Dodaj do ulubionych

Jeszcze raz ...podwyżki...

15.01.08, 15:38
Przed chwilą, w wiadomościach, w radio, usłyszałam, ze nauczyciele
stażyści dostaną 200 zł podwyżki. Czy to prawda, jeśli tak, to kiedy
mogę się spodziewać na swoim koncie sumy innej niż 1218 brutto?

Ps. Jakoś trudno mi w to uwierzyć:)
Obserwuj wątek
    • aniulekq Re: Jeszcze raz ...podwyżki... 15.01.08, 15:58
      Chyba 200zł brutto co na rękę daje ok 130zł albo i mniej.
      Dla mnie to naprawdę żenujące - pielęgniarki żadąją 1000zł netto
      podwyżki - pewnie dostaną 500,a my mamy byc zadowoleni,że stówkę
      dostaniemy...na waciki chyba
        • kamka1 Re: Jeszcze raz ...podwyżki... 16.01.08, 08:27
          Musimy poczekać na pełne tabele z MEN, bo te inf z prasy niewiele dają. Obawiam
          się, że to będzie jeszcze mniej, bo oni zwykle w mediach podają średnie
          wynagrodzenie (czyli z dodatkami, nadliczbówkami, stazowym itp), a nie bazowe
          za "goły" etat. Z tego co rząd proponował (10%) to 220 zł brutto wychodzi
          dyplomowanemu a nie stażyście. Dzisiaj się dowiemy, ale rewelacji to się nie
          spodziewam.
      • janeczka79 Re: inf z MEN-u 16.01.08, 11:12
        Słuchajcie, a nawet jeśli dadzą cokolwiek, to kiedy będzie to
        widoczne na koncie. Bo cały czas mówią, że w tym roku, ale przecież
        ten rok, to ma jeszcze 11 miesięcy, szkolny trochę mniej:)
        • kamka1 Re: inf z MEN-u 16.01.08, 12:49
          pewnie z lutowa wypłatą to nie, ale myślę, że na początku marca. Tak było do tej
          pory, raz wypłacili w maju. Zawsze z wyrównaniem od stycznia, teraz też. To
          zależy również od samorządów kiedy pieniadze przeleją na konto szkoły.
          • kamka1 Re: inf z MEN-u 16.01.08, 12:52
            jestem dyplomowana i prawdę mówiąc różnica 180zł netto kompletnie mnie nie
            satysfakcjonuje. Zauważę różnicę na koncie jak wypłacą w grudniu z wyrównaniem
            od stycznia:)))
      • dorota_marek_wawa Re: inf z MEN-u 16.01.08, 11:33
        Dlaczego Wy to nazywacie "podwyżką"?? Przecież to nawet nie pokryje wzrostu cen w tym roku...
        Nauczciele niestety jako grupa zawodowa sa do ... kitu nie potrafia strajkowac i walczyc o swoje. Przeciez wystarczylby zwykly kilkutygodniowy strajk generalny, z demostracjami i blokowaniem ulic a dali by nam 100% od reki... Dlaczego lekarze potrafia??
        Jesli spelnia zadania pielegniarek( chca 600 zl) to niedlugo zwykla, niewyksztalcona pielegniarka po studium bedzie zarabia 2 razy tyle co nauczyciel mianowany ... Ale one umieja walczyc o swoje...
        Co robi ten cholerny ZNP poza zbijaniem kapialu politycznego? Co robia nasze inne zwiazki??

zalamana
        Dorota
          • dorcia1234 Re: inf z MEN-u 16.01.08, 22:40
            www.men.gov.pl/content/view/10211/47/
            wg średnich powinnam mieć prawie 3000 brutto - z moich wyliczeń to w żaden sposób nie wychodzi, jakoś nie wierzę że "samorząd dorzuci owe brakujące pieniądze. Pewnie pozostanie to co ustaliło MEN, a jedyne dodatki to te wynikające z lat pracy i trudnych warunków...
            • aniulekq Re: inf z MEN-u 16.01.08, 23:56
              Śmiechu warte te wyliczenia.
              Samorząd owszem da pieniądze ale na podwyższenie motywacyjnego,
              dodadtku za wychowawstwo i dodatku funkcyjnego dla vice dyr i
              dyrektorów. Czyli nauczyciel, który tych dodatków nie otrzymuje
              dostanie wielkie...zero
              200zł dostanie stażysta bo zaraz dogoni jego pensję najniższa
              krajowa.
              Nauczyciele powinni strajkowac juz teraz, a nie w czasie matur. Jak
              przez tydzień nie odbędą się lekcje, rodzice nie będą co z dziecmi
              zrobic, będą miec zaległości to może wtedy nowa Minister Hall
              zareaguje bo na razie improwizuje.
        • posnania1 Re: inf z MEN-u 19.01.08, 09:18
          Dorotko, w pełni się z Tobą zgadzam. Cały czas powtarzam, że to nie podwyżka
          tylko wyrównanie. W zasadzie to ochłap, który nie pokryje wszystkich podwyżek.
          Powinniśmy domagać się więcej!
          Pozdrawiam :)
            • kamka1 Re: inf z MEN-u 20.01.08, 12:51
              No, brutto to mam wiecej niz 3500, ale tylko dlatego ze funkcyjnego
              mam 1200zl plus motywacyjny. Ale tak normalnie to prawie nikt tyle
              nie ma. Chyba ze ma poltora etatu, 20% stazowego i dodatek za
              wychowawstwo i motywacyjny. Ale ile takich jest???? Skoro to jest
              srednia ktos musi miec duzo wiecej!!!! Tez sie wkurzylam.
              (przepraszam za brak polskich liter, klawiatura padla:((
                • aniulekq Re: inf z MEN-u 20.01.08, 18:19
                  Zapomiałam napisac, że to są słowa minister Hall.
                  1200zł funkcyjnego? Rozumiem, że zajmujesz dyrektorskie stanowisko ;)
                  3500zł to średnia zarobków (p. Hall nie powiedziała czy brutto czy
                  netto) - to jest właśnie wprowadzanie opinii publicznej w błąd.
                  Potem są komentarze - tyle zarabiamy, pracujemy po 18h tygodniowo i
                  jeszcze podwyżki chcemy!
                  Po piątkowym strajku utwierdzam się w tym, że opinie o p. Hall nie
                  są wyssane z palca.
                  • kamka1 Re: inf z MEN-u 21.01.08, 08:31
                    Ja też słyszałam jak p. Hall mówi o takiej średniej- 3500 zł. szkoda, że nie
                    powiedziała o średniej wśród stażystów lub kontraktowych, których jest dużo. U
                    nas w szkole (dużej, 130 nauczycieli) taką średnią ma 5 osób( nie licząć kadry
                    kierowniczej) (wszyscy dyplomowani, mają wychowawstwo, nadliczbówki, stażowe 20%
                    i jeszcze godziny na indywidualnych!!!) Skąd ta średnia????
              • teacherka Re: inf z MEN-u 21.01.08, 22:29
                Po pierwsze, co to jest ten dodatek funkcyjny?
                Po drugie, ile nauczycieli (na szkole) moze go miec?
                Po trzecie, jak to jest z motywacyjnym? U nas przykladowo 100 zl brutto - wiec
                pensje to podnosi, jak latwo wyliczyc, niewiele.
                • kamka1 Re: inf z MEN-u 28.01.08, 14:20
                  pyt.1- dodatek funkcyjny w szkole mają: dyrektor, wicedyrektor oraz (jeśli są
                  potrzebne takie stanowiska) kierownik warsztatów, kierownik internatu. Wysokość
                  dodatków ustala organ prowadzący, musi wziąć pod uwagę wielkość szkoły, tj.
                  liczbę oddziałów (ustala "widełki", dokładne kwoty przydziela dyrektor)
                  pyt. 2- dodatek motywacyjny jest albo kwotowy albo procentowy, w szkole musi być
                  regulamin przyznawania tego dodatku. Organ prowadzący daje kwotę ogólną, resztą
                  dysponuje dyrektor zgodnie z regulaminem.
                    • teacherka Re: inf z MEN-u 28.01.08, 18:45
                      Dzieki za odpowiedz.
                      Tylko, ze odnosnie motywacyjnego przeciez nie pojde do dyrekcji i nie zazadam
                      regulaminu jego przyznawania hehe
                      Jak to wiec z tym jest?Kto to reguluje?
                      • alina.walkowiak Re: inf z MEN-u 28.01.08, 20:18
                        Dlaczego nie? Przecież taki regulamin (podobnie jak np. regulamin przyznawania
                        świadczeń socjalnych) powinien być ogólnodostępny. A jeśli nie, pójść do
                        sekretariatu i poprosić. Czasem trzeba samemu zadbać o własne interesy, a nie
                        liczyć na to, że dyrektor czy księgowa wszystko dobrze naliczają. Ja bym miała
                        przez cały rok źle naliczaną pensję (nieuwzględniającą tytułu magistra), gdybym
                        się sama nie kapnęła :/
                        • aniulekq Re: inf z MEN-u 28.01.08, 22:21
                          Zgadzam się jesli chodzi o źle naliczaną pensję. Odnośnie
                          motywacyjnego - to jest dodatek "uznaniowy" (chociaż tak nie powinno
                          byc) więc dyrektor może stwierdzic, że Ci się nie należy, a potem
                          jeżdzic po Tobie bo jesteś rozczeniowa. Ja walczyłam swojego czasu o
                          kilka rzeczy, które wg KN mi się należały i potem miałam
                          przechlapane.
                          • kamka1 Re: inf z MEN-u 29.01.08, 08:26
                            Regulamin regulaminem, ale zawsze najważniejszy jest tzw. czynnik ludzki:)
                            Normalny dyrektor wytłumaczy dlaczego dał lub nie dodatek motywacyjny. Inny
                            będzie po człowieku jeździł. Niestety tak to już jest. Ale wgląd do regulaminu
                            zawsze jest ( w sekretariacie, w bibliotece np)
                          • teacherka Re: inf z MEN-u 29.01.08, 22:36
                            >więc dyrektor może stwierdzic, że Ci się nie należy, a potem
                            > jeżdzic po Tobie bo jesteś rozczeniowa.

I otoz wlasnie mi chodzi:) A zadna rzecz, ktora sie robi w szkole pod okiem pani
                            sekretarki/bibliotekarki itp sie nie uchowa i do dyrektora dojdzie:)
      • kaha1 Re: Jeszcze raz ...podwyżki... 21.01.08, 22:13
        kochani ja dostaję na konto 1100 zł tylko dzięki szczodrości dyrektora (dodatki
        motywacyjne itp.)

Jak dziś zobaczyłam w sklepie (biedronka) ser żółty za 22,90 za kg ( a pamiętam
        jak kupowałam po 16.00 a -potem po 18.00 za kg) to sobie pomyślałam.. jezu... co
        to za pensja... wszystkim poszło w górę. ludzie mają podwyżki.. żyje się lepiej
        w Polsce... tylko wszystkim oprócz nas :(

przecież to już jest nędza :(
        • rita78 Re: Jeszcze raz ...podwyżki... 07.02.08, 23:14
          cholera jasna...myślę o zmianie pracy...ale tym razem myślę na
          poważnie....szkoda bo lubię swoja pracę...ale lubię też czasem kupić
          coś dziecku, zjesc cos w miarę porządnego ( a nie tylko i wyłącznie
          z promocji w biedronce)...chcialabym moc jechac na kilkudniowy urlop
          bez wyrzeczen i brania kredytu....nawet nie ma za co isc na studia
          by moc sie przekwalifikowac- chyba mam to w dupie....
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka