Dodaj do ulubionych

wyniki krwi to bardzo wazne kto je odczyta?

25.03.08, 20:20
leukocyty 5,2
erytrocyty 3,63
hemoglobina 11,2
hematokryty 31,9
MCV 87,9
MCH 30,9
MCHC 35,1
PLYTKI KRWI 196
PROSZE O POMOC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Obserwuj wątek
        • piotr_86 Re: wyniki krwi to bardzo wazne kto je odczyta? 27.03.08, 00:53
          No, szczerze mówiąc nie rozumiem za bardzo uwagi, bo z jednej strony myślę że
          nikt nie traktuje tego forum jako wyroczni, nie rezygnuje z wizyty u lekarza w
          swoich sprawach, ale z drugiej strony jakoś nie mogę doszukać się tych
          nieprawidłowo określonych wartości. Uważam mimo wszystko że erytrocytów w tym
          wyniku jest mało, hemoglobina mimo że zbliża się do dolnej granicy normy też nie
          jest rewelacyjna a hematokryt to chyba każdy widzi że jest niski. Z tego powodu
          uważam że konieczne jest poradzenie się swojego lekarza. Mimo wszystko z bardzo
          oczywistych przyczyn nie mam zamiaru określać w ciemno zaburzenia ponieważ to
          powinien zrobić lekarz prowadzący a ja nie będę tłumaczył moich przypuszczeń. W
          każdym razie są bardzo konkretne sytuacje kiedy dokładnie te trzy parametry (Hb,
          HCT, RBC) ulegają obniżeniu. Pozdrawiam
          • nglka Re: wyniki krwi to bardzo wazne kto je odczyta? 27.03.08, 04:19
            piotr_86 napisał:

> No, szczerze mówiąc nie rozumiem za bardzo uwagi, bo z jednej strony myślę że
            > nikt nie traktuje tego forum jako wyroczni, nie rezygnuje z wizyty u lekarza w
            > swoich sprawach, ale z drugiej strony jakoś nie mogę doszukać się tych
            > nieprawidłowo określonych wartości. Uważam mimo wszystko że erytrocytów w tym
            > wyniku jest mało, hemoglobina mimo że zbliża się do dolnej granicy normy też ni
            > e
            > jest rewelacyjna a hematokryt to chyba każdy widzi że jest niski. Z tego powodu
            > uważam że konieczne jest poradzenie się swojego lekarza. Mimo wszystko z bardzo
            > oczywistych przyczyn nie mam zamiaru określać w ciemno zaburzenia ponieważ to
            > powinien zrobić lekarz prowadzący a ja nie będę tłumaczył moich przypuszczeń. W
            > każdym razie są bardzo konkretne sytuacje kiedy dokładnie te trzy parametry (Hb
            > ,
            > HCT, RBC) ulegają obniżeniu. Pozdrawiam

Normy określa każde laboratorium dlatego absurdem jest podejmowanie się
            interpretacji bez podanych przez Autorkę norm.
            Tym bardziej, że u jednego w labo normą dolną będzie np przy hemoglobinie 9 a w
            moim labo jest 14 i na jakiej postawie, bez tego stwierdzasz co jest dolnej
            granicy a co nie?
            Normy są różne bo każde labo ma inaczej wyskalowany aparat i to, co będzie
            wartością równą 8 przy normie dolnej 9, będzie miało w innym labo wartość
            wynikową 12 przy dolnej normie równej 14.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka