Dodaj do ulubionych

odczucie braku kończyny

28.07.08, 09:29
Czy ktoś z was miał kiedyś uczucie jakbyście nie mieli własnej kończyny mam na
myśli np. nogę lub rękę. Miewam takie uczucia przed zaśnięciem. Wówczas muszę
wywołując z podświadomości jej fakt że ona tam jest nią ruszyć. Opada ona
wówczas bez żadnego ale i nadal mam wrażenie jakbym jej nie miała. Potem
nieoczekiwanie przychodzi jakby wielkie szturchniecie całego ciała wówczas
podskakuję całym ciałem to coś w rodzaju otrzęśniecia sie i potem już jest
wszystko dobrze. Od czego to przychodzi i co to może być. Nie lubię czuć
jakbym nie miała jakieś kończyny.
Obserwuj wątek
    • green_land Re: odczucie braku kończyny 28.07.08, 09:54
      Jest coś takiego jak np. bóle fantomowe, ale sytuacja jest odwrotna - kończyny
      nie ma, ale mózg zachowuje się tak, jakby nadal była. Ma to miejsce po
      amputacjach kończyn, nie spotkałam się, by występowało od urodzenia.

Byłaś z tym problemem u neurologa?
      W ciągu dnia nie występuje nigdy?
      • dididia Re: odczucie braku kończyny 28.07.08, 10:15
        Tamtego rodzaju bóle wiem czym są. W dzień mam takie uczucie sporadycznie ale ie
        tak mocne. U rąk i u nóg. Bez drgawki. Neurologowi nic nie mówiłam. Ale mnie
        rodzaj tego uczucia nie pozwala normalnie zasnąć
        • fionka21 Re: odczucie braku kończyny 28.07.08, 18:32
          Twoje objawy (te i z wątku podwójne widzenie) bardzo pasują do boreliozy, nie
          rozumiem, czemu tego nie przyjmujesz do wiadomości. Ta choroba jest dużo
          powszechniejsza, niż oficjalnie mówi się. I jest uleczalna, tyle że w sposób
          niestandardowy. Przeczytaj o boreliozie w Wikipedii i zrób (wysyłkowo) PCR rt w
          Poznaniu. Szczegóły znajdziesz tutaj
          docs.google.com/View?docid=dfs9jh96_16gzkp8qfn
          • dididia Re: odczucie braku kończyny 29.07.08, 10:11
            Fionka 21 naprawdę nie podejrzewałam że to może mieć coś wspólnego z tym tzn.
            boreliozą. Wiesz mam jedno małe takie zgrubienie na nodze z boku w pobliżu
            zgięcia nogi czasem mi się to zadrapuję nie wiem skąd to sie wzięło czy czasem
            nie jest to właśnie jakieś ugryzienie? Mam to dawno czy to może być ten
            ewentualny ślad po ugryzieniu kleszcza? Czy zostaje ślad po ugryzieniu?
            • fionka21 Re: odczucie braku kończyny 29.07.08, 11:52
              Po ukąszeniu może pozostawać ślad, utrzymujący się przez wiele lat. Zwykle ma
              brązowosiny kolor, jest nieco wypukły, średnica do 2 cm. Podobno około 10%
              chorych to ma. U mnie po kilku miesiącach antybiotyków guzek zrobił się prawie
              płaski i zbladł w części środkowej. Planuję wyciąć go, bo to podobno pierwotne
              źródło rozsiewu krętków.

Nie lekceważ tego co Ci radzę. To że nie podejrzewasz, nie oznacza, że nie masz.
              Każdy mógł kiedyś być poczęstowany Bb przez kleszcza lub owada. Choroba jest
              trudna do zdiagnozowania, bo daje objawy z różnych dyscyplin medycyny. Organizm
              sam jej nie zwalczy. Po zakażeniu przez wiele lat może nie dawać objawów,
              czekając na osłabienie (stres, wiek).

Twoje objawy są charakterystyczne dla boreliozy. Nie licz na to, że lekarz
              wpadnie na taką diagnozę. Musisz sama sprawdzić to.
              Pozdrawiam, Anka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka