Dodaj do ulubionych

Czy był ktoś w na Goa w Palolem?

17.01.10, 22:11
Proszę o informację gdyż planuję wybrać się w lutym na Goa w ciemno.
Obserwuj wątek
    • agonda Re: Czy był ktoś w na Goa w Palolem? 20.01.10, 10:06
      Byłem z żoną i córką w drugiej połowie marca 2008.
      Dobre miejsce, żeby coś zjeść i zabawić się wieczorem,
      jeśli lubisz. Plaża jest szczelnie zabudowana chatami
      i średnio czysta. Podobnie jest w Patnem.Dlatego po 2 dniach
      przenieśliśmy się do Agondy, kilka km na północ, a do
      Palolem przyjeżdżaliśmy dla urozmaicenia na kolacje.
      W lutym może być jeszcze tłoczno, ale plaża jest
      o wiele większa niż w P.
      Wybór miejsca zależy ile masz pieniędzy
      i czego oczekujesz. Jeśli podasz swoje preferencje, to
      napiszę więcej.
      • tommyzzl Re: Czy był ktoś w na Goa w Palolem? 28.01.10, 13:56
        NO to mam teraz dylemat Palolem czy Agonda, co prawda lecimy na 2
        tygodnie, to może tydzień spędzimy tu i tydzień tam :) Prosze o jak
        najwięcej informaci na temat noclegów w Palolem i w Agondze,
        początkowo planowałem, że z lotniska pojedziemy taksówką do Palolem
        i tu na miejscu znajdziemy jakis domek na plazy, oczywiscie wszystko
        w ciemno ( jedyny minus ze na lotnisku w Dabolim bedziemy dopiero o
        22giej), czyli na miejscu w Palolem bedziemy kolo północy i tu jest
        pytanie czy o tej godzinie będą tam jacys pracownicy tych resortow ,
        zeby nas zakwaterowac? Jesli chodzi o ceny to chciałbym maksymalnie
        za domek placic okolo 2000rupii. Czy mogłbyś cos polecic i napisac
        jak najwiecej, bo widze ze jestes solidnie obeznany w temacie. Z
        góry dzięki.
          • agonda Re: Czy był ktoś w na Goa w Palolem? 03.02.11, 14:15
            adams123 napisał: "tylko Palolem !!!! czysto i Agonda jak i włiększośc na północ to
            > strasznei turystyczne plaże ..."
            Rybciu, nazwy ci się pomyliły. Agonda nie jest na północy Goa tylko ok. 8 km
            na pn. od Palolem. To szeroka i długa plaża przy której nie ma ani jednego
            hotelu tylko same domki. Palolem wygląda ładnie na zdjęciach od morza, bo
            nie widać gęstego pierścienia chat za palmami. Ale skoro Cię to kręci...

Dawno mnie tu nie było, dlatego w sprawie noclegów nie mam co pisać.
            Zresztą mieszkałem w miejscu droższym niż 2000 INR za noc, więc i tak
            bym nie pomógł.
    • skubass Re: Czy był ktoś w na Goa w Palolem? 24.01.10, 19:11
      Czesc. Ja jadę do Palolem (hotel) w lutym z żoną i z córką. Proszę o
      poradę - chcemy wybyczyć się na jak najmniej zatłoczonych plażach,
      no i jesteśmy fanami owoców morza. Jakie plaże polecasz? jak na nie
      dojechać? i najważniejsze - gdzie najlepiej spędzać wieczory (córka
      ma dopiero 12 lat i w tej sytuacji chyba jedzenie jest
      najważniejsze :((
      jeśli byłeś gdzieś poza plażami to napisz czy warto ? (myslimy o
      Starym Goa, wycieczce morskiej z delfinami)
      pozdrawiam i proszę o info
      • agonda Re: Czy był ktoś w na Goa w Palolem? 27.01.10, 14:34
        Na południu zdecydowanie Agonda ma najlepszą plażę.
        Jest jeszcze nieznana plaża Kolo (Colo) beach na północ
        od Agondy, ale jest tam tylko dość drogi pensjonat (150-200
        USD/noc), a wokół pustka. Sama plaża jest świetna i dostępna
        wyłącznie dla klientów.
        Przemieszczanie się 'taksówkami' na większe odległości,
        a lokalnie: motorikszami lub wypożyczonym skuterem.

Jak już pisałem, Palolem i Patnem nie można uznać za puste.
        Za to wieczorami na pewno dzieje się więcej niż
        gdzie indziej. "Owoców" morza nie jem, więc nie polecę.
        Zwiedziliśmy spory kawałek interioru Goa, z rezerwatami
        i parkami narodowymi włącznie. Najbardziej podobało
        nam się w prywatnym rezerwacie Chorla Ghat w górach.
        Stara Goa owszem, zarezerwujcie sobie cały dzień,
        bo odległości między obiektami nie są małe.

Ciekawsza jest wg mnie północ Goa (Siolim, Terekhol, Arambol,
        Anjuna, Vagator), ale jeśli nie masz
        zacięcia antropologa kulturowego,
        to bez znaczenia.

• rabinson Re: Czy był ktoś w na Goa w Palolem? 30.01.10, 20:31
                właściwie ze znalezieniem miejsca nie ma żadnego problemu, tego roku jest znacznie mniej turystów niż w zeszłym roku ale pora, północ i zmęczenie po podróży nie są komfortowym rozwiązaniem. Ja na Waszym miejscu zarezerwował bym teraz pokój lub domek na np. 2-3 dni i po przyjeździe poszukał na spokojnie co Wam odpowiada.
                W razie jakiś pytań ślij maila to odpowiem:)
                    • tommyzzl Re: Czy był ktoś w na Goa w Palolem? 18.03.10, 10:53
                      Przed wylotem wysłalem wcześniej maila i zabookowałem domki w
                      Laughing Budda na 1 nocleg, ale tobie proponują zaklepać od razu w
                      Sai Valentines (bardzo fajne domki), jak będziesz przez dłuższy czas
                      to może nawet uda Ci się zbić cenę do 800 rupii. Po jednym dniu
                      przenieśliśmy się właśnie do Sai Valentines i zostaliśmy tam do
                      końca, świetny klimat. Z lotniska dojedziesz taxi za 1000 rupii,
                      możesz dać znać w mailu żeby Ci przysłali taxi z Palolem z Sai
                      Valentines i będą wtedy czekać na Ciebie z karteczką przed
                      lotniskiem, albo spokojnie wziąć sobie taxi na miejscu po przylocie,
                      bo jest ich dużo do wyboru i po angielsku można się dogadać,
                      ewentualnie po rusku :)
                        • tommyzzl Re: Czy był ktoś w na Goa w Palolem? 18.03.10, 18:21
                          Płaciliśmy 800 rupii, z tym że domki w których mieszkaliśmy były w
                          wyższym standardzie, z toaletą i prysznicem centralnie na plaży w
                          gaju palmowym, ale z tego co się rozglądałem na miejscu to można
                          znaleźć domki nawet za 200 rupii tylko bez toalety i wody :) Jeśli
                          Goa to tylko Palolem, jeździłem po całym Goa więc naprawdę wiem co
                          mówię :)
                            • rabinson Re: Czy był ktoś w na Goa w Palolem? 19.03.10, 11:36
                              Witaj,
                              Bardzo proszę o relację po powrocie, ciekaw jestem jak Palolem będzie wyglądało w pod koniec marca. Z tego co rozmawiałem z managerem domków Hi Tide i Umerem, który ma sklep z biżuterią w uliczce od głównego wejścia na plaże to mówili, że 1 kwietnia większość handlujących się zwija i sezon się kończy. Ale jest za to szansa na bardzo dobre ceny i myślę, że domki, o których pisał tommyzzl możesz wytargować na 500rs.
                              A tak z innej beczki to z jakiej części Polski jesteś?

pozdr.:)
                              • amavelle Re: Czy był ktoś w na Goa w Palolem? 25.04.10, 00:40
                                Witaj,
                                Niestety rozczaruję Cię - ostatecznie nie byłam w Palolem a w
                                Anjunie /mi bardzo przypadła go gustu/.
                                Faktycznie pod koniec sezonu niskie ceny - ładne pokoje z łazienką
                                blisko plaży proponowano nawet za 250rs a handlujący starali się
                                wyprzedać co mogą przed monsunami - nawet nie trzeba było się
                                targować.
                                A ja z centralnej jestem.

Pozdrawiam:)
                                • rabinson Re: Czy był ktoś w na Goa w Palolem? 27.04.10, 15:16
                                  Witaj,

A jak powrót z Indii?, mój kolega wracał z Palolem i niestety pył wulkaniczny sprawiał, że zamiast wrócić 16-tego w piątek, wrócił 22-go we czwartek. Miał pecha i ze Stambułu wracał do kraju Tirem, choć jak mówił była to też niezwykła przygoda:)
                                  A pytając Cię o miejsce skąd jesteś, miałem nadzieję, że z okolic Krakowa bo szukałem kogoś kto byłby taki uprzejmy i kupił mi pikle mango, które zawsze kupuję jak wracam z Indii.
                                  Ale udało się właśnie dzięki koledze, który po tygodniowej tułaczce wrócił i mi je kupił:)

pozdrawiam:)
                          • e.milia Re: Czy był ktoś w na Goa w Palolem? 03.04.10, 11:17
                            Hm, my mieszkaliśmy w domkach w Palolem za 400 rupii, może nie byly o jakimś
                            super standardzie, ale tuż na plaży, pod palmami, składały się z jednego pokoju
                            z podwojnym szerokim łóżkiem, oraz małej łązienki z prysznicem i toaletą. Poza
                            tym miały malutki balkonik i znajdowały się na palach, więc wchodziło się po
                            drabinie, co dodawało uroku. Była też moskitiera na łóżko. Czego więcej chcieć
                            :) Standardowe były po 400 rupii (na początku lutego), trochę większe po 500,
                            bez targowania.
                            Ale fakt, że może warto się rozejrzeć i porównać, bo domki mają różny standard i
                            różne ceny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka