Dodaj do ulubionych

rwa kulszowa

30.11.06, 18:29
Witam.
Od dłuższego czasu mam tę dolegliwość, jeździłam na rehabilitacje, jednak z
powodów finansowych czasowo przestałam. Ból nóg pogłębia się, gdy tylko
porobię coś fizycznie, gdy się poschylam. W dzień jest w miarę dobrze,
natomiast w nocy, gdy tylko się położe - jest gorzej, nie mogę przez to spać,
nogi mnie rwią.Dlaczego tak się dzieje, że w nocy ten ból się nasila? czy
ktoś może to wytłumaczyć?
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • nikitka5 Re: rwa kulszowa 30.11.06, 19:16

Werka,a bolą Cię plecy ?Ja mam mrowienia w plecach i taki dziwny ucisk jakbym
      czucie w nich traciła :-( a mialam rwę kulszową i zapalenie korzonek,nogi
      przestały boleć ale kręgosłup boli i te plecy,jestem załamana !
      • werka40 Re: rwa kulszowa 30.11.06, 19:30
        a jak długo bolały cię te nogi? jeździłaś na rehabilitacje?
        mnie bolą plecy w odcinku lędźwiowym w momencie kiedy się schyle, coś podniose,
        jak siedze długo...mrowienia nie mam, mam tylko takie dziwne uczucie kłucia.
        najgorzej jest, gdy się położe, wtedy nogi mnie bolą aż po łydke i nie mogę za
        bardzo nimi ruszać!
        napisz coś więcej, jak to się zaczęło u ciebie..... i jak wyszłaś z rwy
        kulszowej....
        • nikitka5 Re: rwa kulszowa 30.11.06, 20:00

Ja mialam rwę tylko w jednej nodze,jeszcze mnie czasem troche rwie w biodrze,
          a podczas leżenia rwą mnie plecy.No właśnie nie byłam jeszcze na
          rehabilitacji,ciągle pracuję i nie mam kiedy,martwie się,że mam te dziwne
          uciski w plecach i takie opasowania jakby mi cos puchnlo w środku :-(
          Schylać też się nie mogę,bo kluje mnie w kregoslupie i nodze.
          A na rwę pomogły mi codzienne okłady z borowiny,kupowalam takie plastry
          borowinowe i 2 razy dziennie leżałam z tym ... no i niestety pracowałam ...
          a może teraz te moje plecy to skutki braku fizykoterapii !!!
          Jestem już wykończona,boję się że rwa wróci,a ból przy tym jest straszny,żyć
          się odechciewa !!
          • werka40 Re: rwa kulszowa 01.12.06, 12:57
            nikitka doskonale cię rozumiem, też mam tego dość, chciałabym robić wiele
            rzeczy a nie mogę... mnie osobiście borowina nie pomogła, oczywiście jest
            lepiej niż było , tez się boje, że to wszystko wróci i znowu nie będę spała
            całymi nocami... najgorsze,że nie wiadomo jaka jest przyczyna, na pewno nie jst
            to stres czy problemy - jak to kiedyś ktoś tu napisał...
            lekarze niestety za wiele tu nie pomogą, moja znajoma ma podobny problem,
            dopiero tomograf wykazał przepukline ( a robiony wcześniej rezonans wyszedł
            ok.!)
            jedyne rozwiązanie to terapia manualna...ale to terapia długa i kosztowna...
            • renebenay Re: rwa kulszowa 03.12.06, 09:47
              Wam jest potrzebna gimnastyka bo zadna chemia nie pomoze,najlepiej podleczyc sie
              przez jakiegos fizjoterapeute i w ten sposob nauczyc sie specyficznych
              cwiczen.Bole w nogach i mrowienia pochodza zapewne od kregoslupa-u mnie tak bylo
              i tu mi lekarz reumatolog takze polecil gimastyke,duzo chodzenia i jazde na
              rowerze jak rowniez cieple oklady czesci chorej kregoslupa,pozatym jest dobrze
              spac w dlugich i cieplych skarpetach na stopach i lydkach.
              • werka40 Re: rwa kulszowa 03.12.06, 12:23
                do renebenay: gimnastyka i jazda na rowerze!!!!!!!!!!!!!
                nie ma mowy! jak ostatnio przejechałam się na rowerze to przez następne dwa
                tygodnie tego żałowałam.....

pozdrawiam
                • renebenay Re: rwa kulszowa 03.12.06, 14:12
                  Masz bole nocne nog bo masz ostygle miesnie i slabsze krazenie krwi a tym samym
                  mniejsza temperature nog-poprostu spij w skarpetach na stopach i pizamie a bedac
                  juz w lozku zrob sobie oklady cieplne w miejscu cierpiacym kregoslupa.Pozatym
                  chodzic jak najwiecej i gimnastyka jak rowniez o tej porze roku trzeba
                  szczegolnie uwazac bo jest chlodno rano i wieczorem a z kolei w dzien jest
                  cieplo,trzeba ubierac sie aby nie ochlodzic plecy,itd.Mam problemy z kregoslupem
                  od 10 lat,mam problemy z szyja i partia ledzwiowa,dlatego wiem co to znaczy
                  cierpiec i jednoczesnie chce sie podzielic z innymi aby im rada pomoc.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka