Dodaj do ulubionych

brak nerki,reflux do 2giej,co go czeka?(8tyg)

08.02.07, 17:28
U mojego synka po urodzenu stweierdzono brak jednej nerki oraz refluks 4/5
stopnia do drugiej. Od urodzenia podaje mu Trimethoprim suspension w dawce
0.66ml raz dziennie na noc.
jestem w uk. i musze zaufac tutejszym lekarzom-jest to b trudne!
bo co ja mam myslec?> jak maly mial miasiac(teraz ma 8tyg skonczone) zrobiono
mu USG nerek, prawa nerka jest niewyksztalcona, nigdy nie dzialala i dzialac
nie bedzie(jest w jej miejscu mala cysta), natomiast druga nerka(lewa) jest
powiekszona, no i te refluks.
powiedziano mi jedynie ze teraz mam mu podawac ten lek, ze zmniejsza on ryzyko
wystapienia zakazenia ukl moczowego. ze jak wzrosnie temp malca do 37.5 ma
zrobic badanie moczu(oczywiscie psotanowilam nie czekac do takiego momentu i
robie mu badanie raz na meisac, chyba nie za rzadko?)
pwoiedziano ze czekla go operacja. i tyle.
narazie czekam az skonsultuje sie ze mna specjalista(tutaj zwykly
pediatra-oniz ajmuja sie nawet pwaznymi przypadkami)
boli mniet o czekanie. przeczytalam teraz o jakichs przetokach na forum. ja
nawet nie wiem co to jest? moze tutaj tego nie stosuja a to byloby potrezbne
mojemu synkowi?
prosze napsizcie co myslicie o moim prypadku iczy ktoras z was miala podobnie?
i co robionno w przypadku waszych pcoiech? przypomne ze maly ma 2 miesiace.
prsze o odp!!!
zalamana mama.
pozdrawiam was wszystkie mamy chprych dzieciaczkow, zycze wam duzo sily!!
Obserwuj wątek
    • sylwia19795 Re: brak nerki,reflux do 2giej,co go czeka?(8tyg) 08.02.07, 18:05
      Witam.
      Nie pomoge Ci bo nasz przypadek jest zupełnie inny, ale dobrze że trafiłaś na
      to forum tutaj napewno dziewczyny coś Ci doradzą. Póki co trzymaj się
      dziewczyno, będzie dobrze! A jakie jest badanie ogólne moczu i jak malec się
      rozwija i wogóle jak się czuje?
      Pozdrawiam i trzymam za Was kciuki.
      Sylwia mama Emilka
    • bysiaxxxx Re: brak nerki,reflux do 2giej,co go czeka?(8tyg) 08.02.07, 19:06
      maly pieknie przybiera na wadze(karmie piersia), waga urodzeniowa 3.3kg, obecnie
      w 8tyg zycia 5.34kg
      badnie moczu robilam 2 tyg temu, wyszlo dobrze(takl mi pwiedzial lekarz-sama do
      wynikow badan wgladu niestety nie mam wszystko maja w komputerach!no ale chyba
      lekarz wie co mowi)
      za tydzien chce zrobic kolejne b moczu. co ile wy wykonujecie takie badanie?
    • zuzka771 Re: brak nerki,reflux do 2giej,co go czeka?(8tyg) 08.02.07, 19:08
      Kochana Bysiu. Sprawa jest poważna, ponieważ Twoje dziecko ma jedna nerke i to
      z refluksem. Napewno badanie moczu przy każdej podwyższonej temperaturze,
      conajmiej raz w miesiacu tak jak robisz, mozesz nawet i dwa razy.
      Gdy byłam w sz pitalu z moim dzieckiem, na sali była matka rocznego chłopczyka,
      który też miał jedną nerkę. Chłopak miał wtedy rok. Wiem, że on miał
      ostrzykiwanie moczowodu. Nie pamiętam, którego stopnia miał refluks. Jeśli
      chcesz mogę podać Ci numery telefonów do naszego lekarza nefrologa lub chirurga-
      urologa, z którym mogłabyś porozmawiać i zapytać się. Numery telefonów prześlę
      ci na poczte.
      • luiza2pop Re: brak nerki,reflux do 2giej,co go czeka?(8tyg) 08.02.07, 20:56
        Witam serdeczniesmile W zasadzie nie wiem od czego zaczac. Po pierwsze takm jak
        pisala poprzedniczka sprawa jest powazna, zreszta wiesz o tym najlepiej.
        Urodzilam corcie wlasnie w UK pisalam juz o tym na forum z dala od polski
        pisalam o wszytkich problemach jakie tam przeszlismy, no moze prawie
        wszystkich. /Niestety ja nie mam najlepszego doswiadczenia z lekarzami w Uk. a
        wrecz jak najgorsze. Mala urodzila mi sie z refluksem III stopnia, (po powrocie
        do Polski i po konsultacji z Pania Prof ktora nas leczy refluks II) stopnia.
        Najpierw dostala zum wiec wyladowalismy w szpitalu (londyn), zakazenie poszlo
        na krew w konsekwencji sepsa. A wszystko przez zaniedbanie lekarza GP dziecko
        mialo 38 goraczki, wymioty, rozwolnienie, a on odeslal mnie do domu! Az mi sie
        rece trzesa gdy o tym pisze. W nocy byla juz karetka pod domem, a potem to juz
        2 dniowa walka o zycie malej! A wystarczylo zrobic jej posiew moczu i nie
        czekac tak dlugo. Po wyjsciu ze szpitala dostalismy tak jak i Ty Trimatoprin,
        ale tylko mielismy brac go przez 10 dni! (pomimo tego ze bylo juz wiadomo iz
        Nela ma refluks) . Przy nastepnej kontroli (po 3mc) u pediatry jakiez bylo
        zdziwienie lekarza gdy sie dowiedzial ze Nela nie przyjmuje zadnych lekow
        pomimo stwierdzonego refluksu. Niekt nam o tym nie powiedzial. Wiem, byla tez
        moja wima w tym wszystkim, ze nie dopilnowalam powinnam wiecej poczytac, dojsc,
        ale.....to pierwsze dziecko i nagle dowiadujesz sie ze jest chore.....to i tak
        bylo ponad moje sily. Dalsza niekompetencja naszego GP to juz historia,min.
        dwukrotnie pomylil zwykla wysypke z zapaleniem opon mozgowych. Balwan!! Po
        prostu szok. Na dodatek lekarze w trakcie hospitalizacji corci odkryli szmer
        nad sercam. Zostalismy przyjeci w Great Ormont Hospital przez "jednego z
        najlepszych kardiologow w anglii". Powiedzial ze szmer jest niewinny i nie
        kazal wiecej robic kontroli, mala miala z tego wyrosnac. Na szczescie w
        nieszczesciu po wszystkich problemach z GP ze szpitalem, a przede wszystkim ze
        wzgledu na brak kontroli i jakiejkolwiek nadziei na wizyte u nefrolog
        postanowilam wrocic do Polski. To bylo jedyne wyjscie i dziekuje Bogu ze tak
        wybralam, bo nie wiem co by bylo. Po powrocie jakiez bylo moje zdziwienie i
        szok (kolejny( gdy dowiedzialam sie ze corka ma wade serca i to nnie jedna a
        dwie! A ten cymbal lekarz w londynie zostawil nas bez zadnej pomocy. Teraz
        czekamy na wolne miejsce na kardiologi w CZD, Nelunia rozwija sie wspaniale,
        jestesmy pod kontrola swietnej nefrolog (za zadne badania nie placimy). Mocz
        sprawdzamy co mc a posiew co 3, o czym w anglii moglabym tylko pomazyc no chyba
        ze trafilibysmy do szpitala na emergency z podejrzeniem zum. W tej chwili
        przyjmujemy tylko tabletki zurawinowe. Ja wiem ze w twoim przypadku moze byc
        calkiem inaczej, ale naprawde trudno mi uwierzyc w kompetencje lekarzy w GB w
        koncu trafilismy do jednego z najlepszych tam szpitali. Przepraszam ze to
        wszystko opisalam, naprawde nie bylo moim zamiarem straszenie cie, tylko to
        zebys pilnowala lekarzy, dociekala jesli cos cie niepokoi. pilnowala badan
        mmoczu, w koncy twoje malenstwo ma I nereczke.To niebywala powazna sprawa i nie
        moze dojsc do zadnych zaniedban ze strony lakarzy. Zycze ci duzo cierpliwosci i
        mam nadzieje ze Twoje dziecko bede otoczone duzo lepsza opieka. Bardzo goraco
        pozdrawiam.Luiza mama Neli

• bysiaxxxx Bylismy u londynskiego nefrologa !!!MASAKRA 21.05.07, 18:18
      no i po wizycie. maly ma juz 5m.
      powiedzieli ze operacji nie zrobia bo ejst skomplikowana.przetoki tez nie
      wylonia.powiedzieli ze moge mu dawa dalej trimethoprim zapobiegawczo, ale nie musze,
      ze trezba czekac.ze jak bedzie mial 3,4 latka zrobia urografie.
      mam dosc.
      kiedy mozna operowac dziecko???jak skonczy rok?pojade do Polski go operowac,ale
      chyba za wczesnie na touncertain

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka