Dodaj do ulubionych

Pomozcie prosze, mam problem z moczeniem nocnym!

01.04.08, 17:52
Mam syna, ma 16 lat i do dzis sie moczy w nocy, mial rozne badania,
wyniki, bral rozne leki i nic, lekarze mowili ze mam czekac moze
wyrosnie, ale ile mozna czekac?to ciezkie dla wszystkich,
dyskomfort, problem straszny. Wiem ze syn wstydzi sie tego, ma
znajomych, dziewczyne a tu problem, co mam robic, napiszcie, dalej
czekac? na co? pewien lekarz mowil ze nie ma sygnalu z mozgu,
dlatego, moze trzeba robic badanie mozgu? Jestem bezsilna, czy go
budze czy nie i tak wstaje wciaz mokry. Szkoda mi dziecka, jest
alergikiem ale byl odczulany, w tej chwili nie bierze zadnych lekow
i szczepionek.
Obserwuj wątek
      • emi56 Re: Pomozcie prosze, mam problem z moczeniem nocn 02.04.08, 02:28
        U mnie w rodzinie byli tata i syn oboje z ta przypadloscia.Tata nie
        chcial isc do lekarza bo wstyd, a synkowi lekarze kazali czekac az
        dorosnie. Obum pomogl lek o nazwie Wegentalgin. Bylo to dawno wiec
        ten lek moze jeszcze jest , albo juz inaczej sie nazywa.Ale
        lekarze napewno moga znalezc taki sam nowy o tym samym skladzie.
    • virgo7771 Re: Pomozcie prosze, mam problem z moczeniem nocn 04.04.08, 13:36
      ja miałam w dzieciństwie ten problem do ok.12-13 roku życia,
      pomogły wizyty u psychologa, choć wydawało się, że normalna rodzina,
      żadnych patologii, a jednak ojcic nadużywał alkoholu i to było dla
      mnie traumą,
      wizyty wspominam miło, otwierłam się przed panią psycholog i nawet
      nie wiem kiedy problem z moczeniem się zniknął
    • mamagota Re: Pomozcie prosze, mam problem z moczeniem nocn 31.03.20, 17:27
      Moj syn skonczy 12 lat w maju.Nie mial suchych nocy od urodzenia. Mial badania urologiczne jak mial 6 lat lacznie z cewnikowaniem ,wszystko bylo poprawne. Probowalismy wszystkiego- przeczekac, terapii hormonalnej; terapii homeopatycznej; terapii Bacha ( mieszkamy w Anglii)- nic nie pomagalo. Budzilismy w nocy ; spal bez pieluch pare lat, wszystko mokre a on spal dalej ; przez ostatnie 2 latach sypial w majtkach pieluchowych bo juz nie wyrabialam itd itd - moczenie czsem bylo dwukrotne w czasie jednej nocy.W styczniu spropowalismy alarmu Malem. Bylam bardzo sceptyczna bo probowalam tego ze starszym synem jak mial 5 lat i nie wyszlo.On mial moczenie typowo stressogennne jak poszedl do szkoly jako pieciolatek (Anglia),przeszlo po roku. Kosztowalo to £40 ,zaparlam sie - spalam z nim w pokoju. Alarm dzwoni jak majtki sa mokre. N apoczatku budzil sie, ale byl tak nieprzytomny ,ze nie chcial wstawac ale go prowadzilam do lazienki, przebieral sie, dolaczal alarm do majtek.Zakladal podwojne - do pierwszych byl dolaczony alarm ,a drugie trzymaly aby sie nie odczepil. Postaram sie dolaczyc zdjecie digramu ktory prowadzil. Pierwsze 3 noce byly mokre ,3 suche i znow mokra noc.Drugi tydzien byl suchy, a w trzecim mial 2 noce mokre. Zaczelismy 13 stycznia 2020 i moj syn przesypia noce i wszystkie sa suche - dzis mamy koniec marca. Pisze bo jestem zdumiona efektami i mam nadzieje ze pomoge jakiemus dziecku. Mysle ze tez mu brakowalo sygnalu do mozgu i to pracuje to troche jak odruch Pawlowa. Przepraszam za trzcionke ale nie mam polskich liter.Jesli ktos mialby pytania to cghetnie podziele sie swoimi doswiadczeniami.
      • slales77 Re: Pomozcie prosze, mam problem z moczeniem nocn 04.04.20, 19:09
        Witam. Nasz syn w styczniu skończył 5lat. Bardzo dużo pije. Moczy się codziennie. Śpię z nim. Jak go wysadzę około 1.5 2 h od zaśnięcia to przeważnie się nie zsika. Czasami mimo wysadzenia raz i tak się zsika. Starszy syn też długo się moczył ale jakoś przeszło. Byliśmy umówieni na wizytęu specjalisty ale w obecnej sytuacji odwołali. Nie wiemy co robić czy czekać aż przejdzie czy działać. Proszę o info co sądzicie?
    • babyjaga10 Re: Pomozcie prosze, mam problem z moczeniem nocn 01.04.20, 00:47
      Niech wypija dzienną dawkę wody do godz.17 a potem już nic. Wieczorem, gdy idzie spać niech powtarza sobie, że musi się obudzić, gdy będzie mu się śnić, że szuka ubikacji lub ustronnego miejsca do załatwienia potrzeby. Mózg prawdopodobnie daje sygnał we śnie, ale chłopak śpi tak mocno, że się nie budzi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka