Dodaj do ulubionych

zapalenie otrzewnej

IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 18.11.03, 17:59
Prosze powiedzcie jakie są objawy zapalenia otrzewnej. Od kilku dni bolą
mnie okolice łopatek, a niedawno przechodziłam stan zapalny przydatków.
Może panikuje ale kiedyś gdzieś usłyszałam że ból w okolicy łopatek może być
spowodowany odczynem otrzewnowym.
Jakie badania mogłabym zrobić aby się uspokoić?
Obserwuj wątek
    • Gość: Doki Re: zapalenie otrzewnej IP: *.56-136-217.adsl.skynet.be 18.11.03, 18:15
      Po pierwsze, zapalenie otrzewnej to ciezka choroba, z silnym bolem brzucha,
      goraczka i ogolnym zatruciem organizmu.
      Nie szukalbym zwiazku bolu w okolicy lopatek z choroba przydatkow. Miedzy
      lopatki moze promieniowac bol zwiazany np z trzustka, ale raczej nie z
      przydatkami. A czy przypadkiem nie jest to po prostu bol miesniowy?
        • Gość: Doki Re: zapalenie otrzewnej IP: *.56-136-217.adsl.skynet.be 18.11.03, 19:03
          > zapytalam bo przy ekstrze miałam koszmarne bóle w okolicy łopatek,

Tak moze byc- przez krew pod przepona- draznienie otrzewnej w tej okolicy.

> czy przy zapaleniu otrzewnej występuje np gorączka?

Zapalenie otrzewnej to prawie zawsze sprawa wtorna, tzn powstaje wskutek procesu
          zapalnego (infekcyjnego) w ktoryms z narzadow jamy brzusznej. Istnieje wprawdzie
          pierwotne zapalenie otrzewnej, ale ono dotyczy raczej osob w zlym stanie
          ogolnym, alkoholikow, starcow i w ogole grup, do ktorych nie nalezysz. Stalym
          objawem jest goraczka.

> czy są jakięś badania z krwi które mogą wykluczyc zapalenie otrzewnej?

Morfologia, CRP dadza pewna wskazowke. Ale przyznam, ze jesli w tej chwili
          siedzisz sobie przy komputerze zamiast zwijac sie z bolu i starac sie plytko
          oddychac, to rozlane zapalenie otrzewnej jest malo prawdopodobne, a ograniczone-
          coz, skoro mialas zapalenie przydatkow, to mozliwe, ale uchwycic to moze byc trudno.
            • Gość: Doki Re: zapalenie otrzewnej IP: *.246-200-80.adsl-fix.skynet.be 19.11.03, 09:21
              Nie ma sily, jesli jest zapalenie przydatkow, to i w otrzewnej pojawia sie
              odczyn zapalny, zreszta byc moze to on wlasnie najbardziej boli- otrzewna jest
              niesamowicie wrecz unerwiona. Ale on jest zlokalizowany, tzn nie obejmuje calej
              otrzewnej- to druga wlasnosc tej blony, ze potrafi swietnie ograniczac
              rozleglosc procesow zapalnych w brzuchu. Stad moze nieporozumienie. Gdy mowisz
              "zapalenie otrzewnej", to ja widze ciezko chorego, a Ty masz na mysli normalny w
              przebiegu Twoich klopotow zdrowotnych odczyn.

Druga, alternatywna sugestia: a nie jest to endometrioza? Po ekstrze nie byloby
              to takie niezwykle...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka