Dodaj do ulubionych

Krwawienie z dziąseł

IP: 212.160.148.* 17.11.03, 09:22
Witam!
Mój mąż ma bardzo duży problem. ma zdrowe zęby, niby wszystko o.k. a od dwóch
tygodni zaczęły krwawić dziąsła. Kupiliśmy preparaty florowe, ale to niestety
nic nie pomaga i krwawienie się nasila. proszę o pomoc.
dzięki
Obserwuj wątek
    • antoska1 Re: Krwawienie z dziąseł 17.11.03, 09:26
      Proponuje wizytę u doktora specjalizującego się w chorobach przyzębia.
      Krwawienie z dziąseł może być powodem paradontozy, której skutki nie są
      przyjemne. Ja osobiście polecam "sachol" do wcierania w dziąsełka i płukanki z
      szałwi, która ściąga dziąsła. Więcej informacji znajdziesz na WWW.DENTONET.PL
      Pozdrawiam,
      • Gość: litka Re: Krwawienie z dziąseł IP: 212.160.148.* 17.11.03, 09:42
        Bardzo dziękuję za odpowiedź. Sachol już stosuje. A ztą paradontozą to wcale
        nie jest taka prosta sprawa. Jak miałam 25 lat zaczęły mi się odsłaniać szyjki.
        Chodziłam od lekarza do lekarza, bo bardzo dbam o zęby i pierwsze borowanie
        maiłam dopiero w wieku 20 lat. każdy wzruszał ramionami, pojawiły się też
        opinie, że widocznie za mocno używam szczoteczki, bo zęby były idealnie czyste.
        Fakt , że szyjki mi się dalej odsłaniają , na szczeście nie wdaje się
        próchnica, ale nikt nie potrafił zaradzić aby proces ten cofnąć lub chociażby
        zatrzymać. Przy całej tej dolegliwości nie leciała mi jednak krew w takim
        stoipniu jak mojemu mężowi.
    • Gość: hydrogen Re: Krwawienie z dziąseł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.11.03, 10:31
      Ja zaobserwowałem na sobie prostą zależność: im więcej jem węglowodanów tym
      gorsza kondycja dziąseł. Przy ograniczeniu się do ok. 50-70/doba wszystko jest
      ok.

Wszystkie maści i inne preparaty stosowane zewnętrznie mogą tylko łagodzić
      objawy ale nie likwidują rzeczywistych przyczyn chorób dziąseł. Warto o tym
      pamiętać.

Pozdr
      • Gość: Artur Re: Krwawienie z dziąseł IP: *.sasknet.sk.ca 17.11.03, 15:07
        jennifer1 napisała:

> Mi dentystka powiedziała, że dziąsła mi krwawią przez kamień na zębach. I
        > rzeczywiście po usunięciu kamienia krwawienie ustało...
        Ja tez zalecam miedzy profesjonalnymi czyszczeniami (co np 6-12 miesiecy)
        uzywanie obok pasty takze sody do pieczenia (troche pasty na szczoteczke i
        u "umoczyc" w pojemniczku z soda). Zanim sie soda nie rozpusci w ustach czyli
        przez pierwsze 15 sekund nie nalezy za mocno szorowac by nie uszkodzic szkliwa.
        Takie czyszczenie raz dziennie znakomicie zmniejsza ilosc krwawienia z dziasel
        w ciagu zaledwie kilku dni. Codziennie nalezy tez umiejetnie nitkowac czego
        powinien nauczyc dentysta.
        • Gość: Julian Re: Krwawienie z dziąseł IP: *.nowa-wies.sdi.tpnet.pl 17.11.03, 22:20
          Krwawienie z dziąseł wskazuje na niedobór witaminy K w organizmie. Oczywiście
          można ją uzupełnić spożywając większe ilości zieleniny jednak z własnego
          doświadczenia wiem, że jest to niewystarczające. Powinny ją produkować przede
          wszystkim bakterie naszych jelit. Niestety wskutek stałej dezynfekcji
          sztucznymi napojami, chlorowaną wodą i tegoż rodzaju żywnością są niszczone.
          Proponuję obok rozważenia diety wycofanie całkowite takich napojów jak
          herbata /zawiera duże ilości fluoru/ i kawa, ponieważ są silnie bakteriobójcze
    • Gość: Aga Re: Krwawienie z dziąseł IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 18.11.03, 16:28
      Witam!Jestem studentką 4 roku stomatologii, wiEc myślę, że mogę posłużyć radą.
      Proponuję udać się do specjalisty zajmującego się chorobami przyzębia i błon
      śluzowych. Krwawienia z dziąseł mogą być spowodowane zarówno czynnikami
      miejscowymi , tj.nieodpowiednia higiena jamy ustnej, odkładający się kamień
      nazębny , ale również i ogólnoustrojowymi. Lekarz specjalista oceni co może być
      przyczyną i wypisze skierowanie na ewentualne badania dodatkowe , no i
      oczywiście wdroży leczenie.Najlepiej zadzwonić do Zakładu Chorób Przyzębia i
      Błon śluzowych znajdującego się we wszystkich Akademiach Medycznychtam gdzie
      jest Oddział Stomatologii lub poszukać takiego specjalisty prywatnie.Na Śląsku
      bardzo dobrzy specjaliści pracują w Zabrzu na Placu Traugutta.Polecam.I niech
      maż szczególnie teraz nie zaniedbuje higieny-powinien używać miękkiej
      szczoteczki i nią również masować delikatnie dziąsła.Pozdrawiam.
      • solwer Re: Krwawienie z dziąseł 04.07.17, 16:42
        A mnie znajomy copywriter mówił, by podpiąć się pod stary wątek, wydobyć go na powierzchnie i tam wkleić swoją reklamę. Nawet przy sprawnym adminie, pobyt na początku strony przez min godzinę gwarantowany. Ty już dłużej jesteś więc ciesz się szczęściem:)
    • skyfall001 Re: Krwawienie z dziąseł 25.07.17, 09:49
      Może powinien zmienić szczoteczkę i sposób mycia? Szczoteczka w miękkim włosiem jest dobra dla osób z wrażliwymi dziąsłami, do tego warto sięgnąć po specjalną pastę do zębów. No i udać się do dentysty.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka