Dodaj do ulubionych

rezonans magnetyczny kolana

07.05.07, 21:58
Bardzo proszę o informacje gdzie można w Warszawie wykonać rezonans
magnetyczny kolana i oczywiście trafić na dobrych specjalistów w diagnostyce
i leczeniu kolan. Mąż ma problemy z kolanem które zaczęły się jakieś 3 lata
temu po urazie. Był u kilku specjalistów oczywiście polecanych (tylko we
Wrocławiu) ich diagnozy a razcej ich próby znacznie się różniły. Jeden
zaproponował od razu operację tylko po pobieżnym obejrzeniu kolana, inni nie
widzieli nic poważnegochociaż różnili się w opiniach co zostało
nadwyrężone(już nie pamiętam jakie były wykonywane badania) a mąż jest teraz w
Warszawie. Po jakimś czasie przy małym obciążaniu kolana wszystko
przechodziło. Jednak przy próbach uprawiania jakichkolwiek sportów problem
powraca - kolano boli. Podobno rezonans wiele może wyjaśnić. Proszę o jakieś
sugestie.
Obserwuj wątek
    • arp007 Re: rezonans magnetyczny kolana 08.05.07, 11:54
      witaj,

sugeruje mri w szpitalu wojskowym na szaserow. namiary sa w necie. jesli co
      kolwiek to dla ciebie znaczy, to na szaserow robia mri pacjentom z caroliny -
      prywatna klinika w wa-wie
      z tego co wiem, to w damianie, o ktorym tu pisano nie maja mri. w otwocku - byc
      moze - nie wiem.
      mri sa te i w innych szpitalach - kolejowy w podkowie lesnej, pneumologiczny na
      potockiej (chyba, na potockiej) - ale oprocz jakosci samego urzadzenia istotne
      jest rowniez doswiadczenie osoby wykonujacej badanie.

pozdrawiam,

ps: jesli chcecie zrobic badanie na nfz, to mozecie poczekac pare miesiecy.
      prywatnie kosztowalo ok. 400 zł - robilem w ubieglym roku w zw. z zerwaniem acl.
      jesli maz zdecyduje sie na mri, to sadze ze usg nie bedzie juz potrzebne.
    • antenka33 Re: rezonans magnetyczny kolana 08.05.07, 13:21
      Dr Andrzej Cieślik - oropeda-traumatolog, specjalista medycyny sportowej.
      Przyjmuje w LUX-MED, ul. Racławicka, tel 022 3322888. Jest naprawdę świetnym
      lekarzem. 1,5 miesiąca temu robił mi artroskopię kolana. Chodziłam po różnych
      lekarzach, aż w koncu trafiłam do niego. Zresztą polecali mi go inni lekarze
      ortopedzi. I naprawdę jestem z jego leczenia bardzo zadowolona. Pozdrawiam.
      • agwa1 Re: rezonans magnetyczny kolana 08.05.07, 21:29
        Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Trochę dzisiaj szukałam i dzwoniłam. I powiem
        Wam o jednej ciekawostce. W Carolinie - wyżej wspomnianej za wykonanie badania
        chcą kasę ok 600zł. i oprócz tego wymagają skierowania (pani poinformowała mnie
        że jest to ich wewnętrzne ustalenie) a terminy na lipiec. Badania zlecają, nie
        wykonują u siebie. Nie sądzicie, że jest to jakiś przekręt bo terminy podają tak
        jak na skierowanie w innych szpitalach, a jeszcze chcą kasę??? A oprócz tego czy
        są jakieś opinie o endel-med przy szpitalu bielańskim?
        • arp007 Re: rezonans magnetyczny kolana 09.05.07, 00:27
          ciezko tu mowic o "klasycznym przekrecie". tak jak pisalem pacjeci z caroliny
          byli/sa kierowani na mri, na szaserow. roznica w cenie miedzy badaniem wykonanym
          bezposrednio na szaserow a badaniem via carolina polega przede wszystkim na tym,
          ze podczas badania (mri) stawu obecny jest lekarz z caroliny. najprawdopodobniej
          ta obecnosc ma wplyw na roznice w cenie.

o enel-medzie i szpitalu bielanskim nic nie slyszalem.

dzisiaj moj znajomy odbieral wyniki mri - rzepka, prawe kolano - ze szpitala
          bródzienskiego, więc i tam możesz jeszcze spróbować.

pozdrawiam i trzymam kciuki.
            • arp007 Re: rezonans magnetyczny kolana 09.05.07, 11:03

hmmm... sadzilem, ze watek dotyczy mri a tu prosze, wpis typu: nic
              merytorycznego nie dodam ale cos napisze, czemu nie.

uwaga chybiona, niestety. okreslenie brodzienski jest rownie poprawne jak
              brodnowski. to ze szpital ma w oficjalnej nazwie slowo "brodnowski" nie wplywa w
              jakikolwik sposob na poprawnosc okreslenia szpital brodzienski, gdyz moze sie
              ono odnosic do jego lokalizacji. poza tym "brodzienski" jest forma starsza od
              "brodnowski", co nie oznacza ze niepoprawna. tak, czy inaczej, dysputa nie na
              temat...

pozdrawiam,
              • agwa1 Re: rezonans magnetyczny kolana 09.05.07, 12:51
                Jeszcze raz co do Caroliny. Nie chodziło mi o różnicę w cenie ale o sam fakt
                wymagania skierowania za płatne badanie. Wszędzie w prywatnych klinikach nikt
                nie wymaga skierowań badania są odpłatne i terminy oczywiście nie takie jak na
                NFZ. Badanie na skierowanie jest refundowane przez NFZ i pacjent nic za nie nie
                płaci i dlatego sa takie kolejki. Wybór należy do pacjenta. Jeżeli klinika
                wymaga skierowania to w jakiś sposób to badanie jest refundowane (być może że
                szpital w tym pośredniczy i dlatego są tak odległe terminy) a oprócz tego biorą
                kasę.
                Sama Carolina nie ma umowy z NFZ a wątpię czy za obecność lekarza przy badaniu
                płaci się 600 zł. To tak na marginesie. W enel-med badanie w przyszły czwartek
                oczywiście za 6 stówek.
                Dzięki za pozostałe informacje
                • repair Re: rezonans magnetyczny kolana 09.05.07, 13:33
                  Carolina (jak to kobieta :-) ma swoje fochy i już. Nie chcą za bardzo
                  diagnozować na podstawie badań MRI i USG robionych przez nieznane im osoby.
                  Czasem rzeczywiście są one "cudowne".
                  Istotne jest, że ortopeda z CMC przynajmniej spróbuje dowiedzieć się, co dolega
                  stawowi przed badaniem typu MRI. Potem często je zleca, choć szansa, że coś to
                  zmieni nie jest przesadna. Do CMC nie przychodzą ludzie biedni i chyba ich
                  lekarze uznają, że za 600 PLN lepiej wykluczyć ten mały % niepewności.
                  Proponuję najpierw znaleźć ortopedę znającego się na kolanach, niech on
                  zdecyduje czy warto inwestować w tego typu badanie.
                  Niektórzy ortopedzi wolą wejść w staw bez rezonansu (o ile jest powód) i się
                  rozejrzeć. Tyle że powinni być przygotowani na różne ewentualności, a nie robić
                  np rekonstrukcję ACL w drugim podejściu.
                  • agwa1 Re: rezonans magnetyczny kolana 09.05.07, 15:56
                    Napiszę jeszcze prościej. To nie ja mam problem, bo mogę iść gdzie indziej.Kilku
                    ortopedów - prywatnie już widziało kolano. Prywatnie lekarz nie wystawi Ci
                    skierowania jeśli nie ma indywidualnej umowy z NFZ. Pozostaje badanie zrobić
                    prywatnie za kasę. I to chcemy zrobić. Stąd ten wątek.
                    A o moich wątpliwościach to przy okazji.
                    Chodzi o to jak Carolina może wykorzystywać wprowadzone przez siebie zasady.
                    Skierownia są po to aby fundusz zapłacił za badanie a nie pacjent.U nich za 600
                    zł badanie masz w lipcu, a więc tak jak refundowane przez NFZ, a badania
                    wykonują zlecając je szpitalowi który taką umowę z NFZ ma. W innych miejscach
                    prywatnie (nawet w szpitalu)za te same pieniądze jest to tydzień. Nie nasuwają
                    Ci się żadne wnioski? W Ja po raz pierwszy sie spotykam z czymś takim a
                    niejedno badanie wykonywałam i na NFZ i za pieniądze.
                    To na razie.
              • tigerness.74 Re: rezonans magnetyczny kolana 09.05.07, 13:28
                Niby nie na temat, ale osoba nie zorientowana (nie mieszkająca w W-wie, w Polsce
                itd) wpisuje w googlach: szpital bródzieński i co wyskakuje?
                Cmentarz bródzieński (vel bródnowski)...
                Jeśli zaś wpisujesz szpital bródnowski-od razu pojawia się na 1-szym miejscu
                strona szpitala.
                Czyli forma nazwy podana przez Ciebie wprowadza w błąd.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka