Dodaj do ulubionych

Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu?

29.10.05, 20:03
Mnie z powodu nazwiska. To były okropne lata; całe szczęście, że to już tak
dawno, że powoli zapominam. Niecierpię tamtej miejscowości na wschodzie
Polski, tamtych lat i tamtych ludzi.
Pozdrawiam wszystkich tolerancyjnych. Buziaki!
Obserwuj wątek
    • del.wa.57 Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 29.10.05, 21:32
      Mnie równiez dokuczano z powodu nazwiska i nie tylko,było nas w domu 7-
      mioro,nie było zawesoło,do szkoly chodziłam pieszo 5-km,to tez było powodem do
      kpin,ze nie mam rowerka.Obowiazkowe byly wtedy granatowe fartuszki z bialym
      kołnierzykiem,mój fartuszek był /przechodzony/spadek po rodzinie,nie stac było
      rodziców na nowy fartuszek dla mnie,to tez było powodem do kpin i zartow.Miło
      tego nie wspominam....
      • dankarol Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 29.10.05, 23:28
        W takim razie miałam szczęście, wychowując się w biednej dzielnicy, bo w mojej
        szkole nikt nikomu nie wypominał biedy
        • maria73 Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 30.10.05, 01:36
          a mnie z powodu pochodzenia mojego ojca !! Dzieciaki na wsi biegały za mną
          pokazując palcami i wołając "ruska,ruska" - bolało,
          Kiedy zmieniłam szkołę uprzedziłam atak - powiedziałam że jestem chodzącym
          dowodem przyjażni polsko-radzieckiej - i jak tu takiej dokuczać kiedy się sama
          z siebie śmieje zamiast płakać.
          To była moja pierwsza lekcja życia.Uznałam że śmiech jest wspaniałą bronią - i
          zapamiętałam na przyszłość.
    • framberg Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 30.10.05, 09:07
      Mam inne doświadczenia. Prawie wszyscy mieli przezwiska urobione od nazwisk i
      niekomu to nie wadziło, Nie zwracało się uwagi na majątek. Problemem były
      dzieci zaniedbane - brudne. Nauczycielki usiłowały temu przeciwdziałać.
      Problemy w szkole były moimi problemami wewnętrznymi - byłem dość niski i
      dzieciakowato wyglądałem.
      Potem podrosłem (ale za wysoki nie jestem) więc problem się rozwiązał. Bardzo
      młody wygląd z czasem stał się zaletą ;-)))
      Miło wspominam szkołę. Najmilej liceum - te przyjaźnie kultywuję do dzisiaj.
      • anka125 Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 30.10.05, 13:03
        Mnie z powodu nazwiska i imienia.Mam imię pochodzące od męskiego(ojciec chciał
        mieć syna).Do dziś tego imienia nie używam,gdy nie muszę.Bardzo chciałabym
        zmienić imię ale nie wiem czy imię można zmienić.Do tego stopnia nie cierpię
        imienia,które mam w dowodzie osobistym,że (może to wyda Wam się głupie co
        napiszę)nie chcę aby umieszczono to imię na nagrobku po mojej śmierci.
        • maria73 Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 30.10.05, 13:24
          zmienić imię ? to bardzo proste -sprawdż w USC.Tylko pociąga to za sobą
          konieczność zmiany wszystkich wpisów i dokumentów.
          No ale jeżeli masz cierpieć z tego powodu...
          Zebyś t6y wiedziała jakie ja mam drugie imię!!!
          PamiętaM KONSTERNACJĘ KOLEŻANEK I KOLEGÓW KIEDY TRZEBA BYŁO OFICJALNIE JE
          WYMIENIĆ ;))
          • framberg Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 30.10.05, 21:37
            Miałem nieco młodszą koleżankę z klubu sportowego, na którą jej przyjaciele
            mówili Grzesiu. Była bardzo dziewczęca więc brzmiało to uroczo. Jak się okazało
            tak miał na drugie imię (pierwsze to Marzanna - przez dwa n)- pokazała mi dowód
            osobisty.
            Do dziś nie mogę sobie wyobrazić okoliczności w jakich mogło do tego dojść.
            Pijany ojciec - rozumiem (tak twierdziła), ale Urzędnik Stanu Cywilnego???
            Funkcjonowała z tym imieniem bardziej jako zabawna ciekawostka, nikt jej nie
            dokuczał. Z tym, że byliśmy starsi.
            Słyszałem jeszcze jedną dziwną historię związaną z imieniem. W szpitalu
            wydawało się, że dziecko umrze i zostało ochrzczone przez położną. Jako
            dziewczynka (panika, nie było czasu). Ponieważ był to chłopiec ujęto z imienia
            ostatnią literę i teraz ma oryginalne imię Helen.
          • anka125 Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 31.10.05, 20:22
            Droga Mario73- nie wyobrażam sobie co to za imię ,ale moje jest dla mnie
            kulą u nogi.Wiem,że będę zmuszona zmienić wszelkie dokumenty(tylko nie
            wiem jaki będzie tego koszt )ale piszesz,że jest to możliwe? Tak bardzo
            bym chciała nazywać się normalnie.Mój ojciec(chyba też był pijany)musiał
            mnie bardzo nie lubieć,gdy okazało się że ja to ja ale on już nie żyje
            a ja cierpię dalej.

• maria73 Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 01.11.05, 13:17
              no to zacznij działać.Powodzenia!
    • grenka1 Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 30.10.05, 17:11
      Po co wracać do tamtych niemiłych wspomnień.
      Ja w każdym razie bardzo źle wspominam tamten okres.
      Dzieci potrafią być okrutne i zawistne.
      • carpediemanka Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 30.10.05, 19:41
        Przez część podstawówki chodziłam do szkoły w Jeleniej Górze - pozdrawiam
        ukochaną Śnieżkę-i tam było o.k., a jak zawodowe wiatry zagnały moich rodziców
        na przeciwległy kraniec Polski zaczęło się wyśmiewanie z mojego nazwiska...Oj
        Polska prowincjo lat sześćdziesiątych - wstydź się!
    • gabidd Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 17.02.06, 10:38
      przeczytałam Wasze wpisy dotyczące imion, i nasunęły mi się takie oto myśli
      związane równiez z watkiem "troll" jak możemy sobie ufac na forum nawet nie
      znajac swoich prawdziwych imion, tylko posługujemy sie nikami, Gdyby tak kazdy
      przedstawił siechociaż imieniem ale uczciwiue prawdziwym , czy ono jest piękne
      czy brzydkie , czy je lubimy czy nie , obojetne, ale czy nie było by to jakieś
      zbliżenie sie nas ku sobie. Ale wiele wskazuje na to, że ludzie nie tylko
      kłamią imiona na forum spotkałam się juz z sytuacja że jedna z moich koleżanek
      podszywała się na forum opowiadajac o sobie moim zyciorysem.
      • ania1022 Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 17.02.06, 17:27
        Nigdy nie mialam jakies wymyslonego nicka. Moj nick to moje imie tyle ze
        powiekszone o nic nieznaczace cyferki. Niestety nie da sie wszystkim Ania
        zalogowac jako Ania wiec dopisuje sie byle co byle tylko system przyjal.
        A ludzie klamia nawet w realu, nie tylko w necie.Niektorych poprostu wyobraznia
        ponosi. :))
        • gabidd Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 17.02.06, 17:35
          No to jest nas juz trzy odwazne ktore przyznały sie do swpoich prawdziwych
          imion czekamy na wiecej
          • maria73 Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 17.02.06, 19:34
            ja zawsze posługiwałasm sie swoim imieniem - reszta to kawałek mojego
            wzrostu .Ot i cala filozofia.
            Nie wisdę powodu "chowania twarzy"
            • gabidd Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 17.02.06, 19:44
              Witaj Marysiu w klubie a tak na marginesie to jesteś ode mnie 1 cm wyższa
              • ewa553 Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 17.02.06, 19:47
                odemnie o 20:)))))))
        • gabidd Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 17.02.06, 19:47
          no to jest nas cztery kto jeszcze sie ujawni?
    • gabidd Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 17.02.06, 10:50
      Jeszcze jedno mnie dokuczno w szkole z powodu niewymawiania litery "R" nawet
      wychowawca klasy zamiast łagodzić konflikt go podjudzał byłam szczęśliwa jak
      poszłam do liceum gdzie wydawało misie ze wszystko ucichnie, a gdzie tam.
      Dopiero na studiach miałam spokój . Za to w pierwszej mojej pracy , drugiego
      dnia szefowa kazała mi zadzwonic do jednej pani do innego działu i załatwic
      sprawę. Po tym telefonie nie minęło jakieś pół godziny kiedy zdenerwowana
      szefowa w bardzo niegrzeczny sposób kazała mi iśc do dyrektora gdzie na mnie
      czekarówniez kierownik kadr. Bardzo sie zdenerwowałam bo zależało mi własnie na
      tej pracy nawet przez ostatni rok studiow dostawałam od nich stypendium za
      dobre wyniki w nauce, wtedy tak zdrobywano pracowników. Poszłam siedzi tam
      Dyrektor, kadrowy i jakaś strsza Pani bardzo zapłakana. Jak weszłam zaraz mnie
      ochrzaniono za to że ja jestem tutaj dopiero drugi dzień i pozwalam sobie kpić
      ze starego pracownika i mu dokusczac, że jestem bezczelna i że dyrekcja sie na
      mnie zawiodła. Duzo czasu upłynęło zanim dowiedziałam się o co chodzi i
      pozwolono mi siewytłumaczyc. Mianowicie okazało się ze Pani ta również nie
      wymawiała litery "R" i ona równiez była przez całe swoje zycie narażona na
      wyśmiewywania i zarty. Jak sie sprawa wyjaśniła to poszłyśmy razem do bufetu
      takie kiedys były udogodnienia dla pracowników, wzięłyśmy po kawie i
      wspominałysmy całe lata prześladowań, Po kilku miesiąćach, zaczęłam pracować u
      tej Pani w dziale, byłyśmy bardzo zaprzyjaźnione ,aż do jej śmierci .
    • ewa553 Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 17.02.06, 12:02
      sliczna historia, gabbid!
      a co do wlasnych imion na forum: jak zakladalam nick, to z roznych powodow
      wzielam ta ksywe "basia". i zawsze czulam sie dziwnie, choc z czasem
      forumowicze wiedzieli juz, ze to tylko ksywa. Nie uwierzycie jak dobrze sie
      teraz czuje uzywajac mojego prawdziwego imienia! Idiotyczne - ale prawdziwe!!
      Na tamtym forum od czasu do czasu ktos jeszcze powie "basienko", ale to tylko z
      przyzwyczajenia.
      • gabidd Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 17.02.06, 12:06
        Miło mi Ewuniu że mogę teraż pisać do Ciebie z dużej litery moje imię znasz z
        niku. Moze Inni też się przyznają.
      • gabidd Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 17.02.06, 12:08
        Miło mi Ewuniu że mogę teraż pisać do Ciebie z dużej litery moje imię znasz z
        niku. Moze Inni też się przyznają. Imię Ewa uwielbiam ale inna bajka kiesyś
        może jak sie zobaczymy w realu
        • bdx65 Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 17.02.06, 12:21
          bo wszyscy słuchali Czerwonych Gitar i Trubadurów, a tu znalazł się jakiś
          wariat i Niemena mu się zachciało albo Breakoutów, Ałaszewskiego z zespołem
          Klan.
          Brak tolerancji dla czyichś gustów był porażający, ale teraz chyba też tak
          jest. Nie tylko w szkole.
    • gabidd Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 17.02.06, 12:37
      bardzo dużo osob ktore znam jest nietolerancyjnych , ale wydaje mi się zę czasy
      w jakich żyjemy je zmieniły , Ludzie Ci byli w młodości inni na "starość" stali
      się inni,może dlatego że przez wielke lat walczyli o przetrwanie i teraz też
      walczą właśnie nietolerancja,
      I dlatego nie lubie forów zamkniętych albo ukrytych, tam powinni ludzie
      dystutować , tak jak u nas, ale tam sie kłoćą wyzywają od róznych, byłam na
      kilku i zrezygnowałam a uczestnictwa, I dlatego ludzie na forach sa anonimowi,
      nie chcą sie nawet do własnego imienia przyznac, żeby go nie skojarzono z
      innymi nikami pod ktporymi występuje
      • ewa553 Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 17.02.06, 13:40
        nie badz surowa Gabi, nie zawsze tak jest. Na P2 wiekszosc osob sie zna, wiec
        klotnie - zazarte nieraz - odbywaja sie wsrod znajomych. To chyba jest tak, ze
        wiekszosc jak ja na poczatku nie chce sie ujawnic, zanim nie wyczuje z kim ma
        do czynienia. Potem opory mijaja i jest sie juz soba.
        Innym forum jest takie zwyczajne, otwarte forum Polonia. Tam kupa ordynarnych
        chaotow miesza sie wzajemne z blotem, zadna dyskusja nie jest mozliwa, nie ma
        sensu zaczynac o czymkolwiek powaznie pisac. Tak wiec tam bylam tylko krotko.
        No i co z tego ze forum otwarte? Widzisz ze nie zawsze tak jest z tymi
        otwartymi/zamknietymi forami.
        • gabidd Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 17.02.06, 14:28
          może masz Ewunbiu rację , Widzisz ja jestem juz wiekowa i niektore rzeczy do
          mnie nie docieraja , moze za bardzo ufam ludziom, kiedys miałam taki przypadek
          że pewna dzeiwczyna ktorą poznałam na forum, mowiła że jest z Krakowa, fajnie
          nam sie pisało i zaczęłyśmy gadać meilami, w koncu wymieniłyśmy zdjęcia,
          Dziewczyna opisywała swoja pracę , pracowała w kasie orbisu sprzedawała
          bilety. I traf chce że jestem w orbisie i widzę kurde tę właśnie dziewczynę,
          miała pewne charakterystyczne znamię na twarzy, ale nie podeszłam , myślę sobie
          że moze ktoś podobny. Napisałam meila że widziałam w Warszawie na ulicy
          niedaleko dworca centralnego podobną osobę czy przyapdkiem nie była w
          Waerszawie, może sie przenisła a mnie chciała zrobic niespodziankę bo pisząc
          już prawie rok do siebie mówiłyśmy o ewentualnym spotkaniu. Dostałam odpowiedz
          negatywną. Poniewaz nie lubie jak ktoś mnie okłamuje poszłam na drugi dzień po
          południu i zastałam pania w pracy podszłam i powiedziałam jej nie po imieniu
          jaki miała na plakietce przy żakiecie tylko po niku babka drgnęła , zaczęłyśmy
          rozmawiać głupio jej było, widziałam to, no coż przestała do mnie pisać , Więc
          po co kłamać , lepiej forum traktować jak zabawę, i wtedy kłamać o sobie , ale
          jeśli ktoś traktuje swoje wypowiedzi poważnie to niech będzie poważny do końa
          takie jest moje zdanie,
          • ewa553 Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 17.02.06, 14:38
            no faktycznie glupia sprawa. przeciez mogla od poczatku sprawe postawic jasno:
            korespondencja tak, spotkanie-nie. Przeciez nawet by sie nie musiala
            usprawiedliwiac czy tlumaczyc... Trudno czasami ludzi zrozumiec.
    • gabidd Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 17.02.06, 15:08
      i dlatego proponuję nieraz spotkanie wtedy wiem zgadzasz sie jesteś szczery,
      nie chesz to juz wiem że albo jest szczery tylko nie chce sie ujawniac
      ewentualnie nie jest szczery ale do tego mozna dojśc po kilku listach, Ludzie
      aż tak sie nie umieja kamulować zawsze cos wyjdzie na jaw
      • carpediemanka Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 17.02.06, 21:13
        Troche mnie tu nie było, a wątek się całkiem fajnie rozwinął, choć lepiej by
        było, gdyby nikt nie miał powodu do niemiłych wspomnień. Czas jednak goi i koi i
        teraz chciałoby sie,by tamte czasy powróciły, nawet z niemiłymi incydentami.
    • gabidd Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 17.02.06, 21:16
      Ewuś toś Ty taka drobinka?
      • ewa553 Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 17.02.06, 22:35
        drobinka tylko na wysokosc, niestety nie na szerokosc:(((((
    • gabidd Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 17.02.06, 23:42
      to ja będę Cię nazywać Kruszynką:)))
      • margo.pf Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 18.02.06, 07:06
        Na poczatku troche dokuczali, bo bylam najpierw o rok, a po przeskoczeniu klasy
        od dwa lata mlodsza. Dlugo to nie trwalo, bo wychowalam sie z chlopcami. Nie
        ciagne za wlosy, ni drapie tylko wale z piesci w nos. Zreszta ewa potwierdzi,
        ze wszystkie kurdupelki sa waleczne. Z tym, ze przy niej jestem kolosem z moimi
        159 cm wzrostu.
        Z imieniem sprawa jest prosta: margo odpowiada fonetycznie francuskiej wersji
        mojego polskiego imienia czyli margaux = malgorzata. Na drugie dali mi Joanna
        i cale zycie mialam im to za zle, ze dopiero na drugie. Zawsze doczepiam do
        nicka symbol domeny internetowej kraju w ktorym mieszkam. Kiedys bylo to "fr"
        od Francji, dzis jest "pf" czyli Polinezja Francuska, a za cztery i pol
        miesiaca bedzie "uy" - Urugwaj. Mialo byc "pl" ale w koncu przyznalam racje
        przyjaciolom mieszkajacym w kraju, ze trzeba byc skonczonym idiota by wracac
        do Polski wlasnie teraz.
        • maria73 Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 18.02.06, 07:39
          oooo!!! to ty jak moja córcia !!
          To też Małgorzata Joanna - tylko wyzsza jest odemnie o 2 cm (natomiast starsza
          o 10 !!)
          W mojej rodzinia to ja jestem ta mała ;)
          • margo.pf Mario73 :)) 19.02.06, 01:27
            No to juz rozumiem skad mi sie wziela sympatia do ciebie:))
    • ewa553 Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 18.02.06, 10:07
      przyznaje Malgosiu: kurduple sa waleczne:))) w szkole wygrywalam nawet walki z
      chlopakami, bo zaden nie spodziewal sie ataku z mojej strony i zanim ochloneli
      z wrazenia, ja bylam zwyciesca:)))) widzialam pare dni temu reportaz z
      pogotowia w Belinie i wlasnie opatrywali 13-latke, ktora przyszla ze zlamanym
      zebrem. okazalo sie, ze kolega ja kopnal, jak sie dla zabawy mocowali. bronila
      go jak mogla, bo ona lubi walczyc. jej matka potwierdzila, ze corka laduje raz
      po raz na pogotowiu, bo lubi takie walki. zadne gangsterskie czytepe, po prostu
      mocuje sie z kolegami... tak daleko ja nie bylam, ale - jak wyzej.
    • gabidd Re: Czy dokuczano wam w szkole?Z jakiego powodu? 18.02.06, 10:26
      U mnie w szkole było tak ,że jak była jakas mała chuda dziewczynka to wszyscy
      jej dokuczali. Własnie ja taka bylam i do tego jeszcze z tzw. dobrego domu, a
      to Praga wiecie jakie towarzystwo. I pewnego dnia jak znów przyszłam do domu
      zapłakana ze mnie pobili moj tata powiedział jak jeszcze raz przyjdziesz i
      bedziesz płakać ja Ci jeszcze dołoże. I tak po kilku dniach zaczęły sie skargi
      nie tylko w szkole ale i do domu przychodzili rodzice nie tylkjo dziewczynek bo
      te jak zobaczyły u mnie duch walki to przestały dokuczać, ale chłopaków i do
      ojca mojego pana corka pobija Jasia , Frania cyz innego to ojciec odpowiada jak
      pan wzchowa chlopaka ebz go dyiuewucha pobia i pamietam e tato bz dumny z
      corki, I po kilku tygodniach skonczyły się zaczepki nawet chłopaki wzięli mnie
      do swojej "bandy" zebyśmy bronili naszej uliczki przed chłopakami z drugiej.
      A tera jesten najwyzsza z dziewczyn w klasie .
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka