Dodaj do ulubionych

zum, gorączka trzeci dzień ...

02.11.10, 11:18
Witam, Moja córka (11 miesięcy) ma po raz drugi zum. W sobotę wieczorem pojawiła się gorączka bez innych objawów, w niedzielę zrobiliśmy mocz ogólny i wyszły bakterie liczne, leukocyty pokrywają pole widzenia. Dostała antybiotyk, dziś zaczęła się druga doba podawania a gorączka jest nadal, teraz niższa, po podaniu leku przeciwgorączkowego temperatura podnosi się po około 10 godzinach. Dzwoniłam do lekarza, kazał się nie martwić bo temperatura może utrzymywać się przez pierwszą a nawet drugą dobę od rozpoczęcia leczenia ale ja odchodzę od zmysłów. Już naczytałam się o zakażeniach, urosepsie itp. i jestem przerażona. Czy na taką masakryczną ilość leukocytów może mieć wpływ, że mocz pobierany był przy lekko podniesionej temperaturze? Czy to normalne, że temperatura utrzymuje się trzecią dobę (półtorej od wprowadzenia antybiotyku)?
Obserwuj wątek
  • misiokroolik Re: zum, gorączka trzeci dzień ... 02.11.10, 14:33
   Mój synek (6 miesięcy) miał pierwszy zum z wysoką gorączką, "dreszczami' przez 3 dni. Po podaniu leków przeciwgorączkowych w końcu w trzeciej dobie ustąpiła. Wówczas nie dostał NIC, bo wyniki moczu zrobiliśmy dopiero trzeciego dnia (wyszły leukocyty) kiedy temp.już spadła. Teraz po fakcie urolog podejrzewa, że było to odmiedniczkowe zapalenie nerek, które podobno przebiega właśnie z gorączką. Jeśli temp.będzie się utrzymywac to radzę jechac jednak do szpitala - może trzeba podac antybiotyk dożylnie...Nam tak radzi urolog w przypadku "powtórki z rozrywki". Trzmam kciuki i zdrowiejcie.
   • apriljana Re: zum, gorączka trzeci dzień ... 04.11.10, 19:20
    Córka po trzech dniach przestała gorączkować, dziś robiłam kontrolne badanie moczu i jest 0-1 leukocytów i skąpa flora bakteryjna, wygląda na to, że antybiotyk zadziałał. Mam tylko jedno pytanie czy skąpa flora bakteryjna to jest wynik ok. czy znaczy, że jeszcze się coś dzieje? Oczywiście antybiotyku nie odstawiam ale za pierwszym razem po dwóch dniach nie było nawet tej skąpej flory dlatego się zastanawiam.
    • lillaroz09 Re: zum, gorączka trzeci dzień ... 05.11.10, 12:20
     Witam. Borykamy sie z podobnym problemem. Moja córka ma teraz 11 miesięcy i juz ma ZUM poraz 3. Zaraziła się prawdopodobnie przy porodzie, objawy miała takie, ze miała zółtaczke przedłużoną, ale nikt niestety nie skierował nas na badanie moczu. zalecono mi tylko odstawić malą od piersi na pare dni i zżółcenie zeszło.
     Dopiero po ok tygodnia mała dostała temp -tylko 37,4!!!! temperatura utrzymywała sie przez ok pół godziny po czym byla normalna. Mała spała cały dzien, byla apatyczna wiec pojechalismy do szpitala na badania (byl wieczór więc wszystkie labolatoria byly nieczynne)
     W szpitalu dostała zinacef, w moczu wyszło białko, leukocyty i erytrocyty ponad norme.
     Wykonano nam tez USG które wykazalo lekko poszerzone miedniczki jeden nerki. Posiew wykazał E.Coli
     Wykonano tez CYSTOGRAFIE która nie wykazała wad wrodzonych
     leczono nas dożylnie 7dni zinacefem i do domu
     po 28dniach choroba nawróciła. znów szpital, usg mocz posiew - tak samo jak za pierwszym razem.
     Dostała biotum dozylnie przez 7dni.
     Po powrocie do domu wylądowalismy u pani nefrolog która kazała brać FURAGINE.
     8miesięcy był spokój, teraz Córka znow ma ZUM. najpierw dostała Zinacef w zastrzykach, teraz bbierze CECLOR, potem znow furagine.
     Dodam, że nam gorączka sięgała zawsze ok 37.5 stopni, i trwała tylko ok POŁ GODZINY! taki po prostu organizm. po pół godziny(nawet nie dawąłam małej syropu) gorączka schodziła i była normalna, jednak jest do dla mnie sygnał ze trzeba zrobić badanie moczu.

     Antybiotyk ewidentnie pomógł, ale nie mozna stwierdzić ze na 100%. teraz zastrzyki z Zinacefem przepisała nam doktor z przychodni, po wybraniu pojechalismy do nefrolog z aktualnym badaniem moczu które było super. Ale pani nefrolog stwierdzila że zinacef tak działa i nie wykluczone, że choroba zaraz powróci. Dlatego przepisała jeszcze jeden antybiotyk

     Czy córka miała robioną cystografie? Jeśli tak jakby był jej wynik?
     Czy jezdzi Pani do jakiegos nefrologa? Czy podawała Pani córce furagine?
     Czy robiła Pani USG nerek?

     Skąpą florą bakteryjną proszę się nie martwic, w cewce moczowej i na skóze zawsze znajdują się jakies bakterie które przedostaną się do woreczka wraz z moczem.

     Radziłabym po skonczeniu antybiotykoterapi, tak po tygodniu wykonać mocz ogolny i posiew. Jeśli antybiotyk nie zadzialał w 100procentach wtedy napewno wyjdzie.

     My mamy teraz wybrać ten CECLOR, potem 1/4tab furaginy na wieczor i w 6dobie leczenia furaginą mamy zrobić posiew i mocz ogólny. Jeśli zinacef i Ceclor wyleczyły dziecko, badania wyjdą w pożądku. JEśli nie, czeka nas leczenie dożylne.

      • lillaroz09 Re: zum, gorączka trzeci dzień ... 05.11.10, 13:43
       wiem.trzeci ZUM to nie jest normalne. Moja córka też ma 3, dwa miala jak była malutka w odstępie 28 dni. teraz po 8 miesiącach ma 3. cystografia nie wykazała wad.

       Pisze, ze normą jest skąpa bakteriura w moczu pobranym woreczkiem. My raz w ogólnym badaniu mieliśmy nieliczne bakterie (mocz pobrany woreczkiem) następnego dnia robiliśmy posiew - łapane siki w locie- i wyszedł jałowy. Nieliczne bakterie w moczu pobranym woreczkiem to chyba normalne?
       • apriljana Re: zum, gorączka trzeci dzień ... 05.11.10, 18:37
        Mocz pobierałam nie do woreczka tylko do pojemnika, chociaż moczu nie dało się złapać w locie, zanim wpadł do pojemnika dotknął skóry. Jutro wybieram się na kontrolę, zobaczymy co dalej.
        Córka miała cystografię i usg po pierwszym zumie - wszystko ok, żadnych wad. Lekarka stwierdziła, że często tak po prostu jest, że ktoś ma skłonności do zachorowań a oni (lekarze) nie są w stanie określić przyczyny. Pozostaje chyba nam restrykcyjne przestrzeganie higieny i regularne kontrole. Przed pierwszym zum używaliśmy chusteczek, nie po każdej kupie była kąpiel więc tłumaczyłam sobie chorobę jakimś moim zaniedbaniem. Teraz sama nie wiem, po każdej kupie jest mycie, unikamy płynów do kąpieli, bardzo często zmieniamy pieluchy a tu taka przykra niespodzianka.
        Mam nadzieję, że ta skąpa flora bakteryjna faktycznie pochodzi ze skóry albo z pojemnika.
        • apriljana Re: zum, gorączka trzeci dzień ... 05.11.10, 18:42
         Ach, zapomniałam dopisać - moja córka po porodzie miała dużo leukocytów w moczu, po kolejnym pobraniu (kilkanaście godzin później) było o połowę mniej. Lekarze wstrzymali się przed podaniem antybiotyku a kolejnego dnia w moczu złapanym w locie było wszystko w normie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka