Dodaj do ulubionych

fotografowanie i filmowanie (zakazy)

24.08.07, 11:36
czy napotkaliscie gdzies zakakazy fotografowania lub filmowania w
indiach polnocnych lub nepalu???
Obserwuj wątek
      • kornel-1 Re: fotografowanie i filmowanie (zakazy) 14.09.07, 19:46
        lil_witch napisała:

> ponoć nie można na dworcach (są znaki zakazu), ale nie sprawdzałam
        na dworcach robiłem zdjęcia, oczywiście nie ostentacyjnie. Zdjęć nie
        można robić w wielu miejscach, przede wszystkim w niektórych
        świątyniach i sanktuariach itp (Amber, Taj Mahal, Złota Świątynia w
        Varanasi/Amritsar, niektóre ghaty w Varansi/Pushkar, świątynia
        bahajska w Delhi) oraz w niektórych muzeach ( Victoria Memorial) w
        niektórych możesz wykupić opcję foto.
        Generalnie pstrykać można, zwłaszcza bez lampy błyskowej

Kornel
        kornel-1.webpark.pl
          • mleko_z_miodem Re: fotografowanie i filmowanie (zakazy) 19.09.07, 08:43
            na dziedzincu oczywiscie mozna, zakaz obowiazuje od momentu
            przekroczenia wejscia do samego pomieszczenia z trumnami. przed
            wejsciem radze jednak nie zaopatrywac sie w jakiekolwiek jedzienie
            gdyz zostanie ono wam zarekwirowane przez straznika ktory bardzo
            dokladnie sprawdza torebki i plecaki. papierosy tez nalezy wyrzucic!
            sam musislem zjesc przed wejsciem 3 batoniki ktore byly w moim
            plecaku.... woda oczywiscie moze wejsc z nami:)
                • aska2000 Re: fotografowanie i filmowanie (zakazy) 21.09.07, 12:15
                  ..w lipcu również konfiskowano wszelakie produkty spożywcze (utraciłam w ten
                  sposób całą paczkę 'Wrigley's', hehe), o żadnej przechowalni nikt nie wspomniał ;(

A na marginesie - doczytał ktoś info z biletu o 'przydziałowej' wodzie
                  mineralnej? Polecam wybierającym się dopiero - skorzystajcie ze swych praw ;P
                  • chihiro2 Re: fotografowanie i filmowanie (zakazy) 21.09.07, 13:41
                    Oczywiscie, ja dostalam wode, ktora moglam zabrac do Taj Mahal.
                    Dawano bez upominania sie. Przechowalnia znajduje sie niemal
                    naprzeciwko kasy biletowej, nie sposob ja przegapic (bylam w
                    styczniu). Wszystko mozna schowac, jak znajda w plecaku cos, czego
                    na teren Taj Mahal zabrac nie wolno, odsylaja do przechowalni. Mnie
                    pozwolono wziac gume do zucia - ladnie sie usmiechnelam i
                    podzialalo :)
                    • aska2000 Re: fotografowanie i filmowanie (zakazy) 21.09.07, 16:43
                      Hehehe, Chihiro :)
                      Najwyraźniej zasady dot. wnoszenia (bądź nie ;) 'spożywki' ewoluują - w lipcu,
                      jak już wspomniałam, wszystkie niepożądane przedmioty z plecaków lądowały na
                      specjalnej tacce, co się z nimi działo potem nie mam pojęcia. Niewykluczone,że
                      strażnicy znaleźli nowy sposób na 'dorobienie' ;P

..a uśmiech nie raz ratował mi 'skórę' (lub portfel, w przypadku panów z
                      drogówki ;), niemniej wówczas nie zdał się na nic - cóż, przebolałam jakoś :)

Aha - butelek (przynajmniej tamta 'zmiana', na którą trafiłam) nie dawała, także
                      lepiej być czujnym, na wszelki wypadek ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka