Dodaj do ulubionych

Kalibracja cewki moczowej u dziewczynki

21.07.06, 12:09
Dziewczyny!
Czy ktoś ma córkę, która miała poszerzaną cewkę moczową? Moja 6 letnia
Danusia musi mieć zrobiony ten zabieg. Miała wykonany CUM- cystouretrografię
mikcyjną- wyniki były dobre, ale z urodymaniki wyszedł problem-
niewspómierność zwieraczowo- rozwieraczowa. Lekarz mówił mi,że jest to
wskazanie do tej kalibracji. Wiem mniej więcej,na czym to polega. Jednak
chciałabym poznać opinię mam, których dzieci mają podobny problem. Danusia
rzadko siusia, a jak już się wysiusia, to nawet jest 400- 500 ml moczu. To
mnie zaniepokoiło i dlatego cała ta diagnostyka. Pozdrawiam gorąco i czekam
na odpowiedź.
Obserwuj wątek
    • maniakow Re: Kalibracja cewki moczowej u dziewczynki 21.07.06, 14:04
      Witam, nie jestem mamą dziewczynki, która miała przeprowadzany taki zabieg ale
      siostra męża w wieku 9 lat miała przeprowadzany taki zabieg, później jeszcze
      dwa (zdarza się, że jeden to za mało), ostatni w wieku 16 lat. Jeden "mądry"
      lekarz pediatra powiedział, że dziecko się zaniedbuje i dlatego co chwilę
      siusia w majtki (popuszcza). Teściowa nie miała zielonego pojęcia, że dziecko
      choruje skoro lekarz twierdził inaczej. Dzięki jej uporowi trafiła na świetnego
      nefrologa, który szybko zdiagnozował i przeprowadził zabieg - teraz moja córcia
      się u tej pani dr leczy smile.Siostra męża jest zdrową 21 latką, nie ma już
      problemów z ukł. moczowym, choć wcześniej strasznie chorowała, nabawiła się
      refluksu, bo nikt wcześniej nie potrafił zdiagnozować, że ma zwężenie cewki
      moczowej. Po tym zabiegu wreszcie zaczęła zdrowieć i dziś jest zdrowa smile.
      Troszkę chaotycznie - przepraszam.
      Życzę zdrówka Twojej córci- teraz może byż tylko lepiej.
      --
      Magda, mama Emilki.
    • sabciasal Re: Kalibracja cewki moczowej u dziewczynki 01.09.06, 12:52
      moja córka - też 6-letnia - została skierowana na kalibrację wraz z
      cystoskopią. Objawy niemal takie same ja opisujesz: cystografia nic nie
      wykazała, badanie urodynamiczne nieprawdłowe, ale jeszcze dodatkowo szczawiany
      w moczu (skłonność do kamicy szczawianowej).
      pogodziłam się z myślą, że tak musi być, ale jednak ciągle mam wątpliwości, co
      do konieczności kalibracji. najbardziej boję się komplkacji i skutków w
      przyszłości - np. nietrzymania moczu (gdzies czytałam ze się zdarzają).
      swoją drogą - w poradni podsłuchałam rozmowę innych matek, ze być może zwężenia
      cewki i inne wady moga być skutkiem podawania w ciąży Kaprogestu (to
      progesteron w zastrzyku - jak luteina albo duphaston). Czy ktoś cos o tym wie>
      • alergenzb Re: Kalibracja cewki moczowej u dziewczynki 02.09.06, 09:10
        Moja córka 3 letnia miała robioną kalibrację i cystoskopie cewki.
        Zniosła to bardzo żle.
        Po kalibracji i wypisaniu rano do domu, nie dojechała do niego.
        Jest silnym alergikiem na leki.
        Skutki uboczne rano, kwasica metaboliczna, hipoglikemia, zakażenie cewki
        moczowej i ogolne pobyt ponad 40 dni w szpitalu. Silne bóle przy siusianiu,
        nietrzymanie moczu.
        Po tym zabiegu, prawie 9 miesięcy poważne klopoty z zakażeniem, nawracająca
        kwasica metaboliczna i hipoglikemia. Obecnie obojętnie co by nie było nie nie
        podpiszę zgody już zgody na to badanie.
        Może przyczyną dodatkową, było to że ma bardzo silne uczulenie na leki i
        kontrasty.
        Każde dziecko przechodzi inaczej badanie, może u ciebie będzie inaczej.
        Życzę powodzenia.
        • sabciasal Re: Kalibracja cewki moczowej u dziewczynki 10.09.06, 23:57
          dziękuję za odpowiedx
          w jakim szpitalu byłaś (moze w Łodzi?
          właśnie wróciłam z córka ze szpitala (wycięcie migdałka)
          i ostatnią rzeczą o jakiej myslę, to powrót
          moja córka bardzo źle zniosła tak prosty zabieg jak wycięcie trzeciego migdałka
          (duze krwawienie)
          a o zakażeniach układu moczowego i nietrzymaniu moczu własnie słyszałam jako
          ryzyku kalibracji
          bardzo przykro ze spotkało to twoją córkę, trzymam kciuki, aby przesżło
          pozdrawiam
          sabcia
          • madziulec Re: Kalibracja cewki moczowej u dziewczynki 11.09.06, 08:03
            Wyciecie migdalka jest wlasnie bardzo krwawa operacja. Nie zabiegiem. I bardzo niebezpiecznym.
            Dlatego wlasnie powinno byc wykonywane w szpitalach, gdzie w razie gdyby cos sie dzialo - jest OIOM.
            A nie w szpitalach jednodniowych, czy klinikach.

To tak .. w ramach wyjasnien. Ale rozumiem, ze szpitali nie znosisz.
            --
            Refluks, zum i wady układu moczowego
            Mam wikołaka i nie zawaham sie go użyć
            • sabciasal Re: Kalibracja cewki moczowej u dziewczynki 18.09.06, 12:05
              madziulec napisała:
              Wyciecie migdalka jest wlasnie bardzo krwawa operacja. Nie zabiegiem. I bardzo
              niebezpiecznym.Dlatego wlasnie powinno byc wykonywane w szpitalach, gdzie w
              razie gdyby cos sie dzialo - jest OIOM. A nie w szpitalach jednodniowych, czy
              klinikach. To tak .. w ramach wyjasnien. Ale rozumiem, ze szpitali nie znosisz.

Wszyscy lekarze do tej pory poprawiali mnie, gdy nazywałam wycięcie migdałka
              operacją. Serio. A szpital, w którym byłam jest właśnie kliniką z OIOM-em,
              gdzie spędziłam 5 dni. Pozostałe dzieci przechodziły rekonwalescencję bez
              żadnych problemów.
              ale migdałki to był tylko wątek uboczny
              Mam wątpliwości co do konieczności kalibracji, lekarka szczerze mówiąc
              postawiła mnie w takiej sytacji, że albo robimy zabieg albo nie ma co dalej
              leczyć, bo ona już postawiła diagnozę. Dlatego zależy mi na doświadczeniach
              innych osób
              pozdrawiam
              sabcia
          • alergenzb Re: Kalibracja cewki moczowej u dziewczynki 11.09.06, 22:37
            > w jakim szpitalu byłaś (moze w Łodzi?
            Nie
            > moja córka bardzo źle zniosła tak prosty zabieg jak wycięcie trzeciego
            >migdałka (duze krwawienie)
            Podobne u córki. We wrzesniu zabieg wycięcia 3 migdałka, krwawiła do
            pażdziernika, a kłopot z zakarzeniem do kwietnia.
            Do dzisiaj pod kontrolą laryngologa, nadal ma kłopoty z połykaniem, wiecznie
            chore gardło.
            O zakażeniach ukm nie wspomnę.
    • anusia_29 Re: Kalibracja cewki moczowej u dziewczynki 02.10.06, 16:45
      Moja 8 miesięczna Maja miała dwukrotnie wykonaną kalibrację cewki moczowej, w
      miesięcznych odstępach. Było to konieczne ze względu na duże zwężenie. Po
      zabiegu płakała przez dwie godziny, a przy pierwszym oddawaniu moczu napinała
      się. Potem było w porządku, nie gorączkowała, nie miała infekcji.
    • szeniaa Re: Kalibracja cewki moczowej u dziewczynki 02.10.06, 20:59
      moja starsza córcia też miała kalibrację jak miała półtora roku co miesiąc pięć
      razy. Bardzo przy tym płakała ale zakażen i innych komplikacji nie było i do
      dzisiaj nie ma. Ma już 6 lat.
      ps oprócz kalibracji była leczona furaginem co daje jako taką ochronę przed
      zakażeniem
      pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka