Dodaj do ulubionych

Plamka na oku obok zrenicy

IP: *.intranet.fbn / 192.168.2.* 09.05.03, 14:47
Witam, mam pytanie czy ktos moze wie, co oznacza plamka koloru ciemno
brazowego umiejscowiona na oku, tuz kolo zrenicy (lewe oko). Dodam jeszcze ,
ze kiedys byla malutka, a terz jakos wieksza sie zrobila.
Bede wdzieczna za odpowiedzi.
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: Doki skrzydlik IP: *.246-200-80.adsl-fix.skynet.be 09.05.03, 16:18
      Po nosowej czy skroniowej stronie zrenicy?
      Twoj opis wskazuje na skrzydlika, niezlosliwy rozrost spojowki, spowodowany glownie dzialaniem ultrafioletu na oczy. Ma on znaczenie kosmetyczne, a usuwa sie go chirurgicznie, gdy przeszkadza w widzeniu, bo wlazi na rogowke. Obrazow zaawansowanego skrzydlika znajdziesz w internecie pelno, jak poszukasz "pterygium".
    • Gość: Gosc Re: Plamka na oku obok zrenicy IP: *.dip.t-dialin.net 11.05.03, 01:01
      Gość portalu: koala napisał(a):

> Witam, mam pytanie czy ktos moze wie, co oznacza plamka koloru ciemno
      > brazowego umiejscowiona na oku, tuz kolo zrenicy (lewe oko). Dodam jeszcze ,
      > ze kiedys byla malutka, a terz jakos wieksza sie zrobila.
      > Bede wdzieczna za odpowiedzi.
      > pozdrawiam
      NIE MAM POJECIA TEZ TO MAM I TO BARDZO DLUGO.LEKARZ POPROSTU POWIEDZIAL :ZE
      TAK JAK NA CIELE MAMY WSZELKIEGO RODZAJU PIEPRZYKI TAK I NA OKU MOGA BYC U
      NIEKTORYCH .NA TYM POPRZESTALAM ;GDYZ NIE BYLO SENSU JEZDZIC CO MIESIAC DO
      OKULISTY NA OBSERWACJE :POPROSTU PRZYZWYCZAILAM SIE JUZ DO TEGO .
    • kejti_ok Re: Plamka na oku obok zrenicy 12.06.15, 22:25
      Witam, ja też mam podobny problem, a właściwie moja córeczka. Ma 2,5 roku i na prawym oczku po stronie zewnętrznej na białku oka ma taką niedużą plamkę. Ma ją odo dawna, może nawet od urodzenia. Jest bardzo jasna, widoczna jedynie, gdy patrzy się na oko tak z boku, a nie na wprost. Wydaje mi się, że nie jest "wrośnięta" w spojówkę, tylko jakby była na oku. Nie zauważyłam, żeby ją bolało, nie pociera tego więc sądzę, że jej to nie przeszkadza. Wielkość tej plamki to tak mniej więcej dwie główki od szpilki. Proszę o pomoc, co to może być. pozdrawiam
      • aneta-1989 Re: Plamka na oku obok zrenicy 13.06.15, 01:22
        Czy córeczka ma może taką plamkę jak na tym zdjęciuwww.google.pl/search?q=plamka+na+oka+obok+%C5%BCrenicy&biw=1247&bih=557&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIzoe5p6OLxgIVCrsUCh0qTgCO&dpr=1.09#imgrc=WBb8qV4sJU_e3M%253A%3BKMgUDfwNI73idM%3Bhttp%253A%252F%252Foptykstepien.pl%252Fwp-content%252Fuploads%252F2014%252F05%252Fdermoid_skorzak.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Foptykstepien.pl%252Ftag%252Frogowka%252F%3B400%3B289

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka