Dodaj do ulubionych

Alergia, czy co?

08.10.08, 20:38
Mój problem polega na uporczywym swędzeniu na piszczelach i ich bliskich okolicach. Pojawia się to swędzenie na jesieni i trwa aż do późnej wiosny. Podejrzewam że ma to związek z sezonem grzewczym, tylko dlaczego akurat i ,,tylko" piszczele. Poradźcie jak z tym zawalczyć.
Obserwuj wątek
      • claratrueba Re: Alergia, czy co? 09.10.08, 07:24
        Sezonowość Twoich dolegliwości wskazuje na alergie na kurz i roztocza. Dlaczego
        tylko piszczele? Dziwne, ale być może nie przykrywasz sie śpiąc cały, a jedynie
        nogi sa przykryte cały czas i tam małe stworzonka mają świetne warunki do
        działania? Może tam skóra jest delikatniejsza. Na początek smaruj je kremem jak
        doradza zachmurzona, a jeśli poprawy nie będzie, zrób testy alergiczne skórne,
        alergolog da lekarstwa i doradzi dalsze działanie np. odczulanie. Może pościel
        antyalergiczna.
        • murya Re: Alergia, czy co? 09.10.08, 08:22
          Zgadzam sie z Zachmurzona - przesuszona skora,tez mam z tym problem i tylko w
          tym miejscu mam sucha skore,ktora sie luszczy,a ja tak nie cierpie smarowac sie
          balsamami itp.:)
          • jedrek11 Re: Alergia, czy co? 09.10.08, 12:16
            Smaruję te moje piszczele różnymi maściami, ale to nic nie pomaga. Aha, to swędzenie łapie mnie nie tylko w łóżku ale również w środku dnia. Zmieniłem już też proszki do prania, utrzymuję, w miarę możliwości porządek wokół siebie, a gdy zacznie się październik to ustrojstwo wraca. Już zresztą trzeci rok. Przeczytałem sporo o różnych alergiach ale o tych moich objawach jakoś nie ma nic.
            Czy można mieć alergię która objawia się tylko swędzeniem na piszczelach?
            • claratrueba Re: Alergia, czy co? 10.10.08, 08:09
              Wypij wapno musujące. Zobacz czy minie. Jeśli tak to alergia na 100%. Wtedy
              trzeba zrobić testy, iść do alergologa. Objawy dziwne, ale możliwe. A artykuły
              mówią zwykle o najbardziej typowych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka