Dodaj do ulubionych

Mojej mamie drętwieją ręce

26.11.03, 07:38
Czy ktoś może mi (a właściewie mojej mamie pomóc)? Strasznie drętwieją jej
ręce, czasami (szczególnie w nocy) nasila się to do tego stopnia, że ból
potrafi wyrawać ją ze snu. Porównuje to uczucie do takiego jakby ręce włożyła
w ogień. Lekarze stwierdzili, że ból pochodzi od kręgosłupa szyjnego i
zalecili kupienie specjalistycznej poduszki i ćwiczenia, ale na niewiele się
to zdało. Ze dwa lata temu była u energoterapełty Harisa-pomogło, ale na
krótko. Jeśli ktoś wie co można jeszcze zrobić, żeby te drętwienia ustąpiły
będe bardzo wdzięczna za pomoc. Renata

Obserwuj wątek
    • Gość: ika Re: Mojej mamie drętwieją ręce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.03, 08:35
      Twoja mama powinna zgłsić się do neurologa: myslę, że rozpozna u niej tzw
      zespół cieśni nadgarstka. Dolegliwości są wówczas związane z uciskiem jednego z
      nerwów dłoni (pośrodkowego)- często obustronnie- przez ścięgna w nadgarstku
      (tzw troczek zginaczy, który obejmuje rękę pod skórą jak bransoleta).
      Dolegliwości mają podłoże hormonalne (częściej ujawnieją się u kobiet, często w
      ciąży, w okresie okołomenopauzalnym), szczególnie po intensywnej pracy mięśni
      dłoni. W celu potwierdzenia rozpoznania wykonyje się badanie przewodnictwa
      nerwowego w w/w nerwach (jest upośledzone w części przebiegającej przez
      nadgarstek właśnie). Ulgę przynosi przyjmowanie leków przeciwobrzękowych,
      przeciwzapalnych czy (na krótko) leków sterydowych. W przypadku uporczywych,
      nie reagujących na takie leczenie dolegliwości lub zaczynających się zaników
      mięśniowych drobnych mięśni dłoni konieczne jest leczenie chirurgiczne
      (ortopeda lub neurochirurg) polegające na drobnym zabiegu (w zniezculeniu
      miejscowym)przecięcia uciskających ścięgien i uwolnienia uciśniętych nerwów.
      Zwiazek ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa szyjnego musi rozstrzygnąć
      neurolog- ale wówczas silniejsze są bóle szyi i tyłu głowy z promieniowaniem do
      barków.
      • joasia1 Re: Mojej mamie drętwieją ręce 26.11.03, 16:47
        A czy wszystkie kregi sa na wlasciwym miejscu?
        Znam pare osob ktore latami mialy problem z dretwiejacymi rekami albo z bolem
        glowy i po wizycie u hiropraktyka - jak sie taki "nastawiacz kosci" nazywa po
        polsku to nie wiem bo mialo to miejsce w Niemczech - jak reka odjal.
      • Gość: jooo Re: Mojej mamie drętwieją ręce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.11.03, 22:09
        Najpewniej przyczyną są zmiany zwyrodneniowe kręgosłupa. Najpierw dobry
        ortopeda. Konieczna jest kopleksowa rehabilitacja tzn. zabiegi fizykalne,
        masaże, hydroterapia, ćwiczenia na sali i w wodzie. Każdego min. 15 zabiegów.
        Ostroznie z nastawiaczami kręgosłupa, bo może miec to przeciwny efekt. Należy
        iść do człowieka po studiach oraz po specjalnym kursie. Na wszystko zobaczyć
        papiery. Bardzo łatwo o samozwańca, który dobrze stważa pozory. Kasa chorych
        na pewno tego wszystkiego nie zrefunduje, więc najlepiej dopłacić za zabiegi
        które nie mieszczą się w limicie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka