Dodaj do ulubionych

za duża wypłata?

02.02.06, 20:23
Juz 2 raz dostałam za duża wyplatę ( jakieś 200-300 zł za dużo). Zupełnie nie
mam pojęcia dlaczego. Nie jest to 13. Wiec zupelnie nie wiem o co chodzi, czy
macie jakies pomysły dlaczego może się tak dziać? Napewno nie nadgodziny, bo
tych mam mało i napewno by się nie nazbierało tyle.
Pracuję dopiero od września, więc nie wiem, może to jakieś dodatki, tylko nie
wiem niby z jakiego tytułu.Ale mam problem co :-)? Może to powinnam zgłosić
księgowej?
Obserwuj wątek
    • rita78 Re: za duża wypłata? 02.02.06, 20:29
      a na pasku nie masz wyliczenia??? moze zrobiłas niedawno awans i dlatego masz
      podwyzke..dodatek stazowy? ale 200-300 zł to chyba za wiele na dodatek...ja bym
      siedziała cicho jednak?
      ps. a w umowie masz podana kwote? jesli tak i jest inna niz ta ktora ci
      wyplacaja powinnas chyba zglosic, jesli nie masz kwoty podanej w umowie to ja
      osobiscie bralaby co daja..
      • luka80 Re: za duża wypłata? 03.02.06, 16:15
        Jestem dopiero stażystką, na pasku nie mam tego wyliczonego dokładnie. W umowie
        mam podaną kwotę, niższą oczywiście.
        Dzięki rita, może się spytam księgowej o co w tym chodzi- mam nadzieję że nie
        będę żałować.
        • luka80 Re: za duża wypłata? 03.02.06, 17:30
          Właśnie poczytałam wszystkie paski. I wychodzi na to, że do listopada zasadnicze
          wynagrodzenie mam wpisane tak jak powinno być, a prawie 2x większe jest w
          grudniu wpisane, w styczniu jest spowrotem dobrze, no i teraz za luty sądzę, że
          znowu pewnie za duze bedzie ( jeszcze nie odebrałam paska), dlatego sie nie
          zgadza. Może to wynika z tego, że w międzyczasie miałam zmniejszany wymiar
          godzinowy. Muszę chyba jednak to zgłosić, tylko czy naprawde ja mam to grzecznie
          oddać??? To nie mój błąd, czy mam płacić za czyjeś błędy? Może ktoś się na tym.
    • steppenwolff1 Re: za duża wypłata? 02.02.06, 20:30
      > Juz 2 raz dostałam za duża wyplatę ( jakieś 200-300 zł za dużo). Zupełnie nie
      > mam pojęcia dlaczego. Nie jest to 13. Wiec zupelnie nie wiem o co chodzi, czy
      > macie jakies pomysły dlaczego może się tak dziać? Napewno nie nadgodziny, bo
      > tych mam mało i napewno by się nie nazbierało tyle.
      Pani Nauczycielko, NA PEWNO piszę się zdecydowanie oddzielnie - mam nadzieję,
      że żadnych humanistycznych przedmiotów nie nauczasz ;-)

> Pracuję dopiero od września, więc nie wiem, może to jakieś dodatki, tylko nie
      > wiem niby z jakiego tytułu.Ale mam problem co :-)? Może to powinnam zgłosić
      > księgowej?
      idź zdecydowanie do księgowości, tam się wszystko wyjaśni. Być może trzeba
      będzie zwrócić - ale lepiej po dwóch wypłatach niż po pięciu...

pozdrawiam serdecznie
      Anna (steppenwolff)
        • steppenwolff1 Re: za duża wypłata? 03.02.06, 17:26
          a jak uczę humanistycznych to co?
          > Bez przesady, pytam o inną sprawę, a nie o to jak się pisze " napewno".
          wiem, że o to nie pytasz i nie przesadzam - popołniłeś/-aś ten sam błąd dwa czy
          trzy razy, a to już nie jest "literówka". Jest to słowo dość często używane i
          po prostu błąd rzucił mi się od razu w oczy, tak samo jak wtedy, gdy ktoś
          pisze "na razie" albo "co najmniej" razem - nie chcę nikogo urazić, to tylko
          korekta. Uważam tylko, że humaniści mają wprawdzie prawo do popełniania błędów,
          ale nie do recydywy w tym ;-)

pozdrawiam serdecznie :-)
          Anna (steppenwolff)
          • luka80 Re: za duża wypłata? 03.02.06, 17:37
            uczę fizyki :-), nigdy ortografia nie była moją dobrą stroną. Chyba zawsze
            pisałam "napewno" jakoś bardziej mi to leży, wiele osób tak pisze.

Ale to moja sprawa jak co piszę, a to nieładnie zwracać komuś uwagę w ten sposób
            i wynika chyba z nadgorliwości, jakiegoś niespełnienia albo... ale nie będe taka
            jak Ty i nie będę wytykać Ci Twoich wad ;-)
            • steppenwolff1 Re: za duża wypłata? 03.02.06, 18:33
              ależ wytykaj mi, jeżeli mam się przy tym czegoś nauczyć :-) a zawsze lepiej
              dowiedzieć się o swoim błędzie na forum niż przy jakimś ważnym sprawozdaniu od
              szefa na przykład ;-) ależ ja też popełniam błędy, kiedyś tłumacząc do późna w
              nocy zostawiłam zapytanie na forum tłumaczeniowym zapytanie z "możem" jako
              wieeelką wooodą ;-) i byłam bardzo wdzięczna za zwrócenie uwagi - bo
              tłumaczenie nie poszło z błędem...nie uważam, żeby to była tylko nas-
              nauczycieli sprawa - nasza ortografia, skoro piszemy od czasu do czasu na
              tablicy i przekazujemy wiedzę młodzieży...

...a policzoną za wysoko pensję na pewno zgłosiłabym w księgowości -
              oczywiście, że to nie Twój błąd, ale nikt nie podaruje Ci pieniędzy za darmo i
              może się okazać, że np. w czerwcu odkryją tę pomyłkę - a Tobie każą zwrócić
              wtedy już dość dużą sumę.

pozdrawiam ponownie
              Anna (steppenwolff)
              • luka80 Re: za duża wypłata? 03.02.06, 18:54
                No wlaśnie nie wiem, chyba księgowa jest za to odpowiedzialna, a nie ja.
                I się zastanawiam, bo ja to za uczciwa jestem i gryzie mnie sumienie, a wszyscy
                poza tobą mi mówią, żebym się nie przyznawała.

Co do robienia błędów to skończmy temat. Nie ugryzło mnie to, że mnie
                poprawiasz,ale ton w jakim to robisz: "Pani Nauczucielko"- o czymś to świadczy.
                • steppenwolff1 Re: za duża wypłata? 03.02.06, 19:19
                  mam koleżankę, której naliczono za wysoką pensję za wrzesień, ponieważ
                  początkowo miała mieć cały etat. okazało się jednak inaczej i z płacy
                  październikowej odliczono jej tę nadpłatę. Dlatego radzę Ci, żeby pójść do
                  księgowości, bo może się okazać, że za któryś miesiąc nie dostaniesz nic...

pozdrawiam
                  Anna (steppenwolff)
    • rita78 Re: za duża wypłata? 03.02.06, 22:57
      ja ci tylko powiem ze mi miano doliczac dodatek stazowy od listopada ( bo wtedy
      mi mijalo iles tam lat naleznych dla dodatku) a walnela sie ksiegowa i mi od
      wrzesnia wyplaca. nigdy tego nie zglosilam i nikt mnie nie sciga...ale to mala
      kwota ( 40 zl)
      ja bym na twoim miejscu zrobila tak ze te nadwyzke bym zostawiala na koncie
      zeby sie nie rozweszlo i poczekala. jak sie upomna to bedziesz miala z czego
      oddac, jak sie nie upomna to uzbierasz akurat na wakacje...a dodatkow po cichu
      mozesz wywiad robic w ksiegowosci...
      • kaha1 Re: za duża wypłata? 04.02.06, 08:49
        czasami równają po roku, albo zabierają przez Urząd Skarbowy.
        W każdym wypadku zabieranie nieswoich pieniędzy jest nieuczciwe. Jeśli masz
        uczyć dzieci i je wychowywać, to chyba trzeba zacząć od siebie.

ja na pewno poszłabym do księgowej.
        • luka80 Re: za duża wypłata? 04.02.06, 19:24
          Oj przestań! Nie ukradłam ich i nie udawajmy takich świętych i uczciwych.
          A ja chyba nie mam w obowiązku kontrolować księgową, nie znam się na tym, a ona
          mi nalicza w kratkę raz dobrze raz źle.
          Ale mam zamiar iść się dowiedzieć od księgowej co chodzi.
          • steppenwolff1 Re: za duża wypłata? 04.02.06, 20:44
            > Oj przestań! Nie ukradłam ich i nie udawajmy takich świętych i uczciwych.
            Nie ukradłaś, ale wiesz przecież, że coś jest nie tak - że być może wypłacono
            Ci więcej niż Ci się należało. Nikt nie udaje ani świętych ani uczciwych, ale
            ja np. takich pieniędzy bym nie wzięła. Zwyczajnie - bo wiem, że prawnie mi się
            nie należą. Żadna to udawanie świętości. Taki mój odruch. Nie pytałabym tutaj,
            co mam robić...

pozdrawiam
            Anna
            • bonadeux Re: za duża wypłata? 04.02.06, 22:02
              > Oj przestań! Nie ukradłam ich i nie udawajmy takich świętych i uczciwych

Własnie, po co się oszukiwać. Ja bym zrobił tak jak rita78. Przeciez dla nich
              to tylko pare groszy a dla ciebie to coś. Moim zdaniem są pewne granice
              uczciwości a luka80 ich nie przekracza,szkoła przez tych parę złociszy nie
              zbankrutuje...
              • steppenwolff1 Re: za duża wypłata? 05.02.06, 00:07
                > Własnie, po co się oszukiwać. Ja bym zrobił tak jak rita78. Przeciez dla nich
                > to tylko pare groszy a dla ciebie to coś. Moim zdaniem są pewne granice
                > uczciwości a luka80 ich nie przekracza,szkoła przez tych parę złociszy nie
                > zbankrutuje...
                szkoły to już bankrutują ;-) ale rzeczywiście, nie od kilkuset złotych...za te
                kilkaset złotych to np. my germanistki u nas miałybyśmy jeszcze jeden-dwa
                magnetofony, a obecnie mamy dwa na pięć nauczycielek, które przygotowują
                uczniów szkoły średniej do matury z j. niemieckiego, w której 30% to rozumienie
                tekstu słuchanego..."granice uczciwości" - dobre, dobre...
                wydaje mi się, że nie chodzi tu o kilkaset złotych tylko o zasadę. Takie
                podejście (że to niby, ot, małe pieniądze i nikt od tego nie zbiednieje) to
                pewna demagogia. Polska to kraj kombinatorów, nie chciałabym tego przekazywać
                kolejnym pokoleniom. Bo uczymy chyba przez nasz postawę, prawda? Może jestem
                niedzisiejsza, ale staram się być fair wobec uczniów - tzn. postępować tak,
                żeby mogli mieć chociaż w jakimś sensie przykład pozytywny. Co wcale nie
                znaczy, że o tym nie wiedzą :-)

pozdrawiam serdecznie
                Anna (Steppenwolf)
                • luka80 Re: za duża wypłata? 05.02.06, 08:23
                  Ale czy ja się pytam was co mam robić, bo taka biedna jestem, nie umiem odróżnić
                  dobra od zła i nie wiem jaka postawa jest właściwa? Ludzie wyluzujcie!!! Jestem
                  dorosła i co z tym zrobie dalej to moja sprawa, a czuje się jakbym do spowiedzi
                  przyszła.

Pytanie moje dotyczyło tego, z czego te 2 wyższe wypłaty mogą wynikać, bo się
                  nie znam (jeszcze)na tym.Za pierwszysm razem myślałam, że to jakiś dodatek
                  grudniowy i nie wnikałam za bardzo. Normalnym ludzkim orduchem jest to, że każdy
                  się cieszy jak mu coś z nieba spadnie. Nigdzie się nie zapieralam, że tej kasy
                  nie oddam.

Dziękuję wszystkim, którzy w rzeczowy sposób starali mi się pomóc.
                  Kończę więc dyskusję, bo wątek zmienił temat.
                  • kaha1 Re: za duża wypłata? 05.02.06, 09:37
                    na to, jaką postwę moralną pokazujemy uczniom.

- wszak człowiek myślący przez impuls bywa pobudzany do refleksji.. haha
                    ponieważ bywa ona niepokojąca, można od niej uciec ;)
                    • luka80 Re: za duża wypłata? 05.02.06, 10:10
                      Niech wam będzie, wstrętna nauczycielka jestem...
                      Znalazły się.... niech żyje uczciwość
                      Mogę dać sobie głowę uciąć że wy na swoich komputerach macie wiele nielegalnych,
                      kradzionych programów, wiele ukradzionych artystom piosenek, ukradzionych filmów
                      itp, jeśli tak nie jest to na dodatek kłamiecie, więc zastanowcie się zanim
                      rzucicie kamień.

Żal mi was.
                      • steppenwolff1 Re: za duża wypłata? 05.02.06, 10:27
                        No chyba nie oczekujesz, że ktoś Ci się tu publicznie do czegoś przyzna ;-)
                        bardzo łatwo dojść po IP, kto gdzie jest zlokalizowany ;-)

to jest trochę odwracanie kota ogonem, Luka. Ja doskonale rozumiem, że człowiek
                        się cieszy, jak coś mu z nieba spadnie - ale zaczęłam "pić" do czegoś innego -
                        do zabierania pieniędzy szkole, która ICH NIE MA. Nie chodziło mi wcale o Twoją
                        postawę, tylko o postawę któregoś z Twoich doradców, "że szkoła od tego nie
                        zbiednieje"...widzę, jak jest w mojej, jakie parkiety mamy, jaki sprzęt, jak
                        muszę sobie sama kupować materiały eksploatacyjne do wspaniałych białych
                        tablic, do których ani markerów ani gąbek nie dostaniemy, bo szkoła nie ma za
                        co kupić (inna sprawa, po co zakupiono w takim razie te tablice;) - dlatego
                        drażni mnie trochę taka postawa i wydaje się nie fair. Wobec uczniów np.,
                        których rodzice bulą na komitet rodzicielski, żeby można było zorganizować
                        jakiś konkurs wiedzy z nagrodami. Wobec tych nauczycieli, którzy poprawiali
                        teraz próbną maturę ZA NIC - bo na poprawę próbnych nikt pieniędzy nie dał.
                        Wyobraź sobie, ile poloniści mieli pracy...i nie chodzi mi tu WCALE o te Twoje
                        kilkaset złotych, tylko o podejście.

a że wątki czasami eskalują w dziwne regiony, to normalne na forach. rodzi się
                        po prostu dyskusja.

pozdrawiam Was serdecznie
                        i życzę miłej niedzieli
                        • luka80 Re: za duża wypłata? 05.02.06, 11:54
                          Ok, tylko, że ja takiej postawy nie reprezentuję. A czuję się obwiniana za całe
                          zło na świecie. Nawet nie wiadomo czy rzeczywiście za dużo dostałam niż powinnam.
                          A to, że w szkołach nie ma kasy to też nie moja wina.

Człowiek uczy się przez całe życie, z tego wątku nauczyłam się, żeby więcej na
                          tym forum nie zadawać pytań. Jak wiadomo frustracja rodzi agresję, a ja stałam
                          się kozłem ofiarnym osób, które zamiast odpowiedzieć na moje pytanie i mi pomóc,
                          niesłusznie napadają na mnie.
                          • steppenwolff1 Re: za duża wypłata? 05.02.06, 14:29
                            nie zauważyłam napaści na Twoją osobę bezpośrednio, ale jeżeli doknęłam Cię
                            jakoś, to przepraszam. Nikt Cię o nic przecież nie obwinia - nie napisałam, że
                            brak pieniędzy w szkołach to Twoja wina, tylko że postawa w rodzaju "szkoła od
                            tego nie zbiednieje" (nie Twoja zresztą, co zaznaczyłam) nie jest w porządku,
                            moim zdaniem skromnym. Myślę, że za dużo bierzesz do siebie.

fora to naprawdę świetne miejsce, w którym można dużo rzeczy się dowiedzieć,
                            ale mają też swoje wady, jak wszystko. nie wyobrażasz sobie, jaką burzliwą
                            dyskusję i ile obelg w kierunku moim i nauczycieli ogólnie wywołałam kiedyś na
                            onetowym forum "praca" zadając pytanie, jaka część z 13. pensji mi się należy.

Nie zniechęcaj się i głowa do góry - będę 3mać kciuki, oby był to stały dodatek.

pozdrawiam
                            Anna (Steppenwolf)

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka