Dodaj do ulubionych

zbyt wysoki poziom zelaza

03.01.07, 16:31
Zawsze miałam zanizony poziom żelaza we krwi, poszłam dzis na wyniki, bo od
kilku dni mam bóle głowy, skończyłam karmic piersia i chcialam skontrolować
przez braniem Hemoferu,i otrzymałam szokujący wynik" zelazo - 186.8 ug z nota
"wysoki", OB =10, a reszta w normie oprócz NEU= 48,9(lekko zaniżony), ALY=2,2
(lekko zawyżony), MCV-79 (lekko zaniżony) i MCH=25,6 (lekko zaniżony)... jak
mogło mi tak skoczyc żelazo bez brania niczego??? jakiej choroby jest to
oznaka??? zaznaczam,ze zawsze miałam zaniżone i anemie... pomózcie bo przez te
dwa dni do wizyty zwariuje...
Obserwuj wątek
    • j2334 Re: zbyt wysoki poziom zelaza 03.01.07, 23:47
      Moze jednak bralas ten Hemofer? i za krotki okres czasu minal.Radzilabym ci
      jednak powtorzyc badanie.Ale skoro za dwa dni masz wizyte ,to jednak nie
      panikuj,to jeszcze nie koniec swiata.Nawet gdybys taki poziom zelaza miala to
      zapewniam Cie ,ze mozna z tym normalnie zyc.Ale najlepiej jak Ci lekarz
      wszystko wytlumaczy.Nie martw sie na zapas.
      • cn_tower Re: zbyt wysoki poziom zelaza 04.01.07, 13:17
        więc byłam u lekarza a ta mi poprostu powiedziała ze mam sie nie przejmować,
        porazka, przeciez jak może bez powodu i BEZ BRANIA żELAZA, w ciagu 5 m-cy
        skoczyc z 60 do 186, zrobiłam wiec badanie poziomu cukru, jutro robię próbe
        watrobowa, cholesrerol i jeszcze raz zrobie żelazo... co jeszcze mam zrobić?
        dziękuje za odp.
        • j2334 Re: zbyt wysoki poziom zelaza 04.01.07, 14:57
          Nic wiecej nie musisz robic,nie ma takiej potrzeby,przynajmniej narazie.Zreszta
          to bedzie zalezalo od tych wynikow.Jezeli by wyszly zle ,to wtedy trzeba bedzie
          rozszerzyc diagnostyke.Pozdrawiam i zdrowia zycze.
          • kiinga Re: zbyt wysoki poziom zelaza 04.01.07, 15:27
            Juz bylo kilka osob z takim problemem jak Ty, ja tez do nich naleze. Mam sporo
            ponad norme zawyzone zelazo. Robilam wiele dodatkowych badan z zalecen
            hematologa i powiedzial tak,ze jezeli one wyjda zle to sie spotkamy w
            INstytucie hematologii. Do tego nie doszlo,gdyz ferrytyna, transferyna,TIBC,
            retikulocyty i Odczyn Coombsa byly prawidlowe. Dodam,ze zelazo nadal mam
            podwyzszone. Kiedys ktos pisal o upustach ale zaden lekarz mi tego nie zalecil.
            Morfologie mam dobra i jest na stalym poziomie od kilku lat.

I co dalej?
      • wedrowiec2 Re: zbyt wysoki poziom zelaza 05.01.07, 17:38
        Prawdopodobnie poprzedni wynik był zawyżony wskutek tzw. błedu
        przedlaboratoryjnego. Bardzo dużo żelaza, znacznie więcej niż w surowicy,
        znajduje sie w krwinkach czerwonych. Jeśłi są kłopoty z pobraniem krwi np. zbyt
        długo jest zaciśnięta staza na ramieniu, albo pacjent musi pomagać zaciskając i
        otwierając dłoń, to krwinki czerwone ulegają zniszczeniu, a żelazo w nich
        zawarte zawyża stężenie żelaza w surowicy.
        • j2334 Re: zbyt wysoki poziom zelaza 05.01.07, 20:03
          Oj wedrowcze,zebys Ty wiedzial,jak czesto trudno jest pobrac krew u chorych z
          chorobami hematologicznymi? I w tym wypadku zawsze maialyby byc zle wyniki?
          Kolejna proba pobrania krwi ,znowu sie nie powiedzie ,i znowu zly wynik?
          • wedrowiec2 Re: zbyt wysoki poziom zelaza 05.01.07, 20:11
            Oj j2334, żebyś wiedziała, ile tysięcy razy krew pobierałam...
            Nie u wszystkich osób dochodzi do hemolizy. Większość ma na tyle wytrzymałą
            błonę komórkową erytrocytów, że tzw. pompowanie nic nie przeszkadza, ale są też
            wyjątki. Załozycielka wątku może do nich należeć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka