Dodaj do ulubionych

Seniorzy w sanatorium...

25.01.15, 23:43
Ciekawi mnie czy seniorzy jeżdżą do "wód" czyli do sanatorium.Opiszcie ciekawe miejsca i to,co warto zobaczyć.
Obserwuj wątek
   • lajka.1951 Re: Seniorzy w sanatorium... 16.02.15, 22:54
    Widzisz, myślę, że temat jest wdzięczny, lecz forum martwe albo chylące się ku niebytowi, stąd taka cisza...:-)
    Sama niestety nie korzystam z rajów sanatoryjnych, jakoś mi nie po drodze do tego typu zgrupowań:-)
    • inka117 Re: Seniorzy w sanatorium... 17.02.15, 11:56
     Piszesz,że nie po drodze jest Ci do tego typu zgrupowań --nie znam powodu.Przyjmuję,że jesteś zdrowa i nie potrzebujesz zabiegów i zmiany klimatu.To bardzo dobrze,że nie masz potrzeby leczenia sanatoryjnego.Na wyjazd do sanatorium z NFZ trzeba poczekać 26 miesięcy ... to długo,ale warto pojechać.Byłam kilka razy i wróciłam zadowolona (byłam w Ciechocinku,Busku-Zdroju,Rabce - Zdroju i w Ustroniu w górach).
     • lajka.1951 Re: Seniorzy w sanatorium... 18.02.15, 01:50
      To prawda, jestem zdrową dziewuchą, pewnie w genach zdrowie przeniosłam. I być może inaczej myslałabym, gdybym w sanatoriach upatrywała przywrócenia zdrowia, bądź jego polepszenia.
      W moim wymarzonym czy raczej wymyślonym sanatorium byłoby tak: budzę się, kiedy chcę, jem w porze, gdy jestem głodna, gaszę światło i zasypiam w środku nocy.
      Dyscyplina zajęć i posiłków odstrasza:)
      • inka117 Re: Seniorzy w sanatorium... 18.02.15, 19:24
       Zapewniam Cię,że nie jestem ani chorowita ani cherlawa .Ponadto do sanatorium NFZ wysyła ludzi zdrowych,żeby mogli korzystać z zabiegów samodzielnie. Z sanatorium nie mogą korzystać ludzie schorowani ,z zaburzeniami psychicznymi,alkoholicy ,z chorobami nowotworowymi itp.Jeżeli chodzi dostępność do sanatoryjnych kuracji realizowanych przez NFZ to czas oczekiwania wynosi ok.26 miesięcy. Tak więc i o tego typu pobyty nie jest łatwo,ale jest jeszcze pobyt komercyjny.
       Jeżeli chodzi o posiłki i inne sprawy to na pewno nie ma musu ,ale czasem warto posiłki spożywać o określonej porze---po prostu trzeba być kuracjuszką a nie Tarzanem.Czasem warto pobyć wśród ludzi gdzieś po za domem.
       • lajka.1951 Re: Seniorzy w sanatorium... 19.02.15, 22:49
        Inko miła, źle mnie zrozumiałaś, kocham jeść i niewiele we mnie z Tarzana. Spożywam posiłki o określonej porze, ale dziesiątki lat żyję innym rytmem dnia, śniadanie jem koło południa, obudzona wcześnie rano, nie potrafię nic przełknąć.
        Pracuję społecznie, jestem poza domem każdego dnia, kocham teatr, muzykę, ta miłość też wymaga wyjścia z domu.
        Po prostu sanatorium kojarzy mi się z dzieciństwem i koloniami, gdzie czas i zajęcia są na rozkaz, tylko dlatego wyraziłam swoje zdanie. Jest jedynie moje, więc nie strzelaj do mnie z tego powodu:-)
        Miłych chwil życzę.
         • lajka.1951 Re: Seniorzy w sanatorium... 20.02.15, 22:22
          Gratuluję kindersztuby, jestem pod wrażeniem!!!
          Jak jest się taką bywalczynią salonów sanatoryjnych, to nie tylko wypada mieć klasę, ale i wiedzieć kogo określa się mianem: dzidzia-piernik.
          Nie znasz podstawowych definicji? Wstyd!

          Bez odbioru.
          • inka117 Re: Seniorzy w sanatorium... 21.02.15, 12:08
           Odpowiedź moja jest bardzo krótka i dziwi mnie tylko to ,że jesteś pod wrażeniem mojego prywatnego zdania na temat tzw."dzidzi piernik". Niestety... miła Lajko,ale trudno zachować kulturę kiedy ma się taką sztukę w wirtualnej dyskusji.Nie prowadzisz dyskusji czy wymiany poglądów bo Ty wszystko wiesz najlepiej i tylko Ty jedyna żyjesz zgodnie ze światem wszędobylskich "moherowych berecików". Pewnie nikt ci tego nigdy nie powiedział,bo i kto miałby by to uczynić? Pewnie żyjesz samotnie i nikt nie zaprasza Ciebie do siebie,więc jak ta przysłowiowa "dzidzia piernik" nawracasz świat i powiedzmy działasz społecznie --tylko ,moim skromnym zdaniem skoro świt
         • talia.com Re: Seniorzy w sanatorium... 30.06.15, 00:09
          Najmilsza Inko. Poderzewam, że jesteś ,,słoikiem,, i mieszkasz w Warszawie, bo takie wredne baby mieszkają tylko tam. Wyrwałaś się ze swojego Pipidówka i teraz walisz ,,damę,,. Moja kochana. Damą to trzeba sie urodzić i kultury uczyć się w domu rodzinnym, a niestety u Ciebie tego brak. Jednym słowe ,,wyżej sr..z niż doopę masz,,.
          • inka117 Re: do talia.com ...Seniorzy w sanatorium... 30.06.15, 18:19
           Czym sobie zaskarbiłam taką ogromną sympatię u Ciebie,że napisałaś na mój temat to,co napisałaś.Skąd wiesz o mnie tyle i aż tyle.
           Podobno forum - seniorum jest do innych celów przeznaczone,ale seniorzy zachowują się tak jak piszą,a zwłaszcza tylko tacy jak Ty.Wyskoczyłaś niczym "zły duch" i na dzień dobry określiłaś moje miejsce urodzenia oraz pobytu bądź zamieszkania,określiłaś mój sposób bycia i życia.
           Penie oglądasz dużo programów telewizyjnych,np. o "słoikach" i podobne seriale dla nieciekawych i zapomnianych starych bab,które " w dupie były i gówno widziały"
           Jestem tylko ciekawa jak byś się zachowała przy spotkaniu na żywo -
          • inka117 Re: Seniorzy w sanatorium... 06.07.15, 20:05
           talia.com napisała: Wiem już pod jakim linkiem pisałaś wcześniej pod moim adresem różne kalumnie.Wspaniałomyślnie Ci wybaczam,bo nawet polubiłam Twój styl "dzidzi piernik". Pozdrawiam i proszę napisz jeszcze do mnie...

           > Najmilsza Inko. Poderzewam, że jesteś ,,słoikiem,, i mieszkasz w Warszawie, bo
           > takie wredne baby mieszkają tylko tam. Wyrwałaś się ze swojego Pipidówka i tera
           > z walisz ,,damę,,. Moja kochana. Damą to trzeba sie urodzić i kultury uczyć się
           > w domu rodzinnym, a niestety u Ciebie tego brak. Jednym słowe ,,wyżej sr..z ni
           > ż doopę masz,,.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka