Dodaj do ulubionych

Jak zwolnić się z pracy w trakcie roku szkolengo?

17.01.08, 14:52
Chcę jak najszybciej odejść z pracy. Mam umowę na czas określony do
końca tego roku szkolnego, w której nie ma nic o okresie
wypowiedzenia. Jak załatwić ten problem, żeby nie być posądzonym o
porzucenie pracy? Słyszałam, że przerwa w nauce, czyli ferie są
dobrym czasem na zwolnienie się. Bardzo proszę o pomoc!
Obserwuj wątek
    • tehanu73 Re: Jak zwolnić się z pracy w trakcie roku szkole 17.01.08, 18:09
      Jeżeli nie masz w umowie nic o wypowiedzeniu, to pozostaje Ci tylko porozumienie stron.

Niedawno był podobny wątek
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=22449&w=72976160&v=2&s=0
      Może znasz kogoś, kto mógłby przyjść za Ciebie? Dyrektorowi odpadnie argument o wakacie, wtedy nie powinno być problemów:)

Pozdrowienia.
        • alina.walkowiak Re: Jak zwolnić się z pracy w trakcie roku szkole 17.01.08, 21:40
          Ja nadal nie rozwiązałam do końca sytuacji, bo po prostu nie chcą mnie puścić.
          Jest namawianie, nagabywanie, aluzje, że "tak się nie robi" (pomijając już fakt,
          że chciałam odejść w listopadzie, ale tego nie zrobiłam z przyzwoitości).
          Niedobrze mi się robi...
          Dyrektorka prosiła mnie dzisiaj, żebym została choć do czasu aż kogoś znajdą, a
          wiem, że są na to nikłe szanse, więc powiedziałam, że raczej nie. Bo wiem, że
          wtedy nawet nie będą szukać :P Przetrwać jeszcze tydzień do ferii!
        • steppenwolff1 Re: Jak zwolnić się z pracy w trakcie roku szkole 18.01.08, 15:25
          No i bardzo dobrze, że coś było, bo chyba rzeczywiście bez wpisanego
          okresu wypowiedzenia jest tylko porozumienie stron...
          I nie straszcie człowieka niewiadomo-jakimi, enigmatycznymi
          konsekwencjami - jak źle się mu pracuje i się męczy, to szkoda czasu
          na taką szkołę. Nie za takie marne pieniądze...

Pozdrawiam
          Anka
            • tehanu73 Re: Jak zwolnić się z pracy w trakcie roku szkole 19.01.08, 21:19
              To lepiej niech się Pani douczy:)
              Przy umowie na czas określony, jeżeli nie ma tego określonego w umowie, nie ma
              możliwości rozwiązania umowy inaczej, jak za porozumieniem stron. Tak mówi
              kodeks pracy.

I cytacik na potwierdzenie:
              III. Możliwość wypowiedzenia umowy zawartej na czas określony.

W myśl art. 33 kp, przy zawieraniu umowy o pracę na czas określony strony mogą
              przewidzieć możliwość wypowiedzenia takiej umowy. Zgodnie z przywołanym obok
              przepisem umowę zawartą na czas określony można wypowiedzieć, jeśli spełnione
              zostały dwa następujące warunki:

- umowa obejmuje okres dłuższy niż 6 miesięczny,

- strony przewidziały możliwość wypowiedzenia umowy już przy jej zawieraniu.

Okres wypowiedzenia umowy zawartej na czas określony wynosi 2 tygodnie i
              powinien kończyć się w sobotę (art. 30 § 21 kp). Oznacza to, że w sobotę
              powinien upływać dwutygodniowy okres wypowiedzenia. Wypowiedzenie powinno zostać
              dokonane na piśmie i doręczone drugiej stronie.

Zaznaczyć trzeba, że wypowiedzenie umowy zawartej na czas określony nie wymaga
              uzasadnienia.
              • kaha1 Re: Jak zwolnić się z pracy w trakcie roku szkole 20.01.08, 21:02
                tehanu73 napisała:

> Okres wypowiedzenia umowy zawartej na czas określony wynosi 2tygodnie i
                powinien kończyć się w sobotę (art. 30 § 21 kp). Oznacza to, że w sobotę
                powinien upływać dwutygodniowy okres wypowiedzenia. Wypowiedzenie powinno zostać
                dokonane na piśmie i doręczone drugiej stronie.
                >
                > Zaznaczyć trzeba, że wypowiedzenie umowy zawartej na czas określony nie wymaga
                > uzasadnienia. "

toż ja przecież właśnie to napisałam...
                • tehanu73 Re: Jak zwolnić się z pracy w trakcie roku szkole 20.01.08, 21:23
                  kaha1 napisała:

> tehanu73 napisała:
                  >
                  >
                  > > Okres wypowiedzenia umowy zawartej na czas określony wynosi 2tygodnie i
                  > powinien kończyć się w sobotę (art. 30 § 21 kp). Oznacza to, że w sobotę
                  > powinien upływać dwutygodniowy okres wypowiedzenia. Wypowiedzenie powinno zosta
                  > ć
                  > dokonane na piśmie i doręczone drugiej stronie.
                  > >
                  > > Zaznaczyć trzeba, że wypowiedzenie umowy zawartej na czas określony nie w
                  > ymaga
                  > > uzasadnienia. "
                  >
                  > toż ja przecież właśnie to napisałam...

no niezupełnie...

napisałaś tak:
                  jeśli nie ma wpisanego okresu wypowiedzenia obowiązują 2 tygodnie tak ja
                  pisałam. Nie musi być żadnego porozumienia stron. Pytałam wczoraj w pracy moją
                  panią od zatrudnienia.

A to NIE jest prawda.
                  Jeżeli nie ma wpisanego w umowę okresu wypowiedzenia, to pozostaje porozumienie
                  stron - kodeks pracy.
                  Jeżeli jest taka klauzula - to dwa tygodnie

pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka