? Moim
      zdaniem wskazane byłoby wykonanie (oprócz morfologii i moczu) ERCP (inaczej
      ECPW)-endoskopowej pankreatocholangiografii wstecznej:

www.zdrowie.med.pl/uk_trawienny/badania/cholangiopankreatografia.html

a na pewno tomografii komputerowej całej jamy brzusznej.
      • otea Re: trzustka znacznie hyperechogenna? 11.10.06, 07:39
        Jak chodziłam do szkoły średniej to cokolwiek bym nie zjadła to miałam okropny,
        taki piekący ból "z przodu pod żebrami". Potem dolegliwości ustapiły. Objawy na
        dzisiaj: nudności, problemy z wypróznianiem, czy zjem mała kromkę chleba
        czy "kilogram kiełbasy" od razu robi mi się wzdęty szpiczasty brzuch, przytyłam
        w ciągu roku 10kg /nie objadam się/.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka