Dodaj do ulubionych

Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?!

17.06.08, 15:28
Wciąż zastanawiam się nad jakimś dobrym lekkim wózeczkiem m.in. na wakacje
samolotem dla Córeczki (w sierpniu będzie miała rok).
Ostatnio zastanawiam się nad Questem mod (brązowo-różowym) i ewentualnie
Buggsterem (trochę kreszowa tapicerka i brak okienka w budce?).

I zastanawiam się, czy po złożeniu Questa kółka nie będą brudziły mi budki.
Tym bardziej, że w modelu, który mi się podoba budka od spodu jest jasno
różowa!!! Wózek byłby bardzo często składany i rozkładany, bo pewnie
wylądowałby w aucie na wszelkie krótkie wypady.
Może ktoś będzie wiedział, czy te kółka po złożeniu ocierają o materiał budki
i brudzą ją tym samym. Nie zniosę częstego prania, bo i tak już mam fobię z
myciem kółek w dwóch pozostałych wózkach ;) ale ona stoją pod drzwiami i nie
ma problemu. A schodzenie do samochodu, taszczenie Questa na górę, czyszczenie
i znoszenie ponownie do auta chyba by mnie dobiło :p

Proszę, napiszcie, jak to jest z tym brudzeniem!!!
Chciałabym kupić coś dobrego, lekkiego, wygodnego, ładnego... ale też
FUNKCJONALNEGO!!!!

Pozdrawiam! :)
Aga
Obserwuj wątek
    • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 17.06.08, 15:32
      I jeszcze jedno...
      Ma ktoś może zdjęcia Questa i Buggstera z oparciem w pozycji półleżącej???
      Najlepiej z bobaskiem w środku :)
      Nie wiem czy ta pozycja minimalnie czy znacząco różni się od siedzącej?

Z góry wielkie dzięki...
      • akinom.3 Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 17.06.08, 16:07
        Mam questa i rzeczywiście koła brudzą budke. Pozdrawiam.
        • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 17.06.08, 16:15
          No to porażka... :(((
          Dzięki za informację!!!
          • territta Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 17.06.08, 16:56
            Ja też mam Questa. U mnie budka jest cała czarna, więc nie ma problemu. Ale
            zawsze mozesz założyć na kółka foliową torbę :) Proste i genialne jednocześnie
            :) Ja tak robiłam, jak miałam ubłocone, a nie chciało mi sie czyścic.

Quest to super wózek. A zdjęcia mojego z dzieckiem (wtedy chyba 10- miesięcznym)
            masz tutaj:
            fotoforum.gazeta.pl/5,2,territta.html
    • koma.edziecko Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 17.06.08, 17:05
      brudzi się u mnie sama jasna lamówka z przodu, możesz też po prostu co jakiś
      czas zabrać samą budkę do domu i wyprać.
      • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 17.06.08, 21:58
        Hmmmm...
        A czy ta budka łatwo się pierze??? Tzn. czy zabrudzenia ładnie schodzą??? Na
        czarnym to pewnie nie ma problemu, ale jak jest z innymi kolorami i spieraniem z
        nich brudu?

Dzisiaj byłam sobie jeszcze tego Questa Mod w sklepie pooglądać i ten róż mnie
        trochę rozczarował, bo chyba jest trochę "gaciowy"(?).
        Sama już nie wiem... Do tego sprzedawca powiedział mi, że Quest nie ma
        opuszczanej budki, jak to jest w XT i XLR :( Niby pisałyście tu na forum, że
        mimo wszystko budkę można opuścić, ale ja próbowałam, ciągnęłam jak osła za uszy
        i nic. Ani drgnęła :( Tylko się biedna wyginała na wszystkie strony :p
        Kosztował chyba 599 zł, a z rabatem to by jakieś 570 zł wyszło.
        Cena ok. Tylko tak się zastanawiam, czy ten wózek jest na prawdę tak trwały.
        Inglesina Trip wyglądała solidniej. W Maclarenach to się jakoś tak te siedziska
        zapadają. Taka szmatka do siedzenia :(
        Czy dziecku wygodnie, jak tak zapadnięte siedzi?
        Wypowiedzcie się, Dziewczyny!!!!

No i myślałam, ze może torbę dokupię na wózek, ale ona straszliwie wielka, bo
        uniwersalna :( ...i na wielkiego XLR i na małego Questa?!

Pocieszające jest to, że barierka pasuje. Tylko można ją zamontować dość nisko
        (bo na rurce po jednej stronie jest jakaś śrubka czy coś) i zastanawiam się, czy
        dziecku nie będzie przeszkadzała w swobodnym poruszaniu nóżkami (czy kolanami
        nie będzie uderzać?)

Znowu dylematy....
        Bo ten wózek jest fajny, ale zastanawiam się czy większej roli nie odgrywa tu
        jedynie marka. Czy Quest na prawdę jest taki super?????

A czy Quest Mod różni się od Questa Sport czymś jeszcze oprócz mazów na tapicerce?
        • didis Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 18.06.08, 09:42
          A widziałaś ten:
          www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/productdisplayA_605_10751_-1__7101_10001_#video
          Bo jest ładny a budka czarna w środku. ŁAdny oczywiście wg mnie:)
          • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 18.06.08, 11:47
            Ten model Lulu Guinness ogólnie jest bardzo ładny i nawet widziałam go wczoraj w
            sklepie... wszystko super, tylko ta różowa lamówka na budce jakoś tandetnie
            wygląda - strasznie rzuca się w oczy, ale tak mało pozytywnie :(
            Wciąż zastanawiam się nad tym Questem...

W razie czego można wykorzystać patent Territty :) z zakładaniem worka na kółka.
            Tylko to trzeba mieć zawsze jakiś worek przy sobie, bo nie zawsze wiadomo kiedy
            trzeba będzie wózek złożyć.
            Fajnie jednak mieć wózek przy którym nie trzeba tak strasznie kombinować przy
            prozaicznej czynności jego składania :/
            I co tu robić???

:p
            • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 04.07.08, 12:22
              Jeszcze raz wracam do tego Questa...

Czy wbrew temu, co mówią sprzedawcy, budka w Queście Mod naciąga się do przodu?
              Wyczytałam na forum, że w Queście Sport jest to możliwe, a jak to jest w Mod???
              I co ewentualnie trzeba zrobić, żeby tę budkę naciągnąć! Bo ja w sklepie
              próbowałam i mi nie wyszło, a sprzedawca powiedział, że po prostu nie ma takiej
              możliwości w Questach :(((
              Ta funkcja jest o tyle istotna, bo wtedy parasolki nie trzeba zakładać. A mały
              Quest z parasolką to chyba śmiesznie wygląda?

I jeszcze w kwestii prania budki...
              Jak ją czyścicie? Jakąś szczotką, gąbką czy szmatką, a może całą wkładacie do
              wody z proszkiem??? Tylko czy wtedy nic nie dzieje się z drutami w budce?

Jeżeli kupię Questa, to zdecydowanie Mod. Tyle tylko, że raczej zrezygnuję z
              brązowo-różowego na korzyść czarno-czerwonego. Chyba na czerwonym mniej brud
              byłoby widać (?).

Czekam na cenne opinie i uwagi!!!!!
              Pozdrawiam...
              Aga :)
              • territta Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 04.07.08, 13:56
                Zakładałam do questa taką zwykłą parasolkę i wygląda normalnie. Parasolka za
                30pare z kupiona na allegro.

Co do budki, to 2 razy juz prałam całą - wrzucałam razem z tapicerką soiedzonka
                do wody z proszkiem i nic się nie dzieje. A materiał pierze się super i bardzo
                szybko schnie, zwlaszcza budka (mam questa sport czarno-czerwonego).
                • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 04.07.08, 22:07
                  Territta, wielkie dzięki za praktyczne informacje! :))

A czy ktoś wie na pewno, że w Queście mod można naciągać budkę do przodu ("do
                  pałąka";)???
                • koma.edziecko Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 05.07.08, 07:21
                  Oczywiście w kazdym Queście i Volo tak sie robi, w swoim wózku to opatentowałam,
                  nie trzeba sie bać tylko pociągnąć do przodu a ona się pochyli.
                  • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 06.07.08, 13:34
                    Kurcze, ja na prawdę mocno ciągnęłam tą budkę w Mod i nic a nic się nie
                    ruszyła!!! :((( Chyba będę musiała znowu spróbować w sklepie, skoro Koma pisze,
                    że można ją pociągnąć.
                    Mam tylko nadzieję, że nic nie rozwalę...

I jeszcze ponawiam pytanie...
                    Czy Quest Mod od Sporta różni się tylko rodzajem tapicerki i kół???
                    Czy są jeszcze jakieś inne różnice?
                    • magdawarsz Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 07.07.08, 23:20
                      Kupiłam dziś Questa mod czerwono-czarnego, jest super,próbowałam
                      naciągnąć budkę do przodu,ale nie udało mi się! Tapicerka wydaję się
                      naprawdę świetna - zobaczymy w "praniu"!
                    • pstrabiedronka Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 07.07.08, 23:31
                      aggussia napisała:

> I jeszcze ponawiam pytanie...
                      > Czy Quest Mod od Sporta różni się tylko rodzajem tapicerki i kół???
                      > Czy są jeszcze jakieś inne różnice?

tylko tapicerka i koła. Kiedyś już wklejam cytat ze strony Maclarena:
                      "Mum's stylish solution" - to o MOD
                      "Mum's sporty solution" - to o SPORT.

i to sa jedyne różnice w opisach tych wózków. Czyli jeden jest "modny i stylowy"
                      a drugi "sportowy", czyli różnica tylko w wyglądzie.
                      • territta Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 08.07.08, 07:58
                        Budka sie naciaga. Ja tez na poczatku nie dalam rady, bo sie balam, ze cos sie
                        polamie. Ale ktoregos dnia pociagnelam i pieknie sie przegiela. Nie jest to
                        zamysl producenta zapewne, ale sie da :)
                        • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 08.07.08, 22:54
                          Dziewczyny, wielkie dzięki za wszystkie informacje!!! :))
                          Myślę o tym samym czerwono-czarnym Mod, który kupiła Magda.
                          Będzie pewnie bardziej praktyczny niż różowo-brązowy, szczególnie że po złożeniu
                          wózka te kółka jednak brudzą budkę od środka.

I trzymajcie kciuki, bo wciąż pracuję nad Szanownym Małżonkiem ;)
                          On niestety nie widzi potrzeby zakupu trzeciego wózka... ale przekonam go, że
                          ten Queścik jest po prostu niezbędny!!!
                          • magdawarsz Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 08.07.08, 23:09
                            Wózeczek jest naprawdę fajny, a co do brudzenia budki kółkami to
                            dziś po deszczu byłam z małym na spacerze naszym questem i kółka
                            ubrudziły się, ale one są piankowe i brud ich naprwdę się nie
                            trzyma,a co do koloru czerwono - czarnego to naprawdę robi wrażenie
                            i jest śliczny, chociąż dla dziewczynki wzięłabym inny
                            • arc-en-ciel Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 09.07.08, 01:11
                              ja czekam na questa lulu bed of roses, mam go miec jutro, maz tez nie widzial
                              potrzeby kupna trzeciego wozka, ale jakos go namowialm, ze do auta potrzebuje,
                              nie moge sie juz doczekac :) mam nadzieje, ze jakos mi sie uda budke pochylic
                              • magdawarsz Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 09.07.08, 11:15
                                w jakim wieku są wasze dzieci? Mój mały ma 10- miesięcy, a Quest
                                jest polecany raczej dla starszych dzieci,ale małemu jest wygodnie,
                                mój mąż wczoraj wziął dziecko na spacer, które mu usnęło a nie
                                wiedział jak rozłożyć siedzisko i mały spał na siedząco i to dość
                                długo więc wózek jest naprawdę wygodny
                                • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 09.07.08, 12:14
                                  Moja córcia ma 11 miesięcy i myślę, że Quest na wypady do sklepu, krótkie
                                  spacery z chodzącym dzieckiem, czy właśnie lot samolotem i pobyt gdzieś na
                                  wakacjach jest świetnym rozwiązaniem.
                                  To super lekki i zgrabny wózek, a posadzone w nim dziecko wygląda na zadowolone
                                  :) Przymierzaliśmy Niunię w sklepie do Questa i było ok. Rozłożona pozycja
                                  oparcia wydaje mi się zupełnie wystarczająca do spania dla dziecka prawie
                                  rocznego. Półroczny szkrab może jeszcze potrzebuje zupełnie płaskiej pozycji
                                  spoczynkowej, ale roczniak niekoniecznie (chyba że tylko tak lubi).
                                  Zresztą dziewczyny bardzo często piszą, że dzieci chętnie śpią w tym wózeczku :)
                                  To odchylenie oparcia rozłożonego przecież jest na prawdę spore! Nawet się mile
                                  zaskoczyłam, jak zobaczyłam w sklepie :)

Po cichu marzę sobie jeszcze o Zappie, tylko właśnie to nieregulowane oparcie go
                                  na wejściu dyskwalifikuje... :(((
                                  Za to przy drugim dziecku na pewno kupię go jako stelaż pod maxi-cosi :))))

Ale wracając do Questa...
                                  Zastanawiam się jeszcze co z pałąkiem.
                                  W sklepie widzieliśmy taki uniwersalny "ofoliowany" maclarenowski (chyba).
                                  Strasznie ciężko było go zamontować, bo on był chyba bardziej na Techno niż
                                  Questa(?). Chociaż na drugim modelu Questa był dokładnie taki sam zamontowany,
                                  więc to chyba jeden i ten sam pałąk jest tak dla Questa jak i dla np. XLR...

Nie zastanawiałabym się w ogóle nad pałąkiem, gdyby nie to, że moja Oliwcia
                                  uwielbia po prostu trzymać się czegoś podczas jazdy wózkiem (tak jest i w S4 i w
                                  Peak`u). A zamontowany w Queście pałąk nie wygląda zbyt super. I jeśli jeszcze
                                  zakładanie i ściąganie pałąka miałoby mi sprawiać trudność, to trochę bez sensu.
                                  Zważywszy na fakt, że przy wkładaniu i wyciąganiu dziecka trzeba ten pałąk
                                  jednak odpiąć, bo bez tego malucha się raczej nie wyciągnie (pałąk musi być dość
                                  nisko wpięty, inaczej się nie da).

Nie wiem co zrobię... ewentualnie kupię, a jak się nie sprawdzi, to będziemy
                                  jeździć bez pałąka. Może mała się przyzwyczai????
                                  NAPISZCIE, JAK TO JEST U WAS!!!
                                  I w ogóle piszcie, jak Wasze Questy się sprawują!!! :)))

Pozdrawiam!!!
                                  Aga
                                  I piszcie, jak Wasze Questy się sprawują!!! :)))
                                  • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 09.07.08, 12:16
                                    ...coś mi się ostatnie zdanie podwójnie wkleiło... upssss... ;)
                                    To ta ciekawość Waszych doświadczeń mnie pożera!!! ;)))
                                  • magdawarsz Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 09.07.08, 12:22
                                    Ja też dopóki nie miałam questa zastanawiałam się nad pałąkiem, nie
                                    wyobrażałam sobie wózka bez pałąka, ale teraz widze,że w queście on
                                    zupełnie nie jest potrzebny!
                                    • arc-en-ciel Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 09.07.08, 14:18
                                      ja kupilam w happy baby z palakiem, zobaczymy, jeszcze wozek nie dojechal, a juz
                                      myslalam, ze na spacer nim wyjdziemy dzisiaj
                                      • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 09.07.08, 20:43
                                        arc-en-ciel napisała:

> ja kupilam w happy baby z palakiem, zobaczymy, jeszcze wozek nie dojechal, a ju
                                        > z
                                        > myslalam, ze na spacer nim wyjdziemy dzisiaj

Koniecznie napisz, jak już dostarczą Twoje "cudeńko"!
                                        Ciekawe, czy pałąk będzie Ci się lekko wpinał?
                                        Czekamy na wrażenia z jazdy... i może jakieś fotki?!?! :)
                                        • arc-en-ciel Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 09.07.08, 22:36
                                          wlasnie rozpakowalam wozek i jestem wkurzona, bo palaka nie moge zapiac, jest za
                                          szeroki, poza tym jest za nisko, nie wiem, jak nozki sie zmieszcza, o ile w xlr
                                          nie ma z tym problemu, to tutaj jest beznadziejnie, tez tak macie?
                                          • magdawarsz Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 09.07.08, 23:13
                                            Właśnie dlatego nie kupowałam pałąka, bo czytałam,że trudno go
                                            zamontować, a poza tym wygląda beznadziejnie i nie można złożyć
                                            wózka z nim. My jeździmy dopiero wózeczkiem trzeci dzień i myślę,że
                                            pałąk w ogóle nie jest potrzebny, gdyż quest jest tak świetnie
                                            wyprofilowany i dziecko siedzi w nim tak wygodnie, że dla nas jak
                                            narazie to zbędna rzecz!
                                          • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 10.07.08, 12:07
                                            arc-en-ciel napisała:

> wlasnie rozpakowalam wozek i jestem wkurzona, bo palaka nie moge zapiac, jest z
                                            > a
                                            > szeroki, poza tym jest za nisko, nie wiem, jak nozki sie zmieszcza, o ile w xlr
                                            > nie ma z tym problemu, to tutaj jest beznadziejnie, tez tak macie?

Właśnie dlatego pytałam jak to jest z tym pałąkiem, bo ja w sklepie też miałam
                                            problem z jego wpięciem w Questa. Po prostu strasznie trzeba pałąk wyginać i się
                                            z nim mocować, stąd moje wątpliwości, czy w ogóle jest sens kupowania go???
                                            Myślę, że on jest do XT i XLR, ale sprzedają go do Questa, żeby nie było, ze nie
                                            można do niego dopasować żadnej barierki.
                                            Chyba że jest jakiś specjalny, krótszy do Questa?

No i w Queście jest ta śrubka po jednej stronie na rurce, która nie pozwala
                                            zamontować pałąka wyżej...
                                            Ten wózek chyba jednak jest "bezpałąkowy" :/

Może Magda ma rację i nie trzeba się tym przejmować, a dziecku bez niego będzie
                                            i tak wygodnie...

Tylko po co sprzedawcy wciskają kity z tym pałąkiem?

hhmmmmmmm...
                                            • pstrabiedronka Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 10.07.08, 12:13
                                              aggussia napisała:
                                              > Tylko po co sprzedawcy wciskają kity z tym pałąkiem?
                                              >

bo dla wielu rodziców wózek bez pałąka jest absolutnie nie do
                                              przyjęcia, więc jak powiesz że mozna pałąk dokupić to masz więcej
                                              klientów :)
                                              • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 10.07.08, 12:16
                                                pstrabiedronka napisała:

> aggussia napisała:
                                                > > Tylko po co sprzedawcy wciskają kity z tym pałąkiem?
                                                > >
                                                >
                                                > bo dla wielu rodziców wózek bez pałąka jest absolutnie nie do
                                                > przyjęcia, więc jak powiesz że mozna pałąk dokupić to masz więcej
                                                > klientów :)
                                                >
                                                >
                                                >

...dokładnie tak jak piszesz. Klient nasz pan!!! Chce pałąk - dostanie pałąk! ;)
                                                • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 10.07.08, 12:19

> > aggussia napisała:
                                                  > > > Tylko po co sprzedawcy wciskają kity z tym pałąkiem?
                                                  > > >
                                                  > >
                                                  > > bo dla wielu rodziców wózek bez pałąka jest absolutnie nie do
                                                  > > przyjęcia, więc jak powiesz że mozna pałąk dokupić to masz więcej
                                                  > > klientów :)
                                                  > >
                                                  > >
                                                  > >
                                                  >
                                                  >
                                                  > ...dokładnie tak jak piszesz. Klient nasz pan!!! Chce pałąk - dostanie pałąk! ;
                                                  > )

...albo jeszcze lepiej: KUPI pałąk!!! ;)
                                                  I niby wszyscy zadowoleni, ale... jak widać, nie do końca :/
                                                  • arc-en-ciel Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 10.07.08, 14:36
                                                    bylismy dzis naszym questem na krotkim spacerku bez palaka, bylo ok, a
                                                    zakladanie palaka jest latwiejsze, jesli sie go zalozy metka do gory, odwrotnie
                                                    jak w xlr, wtedy wchodzi latwiej i jest duzo miejsca na nogi, ja bralam wozek do
                                                    auta, wiec palaka nie wzielam, ale moze sie przyda pozniej, sa dzieci, ktore
                                                    lubia, jak jest palak, nie toleruja na przyklad gornych pasow
                                                  • magdawarsz Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 10.07.08, 21:43
                                                    Dziewczyny jak to jest z tym naciąganiem budki, bo u mnie nie chce
                                                    się naciągnąć, próbowałam naprawdę mocno i nic, może tam coś trzeba
                                                    poluzować?
                                                  • magdawarsz Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 13.07.08, 21:41
                                                    Jestem zachwycona questem, mój synek naprawdę lubi w nim jeździć,
                                                    spać i naprawdę pałąk nie jest potrzebny, tylko tej budki nie mogę
                                                    naciągnąć, ale kupiłam parasolkę taką zwykłą i idealnie pasuje.
                                                    P.S. Kółka po złożeniu wózeczka nie brudzą mam budki, bo nawet jej
                                                    nie dotykają!
                                                  • arc-en-ciel Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 13.07.08, 22:13
                                                    u mnie budka pochyla sie bez problemu, ale kola jednak brudza budke od srodka i
                                                    lamowke, a mam rozowa
                                                  • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 13.07.08, 22:33
                                                    No i co tu zrobić?
                                                    Chciałam kupić Questa Mod brązowo-różowego, ale przez to brudzenie budki kołami
                                                    zrezygnowałam z tego koloru, bo na jasnym różowym to chyba strasznie brud widać.
                                                    Pomyślałam więc, że może ten czarno-czerwony byłby bardziej praktyczny... Za
                                                    czerwienią nie przepadam, ale zestawienie z czarnym jest ok. Tylko że jakieś
                                                    ubranka różowe (a zdarzają się przecież w garderobie dziewczynki!) mogłyby się z
                                                    tą czerwienią "gryźć"?!?!
                                                    A tu Magda pisze, że jej questowe kółka budki nie brudzą!!!!!
                                                    No to jak to jest z tymi kółkami????????
                                                    Może przez to "nieprzepisowe" pochylanie budki ona potem jest tak jakoś
                                                    umiejscowiona, że po złożeniu wózka kółka dotykają jej wnętrza???

Może jeszcze jakiś użytkownik Questa się wypowie na temat tego nieszczęsnego
                                                    brudzenia budki kółkami!!!!!!!!
                                                    To znacząco wpływa na mój wybór koloru wózka...

...a jestem już na Questa zdecydowana :))
                                                  • mrooffkaa Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 13.07.08, 23:10
                                                    Mi też koła budki nie brudzą.
                                                    Jeśli budka jest złożona to kółka jej nawet nie dotykają,jedynie może czasem
                                                    lamówki.
                                                    Dodam,że mam Questa LuLu Guinness Lifes a bed of Roses,a tam ta lamówka jest
                                                    jasnoróżowa,wózka używam już parę miesięcy i nie widzę,żeby coś się brudziło,a
                                                    wózek często jest składany do auta.
                                                    Oczywiście nie składam wózka z zabłoconymi kółkami,bo wtedy ślad mógłby
                                                    pozostać,ale po przeciętnych zabrudzeniach kółek na budce nie ma ani śladu...
                                                    A co do brudnych kółek to miałam przy Mutsy takie specjalne pokrowce na
                                                    kółka,chyba z Teutoni i myślę,że jeśli komuś brudzi się wózek od kółek to takie
                                                    pokrowce są najlepszym rozwiązaniem;)
                                                  • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 14.07.08, 10:14
                                                    Hhhhmmmmmm... to ciekawe od czego zależy, że kółka w jednych Questach brudzą, a
                                                    w innych nie brudzą budki???
                                                    Ma ktoś może pojęcie?
                                                    Wolałabym nic na koła nie zakładać przy składaniu wózka. A poza tym wózek składa
                                                    się raczej szybko i odruchowo (mam nadzieję, że tak jest w Queście) i można
                                                    zapomnieć coś na kółka zarzucić.
                                                    Dlatego idealnie byłoby, gdyby jednak kółka trzymały się z daleka od budki! ;)
                                                  • territta Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 14.07.08, 10:45
                                                    Jak się kółek przed złożeniem wózka nie zablokuje, to wtedy mogą brudzić budkę,
                                                    bo się mogą przekrecić i dotknąć (oczywiście, jak są mocno zabłocone). Ale
                                                    zablokowane kółka do budki nie dotykają.
                                                    Moze stąd różnica, ze niektórym kółka budkę brudzą, a innym nie ;)
                                                  • koma.edziecko Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 14.07.08, 10:58
                                                    tutaj są zdjęcia w aukcji i widać jak te kółka budki dotykają
                                                    www.allegro.pl/item400032263_maclaren_quest_jak_nowa_okazja_gratis.html
                                                  • mrooffkaa Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 14.07.08, 11:18
                                                    No właśnie...ja zazwyczaj blokuję kółka,a budkę mam maksymalnie złożoną i wtedy
                                                    nie ma szans,żeby dotknęły.
                                                    Co innego,gdy są odblokowane,a budka jest bele jak złożona.
                                                  • magdawarsz Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 14.07.08, 11:41
                                                    Ja też przed złożeniem wózka zawsze blokuję kółka i składam budkę i
                                                    kólka nic nie brudzą, a często składam i rozkładam wózek, bo bardzo
                                                    dużo jeździmy samochodem!Polecam ten wózeczek i bardzo się cieszę,że
                                                    nie wybrałam innej "parasolki", a naprawdę dużo wózeczków oglądałam
                                                    i długo nie mogłam się zdecydować!
                                                  • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 14.07.08, 11:42
                                                    Chyba znowu muszę się wybrać do sklepu i tym razem przetestować składanie wózka.
                                                    Już mi trochę głupio, bo łażę, jak natręt jakiś i oglądam te Questy (i Buggstery
                                                    też) ze wszystkich stron ;)
                                                    Choć i tak zmierzam kupić wózek w sklepie stacjonarnym, więc przed zakupem mogę
                                                    sobie przecież wszystko posprawdzać.

Ale myślę, że porządne złożenie budki i zablokowanie kółek powinno być skuteczne
                                                    :) Mam nadzieję...

Dzięki, Dziewczyny!!!! :)))

ps. Teraz trzeba definitywnie kolor wybrać! Upsssssss...
                                                    Jak ja bym chciała umieć podejmować szybkie, "męskie" decyzje!!! ;p
    • magdawarsz Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 14.07.08, 12:05
      Ja też miałam problem z wyborem koloru tylko,że dla chłopca i padło
      na czarno-czerwony, chociaż dla dziewczynki bardzo podobają mi się
      te z różem, ten róż jest naprawdę śliczny i bardzo ładnie wygląda z
      różowymi kolorami ubranek, które każda posiada.
      • mrooffkaa Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 14.07.08, 12:24
        Ja też długo zastanawiałam się nad kolorem,bo żaden Quest Mod szczerze mówiąc mi
        się nie podobał;/
        No a Quest Sport był z jakiś takich gorszych materiałów,no i co chwilę widywałam
        je na ulicy...zresztą tak jak Questy Mod.
        W internecie znalazłam takiego:
        www.tangledandtrue.com/2007/06/get-in-gear.html
        Bardzo mi się spodobał,jednak nigdzie indziej go nie znalazłam,więc darowałam
        sobie i kupiłam Lulu Guinness Bed of Roses,który jak dla mnie chyba jeszcze
        lepiej się prezentuje,no i nigdzie jeszcze na ulicy takiego nie spotkałam;)
        Poza tym podoba mi się Shanghai Tang,dosyć oryginalny,no i na ulicy raczej
        drugiego takiego się nie spotka;)
        Ale to już kwestia gustu.
      • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 14.07.08, 13:44
        Ten brązowo-różowy mod nie daje mi spokoju! :) Ładniutki jest...
        Ale nie wiem czy ten róż nie jest zbyt "gaciowy"? (czepiam się może!? ehhhh...)
        Czarno-czerwony też mi się podoba, ale, jak już wcześniej pisałam, boję się
        trochę, że czerwień nie zawsze nam będzie pasowała do garderoby ;) Chociaż ja
        uwielbiam czarny kolor!!! Nawet w przypadku wózków.
        Lulu Guinness Bed of Roses jest bardzo ładny dla dziewczynki, tylko ta różowa
        lamówka na budce mi nie pasuje :/ Może jeszcze się mu przyjrzę...
        I czy to nie jest czasem model z 2007 roku, bo zapięcie pasów jest starego
        typu??????

Jeszcze Lulu... This is the Life jest fajny, z kolekcji 2008 chyba (zapięcie
        pasów ma okrągłe)... tylko znowu ta nieszczęsna lamówka!!! Kremowa!!!:(
        www.allegro.pl/item394913325_maclaren_nowosc_lulu_this_is_the_life_quest_w_wa.html
        Nawet jeśli kółkami nie wybrudzę, to przecież zwykłe dotykanie rękami przy
        składaniu i rozkładaniu budki da o sobie znać po niedługim czasie użytkowania :/

Shanghai Tang ładny, ale chyba jednak nie dla mnie. Znowu lamówka - granatowa ;/
        Coś mi się gryzie...
        Ten oliwkowy, który znalazła Mrooffkaa, całkiem, całkiem... tylko znowu nie ma
        go gdzie kupić!!! :((
        Scarlet już mniej mi się podoba.

Ostatnio w Askocie widziałam takiego...
        www.allegro.pl/item395392743_hb_maclaren_quest_spitefire_spiwor_nowosc_w_wa.html
        Jakiś nowy model. Happy Baby pisze, że to Quest, choć mi on bardziej na Techno
        wyglądał. Też fajny, tylko że ja śpiwora raczej nie chcę. Bo i po co?

Mętlik mam w głowie. U mnie procesy decyzyjne trwają masakrycznie długo i
        pochłaniają mnóstwo energii!!!
        Chciałabym po prostu coś naj... naj... ;)))
        Wciąż brak decyzji ostatecznej :(((

Dziewczyny, napiszcie jeszcze, proszę, jak jest z podnóżkiem.
        Na zdjęciach używanych Maclarenów te podnóżki są takie zapadnięte, materiał
        jakby "zwisający", a nie napięty. Czy też tak macie?
        To nie wygląda ładnie, a do tego, czy dziecku nóżki nie zapadają się do środka
        (nóżka przy nóżce lub jedna na drugiej), jak podnóżek jest w górze???? Wygodnie
        tak maluchowi???
        Na tych zdjęciach z aukcji widać właśnie "pomarszczony" podnóżek:
        www.allegro.pl/item400032263_maclaren_quest_jak_nowa_okazja_gratis.html
        • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 14.07.08, 13:51
          I jeszcze ten Black Print - megapraktyczny!!!! ;)
          www.allegro.pl/item397400908_hb_maclaren_quest_mod_black_print_sun_parasol_w_wa.html
          Ale chyba za ponury jednak!?
          I to chyba model z 2007?????
          • arc-en-ciel Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 14.07.08, 14:24
            no tak, ja kolek nie blokuje, to juz wiem, dlaczego mi brudza, dzieki dziewczyny
          • mrooffkaa Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 14.07.08, 14:56
            Materiał na podnóżku wygląda,jakby był zapadnięty,bo to poprostu jest sam
            zwisający materiał,a podnóżek się wysuwa(tzn.są to takie jakby dwie rurki po
            bokach) i wtedy materiał jest napięty.
            Szczerze mówiąc trochę mnie to denerwuje i wolałabym regulowany podnóżek,niż
            wysuwany,ale aż tak często go nie podnoszę...

A co do Black Print to faktycznie jest ładny,praktyczny i kolor ma
            uniwersalny,no i lamówka też chyba ok?;)
            A ponury moim zdaniem nie jest,szczególnie,gdy siedzi w nim dziecko w kolorowych
            ciuszkach;)
            Patrząc na zapięcia pasów to model z 2007 roku,mój Lulu Guinness Bed of Roses
            tez jest z 2007 roku i szczerze mówiąc nie widziałam takich z 2008:(
            • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 14.07.08, 15:06
              No tak, zapomniałam, że podnóżek jest na wysuwanych rurkach!!!
              Dobrze, że przy podniesionym materiał jest napięty :))
              Fakt, mogliby to lepiej rozwiązać, normalnie, bez kombinacji, regulowany
              podnóżek i tyle... ale mówi się trudno.

Szkoda, że Black Print jest ze starej kolekcji, bo te nowe zapięcie pasów jest
              fajniejsze, jak dla mnie... ale lamówka - super! ;))

Dzięki, Mrooffkaa!!!

ps. A może wrzuciłabyś kilka fotek swojego Lulu Guinness (Pasażerka też mile
              widziana!)?? :))
              • mrooffkaa Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 14.07.08, 15:20
                Z przyjemnością bym wrzuciła,ale jesteśmy teraz w Niemczech,jedynie z tym
                nieszczęsnym Zappem...Quest musiał zostać w domu:(
                • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 14.07.08, 15:31
                  A co Zapp jest taki zupełnie do kitu???
                  • mrooffkaa Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 14.07.08, 15:37
                    Jest płytki,nie ma regulowanego oparcia,ani tym bardziej podnóżka,prowadzi się
                    go dobrze jedynie po równych chodnikach i mam takie dziwne wrażenie,jakby
                    dziecko zaraz miało mi z wózka wypaść,dlatego bez pasów ani rusz...
                    Wzięliśmy go,bo zajmuje mało miejsca w bagażniku i mąż się uwziął;)
                    Ale wagowo wbrew pozorom Quest chyba jest nawet lżejszy...
                    Ja osobiście na Zappa nie mogę patrzeć i cieszę się,że córcia już dużo chodzi,a
                    wózek jedynie leży w bagażniku i nie musze go za często oglądać...
                    • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 14.07.08, 15:57
                      Zapp zachwyca mnie rozmiarami po złożeniu i podręczną torbą na jego
                      zapakowanie... i wizualnie jest ładniutki...
                      Córki nawet do niego nie przymierzałam, a do Questa on się nie umywa ze względu
                      na braki, o których piszesz.
                      W porównaniu z Zappem Quest jest nadzwyczaj funkcjonalny!!! :))

• territta Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 14.07.08, 16:24
                        Zapp na dodatek jest dużo cięższy od Questa.
                        • arc-en-ciel Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 14.07.08, 17:27
                          a ja w kwestii questa lulu: fakt, hamulec, zapiecie i kolka ma jak
                          modele z 2007 r, ale produkcja jest w marcu 2008, zarejestrowalam
                          sie bez problemu na stronie tej wieczystej gwarancji, zapiecie jest
                          ok, chyba nawet lepsze ( mam xlr z 2008), na poczatku myslalam, ze
                          mnie bedzie wkurzac, ale nie, hamulec jest troche gorszy, ale tez
                          ok, a kolkasa nawet ladniejsze te pelne, nie ma paska do noszenia,
                          ale ja tej funkcji nie potrzebuje, wizualnie jest przesliczny, rozne
                          osoby mnie zaczepiaja i pytaja, gdzie takie cudo kupilam, a niunia
                          wyglada super, mam kilka zdjec, postaram sie je wkleic, ale musze
                          prosic M o pomoc, bo tego sama nie umiem
                          • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 14.07.08, 21:48
                            Czekam na foty Lulu z niecierpliwością! :)
                            Może się na niego skuszę...
                            • magdawarsz Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 15.07.08, 00:31
                              Mam pytanie co do kółek, jedno z moich kółek (quest mod czarno -
                              czerwony) ma napis maclaren koloru czerwonego a reszta jest koloru
                              czarnego, też tak macie przy swoich wózeczkach?
                              • akinom.3 Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 15.07.08, 11:26
                                Ja mam quest ginnes this is the life, i budka potwornie sie brudzi.
                                Na czarnym wszyskto widac. Ale oprócz tego jestem bardzo z wózeczka
                                zadowolona. ( Tylko podnóżek to porazka)
                              • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 15.07.08, 11:39
                                Próbowałam dojrzeć na zdjęciach, jak to jest z tymi kolorami napisów na kółkach,
                                ale zazwyczaj dobrze widoczne są tylko 3 kółka :/ wiec trudno stwierdzić.
                                W sklepie jakoś się tym kółkom nie przyglądałam pod tym kątem. Na pewno kółka
                                Questa Mod są dla mnie o wiele ładniejsze niż te ze Sporta. XT i XLR też mi się
                                nie podobają. Te ze starej kolekcji (z "poprzeczką", a nie pełne) były super ! :)
                                Ale wracając do tych kółek Questa Mod, to chyba trochę dziwne, że jedno kółko ma
                                inny kolor napisu... Może to jedno kółko np. z koloru scarlet się przypadkiem
                                wkradło przy montażu?
                                Może dziewczyny się jeszcze wypowiedzą, bo ja przecież wózka jeszcze nie mam...
                                • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 15.07.08, 12:15
                                  Akinom, a jak ta jasna lamówka (piszą, że ona jest kremowa, nie biała)? Nie
                                  zrobiła się szara?
                                  Na czarnej budce kurz widać, wiem, bo mam czarną w S4. Ale przecieram mokrą
                                  gąbeczką i jest super. Żadnych plam i zacieków nie ma.
                                  A jak Ty radzisz sobie z czyszczeniem? Brud/kurz łatwo się czyści w This is the
                                  Life? Nie ma żadnych zacieków?

A ten podnóżek... na prawdę jest taki beznadziejny???
                                  Ciężko wysuwają się te rurki, czy co?

Muszę się psychicznie nastawić na pewne niedogodności, bo na Questa jestem
                                  zdecydowana na 100%!!! :)
                                  • akinom.3 Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 15.07.08, 13:20
                                    Lamówka jest rzeczywiscie kremowa. Na zdjęciach wygladała jak biała.
                                    Wiec byłam mocno zdziwiona jak rozpakowałam karton z wózkiem.
                                    Czyszcze mokra szmatka i nie ma problemu. Zacieków tez nie
                                    zauważyłam. Jeśli chodzi o podnóżek to jest beznadziejny ale nie
                                    dyskfalifikuje wózka. Troche sie sam wsuwa jak dziecko ma nim nogi i
                                    co jakis czas go poprawiam. Rurki wysuwają sie dośc łatwo ale trzeba
                                    nabrac wprawy. Quest ma jeszcze jedna wade, jak ma obciążone rączki
                                    to sie przewraca do tyłu jak dziecko wysiadzie. Ale oprócz tego to
                                    świetny wózeczek.Ja jestem zadowolona. Przede wszystkim kolorystyka
                                    guinnes mi odpowiada.
                                    • arc-en-ciel do akinom 15.07.08, 13:22
                                      a jak Twoja budka, tez masz lulu, latwo sie pochyla?
                                      • akinom.3 Re: do akinom 15.07.08, 13:29
                                        Na poczatku jak próbowałam to nie chciała nawet drgnąc, wiec olałam
                                        jej naciaganie. A kiedys przez przypadek ja szarpnełam i sie
                                        pochyliła. Teraz nie ma problemu. Dośc łatwo sie pochyla ale jak ją
                                        tylko troche naciągne to wraca do swojej pozycji.
                                        • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 16.07.08, 10:11
                                          Słuchajcie, mam jeszcze pytanie dotyczące kosza na zakupy...
                                          Bo skoro pusty wózek z obciążonymi rączkami przewraca się, to kosz jest dość
                                          istotny.
                                          Ile udaje się Wam do niego zapakować i czy z rozłożonym oparciem jest do niego
                                          dobry dostęp???
                                          • elati Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 16.07.08, 10:41
                                            Kosz jest całkiem pojemny jak na taki mały wózeczek, ale można się do niego
                                            dostać tylko gdy oparcie jest podniesione. Gdy dziecko śpi, nie ma w ogóle
                                            dostępu :(
                                            • koma.edziecko Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 16.07.08, 10:45
                                              Niestety jest to wada wszystkich wózków tego typu, gdy oparcie jest położone to
                                              dostęp jest kiepski, mozna coś niewielkiego wsadzić lub wyjąć bokiem.
                                              • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 16.07.08, 11:11
                                                Moja córcia w sumie nie śpi już na spacerach, więc chyba nie będzie problemu z
                                                dostępem do kosza, no może sporadycznie - do zniesienia ;)
                                                Super, że jest w miarę pojemny :))

A jeśli chodzi o wieszanie toreb na rączkach, to nawet pod ciężarem niewielkiej
                                                torby wózek na prawdę się wywala??? A co z taką niewielką torebką z kluczami,
                                                telefonem, chusteczkami, portfelem itp.???
                                                No chyba że chowacie to wszystko w kieszonce w budce?
                                                • elati Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 16.07.08, 11:25
                                                  Niedawno powiesiłam na rączce kilogram truskawek, wyjęłam dziecko na placu i
                                                  wózek się wywrócił... Jedyna rada, to najpierw zdejmować zakupy z rączek, a
                                                  potem dziecko z wózka. Gdy dziecko siedzi w wózku, wózek jest stabilny nawet z
                                                  zawieszonymi torbami.
                                                  Podręczne rzeczy typu, portfel, telefon, chusteczki nosze w małym plecaczku. W
                                                  kieszonce w budce mam zawsze folię przeciwdeszczową, więc dużo już tam się nie
                                                  zmieści, tylko jakiś drobiazg jak smoczek czy klucze.
                                                  • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 16.07.08, 11:41
                                                    Kilogram truskawek... hmmmm... no to jest faktycznie mega-wywrotny!!!
                                                    To chyba przez ten "kopnięty" stelaż?!
                                                    A inne parasolki też tak mają???

ps. Elati, a jakiego masz Questa, sport czy mod?
                                                  • elati Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 16.07.08, 11:52
                                                    Nie wiem czy inne parasolki tak mają, bo to moja pierwsza. Pomimo tego, ze Quest
                                                    jest wywrotny, jestem bardzo z niego zadowolona. Synek lubi w nim jeździć, łatwo
                                                    sie prowadzi i jest leciutki. Mam wersję Sport Coffe Brown / Sky Blue - śliczny
                                                    niebieski kolorek :)
                                                  • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 16.07.08, 12:05
                                                    No i właśnie to, że mimo kilku wad Questa (o których staram się przed zakupem
                                                    dowiedzieć!) większość forumowa jest z tego wózka zadowolona, skłoniło mnie do
                                                    podjęcia decyzji o jego zakupie :)
                                                    Musimy się jeszcze wybrać do sklepu, aby zobaczyć, co mają i się zdecydować na
                                                    konkretny kolorek (raczej na pewno Mod).
                                                    Ten brązowo-niebieski Sport jest ładniutki :) W ogóle zestawienia kolorystyczne
                                                    z tym ślicznym czekoladowym brązikiem są świetne w mMaclarenach!!!
                                                  • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 16.07.08, 12:06
                                                    A wracając do głównego wątku...
                                                    Tobie, Elati, kółka nie brudzą budki po złożeniu wózka (i zablokowaniu kółek)???
                                                  • koma.edziecko Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 16.07.08, 12:18
                                                    Ja wieszałam sporo na rączkach, jak mi dziecko wstawało to jedną z siatek po
                                                    prostu przekładałam na siedzisko, wtedy już się nie wywraca.
                                                    Tak wszystkie z kopniętym stelażem czyt super się podbijające tak mają, teraz
                                                    mam Jane sonic, stelaż ma identyczny jak Quest wogóle to wózek do niego bardzo
                                                    podobny i też sie wywraca jak coś wisi na rączkach.
                                                  • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 16.07.08, 12:27
                                                    Czyli albo świetne podbijanie albo wieszanie pakunków na rączkach ;)
                                                    To ja zdecydowanie wybieram lekkość podbijania!!!
                                                    A za radą Komy ewentualne siaty będę kłaść na siedzenie, jak córa zwieje z wózka. :)

Dzięki wielkie... :)))
                                                  • elati Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 16.07.08, 12:45
                                                    Ja nie blokuję kółek i nie mam brudnej budki. Nie wiem od czego to zależy, że
                                                    innym kółka brudzą budkę, a mi nie. Może po prostu na brązowym kolorze tego
                                                    brudu tak nie widać ;)
                                                  • koma.edziecko Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 16.07.08, 13:44
                                                    Ja miałam różową i sie trochę brudziła ale nie jakoś strasznie.
                                                  • aggussia Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 16.07.08, 21:04
                                                    Koma, jakiego miałaś/masz Questa z różową budką??? Jaki typ i kolor?
                                                  • koma.edziecko Re: Quest mod i brudzenie budki kołami!?!?!?! 17.07.08, 08:22
                                                    Questa Sport szaro różowego rocznik 2007
                                                    dla dziewczynki rewelacja ;-) teraz mam Jane SOnic i też jest super.
                                                    fotoforum.gazeta.pl/3,0,1305897,2,1.html
    • yoopi1 Aggussia jaka decyzja? 26.08.08, 16:08
      Podjęłaś już decyzję jaki wózek kupujesz? Ja też mam Questa Mod 2008
      czerwono-czarnego, jesli masz jeszcze jakieś pytania odpowiem.
      • aggussia Re: Aggussia jaka decyzja? 26.08.08, 21:34
        Ja od tych rozmyślań nad kolorem Questa zupełnie zdurniałam i z tego wszystkiego
        zaczęłam się jednak zastanawiać nad Buggsterem! ;p
        Przyglądałam się Questom dokładnie i pewne rzeczy trochę mnie zniechęcają (m.in.
        specyficznie "instalowany" podnóżek i "zwisająca szmatka", gdy prowadnice są
        schowane). Sama nie wiem... oba wózki są ok. ale żaden nie jest idealny niestety.

Do tego mój mąż się zbuntował i stwierdził, że kupowanie nowego wózka na wyjazd
        po to, żeby się stary (S4) nie zniszczył podczas lotu to głupota :/ Tym
        bardziej, że według niego mamy już dwa dobre wózki, a zima się zbliża i taki
        parasolkowaty jest bez sensu.
        Argument, że to będzie lekki wózek do auta tez go nie przekonał :/
        Ach, Ci faceci i ich wrodzona niechęć do wózków... porażka!!!!
        Wcześniej się zgodził na zakup Questa, ale jak przyszło co do czego, to
        powiedział, że przecież nie ustaliliśmy zakupu nowego wózka na wyjazd, tylko że
        kiedyś go kupimy... :(((

Wstrzymam się więc raczej do wiosny, nie chce mi się już kłócić o głupi wózek,
        pojeździmy jeszcze Casualem i I`coo przez zimę, a potem może sprzedam S4 (z
        ciężkim sercem, bo go uwielbiam) i kupię coś lekkiego. Raczej zdecyduję się na
        Buggstera SL (ten brązowy z czarnymi kwiatami i czarnym stelażem jest fajny!),
        choć Quest Mod dalej za mną chodzi. Najlepiej byłoby mieć je dwa, ale to bez
        sensu...

A Tobie, Yoopi, te nieszczęsne kółka Questa brudzą budkę, czy nie?
        I czy jesteś zadowolona z wózka, czy może według Ciebie ma jakieś istotne wady?

Pozdrawiam!!!
        Aga

ps. Nasze córeczki są prawie w identycznym wieku. Moja jest z 06.08.2007 r. :)))
        • yoopi1 Re: Aggussia jaka decyzja? 26.08.08, 22:56
          Spróbuję w punktach:
          1.ARGUMENTY ZA PARASOLKĄ
          Nie wiem ile ważą wózki, których obecnie używacie, ale na pewno
          mocnym argumentem za wózkiem typu parasolka jest jego waga i łatwość
          składania i rozkładania oraz oczywiście miejsce jakie zajmuje w
          samochodzie po złożeniu. My mieliśmy dosyć dźwigania dużych
          spacerówek i tego, ze zajmowały nam cały bagażnik. Przy dużych
          zakupach nie zostawało już miejsca na torby ze sprawunkami. Poza tym
          ja po kilku takich rozładunkach wózka i załadunkach z powrotem do
          bagażnika byłam już tak zmęczona i moje plecy tak sponiewierane, że
          nie miałam problemu z przekonaniem męża do wózka-parasolki, mimo że
          to już nasz trzeci wózek.
          2. DLACZEGO QUEST
          Ja wahałam się między Questem i Jane Sonic. Zdecydowałam się na
          Sonic ponieważ chciałam już mieć parasolkę a na Sonica trzeba było
          jeszcze poczekać, chyba miał się pojawić za dwa miesiące. Nie wiem
          czy zrobiłam dobrze ale te dwa wózki wydawały mi się najlepsze
          jakościowo. Dlaczego jeszcze te dwa? Bo nie chciałam wózka-parasolki
          na dużych kółkach jak Maclaren XT ani innej parasolki wielkości
          normalnej spacerówki bo jak wspomniałam mam już dwie wygodne dla
          dziecka spacerówki i szukałam typowej przewozówki na krótkie trasy,
          ot po prostu czegoś ultra lekkiego, małego, zajmującego mało miejsca.
          3. ZALETY QUESTA
          - lekki
          - ładny
          - szybkie i łatwe składanie i rozkładanie
          - duży koszyk
          - dobrej jakości materiał siedziska w wersji MOD
          - pięciopunktowe pasy
          - super folia przeciwdeszczowa (córka uwielbia kiedy ją nakładam,
          strasznie się cieszy:)
          - mięciutkie wygodne rączki, umiejscowione nie za wysoko, w sam raz
          dla niewysokiej mamy
          4. WADY QUESTA
          - brudzi się budka od kół (jak się je blokuje to zdecydowanie mniej,
          ale jak koła są porządnie brudne to czasami brudzi sięonawet wtedy
          jak są zablokowane, czasami nie ma czasu na blokowanie kiedy trzeba
          szybko się "zwinąć" do samochodu)
          - paskudny patent z tym podnóżkiem na prowadnicach (Jedna z
          prowadnic mi się wygięła, ciężko chodzi i krzywo "patrzy", obie
          chowają się i trzeba je co jakiś czas wyjmować a jak się je schowa
          to mam wrażenie, że nie jest to komfortowe siedzisko bo to jak
          napisałaś gdzieś taka szmata na której siedzi dziecko a nie
          prawdziwe siedzisko. Niestety coś za coś. Jak ma być lekki to nie
          może być inaczej. Mimo to moim zdaniem taki wózek nie jest wózkiem
          spacerowym i do celów, do jakich został stworzony jest ok)
          - krótka budka, niewiele zasłania dziecko w upalne dni a oryg.
          parasolka Maclarena to totalny badziew, poza tym jak ktoś jeździ
          dużo samochodem jak ja to odczepianie parasolki co kilka minut jest
          delikatnie mówiąc upierdliwe)

Podsumowując, Quest to dobry wózek, ale tylko pod warunkiem, że
          używa się go zgodnie z jego przeznaczeniem a mianowicie jako wózek
          na krótkie dystanse, w sytuacjach kiedy dziecko chodzące się zmęczy
          chodzeniem i trzeba je podwieźć, na wypad na zakupy, do banku,
          urzędu, ale na pewno nie na spacer. Mnie najbardziej przeszkadza
          podnóżek i siedzisko bo mam wrażenie, że im córka więcej waży tym
          bardziej siedzisko ugina się pod jej pupą a to nie jest zdrowe dla
          kręgosłupa i nie jest na pewno wygodne choć widziałam większe dzieci
          od mojej córki w Queście i jakoś lepiej w nich wyglądały jeśli wiesz
          co mam na myśli. Wydaje mi się, że córka jest w takim przejściowym
          momencie, że już jest za duża by jeździć z podnóżkiem i jeszcze za
          mała by było jej wygodnie ze schowanym podnóżkiem. Myślę, że za
          jakiś czas kiedy nóżki dosięgną tego podnóżka na dole, będzie dużo
          lepiej niż teraz. Miałam wielką chrapkę na Sonica jeszcze kilka dni
          temu, ale wypowiedzi komy.dziecko mnie zniechęciły. Jej wózek już
          trafił do serwisu.
          • yoopi1 zdecydowałam się na Questa miało być :) sorki 26.08.08, 22:57

• aggussia Re: Aggussia jaka decyzja? 27.08.08, 13:00
              Właśnie wady Questa, o których piszesz, a także wątpliwości w kwestii koloru
              tapicerki powstrzymały mnie przed zakupem tego wózka.
              Może to błąd, bo jeszcze 1,5 miesiąca temu pewnie namówiłabym męża na wydatek
              ok. 600 zł i miała teraz wózek na październikowe wakacje oraz coś lekkiego do
              auta. Na wiosnę sprzedałabym Questa (ewentualnie jeszcze S4) i kupiła Buggstera.
              Byłoby super!!! :)
              Tyle tylko, że nie mam pewności, że małżonek szanowny zgodziłby się na kolejny
              wózek - Buggstera...

Buggster jest 250-300 zł droższy od Questa (+ folia 75 zł!!!) i przez to bliżej
              mu do 1000 zł, niż do 500 zł, przez co taki wydatek w domowym budżecie jest już
              raczej zauważalny... ekonomistę trudno przekonać, że to wcale nie jest dużo... ;)

Na pewno kupimy lekki wózek, bo to przy rosnącym i biegającym dziecku jest
              konieczne. Przychodzi moment, że ma się już dość ciężkiego sprzętu i właśnie
              niska waga jest olbrzymim atutem!!! :)
              Tyle tylko, że przed wyjazdem już chyba nie uda mi się nic kupić niestety... :(

Ale jak już tylko nabędę jeden z "obiektów moich westchnień", na pewno o tym
              fakcie niezwłocznie poinformuję :)))

Pozdrawiam!!!!
              Aga
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka