Dodaj do ulubionych

Wysypka po antybiotyku

28.06.07, 15:36
Witam,
Miesiac temu ukasil mnie kleszcze, pojawil sie rumien i zdiagnozowano mi
borelioze. Dodam, ze jestem uczulona na penicyline i doksycykline.

Od tygodnia biore Lekoklar (klarytromycyna).
Wczoraj lekarka dolaczyla mi drugi antybiotyk Cefuroksym (Zamur). Wczoraj
wzielam 1 (jedna!!) tabletke i po godzinie pojawila mi sie wysypka na szyi.

Oczywiscie zapodalam sobie clemastyne.
Oczywiscie Zamur odstawialam, ale dzisiaj wysypka zamiast sie zmniejszac, to
sie powieksza. Nie jest radykalnie duza, ale jednak wieksza.
I poniewaz nie znika, zaczynam sie zastanawiam, czy przypadkiem nie jest to
uczulenie na Lekoklar (ktory biore juz tydzien i zadnych objawow do tej pory
nie mialam). To by byl dramat, bo nie byloby mnie juz czym leczyc.

Powiedzcie mi, czy po takiej 1 tabletce, wysypka moze jeszcze rosnac po 24
godzinach od jej spozycia? Ja juz nie mowie, zeby mi malala, ale zeby chociaz
sie nie powiekszala!

Czy ktos z Was ma moze takie doswiadczenia?!

pzdr
willa
Obserwuj wątek
    • tijgertje Re: Wysypka po antybiotyku 28.06.07, 19:27
      Przerabiuam ostatnio wlasnie uczulenie na leki:-/ Zaczelam brac leki doustne na
      zwalczenie grzybicypaznokci, p tygodniu nagle mnie wysypalo, tyle ze na calym
      ciele. Myslalam, ze zwariuje. Od dermatologa dostalam leki antyhistaminowe do
      lykania i do smarowania,troche zeszlo, ale zaczely sie robic coraz czestsze
      egzemy, po jakis 2 tygodniach przeszly w pokrzywke. Bylam w szpitalu, i jedna
      dawke opuscilam, jak wzielam, to wygladalam, jakbym sie we wrzatku wykapala i
      tak przez kolejne kilka dni. Swerdzialo niemilosiernie i dopiero wtedy
      skojarzylam, ze to moze byc wina leku. Lekarz kazal mi go natychmiast odstawic,
      jednoczesnie odstawialm leki antyhistaminowe, przeszlo prawie zupelnie, juz
      nastepnego dnia byla ogromna poprawa, plamki pojawiaja sie w roznych miejscach,
      ale jest ich z dnia na dzien mniej. Teraz zaczelam inny lek przeciwgrzybiczy i
      obawiam sie, ze zaczynam powtorke z rozrywki:-( Jezeli objawy ci sie nasilaja,
      to ja obstawiam ten pierwszy antybiotyk. Alergia na koty po raz pierwszy
      objawila mi se po miesiacu przebywania z nimi na co dzien, teraz wystarczy 5
      minut blizszego kontaktu:-( Jezeli wczesniej nie mialas uczulenia, to
      organizmowi troche schodzi, zanim sie zdecyduje i objawy pojawiaja sie dopiero
      po jakims czasie, dlatego mysle, ze winny jest Lekoklar.
      • wilhelminaslimak Re: Wysypka po antybiotyku 29.06.07, 15:35
        Bylam na forum.
        Lecze sie u polecanej przez Was lekarki.
        Uczulenie po doxy i penicylinie bylo po reakcji organizmu, wielka wysypka. Dr B
        stwierdzila, ze to jednak antybiotyk. Odtruwali mnie w szpitalu, bo juz tyle
        tego bylo.

        Teraz po 1 tabletce tego Zamura, po godzinie dostalam wysypki, to tez raczej nie
        herx. A trudno podejrzewac, ze akurat mi sie herx (w postaci wysypki) po
        Lekoklarze pojawil mi sie akurat godzine po wzieciu 1. dawki Zamura.

        Dodam, ze ta 1 tableke Zamura wzielam 2 dni temu i do tej pory mam ta wysypke,
        lekko mi sie powieksza, ale bardzo lekko, wiec nie sadze ze jest to uczulenie na
        Lekoklar, bo gdyby tak bylo to wysypka bylaby duzo wieksza.
        • zazule Re: Wysypka po antybiotyku 29.06.07, 16:46
          zrob sobie testy na doxy i penicyline.
          Duzo osob reaguje wyspką a badania wykazały ze tylko nie które osoby były
          naprawde uczulone.

          Napisz na forum o bb - wiem ze pare osób miało Herxy skórne po antybiotykach.
        • artur737 Re: Wysypka po antybiotyku 29.06.07, 18:58
          To sa niekiedy trudne rzeczy do oceny. Jezeli ogolnie nie jestes uczuleniowcem i
          dobrze tolerujesz inne leki ktore nie sa antybiotykami a problemy sa wlasnie z
          antybiotykami lub przede wszystkim z antybiotykami to nalezy sie sklaniac, ze
          twoje objawy skorne sa reakcja Herxheimera.

          Byc moze warto obnizyc dawke lekow i zobaczyc co bedzie. Jezeli to Herxeimer to
          objawy sie zmniejsza w ciagu ilus tam dni, a jezeli to uczulenie to ciagle
          bedzie bardzo zle. Ale to twoj lekarz musi stwierdzic czy warto taka probe u
          ciebie przeprowadzac.
          • wilhelminaslimak Re: Wysypka po antybiotyku 29.06.07, 22:40
            No ostatecznie, po konsultacji z dr Beata, zdecydowalam zostac tylko na
            Lekoklarze. Ryzykowac z tym Zamurem nie chce, bo a nuz po 2 tabletce mnie
            obsypie tak, ze znow bede musiala isc do szpitala.
            A wtedy nie dosc, ze beda mnie leczyc znow sterydami, to na pewno odstawia tez
            ten Lekoklar.
            Niestety w tej chwili wysypka mi sie powieksza (2 dni temu wzielam ten Zamur),
            ale bardzo powoli. Lekko schodzi na dekold. Mysle, ze to nie uczulenie na
            Lekoklar, bo jak pamietam poprzednie alergie na leki, to wysypka
            rozprzestrzeniala sie bardzo szybko. Tutaj jest leciutka.

            Wdl mnie to bedzie albo uczulenie na Zamur, ktory jeszcze jest w organizmie
            (tylko dlaczego jest to coraz wieksze??), albo uczulenie na cos innego
            (pomidory??), albo Herx. W dwu ostatnich przypadkach niepotrzebnie odstawilam
            tego Zamura.

            Mysle, ze w ciagu najblizszych dni sie to wyjasni.
            W kazdym razie odliczam dni, ile bralam juz ten Lekoklar (dzisiaj - 12 dzien),
            bo jakby, nie daj Boze na niego sie tez uczulila, to kazda kolejna dawka jest wazna.

            willa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka