Dodaj do ulubionych

RPA z Rainbow Tours - opinie

IP: *.toya.net.pl 24.09.12, 17:48
Proszę o opinie nt. wycieczki do RPA i Zimbabwe z RT. (organizacja, program, pilot).
Obserwuj wątek
          • Gość: valerianna Re: RPA z Rainbow Tours - opinie IP: 148.81.193.* 16.10.13, 17:14
            Ja wydałam sporo na pamiątki, bo uwielbiam biżuterię i rękodzieło, a tam niemalże na każdym kroku były straganiki z lokalnymi wyrobami. Zdecydowanie polecam kupować właśnie u lokalsów, w dużych centrach handlowych też można kupić jakieś pamiątki, ale będą droższe no i wiadomo - masówka. Ceny pamiątek nie są najniższe, ale wyroby bardzo piękne - np. za bransoletkę w przeliczeniu 10 dolarów. Ale oczywiście można się targować.

Ja byłam na akurat na wycieczce, która się nazywa RPA i Zimbabwe - Wodospady Wiktorii i tu plus dla Rainbow Tours bo proponuje naprawdę dużo dodatkowych atrakcji, tak, że każdy znajdzie coś dla siebie. Są ekstra płatne, ale przy takiej wycieczce grzechem byłoby z czegoś nie skorzystać. Ja np. byłam na safari na słoniach i było genialnie! Przejażdżka trwa około półtorej godziny i jest niezapomnianym przeżyciem. Do tego posiłek i transporty. W sumie za osobę wyszło nas koło 150 dolarów, ale nie żałuję ani centa :)
          • maigold Re: RPA z Rainbow Tours - opinie 16.10.13, 18:05
            Obowiązkowa kwota za wejścia to prawie 300 euro. Ludzie kupowali pamiątki po drodze, ale też wizyta w przed wylotem w hurtowni była bardzo trafna. Ceny przyzwoite, wybór ogromny. Podobnie było w trakcie wycieczki z dużym sklepem z ogromnym wyborem win i smakołyków w świetnych cenach.
    • maigold Re: RPA z Rainbow Tours - opinie 16.10.13, 17:54
      Ja byłam tylko w RPA. Świetna wycieczka, dla mnie taka "lajtowa". Dzień w Sun City trochę bez sensu, dodatkowo odwiedziliśmy pozaprogramowo posiadłość Toniego, który wychowuje wraz z żoną hipopotamicę Jessikę rozsławioną w mass- mediach (m.in. przez Martynę Wojciechowską). Cudny Kapsztad i południe, obłędny park Krugera, Johannesbourg wygląda jak po wojnie, ale też warto zobaczyć. Świetne hotele 4*, doskonałe jedzenie. Zauważyłam, że ceny tej wycieczki znacząco spadły. Ja płaciłam 8700 i cieszyłam się, że tak mało, teraz można kupić bez problemu po 7700, a czasem pojawiają się lasty po 7000.
      • Gość: Ania Re: RPA z Rainbow Tours - opinie IP: 217.6.44.* 17.10.13, 08:56
        Dzieki za odpowiedz. 300 € przy kwocie 7000 to już nie jakaś tragedia:-) A co jesli chodzi o Lion Park. Wchodziłam na stronę i jest tylko cena za wejście, a co jesli chodzi o zdjęcia z lwami i spacer z gepardem? Pewnie dodatkowo płatne? Ja raczej myślę o kilku pamiatkach dla znajomych, więc skoro jedna rzecz koło 10$ to 100(na pamiatki) w zupełności mi wystarczy:-) Program jest bardzo ciekawy- zarówno ten Rpa jak i z wodospadami(ten ciut droższy) a jak z temperaturą? W jakim okresie byliście?
    • Gość: Margolka Re: RPA z Rainbow Tours - opinie IP: *.dynamic.chello.pl 28.02.14, 19:11
      Wycieczka warta swoich pieniędzy. Coś dla ciała i dla duszy. Program świetny, poza atrakcjami must see degustacje lokalnych przysmaków, co jest świetnym doświadczeniem dla pasjonatów kulinarnych :) Oprócz tego wielkie wrażenie zrobił na mnie rejs po Zambezi. Pilot bardzo fajny, dobrze zorganizowany, nie ciągał nas po nudnych miejscach, nie było bezsensownych przestojów. Dobrze wspominam tą wyprawę, najchętniej bym ją powtórzyła, ale wiem, że jest jeszcze wiele innych miejsc do zwiedzenia :)
      • Gość: Vivienne Re: RPA z Rainbow Tours - opinie IP: *.webiq.pl 28.04.14, 23:24
        Mocno zastanawiam się nad tym wyjazdem i powoli przeglądam różne fora w poszukiwaniu opinii i takie właśnie jak Twoja mnie cieszą. Z tego co wyczytałam na stronie Rainbow, program to majstersztyk, zawiera dokładnie to co chciałabym zobaczyć w RPA. Rok temu byłam na Kubie z Rainbow i ta wycieczka była rewelacyjna pod każdym względem, również pilot był świetny, a wiem że w przypadku objazdówki wiele zależy od pilota. Na razie nie natknęłam się na jakąś falę oburzenia więc myślę że się wybiorę, zwłaszcza że ogólnie cenię sobie to biuro.
    • Gość: Gosc Re: RPA z Rainbow Tours - opinie IP: *.dsl.mweb.co.za 10.04.14, 23:28
      Czytalem opinie [b]margolki [/b]oraz na easy .go opinie innej uczestniczki wyjazdu do RPA i mimo, ze zdania sa skrajnie rozne obie Panie maja w jednym racje; jesli chodzi o przewodnika. Niewiele wiedzial, nie zawracal glowy niepotrzebnymi detalami , byle wykonac progam. Ponizej cytat z easy.go:
      "Aktualnie jestem w RPA na wycieczce diament Afryki nie chodzi o polskiego pilota kompletna katastrofa hotele niezgodne z ofertą, miejscowi przewodnicy mają bardzo kiepską wiedze o tym kraju. Ostrzezenia poprzedniego operatora biura rainbow w RPA byly całkowicie uzAsadnione mimo zaprzeczenia organizatora. .p hotel na obrzezach parku krugera to ruina. W grudniu 2013 rainbow zfezygnowal z hotelu obok naprwde pięknego z oferty katalogowej. Chamstwo i tyle. Będzie reklamacja".
      Po namowie znajomych, ktorzy byli w sierpniu 2013 na objazdowce Zimbabwe i Botswany i byli zachwyceni zarowno hotelami, przewodnikiem jak i organizacja wyjazdu przez poprzedniego operatora, tez mialem wykupic ta wycieczke, ale RT obnizyl standard na rok 2014 i czekam na opinie zanim podejme decyzje. Nie wyglada to dobrze; Anglojezyczni przewodnicy odwalaja robote z polskim klientem, a polski opiekun -tlumacz z "lapanki" tez pewnie pierwszy raz byl w RPA jak inni uczestnicy wycieczki. Jak pisze zezloszczona Pani na easy.go "kompletna katastrofa", wie niewiele wiecej niz turysci, ktorzy tez przeczytali przewodnik po RPA. Swietne hotele jak pisali: [b]valerianna, maigold i dyz55[/b] tez juz sa legenda przy nowych 3* "ruinach" (cytat z easy.go). Chyba jednak RPA z Rainbow po zmianie operatora odpada i bede musial szukac dalej. Znajomi mieli szczescie i za ta sama cene trafily im sie luksusowe wakacje.
      • dyz55 Re: RPA z Rainbow Tours - opinie 11.04.14, 09:00
        Potwierdzam iż RT zmieniło operatora w RPA. Wiadomość bezpośrednio od "safpol" byłego organizatora wycieczek po RPA. Nie sądziłem jednak że zrobiło się tak kiepsko!?
        W takim razie MIELIŚMY SZCZĘŚCIE.
        Tobie sugeruję bezpośredni kontakt z "safpolem" Mnie coraz bardziej kusi ich wycieczka po Namibii
          • dyz55 Re: RPA z Rainbow Tours - opinie 12.04.14, 12:55
            Odpowiadasz na:
            Gość portalu: sara1201 napisał(a):

> Czy wiadomo kto teraz wspolpracuje z RT na trasach RPA?

Tego niestety nie wiem, ale skoro są kiepscy to co za różnica.
            @ maigold
            Już od jakiegoś czasu jakość usług RT znacznie się obniża. Mam wrażenie ze zaczynają trochę nad tym nie panować. Coraz częściej słychać o marnych pilotach. Trafiłem kiedyś na taką. Na imię miała Iga. Teraz kręci się po Azji. Sri, Tailandia i okolice. Omijam te rejony z RT jak ognia.
            • maigold Re: RPA z Rainbow Tours - opinie 12.04.14, 14:04
              Ja pojechałam z nimi do Peru parę lat temu, kiedy w innych biurach ceny tam były bardzo wysokie. Byłam w szoku, że za taką cenę dostaję doskonałą jakość. W RPA było podobnie. Chiny z Tybetem już z opisu i ceny to nieporozumienie i całe szczęście pojechałam z CT Poland. W drogich biurach jest wszystko w cenie. Wiele objazdówek z dużych, masowych biur jak Itaka, Rainbow to tylko z nazwy objazdówki. Jest tam dużo dni wypoczywania i fakultety. Myślę, że uderzają w klienta, który chce "zaliczyć" kraje.
              • dyz55 Re: RPA z Rainbow Tours - opinie 12.04.14, 17:32
                Najlepszym przykładem jest Tajlandia - Kambodża - Wietnam. Wycieczka trwa 15 dni z tego cztery to przelot (do i z powrotem) i dwa i pół to "Czas wolny na wypoczynek nad morzem". Odliczyć przejazdy autokarem i dwa przeloty wewnętrzne.... Na zwiedzanie zostaje tydzień
                Na Peru też się zdążyłem załapać. Zostały same miłe wspomnienia
      • maigold Re: RPA z Rainbow Tours - opinie 12.04.14, 11:30
        Coś niedobrego zaczyna się dziać z dalszymi trasami RT. Dla mnie RPA z nimi w ubiegłym roku to taki bardzo komfortowy wyjazd ze świetną przewodniczką mieszkająca w RPA, dobrymi hotelami i jedzeniem. Ostatnio (inny kraj) też polski pilot pełnił funkcję jedynie tłumacza i był pierwszy raz w zwiedzanym kraju (jak na ironię na wycieczce byli uczestnicy, którzy byli w odwiedzanym kraju 2 raz i lepiej od niego znali angielski).
        • Gość: mareczek55 Re: RPA z Rainbow Tours - opinie IP: 41.133.117.* 12.04.14, 22:11
          to cos jak dzisiejsze objazdowki RT w RPA, przewodnik tak jak uczestnicy jest pierwszy raz w tym kraju. Zreszta widac, ze od razu ilosc sprzedazy spadla w stosunku do zeszlego roku. Jak bylo dobrze to wszyscy od razu wiedzieli, a, ze jest teraz kiepsko to wiadomosc rozchodzi sie jeszcze szybciej. Najgorzej jak biurem podrozy rzadza ksiegowi to zawsze chca gdzies przyciac i wylewaja dziecko z kapiela.
          • Gość: mareczek55 Re: RPA z Rainbow Tours - opinie IP: *.dsl.mweb.co.za 13.04.14, 00:45
            Moja babcia mawiala: "tanie mieso psi jedza". I tak jest tez z wycieczkami. Cudow nie ma. Mozna sie cieszyc z cen idacych w dol, ale trzeba umiec wyczuc gdzie jest balans miedzy tym co sie placi, a co sie dostaje. Anglicy mawiaja" darmowy lunch nie istnieje". Niestety wszystko ma swoja cene. RT uparli sie, ze musza byc tansi niz najtansi wiec musza sprzedawac badziewie bo tak juz jest. Jesli sie u nich kupuje to trzeba sie z tym liczyc.
              • Gość: mareczek55 Re: RPA z Rainbow Tours - opinie IP: 41.182.255.* 15.04.14, 00:22
                z tego co widze na stronie Safpolu i rozumiem z maila od nich to RT kupowal od nich gotowy produkt w postaci programu (na stronie widze notatke o prawach autorskich Safpol), polskojezycznych przewodnikow mieszkajacych i znajacych RPA, wybranych hoteli z cenami negocjowanymi przez Safpol i luksusowe autobusy. Zasluga RT w tym procesie byla zero. RT tylko sprzedawalo serwis Safpol Safaris. dlatego gdy zmienili operatora nowy dal anglojezycznych przewodnikow i gorsze hotele wg wlasnego wyboru. Pani narzekajaca na easy.go musi to zrozumiec. Nizsza cena=gorsza jakosc. Safpol pisze, ze od zimy ich progamy i serwis bedzie sprzedawany przez innego duzego operatora w Polsce. Maja dobre programy na Namibie i Zimbabwe wiec warto chwile poczekac az oglosza kto ich bedzie sprzedawal. Rainbow za to ma wyniki finansowe a niezadowolonych coraz wiecej.
                  • dyz55 Re: RPA z Rainbow Tours - opinie 15.04.14, 19:04
                    Troszkę poszperałem i dowiedziałem się że to własnie safpol kilka razy nawalił w ub roku. Co spowodowało nieodnowienie kontraktu przez Rainbow. Safpolo w dalszym ciągu pracuje dla LogosTour. Nowy operator pracujacy dla rainbow zmienił tylko jeden hotel na trasie, i dołożył coś do zwiedzania na południu RPA. Zasadnicza różnica to angielskojęzyczny pilot na północy RPA + pilot z raibow. Na południu w dalszym ciągu oprowadza ta sama mieszkająca w RPA Polka.
                    Podobno są bardzo solidni. Jak znajdę namiary podam link do ich strony.
                    Obecnie szukam miejscowego BP (w RPA lub Namibii) któremu powierzę zorganizowanie wyjazdu Do Namibii. Wcześniej myślałem o safpolu. Teraz szukam czegoś innego.
                        • Gość: mareczek55 Re: RPA z Rainbow Tours - opinie IP: *.ipb.na 17.04.14, 23:01
                          Do dyz55. Jesli safpol cos zrobil nie tak to gdzie o tym moge przeczytac? i dlaczego wszystkie trasy w RPA i okolicy staly sie az tak popularne gdy oni to robili, wg ich programow przez kilka lat? Sam pisales, ze to firma, ktora wie co robi. Jesli przewodniczka Safpolu dalej pracuje dla Rainbow to znaczy chyba, ze Rainbow pozbyl sie safpolu i zatrzymal ich programy, kontakty i przewodniczke. Typowa zagrywka duzych firm. O "etyce" Rainbow wobec agentowi innych wspolpracownikow czytalem gdzies na ktoryms forum. Moge poszukac. Gdyby klienci byli niezadowoleni, a czytajac powyzsze wypowiedzi mysle, ze byli zadowoleni, to dlaczego Rainbow tyle lat korzystal z safpolu? Raz polecasz raz odradzasz. Podaj kontakt do miejsc gdzie pisza niezadowoleni klienci.
                          • dyz55 Re: RPA z Rainbow Tours - opinie 18.04.14, 09:46
                            Gość portalu: mareczek55 napisał(a):

> Do dyz55. Jesli safpol cos zrobil nie tak to gdzie o tym moge przeczytac? i dla
                            > czego wszystkie trasy w RPA i okolicy staly sie az tak popularne gdy oni to rob
                            > ili, wg ich programow przez kilka lat? Sam pisales, ze to firma, ktora wie co r
                            > obi. Jesli przewodniczka Safpolu dalej pracuje dla Rainbow to znaczy chyba, ze
                            > Rainbow pozbyl sie safpolu i zatrzymal ich programy, kontakty i przewodniczke.
                            > Typowa zagrywka duzych firm. O "etyce" Rainbow wobec agentowi innych wspolpraco
                            > wnikow czytalem gdzies na ktoryms forum. Moge poszukac. Gdyby klienci byli niez
                            > adowoleni, a czytajac powyzsze wypowiedzi mysle, ze byli zadowoleni, to dlaczeg
                            > o Rainbow tyle lat korzystal z safpolu? Raz polecasz raz odradzasz. Podaj konta
                            > kt do miejsc gdzie pisza niezadowoleni klienci.

Planuję indywidualny wyjazd do Namibii i co zrozumiałe szukam wszelkich informacji. Będąc w RPA z Rainbow byłem bardzo zadowolony z Safpolu. Co zgodnie z prawdą opisałem na forum.
                            Jednak informacje które dotarły do mnie z RPA stawiają to biuro w trochę gorszym świetle. Ale czy są BP bez skazy?? Jeśli chcesz więcej informacji pisz do Rainbow. To są ich decyzje i to oni mają prawo wypowiadać się szczegółowo na ten temat. Ja szukam również alternatywnych rozwiązań, co wcale nie znaczy że odwróciłem sie od Safpolu.
                            Pilotka z RPA to wolny strzelec który pracuje dla wielu BP.
        • Gość: Adeloya Re: RPA z Rainbow Tours - opinie IP: *.pl 16.04.14, 19:44
          Byłam na 3 wycieczkach objazdowych na dalszych trasach: w RPA 3 lata temu, 2 lata temu na Sri Lance i w tym roku w Kenii. Wg mnie wycieczki trzymają poziom, a piloci zebrali od grup same pochwały. Już chwilę obcuję z tym biurem i zdaje mi się, że mocno się przykłada do wyboru pilotów, chcąc uczynić z tego swoją wizytówkę. Jak szukam opinii o kolejnych wyprawach na forach, rozglądam się szczególnie za ocenami pilotów i są to przeważnie pozytywne opinie. Oczywiście nie podważam Twojej opinii, ale może mieliście po prostu pecha, albo pilot gorszy okres w życiu. Czynnik humanistyczny.
          • dyz55 Re: RPA z Rainbow Tours - opinie 18.04.14, 09:57
            Dodam jeszcze że w marcu w RPA byli moi znajomi. Zaliczyli już nowego operatora. Wrócili bardzo zadowoleni. Małe zastrzeżenia mieli do pilota RT który w RPA również był pierwszy raz, i trochę był zagubiony. Miejscowych pilotów mieli dwoje. Polskojęzyczną pilotkę Magdę w Kapsztadzie i i angielskojęzycznego pilota w JHN, którego tłumaczył pilot Rainbow. Znajomi to "zaprawieni w bojach" podróżnicy i zdecydowanie można im wierzyć.
              • Gość: julkaZ Re: RPA z Rainbow Tours - opinie IP: *.telkomadsl.co.za 18.05.14, 10:51
                torre - tramping i namioty, nie dla mnie, ale wizjonerzy - widzieli "wielka piatke w Etoshy", "Fish River Canyon. Jest majestatyczny, drugi co do wielkości w Afryce", to jest jeszcze jakis wiekszy w Afryce??, a ja myslalam, ze juz tylko Grand Canyon, "Okavango - trzecia rzeka Afryki", a Nil, Kongo, Niger, Zambezi itd.??? W parku Motopos podchodza do nosorozcow "ucząc się technik tropicieli Shona". A Motopos I Bulawayo to byly zawsze ostoje ludu Matabele (kuzyni Zulu). Potem okazuje sie , ze Kruger to "Największy park narodowy na świecie", nie upieralabym sie. Namib Naukluft jest dwa razy wiekszy. itd. itp. Chyba lepiej szukac kogos tam na miejscu w RPA to przynajmniej im sie nie placza fakty i kierunki. Moze ci co wozili przedtem dla RT?
            • Gość: mareczek55 Re: RPA z Rainbow Tours - opinie IP: *.ipb.na 21.04.14, 00:08
              Do dyz55. Jesli uwazasz, ze stwierdzenie, ze "małe zastrzeżenia mieli do pilota RT który w RPA również był pierwszy raz, i trochę był zagubiony" to rzecz normalna, to w jakim swiecie my zyjemy i kim powinni byc piloci i co Ty wogole uwazasz za jakikolwiek poziom serwisu? Ja chyba snie. To juz chyba dno den i po co wogole te dyskusje jesli pilot moze nie miec pojecia o tym co robi i to jest OK.
              A o tym skad safpol ma "zla opinie" w Afryce nie napisales, bo ja tego nigdzie nie znajduje. Wyglada na to, ze Twoim afrykanskim kontaktem jest pilotka Magda, ktora wraz z RT wyslizgala safpol z businessu. Nic dziwniego, ze swoja nielojalnosc usiluje uzasadnic obsmarowywaniem bylego pracodawcy. Wyobrazam sobie jak zla opinie o safpolu ma RT ciagle uzywajac ich programy i kontakty. Oni dopiero musza tlumaczyc obnizenie poziomu serwisu wina safpolu. Gdyby Twoj pracownik zaczal robic businessy z Twoim klientem wylaczjac Ciebie z obiegu to chyba bys sie nie dziwil, ze i jeden i drugi obsmarowuje Ciebie jak moga zeby uzasadnic swoja nieuczciwosc. Klienici nie znaja stron konfliktu i sa szczerze zadowoleni. A Ty powtarzasz opinie, ktorych zasadnosci wogole nie znasz i zaprzeczasz sam sobie. Bo co doswiadczyles, jak piszesz, bylo bardzo pozytywne. Najlepszy jest tekst o przewodniku "który w RPA również był pierwszy raz, i trochę był zagubiony". To absolutny szlagier. I pomyslec, ze RT bierze za to pieniadze. Jesli Ciebie przeczytaja (ci z RT) to niedlugo wysla pania Zdzisie, bufetowa, bo rozni "zaprawieni w bojach " podroznicy beda to lykac. Czy mozna wymyslec cos bardziej komicznego?? Ja sie wycofuje. Tymczasem pojade na Alaske z biurem podrozy z Kenii. Ich przewodnik tez bedzie sie tam "czul troszke zagubiony" ale generalnie bedzie tanio. licho i OK, a o Alasce przeczytam w domu po powrocie.
              • dyz55 Re: RPA z Rainbow Tours - opinie 21.04.14, 08:06
                Zastanowiły mnie twoje dziwne i zajadłe ataki na moja osobę a przy okazji i moich znajomych. Tylko że ja napisałem o wątpliwościach, a moi znajomi są winni tylko tego że BYLI w RPA z „niesłusznym BP” i na dodatek, wrócili ZADOWOLENI. Bez względu co to dla nich znaczy. (tak przy okazji, miejscowy pilot był podobno świetny ) jest takie ludowe przysłowie: „uderz w stół a nożyce same się odezwą”. Popatrzyłem, sprawdziłem i już się domyślam. Twój adres ip wszystko wyjaśnia. Panie Peter P. byłem twoim zadowolonym klientem co na forach zgodnie z prawda opisałem. Brałem również twoją firmę pod uwagę przy następnym wyjeździe. Dzisiaj mam wrażenie że to nie najlepszy pomysł. Twoja zajadłość , ukrywanie prawdy kim jesteś, świadczy że masz dużo do ukrycia. Wszystkiego dobrego i WESOŁYCH ŚWIĄT panie managing direktor. Właśnie straciłeś klienta.
                • Gość: mareczek55 Re: RPA z Rainbow Tours - opinie IP: 41.133.207.* 27.04.14, 01:22
                  To i dobrze bos sensat. Nie przejmuj sie, ktos Cie tam zawiezie. Ja wlasnie wrocilem po 2 tyg przemierzania pustyn Namibii i Swietach (dzieki za zyczenia) na wyspie na Okavango w Caprivi. Mnostwo wody, niesamowite widoki. Nie bylo internetu i pewnie dobrze. Jak podasz adres to Ci prywatnie przesle pare ciekawostek to troche zrozumiesz. Narazie wszedzie weszysz tajeminice, a tak powstaja plotki. Niepotrzebnie.
    • anna0007 Re: RPA z Rainbow Tours - opinie 02.08.14, 18:48
      ktoś chętny na wyjazd 16.09.2014?
      jestem singielką i nie chcę dopłacać za pojedynczy pokój (aż 2000!).
      jak ktoś nie ma pary, to zapraszam, weźmiemy pokój w dwójkę (panie preferowane)
      moj mail: annagumis@wp.pl
      • jorn Re: RPA z Rainbow Tours - opinie 13.08.14, 15:10
        Osobom, które znają angielski przynajmniej w stopniu komunikatywnym i potrafią prowadzić samochód, polecam rezygnację z biura podróży. Przeczytać przewodnik, przestudiować mapę, kupić bilety lotnicze, wynająć samochód i w drogę! Przerobiłem to w ub. roku i do dziś wspominam jako jedne z najlepszych wakacji w życiu.
    • iwo-50 Re: RPA z Rainbow Tours - opinie 16.10.14, 15:00
      Wybieram się z RT do RPA w listopadzie. Zszokowana jestem wysokością pakietu na wstępy i napiwki - 490$. Porównałam z innymi biurami - wychodzi o ok. 150$ więcej. Np. Logos Tour ma bogatszy program zwiedzania - o 2 dni dłuższy - a cena pakietu - 250E - ok.320$ , Neckerman -270E .To ogromna różnica. Jeżdżę dużo i nie spotkałam się żeby pilot rozliczył się z "pakietu" ale zwykle kwoty nie przekraczały 200$ . Tu kwota to ponad 1.500 zł!!! Czy to możliwe żeby tyle kosztowały bilety wstępu i napiwki?
      • aniadasz Re: RPA z Rainbow Tours - opinie 22.10.14, 02:25
        To nowe techniki sprzedazy w RT. Daja niskie ceny poczym odbieraja sobie to w postaci olbrzymich doplat. Ale na tym nie koniec. Poczytaj uwagi na internecie o obsludze anglojezycznych przewodnikow w Afryce. Do tego slabo zorientowany pilot z Polski, ktory musi tlumaczyc przewodnika. Ja w zeszlym miesiacu bylam w RPA z ECCO i bylo super. Swietne hotele i polska, profesjonalna obsluga przewodnikow mieszkajacych w RPA. Z tego co czytam w tym blogu wnioskuje, ze to chyba ten operator, ktory jest chwalony przez kilka osob, ktore byly w RPA rok temu z RT. Teraz obsluguja ECCO, Neckermanna i jeszcze kogos.Hotele maja w tym samym standardzie co Logos, a ceny lepsze od Rainbow. No i polska obsluga.
        • iwo-50 Re: RPA z Rainbow Tours - opinie 22.10.14, 15:45
          Czy ktoś może wie jak wyegzekwować od pilota rozliczenie z pakietu na wstępy i napiwki? Wiem że po powrocie do kraju biuro umywa ręce twierdząc że to nie ich sprawa! Zgadzam się że RT rekompensuje sobie w ten sposób niższe ceny wycieczek. Jest to ukryty koszt. Skusił mnie bezpośredni lot,a teraz żałuję.
          • aniadasz Re: RPA z Rainbow Tours - opinie 22.10.14, 22:08
            Rozliczenie raczej niemozliwe, ale ja bym raczej wycofala sie i kupila ten wyjazd jeszcze raz bo desperacja RT coraz wieksza i juz sprzedaja miejsca duzo ponizej kosztow. Wydzial turystyki z Durbanu pewnie doplaca jak kiedys w Gambii wiec moga ryzykowac. Jak sie kupi za nowa cene 4800pln to wysoka doplata za wstepy zwroci sie z nawiazka. Nie wiadomo tylko jak bedzie z powrotem. Charterem czy rejsowka z przesiadkami? Jak do tej pory idiotycznie niskie ceny konczyly sie zawsze spektakularna katastrofa.
            • iwon-ad3 Re: RPA z Rainbow Tours - opinie 09.01.15, 19:39
              Można się załamać czytając kłótnie i przepychanki słowne niektórych forumowiczów. Wydaje mi się, ze powinniśmy się wspierać, pomagać i służyć dobrą radą, bo to chyba to forum powstało. Wybieram się z biurem RT do RPA w lutym( już nie wiem czy dobrze, może było Ecco wziąć lub samodzielnie podróżować, chociaż nie mam prawa jazdy... będzie wypoczynek w Durbanie na plaży..cieszyłam się.. ale już mnie zniechęcono, że to beznadzieja, martwię się że pilot będzie zagubiony, że 300 dolarów wezmą sobie do kieszeni...wybaczcie ale nie lepiej czytać ciekawostki, rady i pochwały) WSPANIAŁEGO mam nadzieję kraju) ..czy mogę prosić o rady od osoby, która tam była czy moskitiera jest konieczna, jak wygląda sprawa z bagażami w czasie objazdu- Afrykański diament",co z tabletkami na malarię..ponoś dają duże efekty uboczne..może wystarczy MUGGA..itp.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka