Dodaj do ulubionych

Łojotokowe zapalenie skóry!!!

IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 13.08.03, 08:18
Od dluższego czasu cierpię na łojotokowe zapalenie skóry twarzy. Próbowałam
już wszystkiego, ale efekty są bardzo krótkie a choroba za chwilę wraca.
Czasem się nasila,czasem jest lepiej, ale nie potrafię się z niej całkowicie
wyleczyć. Nie chcę stosować sterydów bo choć one bardzo pomagają to potem
choroba wraca z nasileniem.Błagam!Może wiecie co może pomóc, bo na lekarzy
wydaję kupę kasy a i tak nie pomaga.
Obserwuj wątek
    • Gość: miki moje rady IP: 212.160.238.* 13.08.03, 11:33
      Moge ci polecic masc Nizoral (jesli tego nie miales)-bez recepty-nie jest to
      masc sterydowa. Jest to najlepiej dzialajacy lek jaki mialem, sterydy sa
      g..... warte w tej chorobie.
      Smarujesz zmiany raz dziennie - ale uwaga!!! bardzo wazne jest wczesniejsze
      umycie skory, bez tego masc slabiej dziala- łój wydzielany w nadmiarze blokuje
      dostep do skóry.
      Do mycia skory polecam płyn Dermoklar (sam uzywam) ktory nadaje sie do mycia
      skory ze zmianami chorobowymi.
      Nizoralem smarujesz skore co dziennie przez miesiac a pozniej raz w
      tygodniu.
      Z diety radze calkowicie wyeliminowac wszelkie słodkosci - cukier powoduje
      nasilenie wydzielania łoju poprzez swoj wplyw na wydzielanie hormonow- gdzies
      o tym ostatnio czytalem.
    • Gość: Kamelka Re: Łojotokowe zapalenie skóry!!! IP: *.biaman.pl 23.08.03, 19:13
      Kiki, jeszcze raz proponuję Ci napisać na forum zdrowie kobiety.
      Nie wiem jaka jest u Ciebie przyczyna problemów z cerą, wiem jednak, że bardzo
      często zdarza się tak, że sprawcą łojotoku jest testosteron, wiem też, że to
      się leczy z dobrym skutkiem {Diane- 35 lub inne silniejsze, np. Andrucor}.
      Poza czynnikami hormonalnymi, w nadmiernej produkcji łoju skórnego pewną rolę
      odgrywają czynniki konstytucjonalne, genetyczne, nerwowe. Nie bez znaczenia są
      też rozmaite czynniki chemiczne, fizyczne, mechanicznie i bakteryjne.
      Proponowałabym też zakupić dobre kosmetyki do cery tłustej. Zwróć uwagę żeby
      nie były na bazie spirytusu. Stosuj: peeling, tonik, krem. Przemywaj twarz
      rumiankiem, możesz też z rumianku robić okłady. Wypryski można smarować
      Daverinem { roztwór} lub Detromycyną {maść}. Doustnie dobrze robi skrzyp polny.
      Powinno się też stosować zestawy mikroelementów. Możesz o pomoc w ich dobraniu
      poprosić farmaceutę. Poczytaj też o odpowiedniej diecie. Staraj się nie
      denerwować gdyż stres nasila łojotok. Na koniec podstawowa zasada, skórę twarzy
      dotykaj tylko przy zabiegach pielęgnacyjnych.
      • Gość: wiga22@astercity.n Re: Łojotokowe zapalenie skóry!!! IP: *.acn.waw.pl 24.08.03, 20:29
        Ja myślę, że Kamelka udziela porad dla cery tłustej z tzw.trądzikiem
        młodzieńczym. Łojotokowe zapalenia skóry to zupełnie co innego. Na skórze w
        pewnych miejscach pojawiają się czerwone,lekko wypukłe plamki, które bardzo
        swędzą i pieką. Po ich ustąpieniu skóra w tych miejscach jest szorstka.
        Pojawiają sie co kilka dni i żaden rumianek ani piling nie pomogą.Trzeba iść
        do dermatologa i próbować różnych leków, które w moim przypadku były mało
        skuteczne.Pomaga mi tylko Laticort w płynie, ale to chyba niewłaściwe leczenie.
        Prawdopodobnie nie ma na to jeszcze skutecznych.
        • Gość: Kamelka Re: Łojotokowe zapalenie skóry!!! IP: *.biaman.pl 24.08.03, 22:17
          Droga Wigo, tak się dziwnie składa, że ja dokładnie wiem o czym piszę. A piszę
          o łojotokowym zapaleniu skóry lub inaczej złuszczaniu łuszczycowatym czyli
          wyprysku łojotokowym (z łacińskiego Dermatitis seborrhoica). Jak zwał tak zwał.
          Choroba rozwija się na podłożu łojotokowym. Wyraźna jest zależność łojotoku od
          czynności narządów wewnętrznych i układu nerwowego. Zaburzenia przewodu
          pokarmowego np. zaparcie oraz czynności gruczołów wewnętrznego wydzielania
          wywierają wpływ na przebieg łojotoku. Nie bez znaczenia też są czynniki
          genetyczne. Złuszczenie łuszczycowate ma bardzo dużo postaci i różne miejsca
          występowania, występuje nawet na owłosionej skórze głowy. Leczenie jest
          złożone, niemniej jednak stosuje się witaminy, środki przeciwzapalne,
          odkażające i przeciwłojotokowe. Łojotokowe zapalenie skóry jak i trądzik należą
          do wspólnej grupy chorób łojotokowych skóry. Stąd i podobieństwo w
          postepowaniu.
    • zsz Re: Łojotokowe zapalenie skóry!!! 27.08.03, 13:27
      kiki trzymaj sie.
      Ja też to mam od ponad 10 lat.
      Pomagają mi niestety wyłącznie maści ze sterydami.
      (Ja też nie chcę ich stosować).
      Stosowałam wszystko co jest opisane w tym wątku.
      Często poszukiwania prowadziłam na własną rękę,
      tak jak prosiłam moją panią ginekolog o Diane.
      Niestety mimo kilkumiesięcznej kuracji nie było
      żadnych efektów. Nizoral i metronidazol nie pomagały w ogóle.
      Ostatnio doczytałam, że pigułki a., które ty również bierzesz
      powodują (to pewnie mało fachowo napisane) brak witaminy b w
      organiźmie (u mnie dodatkowym objawem tegoż były zapalenia jamy ustnej
      i fatalne paznokcie). Teraz zaczęłam nową kurację, za wcześnie
      jeszcze żeby pisac o efektach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka