Dodaj do ulubionych

Do tych co mają Maclarena Techno XT albo Coneco Po

24.02.07, 13:10
Witam.
Mam pytanie do osób, które mają Maclarena Techno XT.
Noszę się z zamiarem kupna ale cały czas się zastanawiam czy warto wydać tyle
pieniędzy.
Myślę też o Coneco Polo - trochę podobny, na pewno wiele tańszy ale...
No właśnie - jeszcze nie sprawdzałam ich "na żywo", dopiero wybieram się do
sklepu.
Czy któraś z Was mogłaby szczerze napisać o zaletach i wadach Maclarena albo Polo?
Gdzieś wyczytałam,że Maclaren owszem jest dobrze wyprofilowany ale jakby
dziecko nie daj Boże stanęło w nim i "oparło się o oparcie to na pewno fiknie
koziołka do tyłu"- dokładny cytat.
I jeszcze,że nie można też z tego względu powiesić żadnej siatki na rączkach
bo też się przewróci.
Czy któraś zauważyła takie coś?
Czy próbowałyście wieszać dodatkowe siatki na rączkach? - ja często jadąc z
dzieckiem na spacer robię przy okazji zakupy a jak wiadomo w parasolkach kosze
nie są za duże więc często jakieś siatki trzebaby powiesić na wózku.
I jeszcze : jak z amortyzacją, jazdą pod górkę, krawężnik, nierówne chodniki,
śnieg?
Jaka jest szerokość siedziska bo nigdzie tego nie mogę znaleźć - czy dziecko w
kombinezonie się zmieści?
Wiem,że dużo tych pytań ale chciałabym aby mojej małej było wygodnie.
Proszę o odpowiedzi.
Z góry dziękuję - mam nadzieję,że jakieś będą :)
Obserwuj wątek
    • agular Re: Do tych co mają Maclarena Techno XT albo Cone 24.02.07, 13:18
      ja mam maclaren techno xt i jestem bardzo zadowolona.
      Jesli chodzi o zakupy to często wieszam siatki na rączkach i jeszcze mi niegdy
      nie przeważyły, wazne zeby siatki nisko zawiesic. Jesli chodzi o siedzisko to
      nie wiem jak jest jak dizecko na nim stanie bo moj synek tak nie robi ale jesli
      chodzi o dizecko w kombinezonie to spokojnie moj synek sie miesci a ma 1,5
      roku. Jest w kombinezonie grubm dwuczesciowym + spiworek i bez problemu sie
      miesci poza tym jak spi to mu nogi nie zwisają jak wielu innych parasolkac .
      Wozek rewelacyjnie podjeżdża pod krawęzniki i po niewielkim sniegu tez mozna
      nim przejechac ...nie wiem jak na zapach bo jezdze po chodnikach a one
      zazwyczaj albo ubite albo odgarniete. Wiem ze jak mialabym kupowac parasolke to
      napewno bylby to ten wózek.Tez zastanawialam sie nad POLO ale ostatecznie
      kupilam maclarena. Polo jest nizszy i sądze ze nizsza cena tez z czegos wynika
      a jeszcze maclaren ma głęboko rozkłądaną budę a polo nie ma , ma ją coneco
      trafic ale trafic gorzej sie prowadzi od Maclarena bo prowadzilam Trafica
      kolezanki ..maclaren prawie sam jedzie :) Polecam Maclaren Techno Xt :)
      --
      Agnieszka i Damian (07-08-2005)
      www.damianek.bobasy.pl
      • amisg Re: Do tych co mają Maclarena Techno XT albo Cone 24.02.07, 13:34
        Dzięki agular za odpowiedź.
        A napisz mi jeszcze jak będziesz mogła jaka jest szerokość siedziska?
        Czy rzeczywiście przydaje się ta powiększana budka?
        I czy folia zasłania oczka- gdy nie powiększy się budki?
        I jak sprawdzają się te resory - trzęsie dziciątkiem?
        Moja mała ma 15 miesięcy i jest drobniutka więc nie chcę żeby się jej kostki
        poobijały na tyłeczku :)
        I czy wygodnie będzie mogla w nim spać?
        Bo często jeszcze mi zasypia na spacerkach.
        Rozumiem ,że podnóżek się wysuwa?
        • agular Re: Do tych co mają Maclarena Techno XT albo Cone 24.02.07, 13:51
          szerokosc siedziska ma 32cm
          budka powiekszana to super sprawa bo jak wieje wiatro to maly prawie cały się
          pod nią mieści tzn wystają jedynie nogi bo tak caly schowany
          moj synek ma 83 cm i fiola przy nie powiekszonej budce nie zaslania mu
          oczu...moze jak byłby wyzyszy to tak
          moim zdaniem nie trzesie dzieckiem mocno ...moj synek czesto spi na spacerze w
          nim i jeszcze nigdy nie obudzil sie z powodu "trzesiawek" :)wogole to bardzo
          fajnie i lekko sie prowadzi!
          spac dzieko moze spokojnie w nim bo jest głeboko schowane jak rozkładam oparcie
          i ni wieje na synka i co dla mnie najważniejsze że nie zwisają mu nogi!!!
          Tak podnóżek jest wysuwany.
          Moim zadniem jak kupisz ten wozek to napewno nie bedziesz żalować, jest extra
          ja nie zaluje ze wydalam te 740zł a nie 340zł Kupowalam na allegro
          Jak masz jakies jeszcze pytania to chetnie odpowiem
          A jeszcze jedno ..do wozka jest gratis folia przeciwdeczowa ktora bardzo
          dokladnie zasłąnia wózek! ja jeszcz ekupując na allegor dostalam gratis barierkę
          --
          www.damianek.bobasy.pl
          • amisg Re: Do tych co mają Maclarena Techno XT albo Cone 24.02.07, 14:32
            No właśnie też mam zamiar kupić na allegro.
            A u kogo kupiłaś - jak mogę wiedzieć?
            Chcę też kupić barierkę bo mój teraźniejszy wózek nie ma a mała chce się podnosić.
            Właśnie - a jak się trzyma ta barierka, którą dostałaś? ( tacka czy pałąk)
            Czy dziesko bez problemu może się na niej oprzeć i nie odleci?
            Wiesz, przyglądałam się niektórym dzieciom w wózkach i niekiedy to aż zwisają
            tylko na barierce siedząc ledwo w wózku.
            Nie wiem jak moja córcia będzie się zachowywała ale na wszelki wypadek wolę
            wiedzieć.
            Dopiero najwcześniej w pon. pójdę przymierzać małą do wózków w sklepie więc
            muszę na kilka rzeczy zwrócić uwagę.
            Ojjj mam teraz wielki problem :)
    • quadri Re: Do tych co mają Maclarena Techno XT albo Cone 24.02.07, 16:55
      Polecam Maclarena!
      Mamy ten wózek 2 miesiące i jeszcze się nim nie nacieszyłam. Genialnie się skałada, prowadzi się jedną
      ręką, jak na parasolkę, jest super resorowany, siaty wieszałam, nic nie przeważało. Ma fajną budkę
      (przydaje się!). Dla mnie bomba, nie żałuję wydanej kasy, jak na razie to nasz najlepszy zakup wózkowo-
      fotelikowy. :)
      • agular Re: Do tych co mają Maclarena Techno XT albo Cone 24.02.07, 20:31
        juz Ci pokazuję aukcję sprzedawcy u ktorego kupowałam i on daje fajną solidną
        barierkę to kolekcja 2006 ale wiem ze ma też 2007
        www.allegro.pl/item168031396_wozek_maclaren_techno_xt_w_0_zl_gratis_barierka.html
        przesyłkę ma naprawdę ekspresową no i ja powiem szczerze ze tez sie jeszcze nie
        nacieszylam tym wozkiem a tez mam go 2 miesiące, kolezanka swoj taki sam
        kupowala jak jej corka miala 8 mies i dziecko nie wypadalo z wozka. poza tym ja
        zapinam w pasy tzn tylko te co są w kroku a nie na raniona i mały dobrze
        siedzi. Jesli chodzi o wysuwanie podnóżka to o ile dobrze kojarze to jedna
        osoba na to narzekała a ja o początku nie mam z nim żadnych problemow. tzn
        płynnie mozna go wyciągąc i wciskac ...moze ktos miel jakis felerny ten
        podnózek i serwis powinien zaliczyc bo moj działa bez zarzutu i kolezanki tak
        samo :)
        --
        www.damianek.bobasy.pl
        • agular barierka :) 24.02.07, 20:36
          barierka trzyma się mocno bo obejmuje całą rurkę i nie tak łatwo ją odpiąć tzn
          dziecko samo jej nie odczepi ..to pewne i pod ciezarem dziecka tez nie odczepi
          się....pisze oczywiscie o tej barierce ktorą oferuje ten sprzedwa u ktorego ja
          kupowałam a nie wiem jak te inne typu tacka...ta tacka akurat jak dla mnie nie
          wyglada solidnie. ale znowu wiem ze sprzedawca banasiewicz1 oferuje rabaty dla
          uczestniczek tego forum tylko trzeba sie na nie powołac. Tu na forum tez
          sprzedawca ma nick detinka.
          Pozdrawiam i udanego zakupu bo jestem pewna ze jak wybierzesz maclaren techno
          xt bedziesz zadowolona :)
          --
          www.damianek.bobasy.pl
          • amisg Re: barierka :) 24.02.07, 21:34
            Wielkie dzięki agular za wszystkie odpowiedzi i za cierpliwość.
            Wiem, że pytań było dużo .....ale sama rozumiesz - zależy mi na jak najlepszym
            "sprzęcie" dla małej.
            W poniedziałek idę ją poprzymierzać i jeżeli wszystko będzie ok to kupuję.
            Właśnie miałam zamiar kupić u tego samego co Ty kupiłaś, bo mi się ta barierka
            bardziej podoba niż tacki przy wózkach.
            Dziecko może się chwycić a przy tackach nie bardzo - służą tylko do położenia
            czegoś a mi chodzi o to aby mała mogła się chwytać.
            Obserwowałam już tą aukcję w zeszłym tygodniu ale wtedy jeszcze nie byłam
            zdecydowana i wtedy były tańsze - a teraz nie wiem dlaczego ale podrożały - a
            nie są to te z nowej kolekcji tylko ze starej.
            Na pewno dam znać jeżeli kupię.
            Pozdrawiam i dzięki.
            • agular Re: barierka :) 25.02.07, 10:27
              fajnie że zdecydowałas sie kupic maclarena :) koniecznie napisz jak kupisz i
              jaki kolor wybrałaś..ja mam niebieski. zresztą można zobaczyc na foto poniżej
              na stronce mojego synka :). A jesli chodzi o pytania to nie ma problemu ...sama
              mialam wiele pytan i sledzilam wszystkie wątki bo przeciez troszkę kasy idzie
              na taki wózek..:)
              Pozdrawiam i wszystkiego dobrego dla córci :)
              Napisz w poniedzialek jak wrażenia po obejrzeniu wózka :)
              --
              www.damianek.bobasy.pl
              • t.nina1 Re: barierka :) 25.02.07, 11:16
                Proszę, podpowiedz mi jaki śpiworek dokupiłaś do Maclarena? Póki co u mnie nie
                było takiej potrzeby, ale myślę, że przy kolejnym maluchu przydałby się.

Do założycielki wątku - Maclaren jest fantastycznym wózkiem i choć w swojej
                klasie nie należy do najtańszych jest w pełni wart każdej wydanej złotówki.
                Jest to pierwszy wózek, którego nie planuję się szybko pozbyć, a zostwię dla
                kolejnego członka rodziny.
                Obecnie zdecydowałabym się na wersję xlr, choć są to ponoć dodane jedynie 3 cm
                w szerokości siedziska - "na żywo" xlr jest wyraźnie szerszy i z pewnością
                będzie wygodniejszy dla większego dziecka.

--
                Lenka
                Liwia
                synuś
    • patatajowa Re: Do tych co mają Maclarena Techno XT albo Cone 25.02.07, 17:31
      ja właśnie kupiłam ten troche podobny i niemalże 3 razy tańszy ;))) coneco ale
      traffic.tez ma taka budke przedłużaną jak maclaren-baaardzo fajna, okrycie na
      nogi i barierke w standardzie.Ja szukalam niedrogiego wózka
      samochodowo-sklepowego i jak dla mnie jest bardzo ok ;) polecam jak ktoś nie
      chce wydawac duzej kasy na mały wózek.
      • agular Re: Do tych co mają Maclarena Techno XT albo Cone 25.02.07, 19:46
        Maclaren się dużo lżej prowadzi niż traffic , mac jest bardziej zwrotny i
        lepiej się podbija..wiem bo prowadzilam koleżanki trafica i róznica jest spora
        w prowadzeniu... ale jesli ktos go nie uzywa na codzien tylko na zakupy do
        samochodu to jest spoko...ja moim robię cosdziennie dlugie spacery wiec
        musialam miec wozek ktory sie odbrze prowadzi
        --
        www.damianek.bobasy.pl
    • koma.edziecko Re: Do tych co mają Maclarena Techno XT albo Cone 25.02.07, 20:26
      Ja miałam Traffica,teraz jeżdżę Techno XT i to tak jakby porównywać Malucha do
      Mercedesa,zupełnie inna klasa.
      Techno jest rewelacyjny,idealnie wyważony z dużym siedziskiem,jakbym się miała
      przyczepić to dla mnie rozkładanie podnóżka nie jest zbyt wygodne,reszta
      super,buda ogromna, mimo że mnie wyglądem nie zachwyca to jest wart każdej
      złotówki którą kosztuje.

--
      Julka 14.05.2001 i Oliwka 25.02.2005
      Julka :-)
      Oliwka :-)
        • agular Re: do amisg 26.02.07, 15:33
          a jesli chodzi o cene na allegro to napisz do detinki bo ona daje rabat na te
          wozki. tylko najlpeij najpierw skontaktowac sie z nią na tym forum bądz na
          forum Zakupy i dobiero z nią rozmawiac bo ja na maila od niej czekalam 2 tyg bo
          nie sprawdzala poczty gazetowej :) jej nick na allegro to banasiewicz1
          --
          www.damianek.bobasy.pl
          • koma.edziecko Re: do amisg 26.02.07, 15:58
            Jeśli mieszaksz w Warszawie przypadkiem to tanie Maclareny są na Jagiellońskiej
            2 ja tam swojego kupowałam,zapłaciłam złotówkkę taniej niż u Detinki.

--
            • agular do koma.edziecko 26.02.07, 16:06
              moge spytac z ciekawosci ile placilas bo ja 739zł na allegroa wiem ze detinka
              sprzedaje po 699zł i w jakim skepie kuilas...bo tak sobie mysle ze nie
              wiedzialam ze wawie mozna je kupic ponizej 1000zł :)
              --
              www.damianek.bobasy.pl
              • koma.edziecko Re: do koma.edziecko 26.02.07, 16:22
                Zapłaciłam 738zł za wersję z 2006 roku,teraz trzeba by zadzwonić i spytać po
                ile mają te nowe bo te u Detinki są droższe więc u nich pewnie też.Ta cena
                obowiązywała przy płatności gotówką.
                Poza tym nie dochodzą koszty przesyłki, a jak by coś się zepsuło to oddajesz
                wózek do sklepu i oni go wysyłają do naprawy,dla mnie to wygodniejsze.

--
                • agular Re: do koma.edziecko 26.02.07, 16:28
                  na szczescie wysylka byla gratis ale gdybym wiedziala ze sa w tej cenie w Wawie
                  to napewno bym kupila na Jagielonskiej ..fakt ze tu na allegro dostalam pałąk
                  gratis
                  --
                  www.damianek.bobasy.pl
                  • koma.edziecko Re: do koma.edziecko 26.02.07, 16:30
                    No to w sumie zarobiłaś,ja pałąka nie używam bo moja Oliwka ma już dwa latka i
                    pałąk by nam tylko przeszkadzał.
                    Na wakacje zastanawiam się nam Maclarenem Volo pewnie też u nich kupię,dla
                    mnie tak jest wygodniej niż zamawiać przez internet.

--
                    • agular Re: do koma.edziecko 26.02.07, 16:37
                      ja w sumie pałaka tez nei uzywam ale mam nadzieje ze kiedys dla drugiej dzidzi
                      sie przyda :)
                      Pozdrawiam i wszystkiego dobrego dla pociechy :)
                      --
                      www.damianek.bobasy.pl
        • amisg Re: do amisg 26.02.07, 17:21
          Jestem po oględzinach wszystkich możliwych parasolek jakie udało mi się znaleźć
          w sklepie.
          Maclaren - super wózeczek, świetnie się prowadzi, swietnie podbija , w ogóle
          super poza dwoma aspektami: podnóżek jest trochę denerwujący i wydaje mi się
          trochę wąskie siedzonko.
          Co prawda małą ubrałam dosyć grubo ale mimo wszystko jak ją wyciągnęłam z
          naszego wózka ( mamy Quinny Speedi SX ), który ma baaaardzo szerokie siedzisko
          ( 40cm) to po włożeniu jej do Maclarena wyglądała jakbym ją tam upchnęła.Nie
          wiem może to moje wraźenie po przesiadce z Quinnego.
          Coneco Polo - nie ma o czym pisać
          Coneco Traffic - właściwie świetna podróbka Maclarena ale trochę gorzej się nim
          jedzie, podbija też kiepsko chociaż lepiej niż innymi wózkami.
          Za to podnóżek ma zrobiony normalnie,że tylko trzeba podnieść.
          Ale też waży więcej ( chyba 8 kg).
          Baby Dreams Mini - poza małą wagą (6,5kg)i naprawdę dużym koszem - kiszka,
          prowadzi się go okropnie, o jakimkolwiek podbijaniu wg mnie w ogóle nie ma mowy
          - jak spróbowałam to się bałam, że pęknie konstrukcja. Naprawdę nie wiem jak
          inne mamy tym jeżdżą a widziałam wiele mam z tymi wózkami.
          O reszcie nie chce mi się już pisać bo szkoda czasu.
          Naprawdę jestem w kropce :(
          Już się zastanawiałam czy sprzedawać Quinnego ale muszę jednak mieć coś lżejszego.
          Gdybym nie mieszkała w bloku to za nic bym go nie sprzedała - wg mnie suuuuper.
          Bo mam do sprzedania Quinnego - to tak na marginesie - jakbyście znały kogoś kto
          chce kupić:)
          A może zostawić Quinnego i dodatkowo kupić Maclarena ?
          Co myślicie?
          • koma.edziecko Re: do amisg 26.02.07, 17:30
            Ja bym tak zrobiła,zostawiła Quinny na dłuższe spacerki a dokupiła maclarena.
            On jak na parasolkę ma dosyć szerokie siedzonko (34cm) jeszcze szersze ma
            podobno nowy maclaren XLR podobno jest 3cm szersze.
            Moja dwulatka ma w techno sporo miejsca jak jeździ teraz w kurtce puchowej,na
            wiosnę tez będzie miała raczej luźno, jak zasypia to jej śpiwór wkładam i się
            mieści.
            Wtedy na lato gdy dziecko już będzie wychodzić leciutko ubrane możesz się
            pozbyć Quinny i zostawić maclarena.

--
            • amisg Re: do amisg 26.02.07, 18:26
              Chyba tak zrobię.
              Wolę mieć zawsze jakąś alternatywę.
              Moja córcia ma 1,5 roku ale jest b.drobna - mimo to jak ją dzisiaj wsadziłam do
              tych wózków to mi jej żal było.
              Jednak w Quinnym jest bardzo obszernie.
              Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
            • monika_wroclaw Re: do amisg 26.02.07, 18:29
              Według opisów aukcji Detinki, techno xt ma szerokość siedziska 33cm, a xlr 36cm

Nie możesz porównywać do pomiarów dużej spacerówki, a raczej do pomiarów innych
              parasolek, większość ma szerokość około 30cm.

W parasolce jak siedzisko ma szerokość powyżej 32cm to już jest całkiem spore :-
              )
              --
              Monika

mama Alka Mai i Niny
              • agular Re: do amisg 26.02.07, 21:16
                ja bym zostawila poprzedni wozek, ja mam polaka oriona "w razie czego " ale na
                codzien chodze z maclarenem, jesli chodzi o siedzislo to fakt ze jest węższe
                niz w innych wozkach..wkoncu to wozek parasolka one wszystkie mają takie
                siedziska..mi tez na początku dziwienie sie wydawalo ale teraz...
                --
                www.damianek.bobasy.pl
                • amisg Re: do amisg 26.02.07, 22:06
                  Chyba zdecyduję się na XLR -jednak 3 cm więcej to chyba dużo i do tego dają
                  jeszcze barierkę + uchwyt na napoje + ochraniacz na nóżki.
                  Trochę więcej waży bo XT ma 6,6kg a XLR 7,4kg (ale to tylko 80dkg rożnicy) i
                  więcej kosztuje ale co tam - niech mała ma wygodnie.
                  Myślicie,że przesadzam?

• mama_szymonka Re: do amisg 26.02.07, 22:39
                    Myślę, że nie przesadzasz.
                    Zastanawia mnie tylko , dlaczego w tym wózeczku jest szersze siedzisko o 3 cm ,
                    a oparcie na szerokośc jest takie samo , jak w węższej wersji Czy poszerzenie
                    samego siedziska jest takie istotne? A jak z ramionami? Czy nie sa ściśnięte?.
                    Nie widziałam tych obu wózeczków na zywo i też się nad nimi zastanawiam.W xl
                    podoba mi się wyściółka na siedzisku wyrównująca nierówności i ocieplacz.
                    --
                    cudownie jest być mamą
                    • amisg Re: do amisg 27.02.07, 09:48
                      Mama_szymonka - masz zupełną rację.
                      Prędzej nie zwróciłam uwagi na to, że oparcie rzeczywiście (przynajmniej wg
                      opisu sprzedających ) nie zmieniło się a tylko samo siedzisko.
                      Ja też XL nie widziałam na żywo - przymierzałam małą tylko do XT bo tylko ten
                      był w sklepie.
                      I tu właśnie mi najbardziej chodzi o te ramionka - jak ją wsadziłam w dość
                      ciepłej kurteczce to było na styk. A tyłeczek się mieścił bez problemu :)
                      Myślę, że wiosną a tym bardziej latem będzie o wiele luźniej - no bo bez kurtki
                      czy kombinezonu.
                      Dlatego chyba na razie zostawię stary wózek na większe wypady a Maclarenka na
                      zakupy i krótkie spacerki.
                      Oj już się nie mogę doczekać wiosny !!!!!!
                      • amisg Re: do amisg 27.02.07, 10:04
                        A jeszcze - które kolorki preferujecie?
                        Ja się zastanawiam nad tym jasnym " tan/crimson ".
                        Wiem, że pewnie ekonmiczniej byłoby coś ciemniejszego ale z drugiej strony
                        wiosną czy latem gdy zaświeci słonko to jasny materiał nie będzie tak szybko
                        absorbował promieni słonecznych jak ciemny a tym samym małej nie będzie gorąco.
                        A skoro zawsze można zdjąć i wyprać....
                        A Wy , który byście wybrały?
    • umaleks poradźcie 27.02.07, 10:10
      Ja mam Volanta3 Implasta i jestem zadowolona ze spacerówki, dlatego chcę
      dokupic parasolkę na wyjazd wakacyjny, moze do sklepu i miasta. Jestem już
      zbita zupełnie z tropu. Chciałabym tego maclarena kupić w końcu, ale już sama
      nie wiem ta cena mnie dobija. Czy na pewno warto (wózek pewnie wart jest tej
      ceny) kupowac tak droga spacerówkę. Może wystarczy taka za 300-400 zł, np te
      coneco polo lub trafic.W końcu to tylko spacerówka?
      • monika_wroclaw Re: poradźcie 27.02.07, 10:47
        umaleks, myslę że lepiej jak kupisz np. Inglesinę trip, zamiast coneco.
        Cena jest zbliżona, ale jakość nieporównywalna....na korzyść Inglesiny
        oczywiście :-)

pozdrawiam
        --
        Monika

mama Alka Mai i Niny
          • amisg Re: poradźcie 27.02.07, 18:59
            Właśnie obejrzałam tą Inglesinę Trip na stronce i też mi się spodobała ale jak
            słusznie zauważyła umaleks nie ma barierki ani śpiworka.
            Jednak tak się zastanawiam czy się rozkłada do pozycji leżącej bo znalazłam
            tylko takie zdjęcie z rozłożonym oparciem
            www.alewozki.pl/images/fullsize/inglesina/trip_2007/trip-an1-marina_4.jpg
            No i cena jest przystępna - ciekawe jak się ją prowadzi.
            Myślę, że nawet gdy się dokupi osobno barierkę i śpiworek to i tak wyjdzie
            taniej niż Mac. ale z kolei nie ma powiększanej budki.
            Ale ma tak samo szerokie siedzenie i oparcie, o wiele głębsze siedzenie niż Mac.
            bo aż 32cm a Mac. tylko 20cm i wyższe oparcie bo 52cm a Mac. 48cm.
            No i podnóżek się lepiej rozkłada niż w Mac.
            W sumie po rozł. ma dł. 84cm, a Mac 69cm więc jest o wiele dłuższa.
            Qrcze czy nie mogą zrobić takiego świetnego wózka jak Mac w przystępnej cenie?
            A już prawie kupiłam XL - tylko jeszcze detinka mi do końca nie odpowiedziała i
            czekam.
            Co robić, co robić dziewczyny...............
            • monika_wroclaw Re: poradźcie 27.02.07, 19:12
              amisg, te 32cm - głębokość siedziska w inglesinie to pewnie razem z rozłożonym
              podnóżkiem, bo samo siedzisko ma chyba coś koło 22cm

Jeżeli chodzi o długość po rozłożeniu to maclaren ma 69cm bez rozłożonego
              podnóżka.

Na pewno maclaren nie jest mniejszy od Inglesiny, zresztą może Koma_edziecko
              się wypowia ona miała oba te wózki, o ile dobrze pamiętam :-)
              --
              Monika

mama Alka Mai i Niny
              • dzidzia_ch xlr 27.02.07, 19:17
                wlasnie dostalam swojego maclarena xlr
                jest super!!!
                swietnie sie prowadzi i podbija :)!
                mam w kolorze czekoladowo-rozowym
                ale teutonia mistral zostaje z nami nadal
                co duZe kola to duze kola na wyjazdy w teren i dluzsze spacerki ze spaniem
                --
                Oleńka
                • amisg Re: xlr 27.02.07, 19:38
                  dzidzia napisz mi szybko jak możesz jakie jest szerokie oparcie w XLR
                  I w ogóle wymiary siedziska, oparcia i po rozłożonym podnóżku
                  Albo podaj nr gg jak masz albo tel na mail gazetowy.
                  Mam zamiar go (może) jeszcze dziś kupić dlatego tak mi zależy.
                  Plissss!!!!!!
                  • dzidzia_ch Re: xlr 27.02.07, 20:24
                    kurcze nie moge znalezc miarki!!!!
                    a do tego Olka szaleje i wcale mi nie ulatwia szukanie
                    najlepiej zadzwon do detinki
                    888845638 lub 880336400

--
                    Oleńka
                    • agular Re: xlr 27.02.07, 20:47
                      amisg gwarantuje ci zejak kupisz maclarena to nbedziesz napewno
                      zadowolona...jaswijego nie zamienilabym NIGDY na zaden inny :)
                      --
                      www.damianek.bobasy.pl
                      • brzoska80 Re: xlr 27.02.07, 22:22
                        amisg no i jaki kolor wybralas? napisz jakie wrazenia jak bedziesz miala wozek
                        i nim pojezdzisz, bo tez sie zastanawiam nad kupnem
                        • amisg Re: xlr 27.02.07, 23:14
                          Wybrałam po namyśle ten brązowy - choć bardzo mi się podoba ten beżowy - ale
                          jeżeli mam go teraz używać to zaraz będzie brudny od błota itp i mogą nie zejść
                          plamy przy praniu.
                          A na brązowym - nawet jakby nie zeszły - to nie będą widoczne.
                          Ale wiecie co jest najlepsze?
                          Że już raz kliknęłam na Kup teraz, doszłam do drugiego okna i nic!!!!
                          Nie ma mnie na liście kupujących!!!!!!!!!
                          Pierwszy raz w życiu coś takiego mi się stało :O
                          Nie wiem teraz czy licytować od nowa?
                          Poczekam jeszcze chwilę i zobaczę - najwyżej kupię dwa hi,hi,hi,hi.
                          Na pewno skrobnę wrażenia z pierwszej jazdy - a specjalnie wybiorę trudną trasę.
                          • monika_wroclaw Re: xlr 27.02.07, 23:56
                            allegro coś szwankuje i działa z opóźnieniem, także lepiej zaczekaj

Ja wystawiałam aukcję to pokazała mi się w okienku sprzedaję chyba po 20
                            minutach....
                            --
                            Monika

mama Alka Mai i Niny
                            • alis33 Re: xlr 28.02.07, 08:37
                              Dziewczyny myślę ,że xlr to będzie i nasz następny wózek tylko nie mogę się
                              zdecydować jaki kolor wybrać.
                              Bardzo lubię brązy i właśnie w tym kolorze wózek najbardziej mi się podoba ale
                              nie wiem jak on wygląda w realu i czy nie zadużo jest tego różu.
                              Jak myślicie nadaje się on dla chłopca?
    • koma.edziecko Porównanie Inglkesiny Trip i Techno XT 28.02.07, 07:30

Maclaren wg mnie jest lepszy chociaż Inglesina prawie połowę
      tańsza to też bardzo dobra parasolka.
      Maclaren:
      Lepiej się podbija
      Ma szersze i głębsze siedzonko
      Oparcie rozkłada się całkiem na płasko (no może brakuje ze 2 cm)
      Ale ma odrobinę mniejsze kółka
      Ma niezbyt wygodne rozkładanie podnóżka
      Koszyczek był fajniejszy w Inglesinie,jakiś sztywniejszy i lepiej
      wyprofilowany
      Ma suuper budkę głęboką i szeroką do tego można ją jeszcze
      rozłożyć max do przodu po odpięciu suwaka.

Inglesina
      Ma odrobinkę większe kółka i wyczuwalną amortyzację (porównywalną
      w obydwóch wózkach)
      Wyższe oparcie
      Rozkłada się prawie na płasko ale mniej niż maclaren (moja Oliwka
      bez problemu w nim sypiała)
      Siedzonko mogło by być odrobinkę głębsze bo ma 22cm
      Ma długi bez problemu rozkładany podnóżek
      Buda jest nieprzemakalna z kieszonką z tyłu
      Uchwyt na kubek lub butelkę
      Maclaren ma folię w stardardzie Inglesina nie ale pasuje
      uniwersalna za 15zł
      Inglesina trochę gorzej się podbija ale maclaren jest najlepiej
      wyważony chyba ogólnie ze wszystkich dostępnych na rynku.

Wizualnie wolałam moją różową Inglesinę,prowadzi mi się lepiej
      maclarena ;-) wybór należy do Ciebie myślę żę który byś nie
      wybrała to będziesz zadowolona.

--
      • amisg Re: Porównanie Inglkesiny Trip i Techno XT 28.02.07, 09:16
        koma.edziecko- na Boga - ile Ty miałaś już tych wózków?
        Bo ja na tym forum już kilka się doliczyłam :)
        A tak poważnie - już kupiłam Mac. XLR - jurto ma być więc zobaczymy.
        Kupiłam u Detinki - potwierdzam, że ma b. miłego męża - przynajmniej w rozmowie
        tel. z potencjalnym kupującym :)
        Do alis33 - ja mam zamiar zostawić Mac. dla drugiego dziecka a nie wiem czy
        będzie to dziewczynka czy chłopiec więc a wybrałam brązowy.
        Myślę, że odrobina różu chłopcu też nie zaszkodzi:)
        Już się nie mogę go doczekać!
        • dzidzia_ch Re: Porównanie Inglkesiny Trip i Techno XT 28.02.07, 09:20
          po wyjeciu wkladki dla noworodka rozowe zostaja tylko pasy i spod budki
          tez mialam watpliwosci ale wozek jest naprawde sliczny :)))!
          no i nareaZcie kolor garderoby mojej Oli nie "gryzie" sie z wozkiem :))))!
          poprostu dobralysmy kolor fury do kreacji :)))!
          --
          Oleńka
    • koma.edziecko Re: Do tych co mają Maclarena Techno XT albo Cone 28.02.07, 14:23
      Majeczka śliczna ;-)
      No z parasolek to chyba już doktorat mogłabym napisać bo to moje ulubione
      wózki,wąskie,małe i wygodne.
      Ja nie lubię wielkich wózków kolumbryn a jak jeszcze ciężki to tragedia jak dla
      mnie.
      A mój maclarenik nie jest jeszcze przeżytkiem kupiłam go jakoś w grudniu więc
      jeszcze całkiem świeży chociaż już myślę o czymś naprawdę małym na wakacje np
      Maclaren Volo lub chicco caddy- caddy już miałam i to bardzo dobry wózeczek dla
      starszaka.
      --
      • agular amisg 28.02.07, 15:18
        czekam z niecierpliwoscia na opinie o maclarenku :) mam nadzieje ze sie nie
        zawiedziesz:) a taka piekna dziewczynka jak Majeczka to koniecznie musi mieć
        tak wspaniały wózek..inny takiej damie do pięt by nie dorastał :)
        Pozdrawiamy i czekam na newsy :)
        --
        www.damianek.bobasy.pl
      • dzidzia_ch xlr-wrazenia z 1 spacerku 28.02.07, 15:26
        wiem ze nie powinno sie porownywac spacerowki z parasolka ale...
        teutonia mistral kontra maclaren xlr :)!
        1.kola
        duzy plus dla mistrala za duze kola,
        kolka w xlr terkotaly mi dzis na kostce co mnie strasznie denerwowaly no i Olka
        troche wytrzesiona
        a i spadlam z podjazdu bo mi kola skrecily
        2.siedzisko
        oba wozki maja fajne szerokie siedziska rozkladane na plasko
        minus dla xlr za brak odwracalnego siedziska,nie moge sie przyzwyczaic ze nie
        widze buzi Oli!wolalam ja miec przodem i od czasu do czasu zmienic jej kierunek
        jazdy przekladajc raczke
        3.budka
        oba wozki ok,tyle ze w teutonia rewelacyjna siateczka na lato po odpieciu
        materalu
        4.podbijanie
        pomimo wiekszej wagi teutonie podbija mi sie ciut lepiej
        5.manewry
        oczywiscie lepsze skretne kolka :)!ale mistral nie jest tez wcale ciezki do
        manewrow
        6.waga
        przy podnoszeniu roznica zauwazalna,przy jezdzie tez ale juz duzo mniej
        7.kolor
        plus dla maclarena :)!
        8.przekladana raczka
        duuzy plus dla teutoni,strasznie mi jej brakuje w maclarenie
        9.skladanie i transport
        wiadomo co wygrywa :)!
        podsumowujac
        musze sie przyzwyczaic do maclarena :)))!
        a i utwierdzilam sie w przekonaniu ze teutonia mistral to swietny wozek :)))!
        --
        Oleńka
        • amisg Re: xlr-wrazenia z 1 spacerku 28.02.07, 17:10
          Może i teutonia mistral to fajny wózek ale tak jak napisałaś nie ma co
          porównywać wózka na dużych kołach do parasolki.
          Ja właśnie najbardziej się tego obawiam, że będę porównywać do Quinnego w którym
          wszystko jest po prostu świetne:podbijanie leciutkie,świetne pompowane koła,
          łatwo zdejmowane, łożyskowane i na alufelgach,bardzo szerokie siedzisko,łatwe
          składanie, duża budka, siateczka w budce na lato, super się nim manewruje i
          przede wszystkim lekki..
          Mam nadzieję, że się nie zawiodę na maclarenku ale zdaję sobie sprawę, że to
          parasolka i po piachu nad morzem nie da rady tak jak Quinny, który szedł jak burza.
          A ile waży teutonia - bowszędzie jest podana waga poszczególnych akcesoriów?

A swoją drogą to ile
          Dlatego w ogóle nie będę porównywała - to ma być wózek po mieście i na zakupy i
          spacerki.

--
          Maja-mój największy skarb
          • amisg Re: xlr-wrazenia z 1 spacerku 01.03.07, 16:38
            No więc otrzymałam dzisiaj Maclarenka !
            Jest po prostu super - i w wyglądzie i w prowadzeniu.
            Co prawda na dworku nie byłyśmy bo leje ale zrobiłyśmy rundkę po chacie i Mai
            tak się spodobało, że nie chciała wyjść z wózka.
            Leżała z girkami wywalonymi na pałąku i się bawiła.
            Napiszę coś więcej jak będziemy po spacerku na dworze.
            Ale mam do Was pytanie.
            Ja jestem dosyć dokładna ( niestety)i oczywiście przestudiowałam całą instrukcję
            wózka.
            No i dopatrzyłam się kilku -a w zasadzie dwóch - uchybień a mianowicie: braku
            zatrzasków do zapięcia z boku siedziska i braku zatrzasków do zapięcia tylnej
            części budki do oparcia siedziska.
            Nie wiem czy to błąd w produkcji czy tylko w moim tak się zdarzyło ale
            rzeczywiście jak to nie będzie zamocowane to będzie podwiewać od spodu wózka i z
            boku.
            Napiszcie czy macie te zatrzaski bo jak nie to widocznie tak jest a jak są to
            chciałabym aby u mnie też były.
            Czekam - może któraś się odezwie?

--
            Maja - mójnajwiększy skarb
              • amisg Re: gdzie to jest napisane w instrukcji?masz xlr 01.03.07, 19:24
                Ja mam xlr - świetny tylko nurtują mnie te zatrzaski - rzeczywiście w
                poprzednich wózkach je miałam i klapa od budki w każdym się zapinała na
                zatrzaski a tu nie i przez to też źle się podnosi oparcie do pozycji siedzącej
                bo klapa się haczy.Nie mówiąc już o tym ,że pewnie będzie z tamtąd wiało. Ja mam
                to w instrukcji na str.21 w pkt. 8c - zatrzaski z boku i kkt.8g - klapa -
                wszystko jest pokazane na rysunkach w otwieranej części na końcu książeczki.
                A Ty masz te zatrzaski - chociażby na klapie?
                --
                    • amisg Re: gdzie to jest napisane w instrukcji?masz xlr 01.03.07, 19:59
                      A już widzę wyżej, że masz też ten brązowy!
                      I co jak Ci się podoba?
                      Ja na początku jak go zobaczyłam to - o Boże !!!
                      Ale teraz jak usadziłam Maję to po prostu jest prześliczny!
                      I rzeczywiście bardzo szeroki - zmierzyłam, że bez wkładki- tak na lato -to ma
                      szer. 38cm!!!
                      Jest po prostu super!
                      Dzięki, że mi nie pozwoliłyście kupić nic innego.
                      Szkoda,że tych nap nie ma - ale ja je sobię zrobię.
                      Dzwoniłam do męża Detinki i on powiedział, że właśnie też siedzi nad tym wózkiem
                      i nie wie do czego są po boku te nacięcia.
                      Ja też się nad tym zastanawiam.
                      Może Ty dzidzia_ch wiesz?
                      A nap też nie ma - żaden xlr nie ma.
                      Przypuszcza, że po prostu instrukcja jest od xt bo tam były i tylko zmienili
                      pierwszą stronę.

--
                      Maja - mój największy skarb
                        • amisg Re: gdzie to jest napisane w instrukcji?masz xlr 01.03.07, 20:22
                          Ja będę kombinowała - myślę, że te nacięcia mają związek z tymi dodatkowymi
                          szelkami ale jeszcze nie wiem jaki :)
                          Do detinki już dzwonić nie będę, bo jej mąż też się zajmuje sprzedażą i jak już
                          z nim rozmawiałam to drugi raz dzwonić nie będę.
                          Jak dam radę to jeszcze dzisiaj prześlę zdjęcie Majeczki w nowej bryce!
                          A w ogóle to mi się Maja rozchorowała - chyba z wrażenia bo już od rana jej
                          mówiłam, że dostanie nową brykę!
                          --
                          Maja - mój największy skarb
                            • amisg Nowa bryka Mai 02.03.07, 14:12
                              Na spacerku jeszce nie byłyśmy bo Maja mi się rozchorowała.
                              Ale po domku owszem :) poniżej zdjęcia:
                              images21.fotosik.pl/42/0111af1fa983e1df.jpg
                              images21.fotosik.pl/42/90ebb4df73b1b8e5.jpg
                              już się nie mogę doczekać wyjścia na dwór - wózek jest po prostu rewelka :)
                              --
                                    • amisg Re: Nowa bryka Mai 02.03.07, 17:13
                                      No - jeżeli chodzi o miejsce to jest go naprawdę sporo.
                                      Specjalnie ją ubrałm - żeby sprawdzić - w kurtkę taką dosyć grubą i było ok!
                                      Cieszę się bardzo bo bałam się, że będzie ściśnięta jak sardynka ale nie - jest ok.
                                      Nawet na leżąco ramionka nie są sciśnięte.
                                      W sumie jak na razie to wszystko mi odpowiada ale dopiero będę mogła tak do
                                      końca ocenić jak wyjedziemy na dwór.
                                      Teraz to nawet się zastanawiam czy nie sprzedać jednak Speediego bo tym naprawdę
                                      się świetnie jeździ i przypuszczam, że Speedi będzie leżał niepotrzebnie w piwnicy.
                                      Zobaczymy.
                                      --
                                • amisg Pierwszy spacer i zarazem wypad na zakupy 03.03.07, 22:41
                                  Cześć - jesteśmy po pierwszym spacerku.
                                  Było po prostu bosko!!!!!!
                                  Jestem naprawdę bardzo zadowolona - myślę, że Maja też.
                                  Manewruje się świetnie, tak samo jak prowadzi, Maja zasnęła bez problemu nie
                                  była ściśnięta, zrobiłam zakupy i nawet pouwieszałam na rączkach pełno siatek -
                                  nic nie przeważało.
                                  Co prawda było czuć różnicę w obciążeniu - ale też nakupowałam sporo.
                                  Podbija się rewelacyjnie - świetnie też się sprawdził na ruchomych schodach :)
                                  Kółka są b. ciche lekko chodzą i mają świetną amortyzację - specjalnie wjechałam
                                  na kostkę aby zobaczyć jak się po niej pojedzie - trochę trzęsło ale nie przesadnie.
                                  Za to na chodnikach czy zwykłych płytach - rewelka.
                                  Naprawdę nie spodziewałam się.
                                  Nawet bez problemu po piasku jechałam - co prawda trochę ubitym bo przecież padało.
                                  Ale ogólnie jestem b. zadowolona.
                                  Naprawdę szczerze mogę polecić ten wózek.
                                  A no i oczywiście wszyscy byli zachwyceni kolorem wózka.
                                  --
                                • amisg Re: amisg 02.03.07, 22:27
                                  Detinka daje właśnie taką barierkę lub taką plastikową do wózków.
                                  Oprócz tego jeszcze daje taki uchwyt do butelki do przyczepienia na wózek.
                                  Barierka jest solidna, b.dobrze się trzymie na wózku - sprawdzałam czy jak
                                  dziecko się o nią będzie opierało to czy przypadkiem nie odpadnie - nie wszystko
                                  jest ok.
                                  --
                                  • agular Re: amisg 03.03.07, 23:35
                                    wiedzialam że bedziesz zadowolona bo te wózki są poprostu
                                    rewelacyjne..wiedzialam do czego Cie przekonuję...ja jestem do tej
                                    pory "zakochana" w tym wozku i z wieksza checia chodze na spacerki bo jazda
                                    tym wozkiem to sama pzyjemnosc :)
                                    --
                                    www.damianek.bobasy.pl
                                    • amisg Re: amisg 03.03.07, 23:43
                                      Masz rację agular!!!!
                                      Teraz to nawet jestem zła, że jest taka deszczowa pogoda i nieprzyjemnie na
                                      dworze bo byśmy chyba co chwilę były na dworku!
                                      To rzeczywiście przyjemność wiedzieć, że zaraz ci coś nie zacznie skrzypieć, że
                                      się nie namęczysz przy znoszeniu i wnoszeniu, że małej jest super i że wózek
                                      spełnia wszystkie twoje kryteria.
                                      Mam nadzieję, że drugie dziecko to będzie córa bo mam zamiar zostawić go dla
                                      drugiego dziecka.
                                      A nawet gdy będzie chłopak to będzie jeździł w różu :)
                                      Dzięki bardzo za wszystkie rady i odpowiedzi na moje pytania.
                                      Pozdrawiamy Was wszystkie gorąco.

--
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka