Dodaj do ulubionych

Jak się zregenerować?

25.05.07, 20:03
Od długiego czasu żyję w stresie, w autentycznie toksycznym otoczeniu.Każdy
dzień to próba sił.Wkrótce zmienię środowisko i bezpośrednie przyczyny
znikną. Jestem zdołowana, smutna, nie umiem się rozluźnić, jestem spięta,
złośliwa, opryskliwa, prawie wcale się nie śmieję, a kiedyś ... było inaczej.
Mam kłopoty ze snem. Nie mogę zasnąć, bo jestem podekscytowana, jak na
egzaminie, nawet o 1 w nocy, mimo, że jestem zmęczona.Czuję, że mam w sobie
za dużo adrenaliny. Budzę się sporo przed budzikiem i nadal jestem zmęczona,
ale nie mogę zasnać, kłębią się we mnie złe emocje, stres i strach. Miałam
kłopoty z żołądkiem, biegunki poranne, ale to jakoś mam chyba za sobą. Gdy
patrzę do lustra, widzę smutną, zawziętą twarz z zaciśniętymi ustami.Wyglądam
źle, smutno. Ciuchy tu nie pomagają, ani dbanie o siebie, bo to nadal robię,
po prostu nie ma we mnie światła.Biorę antydepresant, kolejny zresztą.
Myślałam, że po 2 tygodniach brania,ten wreszcie zadziałał. Niestety po
kolejnej kulminacji stresu, poczułam, że już mi nie pomaga.
Tak jak na początku wspomniałam - wkrótce wyjdę z tego środowiska i chyba
będą warunki ku nomalnemu życiu.Może macie pomysł, co robić z sobą/dla
siebie, żeby ten proces powrotu był jak najszybszy? I dla psychiki i dla
ciała.
Obserwuj wątek
    • stomil007 Re: Jak się zregenerować? 26.05.07, 23:36
      Hmmm...to czemu dalej siedzisz w tym otoczeniu!!? Ja dawno już bym się
      przeniósł. Ale zacznijmy od tego:
      1. Przed położeniem się do łóżka weź kąpiel ze zwyczajnym płynem lub jakimś
      droższym do kąpieli o zapachu lawendowym - ma działanie uspokajające i usypiające.
      2. Podczas kąpieli weź gąbkę i umyj nią twarz, taki peeling - rozluźni i odpręży
      mięśnie twarzy.
      3. Tuż przed snem wypij szklankę mleka - rada mojej babci, po prostu pomaga zasnąć
      4. Kładź sie o tej samej lub zbliżonej porze spać.
      5 rano zamiast herbaty wypij herbatę miętową, zamiast kawy zjedz czekoladę, a
      jeśli musisz wypić kawę to z mlekiem - miętowa jest zdrowsza od zwykłej, ale
      zielona jest najzdrowsza:) czekolada poprawi ci humor z samego rana, a kawa z
      mlekiem jest bardziej light niz ta bez:)
      6. wychodząc z domu dbaj o wygląd, człowiek ze świadomością tego że dobrze
      wygląda jest bardziej otwarty i czuje sie bardziej komfortowo
      7. Nawiązuj nowe kontakty
      8. Wzbogać dietę koniecznie w warzywa i owoce - gdy człowiek sie stresuje
      wytwarza kortyzol, który w małych ilościach działa korzystnie-adrenalinka, lecz
      gdy jest wytwarzany dłużej niz kilka chwil ma działanie destrukcyjne dla naszego
      organizmu, niemal wszystkie narządy wewnętrzne odczuwają jego obecność , który
      powodowany jest przez stres!
      9. NAJWAŻNIEJSZE: nie popadaj w monotonie!!! Rób tak, aby każdy dzień różnił sie
      od każdego innego:D

POZDRAWIAM i życze szybkiego powrotu do zdrowia
      • patisson1 Re: Jak się zregenerować? 27.05.07, 08:50
        Pewnie jestem głupia, ale nałożyłam na siebie pewne zobowiązania, by wyjść z
        twarzą z tej sytuacji, a to oznacza dodatkowy czas siedzenia w tym bagnie. Ale
        jeszcze tylko troszeczkę.
        Dziękuję za rady.Część z nich stosuję. Piję zioła-litr dziennie.Jestem dla
        siebie "dobra":-) Gdy jestem intensywnie zajęta czymś innym, wydaje mi się, że
        panuję nad sobą i swoim stresem. Ale wystarczy noc i świadomość wraca przez sen.
        Co do jedzenia warzyw - nie wiedziałam o tym. Niestety ostatnio jakoś wyjatkowo
        nie chce mi się jeść takich rzeczy. Z rozsądku kupuję, ale wyrzucam po
        tygodniu, gdy są już zgniłe lub wysuszone. Co do ostatniego punktu - zamierzam
        wyjechać na wakacje. Wiążę z tym duże nadzieje. Wyjazd zawsze był dla mnie
        psychiczną odskocznią. Dziękuję:-)
      • asia23bb Re: Jak się zregenerować? 27.05.07, 11:22
        Troche zrobiles dziewczynie "wode z mozgu"
        Udowodniono, ze mleko wcale nie pomaga zasnac Lepiej sie zrelaksowac w inny
        sposob (joga np) oraz duuuuzo ruchu (oczywiscie nie bezposrednio przed snem) -
        bardzo odpreza!
        Gabka twarz?? Jak peeling? Na gabce jest mnostwo zarazkow, musialby byc
        wygotowana chyba:) Do peelingu sa specjalne preparaty i nie robi sie go codziennie
        Mieta ok, ale nie ma dzialania uspokajajacego, kawe trzeba odstawic owszem, ale
        czekolada rano niekoniecznie (tylko gdy brakuje magnezu, sa tez suplementy
        magnezu, trzeba pamietac, ze czekolada jest bardzo kaloryczna). Moze zamiast
        kawy warto pic zielona herbate?
        powodzenia
          • stomil007 Re: Jak się zregenerować? 27.05.07, 14:21
            Odnosnie mleka na noc - napisałem że rada mojej babci:D, poza tym nie powinno
            brać do siebie tych badań, które przeprowadzają naukowcy.NP> Co badali wodę
            mineralną
            w plastiku(zawiera jakieś tam szkodliwe związki z plastiku)i co nie bedziesz pić
            bo naukowcy tak mówią, tak samo mleko - tez mówili że mleko ma szkodliwe
            działanie , a i tak wszyscy maja to gdzieś i piją mleko z kartonów te UHT.
            Odnosnie czekolady to macie racje mój błąd że nie napisałem żeby nie jadła jej
            codziennie i tak samo z gąbką nie używać codziennie bo skóre se zedrzesz, ale
            jakies fanaberie na temat bakterii LOL, toć nie mowie jej żeby myła twarz gąbką
            do mycia naczyń, poza tym sprzedaja specjalnie do tego celu gąbki do masażu. Coś
            myśle ze te gąbki to też zasłyszałas od tych naukowców co nie maja na co kasy
            wydawać tylko na te swoje poronione badania>>>gdyby ich badania miały wpływ to
            myślę że by wycofali te gabki ze sprzedazy. Pewnie te wszystkie ciekawostki
            wyczytalas w Fakcie i chcesz zablysnac na forum glupota.

Tak czy i inaczej pozdrawiam
            • asia23bb Re: Jak się zregenerować? 27.05.07, 21:01
              Drogi kolego, ja Cie nie obrazalam, wyrazilam sie tylko kulturalnie o Twoich
              rewelacjach Nie zycze sobie, zebys Ty mnie obrazal i rzucal oszczerstwa

To co napisalam, nie jest wyczytane w Fakcie (moze Ty czytasz, ja natomiast
              nie). To, ze mleko nie jest szczytem zdrowia jest faktem, tak jak faktem jest
              to, ze niektorzy ludzie w ogole mleka nie moga pic. Widze, ze masz dziwne
              pojecie o nauce - ale to, ze Ty nie wierzysz w bakterie, nie znaczy, ze ich nie
              ma. Bakterie potrafia mnozyc sie bardzo szybko - najwiecej masz ich u siebie na
              biurku, tak samo sporo ich jest na kazdym innym przedmiocie, z gabka wlacznie,
              blyskawicznie np mnoza sie w butelce wody pozostawionej na sloncu

Wypraszam sobie uwagi tego typu pod moim adresem i nie pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka