Dodaj do ulubionych

Podwyższone ciśnienie w śródczaszce!

IP: *.wieruszow.sdi.tpnet.pl 09.06.03, 13:00
Od dawna mam mdłości.Tak naprawdę to lekarze nie wiedzą od czego
dokładnie.Nie robili mi badań gastroskopowych bo panicznie się ich boję.W
badaniu dna oka ,które robiłam wyszło,że mam podwyższone ciśnienie w
śródczaszce.Lekarz stwierdził,że przy nudnościach to normalne.Czy on napewno
ma rację?I co się ze mną dzieje?
Obserwuj wątek
    • Gość: Mariusz Re: Podwyższone ciśnienie w śródczaszce! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.03, 17:34
      Nudności i wymioty są jednym z objawów podwyższonego ciśnienia
      śródczaszkowego, nie odwrotnie. Jeżeli opis badania dna oka brzmi: cechy
      wzmożonego (podwyższonego ciśnienia śródczaszkowego) lub podobnie to musisz
      koniecznie pilnie zgłosić się do neurologa, najlepiej izby przyjęć szpitala
      gdzie jest oddział neurologiczny ew. neurochirurgiczny. Chyba, że w opisie
      badania okulistycznego mowa o wzmożonym ciśnieniu śródgałkowym lub zmianach
      nadciśnieniowych w naczyniach (wtórnych do nadciśnienia tętniczego) to wtedy w
      pierwszym wypadku kontrola okulistyczna, a w drugim internistyczna.
      Cechy wzmożonego ciśnienia śródczaszkowego na dnie oka wymagają pilnego
      wyjaśnienia i nie ma na co czekać bo może to być groźne dla zdrowia i życia.
      Zastrzegam się jednak, że nie wiem jak dokładnie jest to sformuowane w wyniku
      badania okulistycznego. Napisz co dalej.
      • Gość: chora Re: Podwyższone ciśnienie w śródczaszce! IP: *.wieruszow.sdi.tpnet.pl 09.06.03, 21:21
        Okulistka po dokładnym badaniu oczu,stwierdziła ,że jedyny problem to
        podwyższone ciśnienie w śródczaszce(ciśnienie oka była w porządku).Czy
        przyczyną mogło być zjedzenie kilku kawowych cukierków.Tak wogóle to nie piję
        kawy i kiedyś po wypiciu 2 kaw w ciągu dnia ,wieczorem miałam zawroty
        głowy.Pytam,bo te nydności ,zaczęły się po zjedzeniu tych cukierków.Jednak czy
        to normalne by się tak długo utrzymywały te problemy.Dziwi mnie również to,że
        czasem jest lepiej ,czasem gorzej.Brałam już tyle leków,że nawet nie potrafię
        dokładnie stwierdzić,które mi pomagają.Nie wiem co robić.Jestem już tym taka
        zmęczona.Proszę doradź.
    • Gość: student psychologi Re: Podwyższone ciśnienie w śródczaszce! IP: *.gdynia.mm.pl 13.06.03, 15:00
      słuchaj, nie jestem lekarzem i mam mgliste pojęcie o neurologii. Ale myślę że
      musisz jak najszybciej wybrać się na tomografie komputerową. Z tego co pisze
      Doki (a wierz mi, to naprawde jest lekarz, od dawna pomaga tutaj różnym osobą)
      to powinnaś zrobić to jak najszybciej. Wymuś skierowanie od swojego lekarza
      nawet dziś, jeśli nie da rady to zmień go na innego. Nie to jest jednak
      najważniejsze. Najważniejsze jest teraz badanie tomokomputerem. Być może
      będziesz musiała na nie troche poczekać. Jeśli tak będzie to zrób to badanie
      prywatnie (o ile masz środki... wiem że to koszt 300 może 400 zł, a rezonans
      komputerowy jakieś 600 zł). Dowiedz sie gdzie w twoim mieście są tomokomputery
      lub rezonans magnetyczny (badanie dokładniejsze od TK, ale nie wiem czy ty sie
      na nie kwalifikujesz) (dzwoń do szpitali, tam powinni cię skierować na
      odpowiednie numery). Nie chce cię straszyć, bo sie nie znam na rzeczy. Ale na
      pewno dobrze będzie jeśli wyeliminujesz najgorsze scenariusze. Nie ma się co
      zastanawiać. Trzeba działać. Nie obawiaj się tych badać, one nic nie bolą!

Trzymam kciuki i mocno pozdrawiam!
    • Gość: Iza Re: Podwyższone ciśnienie w śródczaszce! IP: *.wieruszow.sdi.tpnet.pl 16.06.03, 08:11
      Jakbym słyszała moich lekarzy.Jeżdżę z córką do neurologa,nie będę pisała w
      jakim mieście.Żeby tam się dostać muszę za każdym razem BŁAGAĆ lekarzy
      rodzinnych o skierowanie.Kiedy jechałam pierwszy raz,nie wiedziałam ,że jest
      ono potrzebne,bo rodzinni stwierdzili,że wystarczy się zapisać.Pojechała i
      wróciłam,bez zbadania mojego dziecka.Tylko dlatego ,że jakimś lekarzom nie
      chciało się dać skierowania.Tak więc,chyba będziesz musiała się po prostu
      poniżać i błagać ich o skierowanie na jakieś dokładniejsze badania.Współczuję i
      pozdrawiam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka