Dodaj do ulubionych

Dobrej jakości wózek

16.05.14, 15:24
Szukamy dobrego, wytrzymałego i solidnego wózka. Przejrzałem różne aukcje w internecie i natknąłem się na kilka ciekawych modeli. Ze względu na praktyczność i kolorystykę, spodobał mi się model Mondo Black Line (expander). Czy jest może ktoś, kto taki wózek posiada? Z opisu w internecie wynika, że jest on lekki, ma dużą gondolę z regulacją zagłówka, szeroki zakres regulacji wysokości rączki, nie zajmuje dużo miejsca po złożeniu i ma pompowane i łożyskowane koła (pompka do kół w zestawie). Oprócz tego przednie koła są samonastawne, mają możliwość blokady jazdy na wprost, jest też możliwość regulacji twardości zawieszenia. Opis mnie zaciekawił i chciałem zapytać, czy ktoś jest w posiadaniu tego modelu i może tą praktyczność wózka potwierdzić?
Obserwuj wątek
    • dominiczka87w Re: Dobrej jakości wózek 17.05.14, 22:24
      Ten wózek waży 15kg więc lekki nie jest no i taki mały po złożeniu to też nie jest.A to że w zestawie jest pompka i koła są samonastawne z możliwością blokady to standard w normalnych wózkach.
      Odpowiadając w tytule tego wątku- dobrej jakości wózek- to są marki Mountain Buggy, Easy Walker, Bugaboo, Baby Jogger, Britax, Bumberlide, Maclaren, Emmaljunga.
      Jeśli szukasz dużej wygodnej gondoli to celuj w używane emmaljungi. W cenie tego expandera będziesz mieć wypasiony zestaw ;-)
      Alternatywą też jest wózek firmy Jedo.
      Tylko pamiętaj fotelik nie jakiś z zestawu "no name" tylko dobry z testami adac/oeamtc np Maxi Cosi, Roemer. Taki fotelik za pomocą adapterów da się zamocować na stelżu wózka.
      • lula5-0 Re: Dobrej jakości wózek 20.05.14, 11:10
        Porównywanie wózka za 1500 zł do Emmaljunga za 3000 zł jest co najmniej niezrozumiałe:)
        Jeśli chodzi o wagę, to w porównaniu do np. Emmaljunga Edge duo combi nie ma żadnej różnicy a jeśli chodzi o gabaryty to Emmaljunga po złożeniu ma wymiar 91x59x51 a Expander 80x59x39...
        To jest wybór pomiędzy wózkiem dobrej jakości, ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami,funkcjami, w rozsądnej cenie, a wózkiem znanej marki tyle że za 2 razy taką cenę.
        I tak jest ze wszystkim, co kupujemy. T-shirt dla dziecka z obrazkiem Disneya kosztuje 39 zł a podobny, tylko z inną aplikacją, z takiej samej bawełny kosztuje 19 zł, itd....
        Dobry wózek nie oznacza, że musi być drogi, chyba, że kogoś stać i lubi płacić za markę.
        • Gość: M&M Re: Dobrej jakości wózek IP: *.internetia.net.pl 20.05.14, 17:36
          Oczywiście że dobry wózek nie musi być drogi, poprzedniczka napisała wyraźnie o UŻYWANYM, który (i wiem to z doświadczenia) będzie znacznie lepszej jakości niż nowy expander itp.
          "Biednych nie stać na badziewne rzeczy" to stwierdzenie mojej siostry która dla pierwszego dziecka kupiła nowy z rozsądną cenę i też uważała że nie będzie dopłacać za markę bo to głupota a parametry bardzo podobne. Potem sprzedała (za niewiele) i kupiła spacerówkę (znów tania bo ma wszystko i niczym się nie różni od markowych "kto by dopłacał za metkę") spacerówka się rozpadła po 2 latach - po gwarancji i poszła na śmietnik. Odliczając zarobek przy sprzedaży 3w1 - jakieś 1500 zł w plecy ...

Przy drugim dziecku kupiła uzywaną Emmaljungę którą po 1,5 roku sprzedała prawie za tą samą cenę! Mocno eksploatowana była nadal w idealnym stanie. Kupiła spacerówkę (też markową i używaną) i nawet jeśli jej nie sprzeda to wyda na wózki 600 zł (ale jestem pewna że znacznie mniej) dopiero teraz wie że jazda wózkiem może być przyjemna!

Nowe wózki zawsze wyglądają ładnie ale po roku czy dwóch po jednych widać zużycie a po innych nie np.Emmaljunga, Teutonia, Bugaboo, Hartan, Mountain Buggy, Quinny Speedi, Easy Walker, Baby Jogger, Britax, Bumberlide, Maclaren, a z tańszych Jedo,
        • dominiczka87w Re: Dobrej jakości wózek 20.05.14, 22:00
          No tak bo faktycznie lepiej kupić nowy szajs za 1500zł który przy mocniejszym ekspoatowaniu się albo rozpadnie albo na tyle będzie denerwował użytkownika, że sam go wyrzuci.
          Jakby Pani umiała czytać to by doczytała że mówiłam o używanej emmie.
          A skoro bawimy się w porównania no to można kupić bluzkę w pepco albo inna chińską która po parunastu praniach nadaje się na śmietnik, a można kupić używaną z h&M, zary czy nawet cool club i posłuży jeszcze długo nawet nie 1 dziecku.
          Tyle w tym temacie.
          Aaaa jeszcze jedno własnie takim tokiem rozumowania to mamy ulice pelne srutków, baby merców i innych czołgów, które nie jadą a trzeba je pchać.
        • afroddytta Re: Dobrej jakości wózek 20.05.14, 22:04
          1500 zł wydać na coś nieznanego, niesprawdzonego i mieć nadzieję, ze będzie ok to dla mnie baaardzo dużo kasy, no ale kto bogatemu zabroni wystrzelić się z 1,5 tysiaka ;)
          Jeśli już mówimy o kwocie 1500 zł to albo ten Expander nowy, można za 1300 zł kupić nowe Jedo Bartina, a jeszcze lepiej za 1500 zł używaną Emmaljungę. To tak ja z samochodami, ludzie wybierają różnie, jedni nowe Daewoo Matiz (choć tutaj przynajmniej jakieś opinie są i wiadomo z jakimi kosztami eksploatacji się liczyć), inni używanego Golfa.

Nie zgodzę się, że tak jest ze wszystkim, że płacimy za markę, choć oczywiście i takie są przypadki, trzeba po prostu zgłębić temat lub zaufać tym co się znają. Dobrym przykładem są tu np. foteliki samochodowe, często ta sama cena za badziew z chińskiej fabryki i za atestowany fotelik, który spełnia normy. Co do bluzek to też używane bluzki Gapa, które kupiłam używane dla najstarszego syna nosi teraz trzeci syn, natomiast koszulki z H&M poszły na szmaty po pierwszym, dlatego Gap dla mnie jest nr 1 :)
    • parawi Re: Dobrej jakości wózek 22.05.14, 11:50
      Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Cały czas robię rozeznanie ale biorę pod uwagę tylko wózki nowe. Mam nadzieję, że dokonam dobrego wyboru i za jakiś czas będę mógł podzielić się moją opinią. Pozdrawiam!
      • gochalodz Re: Dobrej jakości wózek 23.05.14, 12:26
        Do 2000zł kupisz nowy wózek np Maxi Cosi Mura,ale warto poszperać w necie promocji. Teraz np jest promocja w Limango,albo tutaj
        dino.sklep.pl/nowy/wyprzedaz-maxi-cosi-mura-3-kolor-botanic-luxury-gondola-mura-foggy-down-kurier-i-osLona-przeciwdeszczowa-tullsa-gratis-p-18673.html
        czy Quinny Speedi
        dino.sklep.pl/nowy/wozek-2w1-speedi-pack-quinny-maxi-cosi-2013-kurier-gratis-p-15604.html
        i to się z pewnością bardziej opłaci niż zakup wózka pokazanego przez Ciebie,bo będziesz mogła go później odsprzedać.
        --
        zaczynamy
        kaledonia1983.wordpress.com/
    • s-gos Re: Dobrej jakości wózek 30.12.14, 22:12
      Ja polecam model Mondo z Expandera, praktyczny i wytrzymały wózek wielofunkcyjny, bezpieczny, ze wszystkimi potrzebnymi akcesoriami, dobrej jakości materiał, choć ostatnio widziałam nową serię tego wózka i jest jeszcze ładniejsza i myślę, że bardziej praktyczna, to model Ecco Mondo, ma wstawki z ekoskóry, także łatwo utrzymać go w czystości.
    • ela.dzi Re: Dobrej jakości wózek 10.02.15, 14:22
      Zależy czego szukasz. Ja bym polskiego wózka więcej nie kupiła. Jeździć się da, ale gorzej się manewruje i są dość ciężkie, duże po złożeniu. Za cenę nowego wolałabym używany jakiejś zagranicznej marki. Albo najpierw polską gondolę i potem zagraniczną spacerówkę.

Baby design to średniej jakości wózek, ale swoje zadanie spełni jako gondola. Może być gorzej ze spacerówką. Jest dość mała. Koleżanka narzekała na jakość tapicerki, płowieje.
    • martuska1982 Re: Dobrej jakości wózek 13.02.15, 07:56
      Jakość baby design ok jesli po góra dwóch latach zamierzasz wózek wyrzucic do śmietnika.
      Moja siostra wózek tej firmy, o który bardzo dbała, po dwóch córkach miała tak zużyty, że aż strach było patrzeć.
      Mój kuzyn miał wózek 2w1 tej firmy, ale służył im tylko do usypiania malucha w ogrodzie i tylko dlatego dwoje dzieci wytrzymał. Ulicę ten wózek może ze trzy razy widział.
      • bejbucha Re: Dobrej jakości wózek 19.04.15, 23:09
        my na początku chcieliśmy wózek 4 kołowy jednka ostatecznie do gustu przypadła nam 3 kołowa mura z maxi cosi. Jest dosyć stabilna i lekka w prowadzeniu, no i plus że nie trzeba pompować kół bo są piankowe.
    • moniamarzec85 Re: Dobrej jakości wózek 24.06.15, 14:22
      ja jeżdżę sobie z moim bobasem wózkiem Joolz Day Quadro w pięknym gołębim kolorze do tego mam idealnie pasującą szarą kołderkę z papillon-shop . pl Jestem zachwycona tym wózkiem, jest bardzo solidnie wykonany i super sie sprawdza przez to ze nie jest duzy, bardzo zwrotny i łatwo się składa, ma bardzo wygodną rączkę pokrytą skórką. mam nadzieje ze nie zajeździmy go i posłuży do następnej ciąży ;) ale jest bardzo solidny, naprawdę polecam!
    • rennka.p Re: Dobrej jakości wózek 20.06.18, 14:25
      Mondo z expandera to juz stary model. Jiedawno w sklepie widzialam, ze maja nowe w ofercie- xenon i storm. Jakosc duzo lepsza niz w starszych ich wozeczkach, pod wzgledem wygladu tez wszystko poszlo u nich do przodu.
      • maly.minionek Re: Dobrej jakości wózek 10.07.18, 12:55
        Racja, mi sie bardziej Xenon podoba, bo ma 'normalne' rozmiary. Wiekszosc wozkow to takie niezgrabne kolubryny, a ten model jest proporcjonalny, nie za duzy, nie za maly, rozsadnych rozmiarow. Nie wiem jak sie nim jezdzi, ale pewnie przyjemniej, skoro waga jest ok.
    • mirabelka90 Re: Dobrej jakości wózek 23.07.18, 16:02
      niestety zgodzę się z MamaKaroli... jeśli mowa o dobrej jakości to adamex raczej średnio ha ha :)
      Od jakiegoś czasu w Polsce jest angielski silver cross i z tego co widziałam to wyglądają solidnie, a do tego naprawde ładnie, ale to kwestia gustu... musisz sprawdzić sama. Ewentualnie może Joolz albo Stokke - najładniejsze nie są (jak dla mnie) ale jakość w porządku.
    • gosdebs Re: Dobrej jakości wózek 28.07.18, 11:17
      My mamy anexa i ja jestem zadowolona, sprawdził się u nas. Poręczny, skrętny, lekko się prowadzi, wygodny i 100% bezpieczny. Ja bez problemu go składam i pakuję do auta, pakowny kosz, dobrze wykonany.
    • vigga11 Re: Dobrej jakości wózek 14.09.18, 09:56
      parawi a sprawdzałeś już wózki marki Expander ? Moim zdaniem są godne polecenia. My jezdzimy modelem Storm i uważam, ze jest super. Porządny materiał, mocny i stabilny stelaż. To polska produkcja, wysoka jakość za nieduże pieniądze. Duża gondola, obszerne siedzisko w spacerówce. jest teleskopowa rączka, możliwość regulacji wysokości gondoli i siedziska.
    • nik-ita13 Re: Dobrej jakości wózek 09.10.18, 14:59
      Ja posiadam wózek expander ale model Storm. Wózek jest nie tylko nowoczesny ale również stabilny, zwinny, łatwo się go prowadzi , montaż też jest łatwy. Posiada także mocne koła i świetną amortyzację, dużą gondolę z regulacja zagłówka oraz pojemny koszyk i praktyczną torbę
      • izzie90 Re: Dobrej jakości wózek 30.10.18, 23:40
        A ja od niedawna jestem wlascicielka xenona- rewelacja :) zgrabniutki, wygodny, lekko sunie no i nie wiem jak wy, ale ja jednak zwracam uwage na wyglad wozka. tutaj nie mam sie do czego przyczepic.
    • adameo Re: Dobrej jakości wózek 19.11.18, 10:05
      Witam
      ja polecam osobicie kupic jakis tanszy apotem fajna spacerowke

Ten jest super, mamy go, bardzo lekki i zwrotny i palcilismy 1250zl za 2w1..
      jaskosklep.pl/wozki-dzieciece/kunert-master-2w1-lekki-wozek-z-opcja-3w1

siostra wziela ten: jaskosklep.pl/wozki-dzieciece/karex-quero-len-wozek-wielofunkcyjny-2w1

tez ekstra i za ta sama kase
      • dajanawu Re: Dobrej jakości wózek 26.11.18, 14:40
        To też jakis pomysl. Ale w sumie ja mam xenon z expandera i on jest na tyle zgrabny, nie za duzy, ze wersja spacerowa jak najbardziej mi odpowiada. Parasolke moze kupie, jesli w wakacje bede gdzies jechac z małą.
    • metalman_85 Re: Dobrej jakości wózek 21.11.19, 14:48
      Ostatnio widziałem, że popularne są wózki Muuvo. Mają one dobre opinie i ostatnio pojawił się ich nowy model Slick, który to ma całkiem fajne, duże koła (przydatne na naszych chodnikach), przy czym nie jest ciężki i nie zajmuje dużo miejsca po złożeniu. Jak dla mnie to całkiem dobra opcja w jeszcze rozsądnych pieniądzach. Wózek m.in. można zobaczyć na tej stronie: www.bociek.eu/8200-muuvo-slick-wozek-spacerowy-z-opcja-2w1.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka