Dodaj do ulubionych

Chora trzustka-w którym miejscu bolą plecy ?

29.11.06, 19:43
Proszę napiszcie,czy ból pleców na dole ale taki po dwóch stronach dziwny
może być objawem zapalenia trzustki ?Czy jest to raczej objaw po rwie
kulszowej i zapaleniu korzonków ?
Wariuję,niewiem już co mi jest :-( bolą mnie plecy z tylu na dole,ale też
czuję dziwne puchnięcie brzucha jakby opasowuje mnie ten ból (sam brzuch ba
górze nie boli)nie mam kolki itp.
Rok temu przeszłam operację usunięcia pęcherzyka żółciowego dlatego
zastanawiam się czy to może być trzustka ...
cała się trzęsę z nerwów,po poczytaniu sobie o objawach zapalenia trzustki
czuję,że brzuch mi robi się coraz wiekszy
Obserwuj wątek
    • fraaszka Re: Chora trzustka-w którym miejscu bolą plecy ? 29.11.06, 19:49
      przestań się sama nakręcać
      u mnie zapalenie trzustki lekarze zdiagnozowali dopiero w drugim dniu pobytu w
      szpitalu
      a ty chcesz żeby zrobić to na forum?
      skonsultuj się z lekarzem, na pewno zleci ci dodatkowe badania

ps. u mnie przy zapaleniu trzustki ból osiągał takie natężenie, że traciłam
      przytomność
      • nikitka5 Re: Chora trzustka-w którym miejscu bolą plecy ? 29.11.06, 19:58
        przepraszam,bardzo sie zdenerwowałam :-( otóż ja po operacju usunięcia
        pęcherzyka żółciowego,miałam lewostronne bóle i chodziłam do lekarzy,miedzy
        innymi gastrologa i gastroene... robiłam usg,gastroskopię,morfologię i badania
        na poniom żelaza,potasu.
        Gastrolog stwierdził,że nie mam chorej trzustki,że to jelito drażliwe i reflux.
        Jednak słyszałam,że trzistkę jest bardzo ciężko zdiagnozować,dziś zaczęły mnie
        mocno boleć te plecy i brzuch mi bardzo urósł,czuję jakby puchnięcie.
        Wypiłam dziś 2 szklanki pepsi,ale przecież nie spowodowalabyona takich objawów.
        Dlatego chciałam tylko zapytać o rodzaj bólu pleców przy zapaleniu trzustki i
        czy w czasie zapalenia może być tak,że ma się tylko bóle pleców i wzdęcia ...
        • fraaszka Re: Chora trzustka-w którym miejscu bolą plecy ? 29.11.06, 20:10
          ja nie miałam wzdęć
          bóle miałam opasujące, z największym nasileniem na górne części brzucha i do
          tego wymioty
          przyczyną były kamienie (hehehe, miałam wtedy 20 lat -skąd w takim wieku kamienie?)
          przejdź się do lekarza i nie słuchaj różnych przedziwnych opowieści znajomych
          ci to dopiero potrafią straszyć...

• nikitka5 Re: Chora trzustka-w którym miejscu bolą plecy ? 29.11.06, 20:30
            dziękuję za odpowiedź,proszę napisz mi jeszcze czy były to bardziej bóle pleców
            czy bardziej ból z przodu jak brzuch ??
            Moja lekarka twierdzi,że to nie trzustka,ale ja dziś zaczelam panikować,bo
            naprawdę czuję dziwne puchnięcie brzucha i ból pleców na dole taki jakbym
            czucie w nich tracila :-((
            Do tego ja chodziłam rok czasu z atakami woreczka żolciowego a wmawiali mi,że
            to na tle nerwowym,dlatego tak sie boję,straciłam zaufanie do lekarzy.
            A wiem,że zapalenie trzustki powiązane jest z chorobami pęcherzyka żółciowego.
            Dalej czuję dziwne mrowienie w plecach,a brzuch ja bania !
    • emi56 Re: Chora trzustka-w którym miejscu bolą plecy ? 29.11.06, 21:23
      Nikitka, Moja ksiazka mowi ze przewaznie [ale nie zawsze] bol plecow od pasa w
      dol to nerki a w gore to watroba. Ty musisz isc do lekarza na badania, inaczej
      to tylko zgadywanka.Poniewaz nie masz woreczka zolciowego to cala zolc wlewa
      sie do zoladka. Bakterie zywiace sie zolcia wytwazaja gaz, i z tad to
      puchniecie zoladka.Ale to ja mysle ze tak jest. Dlatego prosze , zeby uniknac
      nerwow to zrob badania, a potem napisz do nas.
      • nikitka5 Re: Chora trzustka-w którym miejscu bolą plecy ? 29.11.06, 21:31
        a jakie badania proponujesz?Zrobię prywatnie,bo moja lekarka dała mi skierowaie
        do neurologa i rtg kręgosłupa (z powodu bóli pleców)
        Ona twierdzi,że jakby coś było nie tak z trzustką to chirurg zobaczyłby to
        podczas laparoskopii w czasie usuwania pęcherzyka,no i taka z nią dyskusja :-(

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka