Dodaj do ulubionych

Lipemia ? Trigly ? pomocy...

10.06.07, 21:07
Witam !

Odebrałem dzisiaj swoje badania krwi i moczu i szczerze mówiąc sam nie wiem co
mysleć. Do lekarza pierwszego kontaktu jestem umówiony dopiero we wtorek, ale
nie bede ukrywał... troche mnie te wyniki przeraziły. Nie mam pojecia co jest
co tak naprawde, wiec licze na Waszą pomoc. oto pozycje kóre są
przekroczone/podkreślone przez lekarza:

Kwas Moczowy - 7.48 mg/dl (max 7)
Cholesterol - 253 mg/dl (max 200)
TRIGLY ( nie wiem co to jest ) 521 mg/dl (max 165)

Ponadto mam podkreślone takie pozycje:

WBC 14.3
GRAN 9.9
MCV 79.5

No i na deser odrecznie napisane drukowanymi literami na górze wyników "LIPEMIA"

Blagam... moze mi ktoś pomóc w interpretacji tych wyników ? nie jestem
lekarzem, ale chyba nie trzeba nim być, zeby stwierdzic ze są znacznie
przekroczone. Co to oznacza ? Jak je zbić ?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
Obserwuj wątek
    • jeanne72 Re: Lipemia ? Trigly ? pomocy... 10.06.07, 21:38
      Masz podwyższony poziom cholesterolu i trojglicerydów, poza tym kwas moczowy...
      Poziom białych krwinek wskazywać może na jakiś stan zapalny w organizmie. Pewnie
      trzeba będzie wykonać dokładniejsze badania. Jedno co jest pewne, to że musisz
      przejść na niskotłuszczową dietę, w przeciwnym wypadku grozi Ci np. zawał.
      • trox3 Re: Lipemia ? Trigly ? pomocy... 10.06.07, 21:47
        2 miesiące temu miałem kamien w prawej nerce.. moze stad ten stan zapalny ?

a co oznacza ta Lipemia ?

PS. dzien przed badaniami pracowałem do 3 w nocy i o tej godzinie jadłem ostatni
        posiłek (dosyć tłusty... kebab) potem 4 godziny snu i na badania. Mogło mi to
        podwyzszyc wyniki ? miało jakikolwiek wpływ ?
        • jeanne72 Re: Lipemia ? Trigly ? pomocy... 10.06.07, 21:54
          "Lipemia" to właśnie podwyższony poziom lipidów we krwi.

Skąd stan zapalny ( i czy w ogóle) to musi już ustalić lekarz.
          Gdy pójdziesz do lekarza z wynikiem, powiedz o tym posiłku 4 godz. wcześniej,
          może zleci powtórzenie badania, jeśli uzna za stosowne. Ale sądzę, ze i tak pora
          "wziąć się za siebie" i zmienić sposób odżywiania. Pewnie konieczne będzie też
          dokładniejsze zbadanie nerek.
          • trox3 Re: Lipemia ? Trigly ? pomocy... 10.06.07, 22:09
            Jestem w autentycznym szoku.. mam 22 lata, uprawiam sporty itd. problem chyba
            rzeczywiscie w odżywianiu.. jem co popadnie, nieregularnie i o kazdej porze..
            mam rzeczywiscie poczatki otyłości, ale nie czuje sie zle,niesprawnie ani nic w
            tym stylu... a tu nagle zawisa nade mną widmo zawału... przerazające...

Czy są jakieś leki które wspomagają obnizenie tych wyników ? czy zaszły juz
            jakies 'trwałe zmiany' ? Ile moze trwać doprowadzenie sie do stanu zdrowego
            22-latka ? no i w koncu... gdzie moge znaleźć odpowiednią dla siebie dietę ?

Przepraszam za chaos jaki wprowadzam, ale jak to sie mówi 'wszystko mi
            opadło'... mam milion pytan na sekunde, a ciezko mi wytrzymac do wtorkowej
            wizyty u lekarza..
            • jeanne72 Re: Lipemia ? Trigly ? pomocy... 10.06.07, 22:29
              Hm, po wynikach założyłam, że jesteś starszy. W tym wieku hiperlipidemia często
              ma podłoże genetyczne. Możliwe że przyczyną wcale nie jest zła dieta, lecz coś
              zupełnie innego. Ale i w tym wieku hiperlipidemia jest groźna i na pewno wymaga
              leczenia. Nie wiadomo, czy dieta wystarczy. Być może konieczne będzie stałe
              stosowanie leków i lepiej się przed tym nie wzbraniać, jeśli będzie zalecone
              przez lekarza. Zawałem na razie się nie stresuj, jeśli zastosujesz się do
              wskazówek lekarza, wszystko będzie w porządku. Na razie spokojnie zaczekaj na
              wizytę u lekarza i na zdiagnozowanie przyczyn tego stanu.
              • trox3 Re: Lipemia ? Trigly ? pomocy... 10.06.07, 22:39
                Mysle ze to jednak moja wina :) Rodzinka zdrowa. Waga w normie, zadnych
                problemów z sercem. Jedynie dziadek ma lekką cukrzycę, ale to tez wynik trybu
                zycia. Po Twoich odpowiedziach jestem juz pewny ze zmienie tryb zycia, nawet
                jezeli bedzie to wymagało ciągłego przyjmowania leków. Wstyd mi ze doprowadziłem
                sie do takiego stanu w wieku 22 lat...

Dziękuje serdecznie za pomoc.

Pozdrawiam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka