Dodaj do ulubionych

Czy operował ktoś przewężenie podmiedniczkowe ??

28.10.08, 17:33
Czy operował ktoś przewężenie podmiedniczkowe moczowodu ? Jeśli tak
to w jakim wieku było dziecko i czy po zabiagu jest wszystko Ok ?
Najprawdopodobniej czeka nas operacja sad
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
              • assiaa Re: Do majowamama77 03.11.08, 11:02
                Majowamamo pewnie ,że mam pytania. Mój maluszek ma w tej chwili 4,5
                m-ca. Chciałabym wiedzieć wszystko o zabiegu. Jak długo trwał
                zabieg, jak maluszek czuł się po zabiegu. CZy w szpitalu w którym
                operowano Twojego maluszka moglaś przy nim byc 24h/dobę. Bo bardzo
                mnie zaskoczyla informacja znajomej, ktora operowała w Poznaniu
                refluks moczowy u dziecka i nie mogla z nim byc w nocy sad
                Ja karmię piersią - maluch je w nocy co 2 godziny. Nie potrafi pić z
                butelki. Nie wyobrażam sobie zostawiac go na całe noce.
                I jeszcze gdybyś mogła napisac jakie jest postępowanie po zabiegu,
                czy dziecko dostaje jakieś leki i co z tym cewnikiem ??
                Bardzo, bardzo będę Tobie wdzięczna za odpowiedź smile
                Pozdrawiam
                Asia
                • majowamama77 Re: Do majowamama77 07.11.08, 18:38
                  przede wszystkim przepraszam że dopiero teraz...

Jak długo trwał
                  > zabieg, jak maluszek czuł się po zabiegu. CZy w szpitalu w którym
                  > operowano Twojego maluszka moglaś przy nim byc 24h/dobę

Zabieg trwał 2h i 50 minut., po zabiegu go wybudzili, ale pozniej od
                  razu zasnął. Jak go zobaczylismy to otwierał troche oczy ale pozniej
                  zasnął i wzieli go na salę pooperacyjną na 3 godziny i tam
                  obserwowali tetno, saturację i cisnienie. poznej dali go do
                  normalnej sali podlaczonego do monitorów. Mogłam być Z nim caly
                  czas, to wszystko zalezy od szpitala.
                  Dziecko dostawało przez 2 doby Dolargan- lek silnie przeciwbólowy,
                  niestety skutek uboczny to taki że są zaparcia. Nie mozna malego
                  karmić przez 1,5 doby ale ma podlaczoną kroplówkę z glukozą więc nie
                  jest głodny. Karmiłam go pozniej woda z glukozą a pozniej mlekiem
                  ale prez butelkę po troszku a pozniej juz znowu piersią.
                  Jak mi go dali to miał podlaczone:
                  cewnik - wyjęty w 4 dobie
                  kroplówkę - odłączona po 3 dobie( tak dlugo bo dzieci po operacji
                  nerek muszą być intensywnie "przepłukiwane)
                  redon - pudełeczko które miało rurkę włozoną do srodka wyjętą po 2
                  dobie.
                  Na wyjecie cewnika double J idziemy w przyszlym tyg. Prawdopodobnie
                  jak nic zlego nie bedzie sie działo to po 4-5 h wyjdziemy do domu.
                  Ciecie po operacji ma 7 cm, to dosc duzo, ale wygląda "niegroźnie" ;-
                  ) wiec sie nie denerwuj.
                  Pisz jak bys chciała cos jeszcze wiedziec
                  pozdrawiam
                  • assiaa Re: Do majowamama77 09.11.08, 17:10
                    Dziękuje Tobie za odpowiedź. Strasznie się boję ewentualnego
                    zabiegu. Nasz lekarz chce jeszcze poobserwować małego przez około 6
                    miesięcy - jeśli oczywiście nic złego nie będzie się działo.
                    Pod koniec miesiąca jedziemy jeszcze do podobno bardzo dobrego
                    specjalisty z Poznania. Ciekawe co on powie.
                    Majowamamo bardzo byłabym wdzięczna gdybyśmy mogły skonsultować
                    wyniki badan naszych dzieciaczków - ale to może na maila. Bardzo
                    jestem ciekawa co wykazała urografia i scyntygrafia w przypadku
                    Twojego maluszka. Jesli nie masz oczywiście nic przeciwko.
                    Pozdrawiam serdecznie
                    Asia

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka