Dodaj do ulubionych

ciśnienie, ucisk w głowie - co z tym robić?

11.06.07, 21:02
Jakieś 1,5 miesiąca temu miałem taki incydent:
Po pracy (badania gruntu świdrem), wracając do domu zaczęła mnie boleć mocno głowa. (praca jest średnio mecząca, wykonuję ją sporadycznie, jednak od czasu do czasu trzeba wykonać bardzo intensywny statyczny wysiłek - wyciąganie świdra z ziemi). Po powrocie przespałem z tego powodu praktycznie całe popołudnie. Nazajutrz było lepiej, ale pozostało dziwne uczucie w głowie (jakby ktoś włożył mi patyk do głowy) oraz od czasu do czasu pulsujący ból. Miałem to jeszcze kilka dni i właściwie przestało - aż do nastepnego razu kiedy uprawiałem sport. Potem znowu po jakimś czasie ustało i tak w kółko. Generalnie po skończeniu wysiłku, po jakimś czasie zaczynam czuć ucisk w głowie. Ale ostatnio mam to uczucie praktycznie codziennie nawet bez wysiłku. Nie jest to specjalnie uciażliwe, ale normalne chyba też nie.

Mam 23 lata
Pare lat temu miałem problemy z głową podczas ćwiczeń statycznych (pompki, podciąganie). Miałem potwornie silne uczucie ścisku w głowie podczas wysiłku. Często wymuszało to szybkie przerwanie ćwiczeń. Dałem więc sobie z nimi spokój i problem znikł po paru miesiącach.

Podczas pierwszego lotu samolotem (22 lata) w momencie gdy samolot zaczął gwałtownie schodzić do lądowania potwornie zaczęła mnie boleć głowa. Bolała aż do momentu lądowania, potem czułem się przez jakiś czas oszołomiony. Podczas startu nie ma takiego problemu, tylko zatykanie uszu (przy czym trwa to dłużej niż np. u mojej dziewczyny). W drodze powrotnej podczas lądowania dmuchałem mocno w zatkniety nos - domyślając się że jeżeli to problem w wyrównywaniu ciśnienie śródczaszkowego tym dmuchaniem pomogę zwiększyć ciśnienie w czaszce. Przyniosło to zamierzony efekt i obyło się bez bólu.

Od dłuższego czasu mam podwyższone ciśnienie: 130-139 na 70-80. Tak jak to gdzieś tu przeczytałem, sensowne wydaje mi się tłumaczenie, że jest to spowodowane podwyższonym ciśnieniem śródczaszkowym, ponieważ organizm musi przeciwdziałać aby zapewnić dopływ krwi do mózgu.

Miałem zrobione badania krwi, EEG, tomografie komputerową - wyniki ok. Polecił mi to lekarz - znajomy znajomych, ale nie bardzo wie co dalej z tym robić.

Mam 23 lata. Dodam że jestem szczupły, zawsze uprawiałem dużo sportu. Studiuje dietetykę, więc stosuję teraz dla próby dietę z ograniczoną ilością sodu, ale nie ma to wpływu na ciśnienie.

Jak myślicie co z tym zrobić?
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka