Dodaj do ulubionych

Sri Lanka z Ecco Travel - opinie po wyjeździe.

18.02.13, 18:36
Witam, chciałam się podzielić opiniami po wyjeździe Tajemnice Sri Lanki zrealizowanym przez biuro Ecco Travel w terminie: 25.I.-5.II.2013.

Po pierwsze zajmował się nami pilot ze Sri Lanki, który przedstawił się jako Milan. Pierwszy i podstawowy zarzut - ten pan nie zna języka polskiego. Kaleczy język strasznie, wrzucając co rusz rusycyzmy. Hitem wyjazdu było stwierdzenie "zęba budda" nie odmieniane przez przypadki oraz "niepodległoność". Co z tego wynika? Ano to, że nie byliśmy się w stanie prawie niczego dowiedzieć o kraju ani o zwiedzanych obiektach. Ratowaliśmy się grupowo przewodnikami książkowymi i strzępami wiedzy, które mieli niektórzy uczestnicy.
Ponadto pilot nie informował nas o podstawowych rzeczach - na ile czasu opuszczamy autokar, czy mamy płacić za napoje do opłaconej przez biuro kolacji (okazało się to normą na Sri Lance a o tym nie wiedzieliśmy). Woził nas do "zaprzyjaźnionych" sklepów m.in. z drewnem, batikiem, biżuterią, itd. gdzie mogliśmy nabyć miejscowe wyroby w cenach średnio 4 razy wyższych niż rynkowe!

Sam program był dość dobrze wyważony. Co prawda na początku zwiedzaliśmy głównie świątynie i część grupy miała dość, ale wynikało to z lokalizacji obiektów. Mieliśmy dobry, klimatyzowany autokar, z wystarczającą ilością miejsca do wygodnego przemieszczania się. Trasa nie była męcząca, przejazdy nie dawały się we znaki.

Hotele niestety były słabe. W większości były to obiekty, które wyglądały na nieremontowane od momentu ich zbudowania, czyli mniej więcej od lat 70-tych. Ogromnym zgrzytem okazał się hotel Silver Falls w miejscowości Nuwara Eliya. Obiekt mieści się około 5 km od miasta, w nieładnej okolicy (nawet na spacer nie ma gdzie wyjść) i jest wilgotnym, zagrzybionym, zimnym budynkiem, w którym wszystko się urywa, łamie i nie nadaje do użytku. Podano nam zimną kolację, bez żadnego wyboru dań. Mieliśmy tam zostać na dwie noce jednak dzięki energicznym interwencjom w biurze w Polsce zmnieniono nam hotel na inny, w innym mieście. Plus dla Ecco za reakcję i rada na przyszłość - Silver Falls nie nadaje się nawet dla najmniej wymagających turystów z Europy. Zwłaszcza, że przewidziany tam jest wolny dzień, który lepiej przeznaczyć na 5-godzinną jazdę do Yala i zorganizowanie 2 noclegów w Yala.

Ogólne wrażenia z wyjazdu mam dobre: kraj jest bezpieczny i przyjemny, ma ładne krajobrazy i ciekawą kuchnię. Jednak zdecydowanie należy zmienić pilota bo "kładzie" program. Wyjechałam z wielkim niedosytem wiadomości i żalem, że tak się stało. Dobrze by było żeby biuro zastanowiło się też nad podwyższeniem standardu hoteli - to zupełnie zmienia percepcję wyjazdu wśród uczestników.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka