Dodaj do ulubionych

Sri Lanka z Ecco Travel - opinie po wyjeździe.

18.02.13, 18:36
Witam, chciałam się podzielić opiniami po wyjeździe Tajemnice Sri Lanki zrealizowanym przez biuro Ecco Travel w terminie: 25.I.-5.II.2013.

Po pierwsze zajmował się nami pilot ze Sri Lanki, który przedstawił się jako Milan. Pierwszy i podstawowy zarzut - ten pan nie zna języka polskiego. Kaleczy język strasznie, wrzucając co rusz rusycyzmy. Hitem wyjazdu było stwierdzenie "zęba budda" nie odmieniane przez przypadki oraz "niepodległoność". Co z tego wynika? Ano to, że nie byliśmy się w stanie prawie niczego dowiedzieć o kraju ani o zwiedzanych obiektach. Ratowaliśmy się grupowo przewodnikami książkowymi i strzępami wiedzy, które mieli niektórzy uczestnicy.
Ponadto pilot nie informował nas o podstawowych rzeczach - na ile czasu opuszczamy autokar, czy mamy płacić za napoje do opłaconej przez biuro kolacji (okazało się to normą na Sri Lance a o tym nie wiedzieliśmy). Woził nas do "zaprzyjaźnionych" sklepów m.in. z drewnem, batikiem, biżuterią, itd. gdzie mogliśmy nabyć miejscowe wyroby w cenach średnio 4 razy wyższych niż rynkowe!

Sam program był dość dobrze wyważony. Co prawda na początku zwiedzaliśmy głównie świątynie i część grupy miała dość, ale wynikało to z lokalizacji obiektów. Mieliśmy dobry, klimatyzowany autokar, z wystarczającą ilością miejsca do wygodnego przemieszczania się. Trasa nie była męcząca, przejazdy nie dawały się we znaki.

Hotele niestety były słabe. W większości były to obiekty, które wyglądały na nieremontowane od momentu ich zbudowania, czyli mniej więcej od lat 70-tych. Ogromnym zgrzytem okazał się hotel Silver Falls w miejscowości Nuwara Eliya. Obiekt mieści się około 5 km od miasta, w nieładnej okolicy (nawet na spacer nie ma gdzie wyjść) i jest wilgotnym, zagrzybionym, zimnym budynkiem, w którym wszystko się urywa, łamie i nie nadaje do użytku. Podano nam zimną kolację, bez żadnego wyboru dań. Mieliśmy tam zostać na dwie noce jednak dzięki energicznym interwencjom w biurze w Polsce zmnieniono nam hotel na inny, w innym mieście. Plus dla Ecco za reakcję i rada na przyszłość - Silver Falls nie nadaje się nawet dla najmniej wymagających turystów z Europy. Zwłaszcza, że przewidziany tam jest wolny dzień, który lepiej przeznaczyć na 5-godzinną jazdę do Yala i zorganizowanie 2 noclegów w Yala.

Ogólne wrażenia z wyjazdu mam dobre: kraj jest bezpieczny i przyjemny, ma ładne krajobrazy i ciekawą kuchnię. Jednak zdecydowanie należy zmienić pilota bo "kładzie" program. Wyjechałam z wielkim niedosytem wiadomości i żalem, że tak się stało. Dobrze by było żeby biuro zastanowiło się też nad podwyższeniem standardu hoteli - to zupełnie zmienia percepcję wyjazdu wśród uczestników.
Obserwuj wątek
    • Gość: ania 17 Re: Sri Lanka z Ecco Travel - opinie po wyjeździe IP: *.237.91-rev.victor.pl 18.02.13, 21:32
      wspolczucia,objazdowki tylko z rainbow.Bylam w 2012 na S.R. dlamnie jedna z lepszych objazdowek.
      • i.miramar Re: Sri Lanka z Ecco Travel - opinie po wyjeździe 19.02.13, 01:58

Dzieki za raport. Ogolnie wiec kiszka. Analfabetyczna opieka i kiepskie hotele.
        Potwierdza to moja opinie, ze od polskich biur nalezy trzymac sie z daleka.
        • skara Re: Sri Lanka z Ecco Travel - opinie po wyjeździe 19.02.13, 11:13
          Nie było aż tak tragicznie bo Sri Lanka broni się urodą, ale faktycznie pilot i hotele były fatalne. Wina leżała bezpośrednio po stronie lankijskiego partnera czyli Jetwings Travel, co nie zmienia faktu, że Ecco Travel powinno lepiej dobierać z kim pracuje bo w ogólnym przełożeniu rzutuje to na ich opinię.
      • skara Re: Sri Lanka z Ecco Travel - opinie po wyjeździe 19.02.13, 11:16
        Niestety w Rainbow nie zebrała się grupa i wyjazd na Sri Lankę się nie odbył. W Ecco Holiday każdy leci osobno - co może być kłopotliwe dla osób starszych bo na lotniskach ciężko się nieraz odnaleźć, plus bariera językowa.
        Na objeździe było nas 20 osób więc grupa kameralna. I to uważam plus.
    • kornel-1 Pomyliłaś fora. 19.02.13, 10:09
      O biurach turystycznych - Turystyka zorganizowana.
      k.
      • skara Re: Pomyliłaś fora. 19.02.13, 11:10
        Dziękuję za uwagę. Wkleiłam temat na Turystykę zorganizowaną:
        forum.gazeta.pl/forum/w,19,142643247,142643247,Sri_Lanka_z_Ecco_Travel_opinie_po_wyjezdzie_.html
        • Gość: elka Re: Pomyliłaś fora. IP: *.adsl.inetia.pl 19.02.13, 21:13
          Skara
          nawet jeśli to wina lokalnego partnera, to umowę, jak domyślam się, zawierałaś z Ecco
          więc pls, nie broń biura, które nie wywiązuje się z umowy,
          nawet jeśli piękny kraj, jego atuty i krajobrazy bronią się same...
          czy to forum t zorganizowanej czy nie - kierunek egzotyczny, a więc ' turystyka na świecie'
          @ kornel
          gazeta, to ogólnie... komercja, więc o Ci ciągle chodzi...
          czemu nie udzielasz się np. na travelbicie??? tam sami bacpackersi :)
          • Gość: skara Re: Pomyliłaś fora. IP: *.Red-83-36-129.dynamicIP.rima-tde.net 21.02.13, 11:20
            Elka, ja nie bronię biura, ale chcę oddać im sprawiedliwość, że po naszych sygnałach na temat jakości hotelu dokonali szybkich zmian i zainterweniowali skutecznie. Tylko tyle. O niekumatym pilocie im wcześniej grupa nie wspominała więc nie wiedzieli.
    • Gość: spidi Re: Sri Lanka z Ecco Travel - opinie po wyjeździe IP: *.warszawa.vectranet.pl 22.02.13, 18:14
      Na przyszłość do takich krajów jak Sri Lanka proponuję jechać bez pośrednictw Ecco, Triad czy innych biur. Poczytać przewodnik, fora internetowe, zaplanować trasę, kupić bilet lotniczy i w drogę. Jadąc samemu, wybierzesz sobie na miejscu hotel, który ci odpowiada, zjesz w restauracji, z której wydobywają się najlepsze zapachy, zobaczysz to, co sam chcesz zobaczyć. Jak w jakimś miejscu szczególnie ci się spodoba - zostaniesz dzień dłużej. Nie musisz się martwić, że ci autokar ucieknie. A w kieszeni zostanie ci pewnie połowa pieniędzy, jaką wydasz na objazdówkę z marnym przewodnikiem.
      • mocno.zdziwiona Re: Sri Lanka z Ecco Travel - opinie po wyjeździe 27.02.13, 11:34
        Akurat Azja nie wychodzi raczej taniej na własną rękę. Robiłam symulacje dot. Sri Lanki, Chin, Wietnamu. Wychodzi porównywalnie a jeśli to będzie pierwszy konktakt z Azją to w sumie opcja biura nie jest zła bo zawsze to trochę "oswojona" wersja czegoś nowego.
        • onyks_malowany Re: Sri Lanka z Ecco Travel - opinie po wyjeździe 27.02.13, 13:38
          "Akurat Azja nie wychodzi raczej taniej na własną rękę. Robiłam symulacje"

nie pisz bzdur, bo jeszcze ktoś uwierzy. Byłam w Azji kilkakrotnie na własną rękę i ZAWSZE wychodziło taniej. I to dużo taniej. Wiem, bo porównuję z ofertami BP.
          I nie jestem tzw backpackersem, nie śpię w salach 8 osobowych, tylko w wygodnych, atrakcyjnie położonych hotelach. Dużo lepszych, niż oferują BP na objazdówkach.
          BTW - musisz się nauczyć tych symulacji, bo coś kiepsko wychodzą.
          • Gość: gość Re: Sri Lanka z Ecco Travel - opinie po wyjeździe IP: *.229.146.186.lionbridge.pl 15.07.13, 09:09
            Potwierdzam, też wszędzie jeżdżę na własną rękę. Chiny i Cypr wyszły o wiele taniej niż z biurem. I spaliśmy w normalnych hotelach, w pokojach dwuosobowych z klimą. Wolność i taniość:) Teraz planuję Karaiby albo Seszele/Malediwy, i trochę się boję sama, czy może w tym przypadku lepiej wziąć coś z biura? Jakiego?
    • Gość: Szafa Re: Sri Lanka z Ecco Travel - opinie po wyjeździe IP: *.2a.pl 07.03.14, 16:48
      Byłam na tej samej wycieczce i zdanie mam podobne - w sumie było OK. Dlatego w 2014r. skusiliśmy się na następny wyjazd z Ecco do Tajlandii i niestety zostaliśmy oszukani (przez biuro).
      Dlatego teraz gorąco odradzam Ecco Travel. Wiem że nie ma idealnych biur podróży i coś może się nie udać, ale chodzi o sposób załatwienia sprawy - my zostaliśmy po prostu spławieni. I dlatego właśnie odradzam współpracę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka