Dodaj do ulubionych

Czy może być zastawka cewki moczowej bez refluksu?

08.09.05, 14:54
Mam sprzeczne opinie nefroga i urologa. Pierwsza pani doktor, uznany autorytet
po obejrzeniu zdjęcia z cystografii powiedziała, że refluksu na pewno nie ma.
Ale w wyniku cysto były jakieś wątpliwości radiologa, napisał "zastawka?"
czyli nie był pewien i że konieczna konsultacja u urologa. Pani nefrolog
twierdzi, że zastawka zawsze towarzyszy refluksowi, czyli jak nie ma refluksu,
nie ma też zastawki. Ale w końcu poszliśmy do urologa, która natychmiast
nakazała cystoskopię, bo twierdzi, że zdarzają się zastawki bez refluksu. No i
jak tu wierzyć lekarzom? A jaka jest wasza wiedza dziewczyny na ten temat? Czy
mój maluch ciągle słabo przybierający na wadze i obciążony od strony
rodzeństwa (starsza siostra miała refluks) może mieć zastawkę właśnie ale bez
refluksu?
Mami7 - Twoje zdanie już znam smile ale jestem ciekawa, co sądzą inne dziewczyny.
Obserwuj wątek
  • azosiolek Re: Czy może być zastawka cewki moczowej bez refl 09.09.05, 09:44
   U nas akurat zastawka z refluksem szły w parze. Ale nie wiem na pewno, czy
   zawsze musi tak być. Wiem natomiast, że cystografia nie jest niestety do końca
   wiarygodnym badaniem i czasem nie pokazuje istniejącego refluksu. Przy okazji
   cystoskopii na pewno lekarz obejrzy "z bliska" te moczowody i stwierdzi
   ostatecznie, czy refluks jest, czy go nie ma.
    • lunasalvaje Re: Czy może być zastawka cewki moczowej bez refl 17.10.14, 07:58
     Ja także jestem mamą dziecka, które miało naciętą zastawkę, ale nigdy nie stwierdzono refluksu. Borykamy się za to z ciągłymi nawrotami ZUM. Najgorzej jest po cystoskopii. Zawsze wtedy zarażają go pseudomonasem. Mieliśmy cystoskopię na początku lipca. Pod koniec lipca już leżeliśmy na antybiotyku dożylnym przez 10 dni (biotum). Potem przełom sierpnia i września to samo, tylko dla większej pewności mpodawali mu biotum przez 14 dni. Dziecku pękają żyły, rozbraja sobie wenflony, tłucze głową o ściany i podłogi. Jesteśmy razem z małym na wykończeniu psychicznym. Dziecko ma niecałe dwa latka a my mamy 19 wypisów ze4 szpitala.
   • lunasalvaje Re: Czy może być zastawka cewki moczowej bez refl 17.10.14, 09:35
    Słyszałam od urologów, że to zwykle są na początku dwie cystoskopie. Pierwsza to nacięcie zastawki. Druga w krótkim czasie po pierwszej kontrolna, podczas której w razie konieczności zastawka jest docinana. Po każdej cystoskopii dziecko ma założony cewnik, jeśli dobrze pamiętam ok. 2 doby. W naszym przypadku zaczęła się farmakoterapia. Apo-doxan i leki profilaktyczne na ZUM-y, czyli furagina, biseptol - bactrim, czasami jakiś antybiotyk. Życzę Ci żebyś trafiła do dobrego nefrologa i urologa, najlepiej znaleźć jednego, który poleci drugiego i będą ze sobą współpracować. Ja dopiero teraz znalazłam nefrologa, który będzie nas prowadził prywatnie, do którego będę mogła dzwonić, a jeśli trafi się konieczność leczenia antybiotykiem w szpitalu to pojadę tam gdzie on pracuje i też będę pod jego opieką. Np. on wychwycił, że mój synek miał niepotrzebnie przepisany ditropan przez urologa i że ten lek bardziej szkodził niż pomagał. Trzy miesiące temu mały miał cystoskopię. Potem na przełomie 2 miesięcy mieliśmy dwa poważne ZUM-y przez pseudomonasa i w sumie spędziłam z dzieckiem łącznie 24 dni w szpitalu na antybiotyku dożylnym. Po tym poszłam na kontrol do urologa a on mi powiedział, że w takim razie zrobi cystoskopię, żeby tam zajrzeć i sprawdzić. Ogarnęła mnie wściekłość, bo dla chirurga to jest takie proste jak pstryknięcie palcami położyć dziecko na stole operacyjnym, podać narkozę itp. Ja potem wracam do domu i nie dość, że walczę z nerwicą i stresem niespełna dwuletniego dziecka to potem jeszcze lecze bakterię oporną na antybiotyki, bo w trakcie takiego zabiegu zarażają mi dziecko. Wiem, że przy wadzie nie ma innego wyjścia ale ja sugeruje konsultowanie się i szukanie najlepszych. Właśnie ten nefrolog (dr. Zimoń ze Szczecina) powiedział, że też nie widzi potrzeby kolejnej cystoskopii. Zmienił leki i na nowo dał nadzieję. Powiedział mi o szczepionce pseudovac. Wcześniej to ja pytałam o tą szczepionkę, ale wszyscy lekarze nie mieli doświadczenia, albo9 w og.óle nie orientowali się o jej istnieniu i szukali informacji w internecie o co mi chodzi, o co ta matka ich w ogóle pyta. Dr. Zimoń powiedział, że moje dziecko było prowadzone bardzo chaotycznie. Tak było dlatego, że chodziłam do poradni przy szpitalu i trafiałam do tego kto aktualnie przyjmował. Teraz już wiem na 100%, że w tych sprawach czasami warto korzystać z wizyt prywatnych. Ta opieka wygląda zupełnie inaczej. Jest to straszne, ale prawdziwe. Wierzę, że są tacy lekarze, którzy otaczają swoich pacjentó opieką z prawdziwego zdażenia i przyjmują na kasę chorych, ale ja nie miałam tego szczęścia. Mieszkam w małej miejscowości, do specjalisty muszę dojechać czasami i z 200 km, brać urlop itp. Nie mam czasu i nawet mnie nie stać żeby szukać tych na kasę chorych i czekać długi czas w klejkach na wizytę.
    • lunasalvaje Re: Czy może być zastawka cewki moczowej bez refl 17.10.14, 09:42
     Bitumika nie chcę Cię wpędzić w jakiś obłęd. Każdy przypadek jest inny. U nas to wyglądało do tej pory nieciekawie, natomiast nikt nigdy nie straszył nas transplantacją nerek. Wręcz nefrolog mówi, że nerki są ok., pomimo że mały miał już chyba kilkanaście ZUM-ów. Znam mamę, której dziecko ma refluksy, a nie łapie ZUM-ów poza jednym przypadkiem po cystoskopii, kiedy to nie dość było zabezpieczone antybiotykiem.
    • ameliab Re: Czy może być zastawka cewki moczowej bez refl 24.01.15, 22:40
     Witam,

     mój prawie dwuletni synek miał zastawki bez refluksów. Ma wyłonione obustronnie przetoki. Od roku walczymy z zakażeniami. Najpierw e. coli a od pół roku pseudomonas sad Dostaje ZUM nawet jak jest na antybiotyku. W tej chwili przyjmuje PSEUDOVAC - liczę, że to pomoże. Normalnie już nie wiemy co robić sad

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka