Dodaj do ulubionych

Po kolejnym USG poszerzenie coraz większe!

22.02.07, 17:28
Wczoraj zrobiliśmy USG w Krakowie u kobiety którą nam polecił prof.
Urbanowicz. Miedniczka w pażdzierniku 14mm a wczoraj 16,3mm. Czy powinnam się
tym martwić? Przypomne że nie mamy refluxu, a podejrzewają zwężenie
podmiedniczkowe lub podwójny układ ale ta lekarka wczoraj zdwojenie
wykluczyła!. Czekamy jeszcze na renoscyntygrafie, miała być wczoraj ale
kamera w Prokocimiu jest niesprawna od 3 tygodni i niewiadomo na kiedy
dostaniemy termin.
Może jak dzidzia rośnie i nerki też to i ta miedniczka jest większa?.
Niewiem, jakoś próbuje to sobie wytłumaczyć!
Sylwia mama Emilka
Obserwuj wątek
    • gusia210 Re: Po kolejnym USG poszerzenie coraz większe! 22.02.07, 20:24
      Ja też mam podobny problem.Kolejne USG i znowu poszerzenie większe.Też nie mamy
      refluksu.Ale jesteśmy po scyntygrafi która wyszła dobrze(prawie idealnie).I też
      nie wiem co o tym myśleć.Nasz lekarz powiedział że jeśli dalej będzie się
      powiększać to w czerwcu robimy urografię.
    • jotka_aa Re: Po kolejnym USG poszerzenie coraz większe! 24.02.07, 13:35
      Cześć Sylwia! Niestety nie umien Ci pomóc, moge jedynie powiedzieć, że nie
      jesteś sama... z tym problemem.My też borykamy się od urodzenia z poszerzonymi
      miedniczkami nerkowymi, w 6 tygodniu mój syn miał poszerzone obie miedniczki
      8mm, jak miał 4 miesiące prawa poszerzona 7 mm a lewa 9 mm.W wieku 7 miesięcy
      prawa miała 5 mm, a lewa 9 mm, w wieku 10 miesięcy usg wykazała, że prawa jest
      nie poszerzona ale lewa już 10,8 mm...tak więc mam nadzieje, że jak prawa się
      "zwęziła" to i lewej poszerzenie zacznie maleć.Też jesteśmy po CUM - refluksu
      brak...teraz kolejna wizyta w marcu, lekarz proponuje po mału zrobić
      urografie...ale zobaczymy co pokaże Us. Do tej pory mieliśmy trzy razy bakterie
      E.Coli> Na czym polega renoscyntografia?..Czy mieliście urografie?
    • sylwia19795 Re: Po kolejnym USG poszerzenie coraz większe! 24.02.07, 17:08
      Witam.
      My jesteśmy po urografi ale ona właściwie nic konkretnego nie pokazała,
      podejżenie zwężenia ale to nie na 100%. Nie mam tego opisu ale pisało tam że
      wydalanie przez nerki równomierne, w trakcie baania nie uwidocznione moczowody,
      zastój w obu nerkach /tyle pamiętam/.
      A renoscyntygrafia polega na sprawdzeniu w ilu procentach nerki są wydolne /tak
      słyszałam/ wprowadzają dożylnio izotop.
      Dziwne to jest z tymi poszerzeniami miedniczek o tyle, że u nas po urodzeniu
      miediczka 1,9/1.0 mm, więc sporo a wtedy mi mówili że to nieduże poszerzenie.
      Był moment że zmniejszyło się do 0,8mm, a potem znowu rosła. Nic z tgo nie
      rozumiem!. W drugiej nerce też jest coś nie tak, ale na tym ostatnim USG
      lekarka powiedziała, że jeśli chodzi o tą drugą miedniczke to nie jest o
      poszerzenie chorobowe tylko raczej taka budowa anatomiczna!
      Pozdrawiam.
      A w jakim wieku jest twoje dziecko? I gdzie się leczycie?
      Sylwia mama Emilka
    • kajkasz1 Renoscyntygrafia 25.02.07, 23:45
      Renoscyntygrafia to w porównaniu z innymi badaniami pryszcz. Krótko przed
      badaniem musisz napoić dziecko (ja podałam pierś i troszkę herbatki). Potem
      podali małemu izotop - wkłucie w rączkę, szybko i sprawnie, bo w przypadku tak
      małych dzieci ilość kontrastu jest niewielka. A potem musi "tylko" leżeć bez
      ruchu przez ok. 15-25 minut na stole. U nas to w praktyce oznaczało lekarkę
      przyciskającą Kubka do stołu w okolicach brzucha i mnie trzymającą mu łapki
      przy główce. Przez 15 minut usiłował się wydostać z rąk "oprawców" i ryczał
      chwilami jak zarzynane prosie, ale po wypuszczeniu uśmiechnął się słodko do
      pani doktor i zrobił pa! pa! Wyszłam z założenia, że po cystografii i urografii
      to badanie jest naprwdę "komfortowe".
    • sylwia19795 Re: Po kolejnym USG poszerzenie coraz większe! 26.02.07, 13:08
      Dzisiaj ustaliłam kolejny termin renoscyntygrafii, 18 czerwiec, szok co???
      Oni zawalają i teraz znowu czekamy kolejne 4 mieś. Ciekawe co zrobią jak w
      czerwcu coś im znowu się zepsuje!? Chyba to u nih normalka bo kazali dzwonić
      dzień wcześniej czy kamera działa!
      Ale niewiem może nie będe nic przyspieszać, nic się właściwie nie dzieje, mocz
      mamy wzorowy! Chyba czekamy!
      Pozdrawiam
      Sylwia mama Emilka.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka