prośba o pomoc w wyborze wózka

26.08.11, 16:01
Witam drogie forumowiczki:)

Proszę o radę w sprawie wózka dla mojego 2,5 letniego syna. Ogólnie mały nie jeździ już w wózku, ale od września babcia będzie z nim odbierała starszego syna z zerówki i wygodniej jej będzie, gdy mały będzie siedział w wózku (w dwie strony to 2km). Przegladając oferty wózków na allegro (niestety tu gdzie mieszkam nie mam za bardzo możliwości pojechać do sklepu z wózkami) trafiłam na wózek peg perego tempo, wydawał mi się ok(nie wiem jak na żywo), ale potem im dłużej myślałam to oczywiscie coraz więcej wątpliwości: może lepiej nowy, z pokrowcem na nóżki, itp. Przeglądając opinie na ceneo spodobał mi sie wózek coneco graffo (jeszcze inne wózki tej firmy oraz baby design), ale tu na forum opinie nie za bardzo:( Dodatkowo zaniepokoił mnie fakt, że te wózki graffo, jak ktoś sprzedaje je używane na allegro to po 2-3 miesiącach użytkowania - to chyba nie jest normalne, żeby pozbywać się tak szybko wózka (jeśli byłby dobry oczywiście), więc może to faktycznie badziew. Myślę i myślę i znowu wracam do punktu wyjścia (a po co mi ten ochraniacz - jak bedzie śnieg to lepiej sprawdzą się sanki, w razie czego zawsze można nóżki okryć kocykiem:) I jeszcze brak pałąka w PP tempo, ale czy on jest faktycznie potrzebny. Może jednak kupić ten PP tempo? Proszę o pomoc, może zaproponujecie coś innego (tak naprawdę chodzi głównie o to żeby to była zwykła parasolka, oparcie nie musi się rozkładać i nie za drogo - tak do 200zł). Muszę się w końcu na coś zdecydować, bo wrzesień niedługo:( Z góry dziękuję i pozdrawiam, Asia:)
    • saras-wati Re: prośba o pomoc w wyborze wózka 26.08.11, 16:12
      tempo to nie jest model peg perego, tylko mamas&papas;)

      wiesz, może skoro to taka dojazdówka, to kupiłabyś maclarena volo? Używanego udałoby się znaleźć do 200-250pln...

      wg mnie pałąk nie jest potrzebny, ale to pewnie zależy od preferencji dziecka i mamy:) ja dla 20-miesięcznego malucha nie używam pałąka, bo źle mi się ją wkłada wtedy do wózka;)
    • annulka79 Re: prośba o pomoc w wyborze wózka 26.08.11, 16:30
      Ten Coneco odpuść sobie, ciężki koszmarnie (koleżanka ważyła ok 8 kg) i niewygodny w prowadzeniu z większym dzieckiem, jakość wątpliwa. Tempo to Mamas&Papas i nie zawsze oznacza to to samo co Peg Perego.

      Z tego co czytałam dla większego dziecka fajną przewozówką jest Maclaren Volo. Leciutki i łatwy w prowadzeniu. Używany kupisz w proponowanej cenie. Nowy kosztuje ok 400 zł, Sama go nie miałam, opieram się na zdaniu "fachowców" ;)

      Brak pałąka tak dużemu dziecku nie będzie już przeszkadzał (tak myślę), za to szelki są konieczne co by przypadkiem nie zwiał ;)
      znalazłam taką aukcję (nie mam z nią nic wspólnego)
      allegro.pl/okazja-spacerowka-maclaren-volo-zadbany-i1789124256.html
      • jwittst Re: prośba o pomoc w wyborze wózka 26.08.11, 20:46
        Dzięki:)
        Fakt - tempo to Mamas&Papas, ale gdzieś doczytałam, że to to samo co peg perego...
        Jaka jest jakość tych wózków Mamas&Papas?
        Przeglądając opinie tu na forum już wcześniej zwróciłam uwagę na wózek maclaren volo, ale na allegro znalazłam ten jeden, a wydaje mi się on bardziej dla dziewczynki:( Jest jeszcze jeden (w tytule aukcji nie ma volo), ale koszt z przesyłką 350zł to troszkę za dużo:(
        Może jest jeszcze coś warte uwagi?
        • saras-wati Re: prośba o pomoc w wyborze wózka 26.08.11, 23:06
          m&p to nie jest to samo , co peg perego;) peg perego zrobiło dla m&p kilka wózków...
          jaka jest ich jakość? bardzo różna, bo mają bardzo tanie i nie najlepszej jakości, ale też i porządne wózki;)
          może maclarena triumpha używanego udałoby Ci się znaleźć?
        • hanna79 Re: prośba o pomoc w wyborze wózka 27.08.11, 10:23
          Ja mam aktualnie volo i m&p beat'a (poprzednik tempo, różni się tylko budką). Na lato, wakacje fajniejszy jest volo, lżejszy, wygodniejszy do wnoszenia (babcia będzie wózek wnosić?), ale m&p też jest fajny, ma większe kólka, jest taki "masywniejszy, konkretniejszy", dawał radę na śniegowej chlapie, jakość jest naprawdę w porządku. Nie jest zbyt wygodny we wnoszeniu, bo ma rączkę, a nie pasek na ramię jak volo. Obie nasze babcie sobie bardzo chwaliły beat'a :) Synek mieścił się spokojnie nawet w kombinezonie.
Inne wątki na temat:
Pełna wersja