Dodaj do ulubionych

Kupiłam Casualplay S6 - służę informacją :)

22.11.06, 21:44
Własnie dzis, po długich wahaniach miedzy S6, S4, Vintage reverse, Inglesina
Zippy i PP A3 kupiłam Casualplay S6 :) Jest z tych wszystkich zdecydownia
najlepszy :) Za wózek z folią przeciwdeszczowa i okryciem na nózki (Bardzo
fajnym i ciepłym) zapłaciłam po krótkim targowaniu 1308 pln :)
Co prawda odbieram go dopiero jutro, ale jakbyście miały jakieś pytania to
chetnie odpowiem :)

Pozdrawiam serdecznie,
Mariola
Obserwuj wątek
    • a_g_u_s_k_a Re: Kupiłam Casualplay S6 - służę informacją :) 23.11.06, 08:26
      Z nieba mi spadasz Dobra Kobieto :). Ja właśnie mam chrapkę na Casualplay S6
      (zastanawiam się jeszcze między Vintage Reverse (ta przekładana rączka...) a
      Jane Nomad tylko, że te 2 nie mają takiego fajnego wyglądu jak S6). Pytań mam
      kilka:

1. Jakie wymiary ma spacerówka długość i szerokość siedzenia i oparcia?
      2. Jakie wymiary ma gondola? Ile waży?
      3. Zastanawiam się czy kupować gondolę i fotelik. Czy wystarczyłby tylko
      fotelik ten rozkładany na płasko (Prima Play . Maluszek urodzi się na przełomie
      lutego i marca i jak będzie miał 6 miesięcy to będzie lato i nie będę go
      przecież pakowała do grubego śpiwora, ale ja jako mama bez doświadczenia nie
      wiem czy tym fotelikiem można zastąpić gondolę, (chociaż tak sugeruje producent
      przy pokazywaniu zestawów do wyboru). Po za tym znalazłam, że ten fotelik ma 74
      cm długości – a to tak jak nie jedna gondolka. Ale czy tak samo wygodny dla
      dziecka?
      Informacje na temat tego fotelika: „Jest on dostosowany dla dzieci w grupie
      wagowej do 13 kg, (do ok. 18 m-ca), jeśli fotelik jest użytkowany w warunkach
      domowych, nosidełko , leżaczek, kołyska lub przy zamontowaniu go na stelażu
      wózka.
      Po zamontowaniu fotelika w samochodzie możemy w nim przewozić dzieci o grupie
      wagowej do 10 kg (do ok. 9 m-ca).
      Oprócz 3-stopniowego, ruchomego oparcia rozkładanego do leżenia, fotelik
      posiada aluminiową ruchomą rączkę, której położenie możemy regulować w 4
      pozycjach. Wymiary: 47 x 74 x 50 cm”
      Znasz może jego wagę?
      Tylko, że Ty chyba kupiłaś samą spacerówkę? Ale może oglądałaś foteliki?

4. Czy spacerówka ma budkę?

5. Mi najbardziej podoba się kolor Lime – na żywo wygląda równie ciekawie? Ja
      wiem, że to zależy od gustu, ale…

6. Czy jest lekki? Waga samego stelaża to 9,4 kg, ale nigdzie nie znalazłam
      wagi ze spacerówką czy z gondolą lub fotelikiem.

Będę wdzięczna za odpowiedzi.
      • monika_wroclaw Re: Kupiłam Casualplay S6 - służę informacją :) 23.11.06, 09:35
        Ja znalazłam informację na temat wagi
        casualplay s6: waga stelaża z kółkami 9,4kg, waga siedziska spacerówki 2kg,
        vintage stelaż 8,5kg, siedzisko 2kg

Nigdzie nie znalazłam wagi fotelika i gondoli, jedynie wymiary

Gondola play moon: wymiary zewnętrzne 42cm/82cm
        Fotelik play prima: Wymiary: długość 76cm, szerokość 43cm, wysokość do końca
        rączki 59cm
      • dyzia81 Re: Kupiłam Casualplay S6 - służę informacją :) 23.11.06, 10:50
        Wszystko wymierze, zrobie zdjecia i wkleje wieczorem :)
        Bede miala tez kolor lime (są róznice we wkładkach, lime i brązowa maja takie
        miekkie zagłóqweczki, a np czerwona (tez bardzo ładna) jest taka sama na calej
        powierzchni, płaska, bez wypchanych zagłówków)
        Oglądałam tez Jane, jak dla mnie to w necie3 lepiej wypada i strasznie
        klekoce :) A S6 cichutenki. Dzwigalam i S6 i Vintage, jak dla mnie zadnej
        róznicy nie czułam, wzielam wozek na wysokosci palaka pod pache i nie czulam w
        ogole wagi :)

Wiecej później :)
        Do wieczora :)
      • dyzia81 do a_g_u_s_k_a 23.11.06, 22:11
        Ad. 1 - patrz mój post z linkiem do zdjec, tam sa wszystkie wymiary :)
        Ad. 2 - Nie mam pojęcia, kupiłam tylko spacerówkę, ale gondole oglądałam w
        sklepie i są bardzo ładne.
        Ad. 3 - foteliki tez oglądałam, ja sobie zimowych spacerow z malym dzieckiem w
        foteliku nie wyobrazam wiec kupilabym gondole, ale to twoja decyzja :)
        Foteliki playa tez sa bardzo fajne.
        Ad.4 - Spacerówka ma budkę, zwykle w sklepach jest tez w standardzie okrycie na
        nóżki ale lepiej dopytac zeby nie byc zdziwionym :)
        Ad. 5 - Tez kupilam Lime, ładny jest tez czerwony ale to juz inny rodzaj
        wkladki, taki cienszy i bez "wypchanych" boczkow.
        Ad. 6 - Lekki... to sprawa względna, Wg producenta wazy niecale 12kg, wg mnie
        jest lekki, w porównaniu do mojego poprzedniego wozka. Dzwigam go bez problemu.
        Ile wazy gondola lub fotelik nie wiem.

Pozdrawiam,
        Mariola
        • dyzia81 Re: Kupiłam Casualplay S6 - służę informacją :) 23.11.06, 11:57
          Średnice kółek zmierze dokładnie i podam wieczorem, na pewno jest spoooora :)
          Wieksze i pompowane koła sa w S4 ale wg mnie jest mało stabilny, dlatego
          wybralam S6.
          Co do amortyzacji to przy tylnich kołach sa takie wieeelkie sprezyny, daje to
          bardzo fajna amortyzacje, a poza tym sprawia ze wozkiem da sie lekko "bujac" na
          boki, oczywiscie nie tak jak np. wozkiem na pasach ale w moim przekonaniu
          wystarcajaco :)
          W porownaniu do Vintage reverse, ktory nie ma w zasadzie zadnej amortyzacji -
          rewelacja :) Ja mialam do tej pory Roana Marite, czyli wozek bardzo dobrze
          amortyzowany i bujany, i amortyzacja w S6 spokojnie mi wystarcza.
          • himilke Re:Ja tez chcialam zapytac 23.11.06, 15:37
            Witam,jestem lipcowa mama, czy tez moglabym prosic o informacje? Jak sklada sie
            ten wozek, czy mozna go zlozyc jedna reka jak Zippy?Waham sie bardzo pomiedzy
            S6, Jane Carrera Pro i Inglesina Zippy,Zippy nie podoba mi sie za bardzo, bo
            wydaje sie plastikowa ale tak latwo sie sklada.
            • kama77k Casualplay S6 23.11.06, 17:26
              Witajcie ! Dobrze , że w końcu znalazły się osoby zainteresowane tym
              wózeczkiem , mi on bardzo się podoba i zamierzam go kupić, spacerówkę i
              gondolkę. Rodzę w styczniu i gondola wydaje mi się niezbędna . Jedyną moją
              wątpliwość budzi wielkość gondoli długość i szerokość, mam nadzieję , że nie
              należy do tych najmniejszych, w razie większego dzidziusia chcę by było mu w
              niej wygodnie . Proszę o podanie wymiarów gondolki :). A i jeszcze jedno
              pytanie , czy spacerówka ma ochronkę zimową na nóżki? czy tylko ta folia
              przeciwdeszczowa ? Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe użytkowniczki S6 :).
                • dyzia81 do kama77k 23.11.06, 22:18
                  Nie wiem jakie sa wymiary gondoli bo kupilam sama spacerowke, ale na pewno nie
                  jest malutka, widzialam je na sklepie i sa bardzo fajne.
                  Okrycie na nózki jest duze i cieple, wiecej na zdjeciach
                  dyzia81.fotosik.pl/albumy/89007.html
                  Pozdrawiam,
                  Mariola
            • dyzia81 do himilke 23.11.06, 22:16
              Nie sklada sie az tak jak Zippy, ale tez bardzo łatwo i fajnie.
              Ja tez dla mojej lipcowej corci chcialam kupic Zippy, ale moj maz stwiedzil ze
              w takiej "szmatce" dziecka wozil nie bedzie... Teraz porownujac zippy i s6 nie
              załuje, tym bardziej ze moje dziecko jest duze, a zippy bardzo waska.
    • dyzia81 Obiecane zdjęcia :) 23.11.06, 22:03
      dyzia81.fotosik.pl/albumy/89007.html
      Każde zdjęcie jest podpisane co i jak :) Nie sa moze najlepsze ale lampa mi cos
      przeswietla, a nie mam czasu bawic sie w ustawienia manualne :)

Co do wymiarów i wagi gondoli to nie wiem nic wiecej niz juz tu dziewczyny
      pisały, bo kupilam sama spacerowke. Ale gondole tez na sklepie widzialam i
      wygladały bardzo porzadnie.

Średnica kół tylnich to 24 cm, przednich 22 cm.
      Wymiary max. wózka z wyjętą kolorową wkładką :
      Szerokość w ramionach 38cm
      szerokość siedziska 37cm

Wymiary z założoną wkładką :
      szerokość w ramionach ok.30-32 cm (to zależy jaką sie wkładke wybierze bo one
      maja różne wypełnienia, ja wybrałam lime z fajnych wypchanymi "boczkami" )
      szerokość siedziska 35cm

długość plecków ok.45 cm
      długość siedziska ok. 26cm
      długość podnóżka ok. 16cm

Głębokość "burty" w najwyższym miejscu 20cm.
      Wkładka ma 75cm długości.
          • dyzia81 Re: 24.11.06, 09:38
            www.mimibazar.cz/foto.php?id=1619990#x
            www.mimibazar.cz/foto.php?id=1369577
            img.mimibazar.cz/fotografie/12104/detail370620.jpg
            Montuje sie na adapterach, bardzo latwo
      • kama77k do dyzia81 24.11.06, 12:02
        Witaj ! Dziekuję Ci bardzo i mocno pozdrawiam Ciebie i Twoją córcię ,
        miłego "jeżdżenia " i "powożenia ". Kamila
    • dyzia81 Po pierwszym spacerku... 24.11.06, 14:33
      Jestem bardzo zadowolona. Teren wokol mojego domu bynajmniej rowny nie jest,
      zero chodnikow, wertepy i zanim dojdzie sie do centrum trzeba sie sporo
      namanerwować miedzy dziurami. S6 spisał sie swietnie. Najbardziej sie balam ze
      bedzie trzęsło, no i tego co mala zrobi, bo pierwszy raz jechala tylem do mnie.
      Na poczatku tylko sie rozgladala, w koncu widziala cos wiecej niz dach
      gondoli ;) Potem patrzyła na mnie przez "szybkę" a w końcu zasnęła i spała 2
      godzinki, krotko przed powrotem do domu znow sie obudzila ale nie plakala i tak
      dojechalismy do domu. Wozkiem jedzie sie super. Mimo wertepow nie blokowalam
      kol, bez problemu dalo sie przejechac.Wkleilam 3 zdjecia na fotosik :)

Pozdrawiam,
      MAriola
        • dyzia81 Re: Po pierwszym spacerku... 06.12.06, 23:15
          długość plecków ok.45 cm
          długość siedziska ok. 26cm
          długość podnóżka ok. 16cm ,tego ruchomego, do stalego kawalek wiecej

porownujac z marita, ktora podobno jest wielka, nie wydaje mi sie jakos maly.
          • asdfg91 Kupiłam S6 z gondolką :-) 07.12.06, 08:34
            Dokonałam wyboru, pomiędzy Mutsy, S4, Vitange i S6, wybrałam ten ostatni czyli
            S6 z gondolką w kolorze mombasa dla mojego przyszłego maluszka. Proszę tylko
            napisz mi jak zakłada się pokrowiec na nóżki w spacerówce gdyż w sklepie
            zupełnie nie mieli o tym pojęcia, o tym i o wielu innych możliwościach tego
            wózeczka. Pomogły mi naprowadzać sprzedawcę wcześniej oglądane Twoje fotki
            :-))). Dziękuję za wszystkie wskazówki których udzieliłaś i pozdrawiam.

A wózeczek będzie wyglądał rewelacyjnie i początkiem przyszłego tygodnia będę
            miała go w domu.
                • o-ren Re: Kupiłam S6 z gondolką :-) 08.12.06, 16:47
                  witam!
                  ja jestem szczęśliwa posiadaczką S4 od paru dni, wózek podoba mi się bardzo,
                  chociaż mam pewne obawy dlatego chciałabym podpytać czynne użytkowniczki (ja
                  dopiero wsadzę do niego córcię za 3 m-ce)o ich opinie, mianowicie:
                  1.opuszczanie oparcia przy pomocy paska, nie boicie się że jeśli pasek lub ten
                  zatrzask się "wyrobi" oparcie zacznie "samo" spadać, być może ten system jest
                  niezawodny a ja przesadzam ; )
                  2.czy podpórka na nóżki( ta metalowa)nie jest za mała i nie będą się ześlizgiwać
                  z niego u większego dziecka nóżki?
                  3.błagam inteligentnych-arcysprytnych o wytłumaczenie jak zainstalować spiwór na
                  nóżki, w instrukcji ani słowa a inteligencja nie podołała ;(.
                  Wózek kupiłam przez internet nie miałam szansy go obejrzeć a tym bardziej
                  podpytać o pewne rzeczy dlatego liczę na was i z góry dziękuję.
                  • dorthea80 Re: Kupiłam S6 z gondolką :-) 08.12.06, 17:04
                    Mam S4 i użytkuję, ale bardzo niedługo- od 3 dni :)
                    Mogę Ci odpowiedzieć tylko jak to ze śpioworkiem jest - dolna część ma rzepy,
                    ktore przyczepia się pod podpórką, tą która trzyma podniesiony podnóżek.
                    Następnie te gumeczki przeciagasz między materialem a stelażem (najlepiej
                    pasują koło nitów), co wydaje się na początku trudne, rzeczywiście, ale jak
                    zapniesz te pierwsze od dołu to nie trzeba ich potem rozpinac bo wsadzisz
                    dziecko do wózka bez odpinania ich.
                    Te gorne zapinasz też naokoło stelaża i powiem szczerze że one się wyrabiają
                    potem i łatwo to idzie. Przynajmniej ja taką mam technikę i jest zapięty
                    szczelnie, nic nie odstaje- wydaje i się że to dobrze ;)
                    Mam nadzieje że Ci cokolwiek rozjaśniłam choc trudno to wytłumaczyć.
                    Pozdrawiam
                    • toffii Re: Kupiłam S6 z gondolką :-) 11.12.06, 12:40
                      ja też jestem zainteresowana tym wózkiem i bardzo mi się podoba. Czy możecie
                      mipodać jakiś wiarygodny sklep internetowy gdzie mogłabym go kupić po w miare
                      rozsądnej cenie? Ja niestety ni mam możliwości zobaczenia tego wózka na żywo,
                      bo po pierwsze do końca ciąży czyli jeszcze jakies 11 tyg. muszę już leżeć, a
                      po za tym to w mojej okolicy nie ma żadnego sklepu z takimi wózkami więc muszę
                      się zdać na wasze opinie. Ja mam termin na koniec lutego i zastanawiam się czy
                      kupować ten wózek z gondolą, czy może starczy ten rozkładany fotelik. A no i
                      jeszcze szkoda że ten model S6 ni ma przekładanej rączki, a co do kółek to na
                      stronie www.bobowozki.pl/product_info.php?products_id=692 piszą że ten
                      S6 ma pompowane koła to ja już nic nie rozumiem.
                      Bardzo proszę o odpowiedź gdzie najlepiej go kupić w necie, może macie
                      sprawdzony sklep?
                      • asdfg91 Re: Kupiłam S6 z gondolką :-) 11.12.06, 13:44
                        Kupiłam ten wózeczek w sklepie internetowym, oszczędziłam na zakupie przez
                        internet około 200 złotych, w porównaniu ze zwykłym sklepem w którym go
                        oglądałam (1900zł) za komplet spacerówka i gondola.
                        Ja termin porodu mam na połowę lutego i wydaje mi się niezbędna gondola bo
                        jeśli zima z poprzedniego roku sie powtórzy to byłoby maluszkowi za zimno w
                        foteliku. Wózeczek nie ma pompowanych kół tylko takie jakby silikonowe, ale
                        doskonale sie prowadzi, (to model S4 ma większe i pompowane koła) ale mi
                        wizualnie bardziej podobała się S6. Ja również odrobinę niepokoje się tym że
                        wózek nie ma przekładanej rączki, ale idealnego wózeczka nie znajdziesz, a ten
                        wydaje się być naprawdę porządny i solidnie wykonany. Fotelik samochodowy
                        możesz kupić uzywany ( ja właśnie mam taki zamiar) bo dziecko w nim i tak
                        niewiele pojeździ i wtedy koszt wózeczka zamknie się w granicy 2.000 złotych.
                        Wózek ma do mnie dotrzeć jutro czy pojutrze przesyłką kurierską, więc napiszę
                        Ci co i jak i czy doszedł :-)

A oto adresy sklepów:
                        W tym kupiłam ja - jeśli nie ma koloru który Cię interesuje zadzwoń i wystawią
                        dla Ciebie :-) za to duzy plus
                        www.baby.vox.pl/index.php

www.wozkidzieciece.pl/
                        w obu sklepach wyposażenie wózeczków jest takie same !!

Pozdrawiam
                        • o-ren Re: Kupiłam S6 z gondolką :-) 11.12.06, 16:29
                          ja kupiłam S4 w sklepie internetowym www.wozkidzieciece.pl/, załatwiałam
                          sprawę z sympatyczną Panią Gosią, wcześniej zadałam jej 100 pytań bo chciałam
                          dokupić dodatkowo torbę w kolorze wkładki i nie mogłam zdecydować się jaki
                          kolor, nie wiem czy oszczędziłam czy tez przepłaciłam, za spacerówkę z torbą ( w
                          zestawie: budka, osłonka na nogi, folia p.deszcz, pompka)zapłaciłam 1379 zł,
                          przesyłka była szybka i dobrze zapakowana, ja byłam zadowolona.Chciałam go kupić
                          na www.babyfant.pl, ale facet na moje pytanie czy w komplecie jest budka
                          przeciwsłoneczna (nie ma takiej inf na stronie a trochę bez sensu wózek bez
                          budki)i jakieś dodatkowe pytania 2 razy prosił mnie o numer telefonu ale nie
                          udało mu się do mnie dodzwonić, (wideć nie za bardzo chciał, więc wkurzyłam się
                          i z P.Gosią sprawa szła krótko, zwięźle i na temat, długo nie czekałam i w
                          kilka dni wózek był u mnie.
                          • donzab81 Re: Kupiłam S4 z gondolką :-) 12.12.06, 12:33
                            Chyba nie przepłaciłaś bo jak zamówiłam torbe to koszt 180 zł,ale jej nie
                            wzięłam bo akurat jak odbierałam zamówiony wózek -mąż wrócił z wyjazdu i
                            przywiózł mi inną.Mój narzanie leży złożony w kartonie i czeka na styczeń:)Całe
                            szczęście ,że opisałyście jak ocieplanie się montuje:)
                          • slonkoed Re: Kupiłam S6 z gondolką :-) 13.12.06, 13:49
                            Ceny w sklepach internetowych różnia sie nawet o 250 zł! Ciekawi mnie czy
                            wyposażenie jest jednakowe. Chodzi mi np. o osłonke p. deszczowa lub przykrycie
                            na nózki.
                            My nosimy sie z zamiarem kupienia S6 z gondolką. Narazie szukam najtańszego
                            sklepu :)
                            • slonkoed Re: Kupiłam S6 z gondolką :-) 13.12.06, 14:03
                              Najtańszy znalazłam na www.babyfant.pl
                              Casualplay S6 z gondolką 1708zł. Dowóz gratis. Na wyposażeniu:
                              -przykrycie na nóżki
                              -osłona p. deszczowa
                              W niektórych sklepach dopisuja jeszcze:

siedzisko spacerowe GRANATOWE lub CZARNE do wyboru
                              budka przeciwsłoneczna
                              adaptery do montażu gondoli lub fotelika samochodowego
                              poduszka w wybranym kolorze
                              Czy to znaczy, że w innych sklepach nie ma np.:adaptery do montażu gondoli ?
                              To dziwne, bo jak wtedy zamontować gondolkę.
                              Troche mi to pomieszało w głowie. Czy poprostu sklep wypisuje wszystko co jes
                              tylko po to by wydawało nam się, że jes więcej niż u innych?
                              TAk pisze na stronie wozkidzieciece.pl i cena jest wieksza o 200 zł!
                              • asdfg91 Re: Kupiłam S6 z gondolką :-) 13.12.06, 14:32
                                Ja również kupiłam wózeczek S6 z gondolką w sklepie internetowym i tu wydawało
                                mi się najtaniej i obsługa była wzorowa, miałam możliwość zakupienia wybranego
                                koloru mimo, iż istniał jako niedostępny w tej chwili. Adres sklepu już
                                wcześnie podałam www.baby.vox.pl/index.php. Przesyłka dotarła doskonale
                                zapakowana, więc mogę polecić. Mimo iż firma Play wprowadziła na rynek nowe
                                okrycie na nóżki, które mi nie bardzo odpowiada Firma Miko postara mi się
                                wymienić je na starszy model. Dystrybutor i wyżej wspomniany sklep internetowy
                                współpracują ze sobą. Za wózeczek z całym wyposażeniem czyli: gondola,
                                spacerówka, okrycie na nóżki, folia przeciwdeszczowa, dodatkowe miękkie
                                siedzisko czyli tzw. poduszka w wybranym kolorze, adaptery do gondoli i
                                fotelika, budka przeciwsłonaczna ... zapłaciłam 1732,50 . Gdybyś miała jakieś
                                pytania to chetnie odpowiem . Pozdrawiam
                                  • asdfg91 Re: Kupiłam S6 z gondolką :-) 13.12.06, 17:04
                                    Z zamówionym wózeczkiem przyszło również okrycie na nózki, które moim zdaniem
                                    zupełnie nie pasuje, jest stanowczo za krótkie, siega do połowy siedziska,
                                    wygląda podobnie jak okrycie do fotelika ( z takimi dwoma suwaczkami z przodu)
                                    więc zadzwoniłam do "Miko" w celu wymiany i powiedziano mi, że to nowy typ
                                    osłonki, pracownik magazynu ma się ze mną skontaktować w celu wyjaśnienia i
                                    ewentualnego objaśnienia w jaki sposób się to montuje. Ja osobiście wolałabym
                                    dawniejszy typ i mam nadzieję, że mi to wymienią. Dziś przejrzałam całą masę
                                    stron internetoych i nie znalazłam innej osłonki na nóżki niź tej dawniejszej,
                                    więc mam nadzieję, że to jakaś pomyłka i problem zostanie rozwiązany.
                                    • slonkoed Re: Kupiłam S6 z gondolką :-) 15.12.06, 13:05
                                      Ciekawi mnie jak ma się wysokość rączki do wzrostu rodziców? Ja mam 164cm, a mój
                                      mąż 182cm.
                                      Inna sprawa to podjazd pod krawężnik. Słyszałam, że najlepsze są wózki na
                                      paskach, bo inne nie dają się łatwo przechylić.
                                      Jakie Ty masz doświadczenia w czasie spaceru?
                                      Nie mam gdzie obejrzeć tego wóżka i jeśli go zamówię, to raczej "w ciemno" :D
                                        • asdfg91 Re: Kupiłam S6 z gondolką :-) 19.12.06, 08:51
                                          Nie zagladałam tu kilka dni z braku czasu, ale już nadrabiam zaległosci :)
                                          Pytałaś czy gondolka ma uchwyty po bokach - otóż ma i to bardzo solidne i
                                          wygodne, z łatwością zdejmiesz gondolę i włozysz ją z powtorem na stelaż. Jest
                                          lekka, więc z noszeniem w niej dziecka też nie powinno byc problemu.
                                          Wózeczek doskonale ( jak dla mnie )buja się na boczki, a to dzieki takim
                                          ogromnym spręzynom zamocowanym przy tylnych kołach, także nie powinnaś mieć
                                          kłopotu z ululaniem w nim maluszka. Prawie wogóle nie buja się w drugą stronę
                                          czyli góra - dół.
                                          Jeśli chodzi o podjazd pod krawężniki, to muszę przyznać, że jeszcze nie
                                          mielismy okazji wyjścia na spacer bo narazie czekamy na maluszka jeszcze przez
                                          kilka tygodni, ale w sklepie i w domu radził sobie doskonale.
                                          Rączka w wózeczku jest regulowana, posiada trzy poziomy wysokosci, niestety nie
                                          mogę Ci teraz wymierzyć wysokosci uchwytu na danych poziomach bo wózeczek
                                          wyladawał z powrotem w kartonie, ale podam Ci stronę polskiego przedstawiciela
                                          i oni udzielą Ci dokładnych informacji.
                                          Ja ogólnie jestem jak narazie z S6 zadowolona :). Mam nadzieję, że się
                                          sprawdzi w użytkowaniu na co dzień :)

www.miko.poznan.pl/casualplay/index.html
                                          Pod S4 Play Moon jest pokazana gondolka.

Gdybym mogła jeszcze w czymś pomóc ...
                                          • flucha Re: Kupiłam S6 z gondolką :-) 30.12.06, 13:16
                                            Czy ktos potrafi juz powiedziec jak czuja sie w tym wozku dzieci 2-3letnie, czy
                                            nozki za bardzo nie wisza? Mam po kolezance wozek gleboki i zastanawiam sie nad
                                            kupnem spacerowki, tak wlasnie od 6-8 miesiecy do 3 lat. Za kazda informacje
                                            bede wdzieczna.
                                            • gonik111 Re: Kupiłam S6 z gondolką :-) 02.01.07, 22:32
                                              Ja mam S4 - wprawdzie kupiłam go dla maluszka ale próbowałam wsadzać do
                                              spacerówki jego starszą siostrę * ma 2,5 roczku. Niestety myslę że wózek jest
                                              za "krótki" dla starszego dziecka, nóżki wiszą po bokach a głowa wystaje ponad
                                              siedzenie( zauważcie że oparcie w Casualplay jest b. niskie!). Myślę że
                                              wygodnie będzie synkowu do około 1,5 roku, potem zobaczymy.
                                              Gondola jest bardzo fajna, dość długa. Teraz mały ma 3 miesiące i wygodnie mu
                                              jest nawet w kombinezonie. Porażką okazało się niestety składanie wózka i
                                              pakowanie go do bagażnika. Ma on taką dźwigienkę pod spodem którą trzeba
                                              nacisnąć jednocześnie podnosząc wózek do góry. Początkowo dźwigienki nie mogłam
                                              znaleźć a podnosząc ramię wózka do góy 2 razy przycięłam sobie boleśnie palce )
                                              po prostu wózek zatrzasnął się na moich paluchach ). Rozkładanie jedną ręką
                                              odpada:( Poza tym jest dośc duży po złożeniu i zajmuje pół bagażnika ( a mamy
                                              naprawdę duży samochód ). Osłodzić te trudy może fakt że wózek jest piękny ( ja
                                              jeszcze dokupiłam fotelik play w kolorze lima i takąż torbę ) , nawet mnie
                                              zaczepiają inne dziewczyny podczas spaceru po mieście.
                                              • slonkoed Re: Kupiłam S6 z gondolką :-) 03.01.07, 11:35
                                                A jak jest z S6? Też jest taki mały? Bo jakoś nie uśmiecha mi sie kupowanie
                                                wózka za 1500 zł na 1,5 roku.
                                                Jak w ogóle sprawuje się w terenie? Wygląd ma świetny. Bardzo nam sie podoba,
                                                jednak nie mam gdzie obejrzeć go "na żywo" i trochę obawiam się, że na ulicy po
                                                prostu nie będzie sie sprawdzał.
                                                • dyzia81 Re: Kupiłam S6 z gondolką :-) 03.01.07, 12:33
                                                  według mnie nie jest mały (mam S6), moja corka ma 5 miesiecy i jest dosc spora,
                                                  a jak widze jaki ma "zapas" to sie nie obawiam.
                                                  chociaz podejrzewam ze jak zacznie dobrze chodzic i juz nie bedzie tak chciala
                                                  jezdzic w wozku to go zamienimy na buggstera czy zippy, typowe parasolki.

A co do sprawowania sie w terenie, to byłam miło zaskoczona :) Kolo mnie nie ma
                                                  prostych drog, jedynie wertepy i "kocie łby" i sprawuje sie nie gorzej niz
                                                  Marita. Główna rożnica jest taka, że Marita na wertepach buja na wahaczach na 4
                                                  strony, czyli do przodu/tyłu i na boki, a Playem nie da sie bujac przód/tyl
                                                  tylko na boki na tylnich sprężynach i przez to bardziej podskakuje, ale mojej
                                                  corce to wcale nie przeszkadza :)
    • aneccia Re: Kupiłam Casualplay S6 - służę informacją :) 03.01.07, 21:24
      Proszę o poradę. Zamierzam kupić casualplay S6. Będę używała wózeczka od marca.
      Zastanawiam się czy konieczny jest zakup gondolki, czy odpowiedni były fotelik
      Play. Producent sugeruje, iż może byćużywana jako mini gondolka. Jest to mój
      pierwszy zakup wóza i stąd te dylematy. Istotna dla mnie jest też waga wózka,
      ponieważ mieszkam na III p. Fotelik jest lżejszy.
      • asdfg91 Re: Kupiłam Casualplay S6 - służę informacją :) 04.01.07, 13:00
        Ja termin porodu mam na luty i zakupiłam gondolkę do S6, mam również fotelik
        Play'a i jak na mój gust to chyba by wystarczył, pod warunkiem, że nie będzie
        ostrej zimy, bo fotelik jest płytszy od gondoli i mogłoby do niego solidnie
        zawiewać. Jeśli chodzi o wagę to gondola jest niewiele cięższa od fotelika, a
        równie poręczna dzieki bocznym uchwytom.
        • slonkoed Re: Kupiłam Casualplay S6 - służę informacją :) 05.01.07, 11:42
          Ja mam termin na 5 luty i z moim maluszkiem będę wychodziła na spacery i tak
          dopiero od marca. Też myślę o zakupieniu jedynie fotelika. Myślę, że jeśli
          maluszek będzie w śpiworku to nie powinno być mu zimno. Zresztą fotelik starczy
          na dłużej niż gondolka a to jednak wydatek rzędu 600 zł, a tyle to ja teraz
          nawet miesięcznie nie dostaje.
            • slonkoed Re: Kupiłam Casualplay S6 - służę informacją :) 06.01.07, 12:23
              Też o tym myślałam. Chętnie kupiłabym gondolkę używaną. Przecież gondolka raczej
              sie nie niszczy. Tylko, że jak na razie nie natknęłam się na używaną gondolkę. A
              czas nagli..
              Cały czas myśle o tym czy kupić gondolkę czy fotelik Prima Play.
              Fotelik byłby o niebo praktyczniejszy, ale jakoś sobie nie wyobrażam wożenie
              niemowlaka w samym foteliku. Mam naprawdę duży dylemat.
              • gsmile Re: Kupiłam Casualplay S6 - służę informacją :) 06.01.07, 21:19
                Dziewczyny!
                Wszystkie piszecie, ze gondolka jest duza, a mnie sie ona wydaje po prostu mega
                mala (szer. ok 28-30 cm, sama mierzylam dzisiaj w sklepie). Co bedzie jak
                dzieciaczek zechce troche pomachac lapkami??? Bedzie uderzal o te uchwyty do
                przenoszenia...??? A moze sie po prostu czepiam, oswieccie mnie, please! I dwie
                kolejne, wedlug mnie, wady gondoli: nie ma podnoszonego zaglowka i nie mozna
                wyciagnac "obicia" do prania. Czy te trzy, wydaje mi sie wazne, szczegoly beda
                nam bardzo przeszkadzac w urzytkowaniu? Pozdrawiam, Gabrysia
                • slonkoed Re: Kupiłam Casualplay S6 - służę informacją :) 07.01.07, 13:41
                  Nie widziałam tej gondolki, ale znalazłam kilka wymiarów z innych wóżków:
                  Casualplay - 70x30x16
                  Emmaljunga - 75x33x19
                  Quinny - 76x33x20
                  Elegance - 78x36x20
                  Emmaljunga - 80x35x20

Tak więc widać, że chyba w tych wielofunkcyjnych są poprostu takie małe
                  gondolki. Większe są ale koszt wózka to 2000-3000!

Co do podnoszonego zagłówka to z tego co wiem noworodki musza leżeć na płasko!
                  Do 6 miesiąca życia nie powinno sie dawać dziecku nawet poduszki. Oczywiscie
                  jeśli ktoś się z tym nie zgadza zawsze może podusie położyć.
                  I wydaje mi się, że nie pobrudzisz tak szybko gondolki :)
                  Chyba nie ma idealnych wózków.
              • asdfg91 Do slonkoed 07.01.07, 14:29
                Całkiem niedawno przegladając allegro trafiłam na wzmiankę o możliwości
                sprzedaży gondolki do casualplay. Jesli jesteś zainteresowana to podaję Ci
                numer aukcji na której został zakupiony fotelik, spróbuj się skontaktować z tą
                osobą może Ci się uda ....

aukcja.onet.pl/show_item.php?item=146241273
                • slonkoed Re: Do slonkoed 08.01.07, 10:57
                  Dzięki. Widziałam te aukcje i chyba nawet pisałam do tej Pani, ale możliwe, że
                  wyrzuciłam e-mail ze spamem :(( Napisałam raz jeszcze i zobacze co z tego będzie.
        • joanna_25 podbijam i..pytam 28.02.07, 00:26
          dziewczyny bardzo proszę o odpowiedź na kilka pytań:

- czy budka w spacerowce/godnoli składa się "cicho" czy z takim głośniejszym
          odgłosem?? Bo albo źle coś zrobiłam w sklepie albo składa się naprawde głośbo;
          - czy znalazłyście jakąś informację (net) jak wypadaja foteliki samochodowe
          playa (prima i baby zero) w testach na bezpieczeństwom (sukam, szukam i nic);
          - czy jest tu jakas Mama dwulatka używająca Playa S6 lub S4 (jestem ciekawa czy
          potwierdzą się opinie, ze wózek max do 1,5roku).
          - do posiadaczek gondoli: którą wybrałyście: play monn czy play smooth???

serdeczne dzięki za odpowiedź!!
          pozdrawiam
            • ano14 Re: Czy Gondola nie jest zbyt mała? 27.07.07, 11:24
              Drogie uzytkowniczki gondoli casuala - czy nie jest ona zbyt mała dla dziecka?
              Pytam, bo będę rodzić w październiku, czyli cała zima przed nami. Wózek bardzo
              mi się podoba, ale zastanawiam się czy nie będzie w niej ciasno.
              Poradźcie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka