Dodaj do ulubionych

Czy wasze dzieci miały już taki zabieg ???

06.06.05, 09:24
Moja Olcia bedzie miala zabieg. Nie wiem jak jest jego nazwa ale chodzi tu o
wypełnienie kolagenem czy czymś takim w układzie moczowym nie wiem dokładnie w
którym miejscu.Szansa na wyleczenie refluksu po tym zabiego jest 60-70 % Ten
zabieg jest bezbolesny i chodzi mi o to czy dziecko musi zostać w szpitalu po
nim. a dodam jeszcze że zabieg bedzie w Centrum zdrowia dziecka w Międzylesiu.
Obserwuj wątek
    • azosiolek Re: Czy wasze dzieci miały już taki zabieg ??? 06.06.05, 10:05
      Jak się domyślam, zabieg ten jest analogiczny do ostrzyknięcia teflonem, które
      miał nasz synek (dwukrotnie już, niestety). Zabieg jest wykonywany w narkozie,
      więc dziecko musi spędzić noc w szpitalu - na wszelki wypadek. Poza tym -
      zabieg jest wykonywany przez cewnik, który zwykle pozostaje w cewce moczowej
      przez jakieś 24 godziny. No i po zabiegu dziecko może mieć bóle i lekką
      gorączkę, więc jak najbardziej słuszne jest pozostawienie go pod opieką
      szpitala w tym dniu. Wypiszą Was pewnie na drugi dzień, jak wszystko będzie OK.
      Pozdrawiam
        • azosiolek Re: Czy wasze dzieci miały już taki zabieg ??? 06.06.05, 11:50
          Niestety, z netu korzystam praktycznie tylko w pracy, a tu mamy zakaz gg sad
          Postaram się opisać wszystko, co może być ważne. W każdym razie, jak to było u
          nas (zabieg mieliśmy w innym szpitalu).
          Zabieg wykonywany jest w narkozie. Dziecko musi być więc min. 6 godzin na
          czczo. Musi mieć też zrobione wcześniej badanie grupy krwi i krzepliwości.
          Przed podaniem narkozy maluch (pierwszy zabieg - w wieku 8 mies. drugi - 12
          mies.) dostał syropek uspokajający. Zabieg był rano (w naszym szpitalu zabiegi
          są w kolejności "od najmłodszego"). Zaniosłam go na salę operacyjną i tam
          oddałam anestezjologom. Zabieg trwał jakieś pół godziny, potem dziecko zostaje
          jeszcze na sali aż się wybudzi - dopiero potem wraca do sali. Po narkozie nasz
          mały spał kilka godzin, nie było żadnych sensacji typu torsje itp.
          Zabieg jest robiony bez cięcia, przez cewnik wprowadzany przez cewkę moczową
          wprowadza się aparaturę i ostrzykuje (uszczelnia) ujście moczowodu. Po zabiegu
          cewnik pozostaje przez dobę w pęcherzu.
          Po obudzeniu z narkozy maluch był trochę obolały, na szczęście w pogotowiu była
          mama z piersią wink) no i czopki przeciwbólowe. Stan podgorączkowy utrzymywał
          się jeszcze przez cały następny dzień.
          Na drugi dzień, przed wypisaniem, zrobiono maluchowi USG i wyjęto cewnik (mało
          przyjemne). No i - do domu!
          Nie wiem, w jakim wieku jest Twoje dziecko i jaką ma wadę. U nas sprawa była
          trochę skomplikowana, bo refluks IV stopnia, a do tego zastawka cewki tylnej i
          pęcherz zastawkowy. Przy okazji zabiegu robiono więc też nacięcie zastawki. Po
          pierwszym zabiegu okazało się, że refluks cofnął się o 1 stopień i tą zastawkę
          trzeba jeszcze dociąć, stąd drugi zabieg. Po drugim zaczęliśmy dodatkowo leczyć
          pęcherz, który mógł sprzyjać refluksowi. Tak więc mamy nadzieję, że drugie
          ostrzyknięcie + ostateczne usunięcie zastawki + leczenie pęcherza da w końcu
          pozytywny efekt i za miesiąc dowiemy się, że jest OK. Bo jeśli nie - czeka nas
          operacja, w porównaniu z którą ostrzyknięcie to ponoć pryszcz.
          Jeśli masz jeszcze jakieś paytania - odpiszę Ci tutaj, na forum, bo niestety gg
          jestem pozbawiona.
          Pozdrawiam
          Ania
          • gosialeszcz Re: Czy wasze dzieci miały już taki zabieg ??? 06.06.05, 12:28
            Moje pytanko jest takie mianowicie chodzi mi o badania krwi zupelnie mnie
            zaskoczyłaś ponieważ nikt nam nic nie powiadział a jeśli juz o tym czy miałaś
            robione je przed samym zabiegiem juz w szpitalu czy jeszcze jak byliście w domku
            ??? A i jeśli chodzi o narkozę to jest całkowita narkoza czy tylko od pasa w dół
            ??? A tak wogóle to u nas nie jest tak źle mamy IV st. refluksu a Olcia ma 18
            miesięcy. Ale muszę ci powiedzieć że i tak rozwiałaś moje wątpliwośći napradę
            bardzo ci dziękuje mam nadzieję że jeszcze będziemy miały okazję porozmawiać na
            forum Pozdrawiam Gosia i Ola !!!
            • azosiolek Re: Czy wasze dzieci miały już taki zabieg ??? 06.06.05, 14:32
              No nie wiem, nam kazano zrobić te badania wcześniej, tak aby wynik mieć przed
              przyjęciem do szpitala. Ale może to ze względu na to nacinanie zastawki, bo to
              w końcu jakaś interwencja związana z krwawieniem? Najlepiej jak zadzwonisz i
              upewnisz się w szpitalu.
              Narkoza jest całkowita - ponoć u małych dzieci tylko taką się stosuje. Też
              logiczne - no bo powiedz półtoraroczniakowi, żeby się nie wiercił...
              Trzymajcie się dzielnie, będzie dobrze. A kiedy ten zabieg?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka