Dodaj do ulubionych

RPA jesień/zima czy ktoś się wybiera?

IP: *.133.203.35.citimedia.pl 05.05.14, 09:50
Nadchodzący sezon jesienno/zimowy zapowiada się bardzo ciekawie. Mnie zainteresował program wycieczki do RPA czy ktoś sie tam wybiera lub był np. w poprzednim sezonie? Będę wdzięczna za aktualne opinie, wrażenia. Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: rejsowa Re: RPA jesień/zima czy ktoś się wybiera? IP: *.dynamic.chello.pl 05.05.14, 22:28
      Również jestem zainteresowana wyjazdem w kierunku RPA, widze, że np. Rainbow Tours już ruszyło ze sprzedażą ofery 2014/2015 i m. in. ten kierunek mają bardzo dostępny.

Nie pytam, co warto zobaczyć, bo pewnie jest masa miejsc zaleznie od wycieczki :) ale, jak się przygotować do RPA? Czy trzeba się szczepić?
      • Gość: bleee Re: RPA jesień/zima czy ktoś się wybiera? IP: *.dynamic.chello.pl 05.05.14, 22:43
        znowu ? rzygać się już chce od tego rainbow, żebym skisł to z nimi nie pojadę nigdy przez te wasze wstrętne reklamy
        • Gość: magdalena Re: RPA jesień/zima czy ktoś się wybiera? IP: *.133.203.35.citimedia.pl 06.05.14, 09:25
          A ja jestem zdowolona z Rainbow Tours, Byłam z nimi w listopadzie w Gambii i Senegalu i wszystko było ok więc nie wiem o co chodzi. W tym roku byc może pojadę do RPA i tez z nimi a komu nie pasuje to ma jeszcze Itake, Tui itp.
      • Gość: magdalena Re: RPA jesień/zima czy ktoś się wybiera? IP: *.133.203.35.citimedia.pl 06.05.14, 09:32
        Witam ! ja bym sie zaszczepiła , gdyż nie wiadomo co może sie przytrafić. W poprzednim roku jechałam do Gambii i Senegalu i zrobiłam serie szczepień tzn. tężec/błonnica, WZW A i B, dur brzuszny i zółta febrę. Wiem to nie mały koszt ale dzieki temu teraz nie martwię sie o szczepienia więc myślę,że warto ponieść ten koszt bo to na lata. Jestem ciekawa jak w RPA z malarią bo w Gambii miałam mugge i zazywałam malarone, ale tak naprawde malarone nie było potrzebne.
        • Gość: rejsowa Re: RPA jesień/zima czy ktoś się wybiera? IP: *.dynamic.chello.pl 06.05.14, 16:54
          Z tego, co czytam, to teoretycznie szczepienia do RPA są nieobowiązkowe, ale oczywiście przynajmniej te zalecane, zwłaszcza na WZW można zrobić. Skoro Pani już poniosła ten koszt, to teraz rzeczywiście można jeździć bez obaw :)

Doczytałam również, że RPA malaria występuje w bardzo niewielu miejscach.
          A jak sprawdzała się Mugga? słyszałam o niej, ale od znajomych dowiedziałam się równiez, że zwykły BROS jest również dobry, przy czym trzeba sprawdzić skład, koniecznie musi być "DEET" - N,N-Dietylo-m-toluamid. Podobno działa na azjatyckie i afrykańskie insekty.

Ja jeszcze jestem przed konkretną decyzją o wyjeździe, ale kusi ta egzotyka, przyznaję!
          • Gość: blondynka9 Re: RPA jesień/zima czy ktoś się wybiera? IP: *.dynamic.chello.pl 07.05.14, 21:22
            ojej, już ruszyło ze sprzedażą, a ja muszę gary zmywać, co robić, jak mi wykupią wszystkie, tyle super opinii na forum, na pewno wszystko wyprzedane, co ja zrobię, myć gary, czy lecieć ?
          • Gość: magdalena Re: RPA jesień/zima czy ktoś się wybiera? IP: *.133.203.35.citimedia.pl 09.05.14, 11:20
            Prawdę mówiąc od muggi zdecydowanie bardziej bylismy zadowoleni z takiego środka też kupowanego w sklepie "podróżniczym" Tropica cos tam (zawartośc deeta też wysoka , w sprayu , biała butelka z zieloną etykietą z komarem) , mnie osobiście dzięki temu w Gambii zaden komar nie ugryzł, mojego m eża też więc jak najbardziej polecam.
    • kamerdynerka Re: RPA jesień/zima czy ktoś się wybiera? 09.05.14, 15:21
      Dołączam się do dyskusji, jako że sama zastanawiam się nad takową wycieczką, a nigdy tak daleko nie byłam. A jak w ogóle wygląda w krajach Afryki kwestia korzystania z prądu? Tam są chyba inne wtyczki niż u nas, trzeba mieć swoje przepięciowe, czy są dostępne w hotelach? (tak choćby celem naładowania telefonu czy baterii do aparatu :) )
      • Gość: magdalena Re: RPA jesień/zima czy ktoś się wybiera? IP: *.133.203.35.citimedia.pl 09.05.14, 15:28
        W Gambii i Senegalu były inne wtyczki wiec przed wyjazdem kupiliśmy taka z różnymi końcówkami i nie było problemu, jeśli chodzi o RPA to jeszcze nie wiem bo póki co aż tak szczegółowo nie zagłebiałam sie jeszcze w ten temat.
      • Gość: rejsowa Re: RPA jesień/zima czy ktoś się wybiera? IP: *.dynamic.chello.pl 10.05.14, 16:46
        Z tego, co ja się orientowałam, to w RPA są wtyczki typu M, trzy okrągłe bolce. Ale jak tak wstępnie pytałam w sklepach, to jeszcze nigdzie takiej pojedynczej nie spotkałam, chyba trzeba by właśnie taką na różne kraje od razu zakupić z różnymi wejściami. Bo czy na recepcjach w hotelach wypożyczają takie wtyczki, to nie mam pojęcia :)
        • Gość: wisełka Re: RPA jesień/zima czy ktoś się wybiera? IP: *.adsl.inetia.pl 18.05.14, 06:25
          Byłam w listopadzie. Rozwieje kilka wątpliwości :
          Malaria (szczątkowa) bywa podobno na północy w okolicach Parku Krugera. My nie widzieliśmy nawet jednego komara. Najlepsze srodki do kupienia na miejscu. Ceny porównywalne.
          Szczepienia - wystarczą tylko podstawowe.
          Przejściówki do kupienia na miejscu. Uniwersalne nie pasują!!
          Na kilka hoteli tylko w jednym była możliwość pożyczenia.
          • ela15 Re: RPA jesień/zima czy ktoś się wybiera? 18.05.14, 07:47
            Kierunek ciekawy tylko jaka pogoda w oferowanych terminach?W porze mokrej komarów jest więcej a i lepiej mieć piękną pogodę w trakcie wycieczki.
          • Gość: Marlenn Re: RPA jesień/zima czy ktoś się wybiera? IP: *.ourproxy.org 06.06.14, 23:14
            Dokładnie. Ja byłam w maju rok temu (więc w sumie w mało turystycznym sezonie), ale tez ani jednego komara. Wiozłam "zalecaną" moskitierę i BROS, i nic nie korzystalam ;) nie robiłam żadnych szczepień. Przejściówki my akurat dostaliśmy od biura.
            Moim zdaniem, jeśli jedzie się na zorganizowaną wycieczkę i odwiedza miejsca turystyczne, nie ma się co bać i panikowac, tylko korzystać! :) a RPA jest naprawdę świetne turystycznie, można zobaczyć wiele ciekawych miejsc, także "prawdziwą" Afrykę, cudowne zwierzęta (polecam "zabawę" z małymi lewkami :)) i piekne krajobrazy! :)
            • Gość: globalla Re: RPA jesień/zima czy ktoś się wybiera? IP: *.dynamic.chello.pl 11.06.14, 22:56
              A którą część kraju zwiedziłas? :) tak pytam, bo RT oferuje duży wybór, i w sumie nie wiem na jaką wycieczkę się zdecydowac :)
    • Gość: Aniell Re: RPA jesień/zima czy ktoś się wybiera? IP: 37.48.85.* 23.05.14, 12:27
      Rainbow Tours faktycznie w tym roku wyprzedził pozostałe biura jeśli chodzi o ofertę 2014/2015. Ta oferta wisi już w sieci i na plakatach już z miesiąc, podczas gdy Nackermann, TUI cichosza, a Itaka coś tam powoli sygnalizuje. Patrząc na ofertę RT podoba mi się kierunek, w którym idą biura podróży - mocno pro-klient. Na pewno ma to związek z niedawnych kryzysem i spadkiem zaufania do biur. Tak czy owak ceny niższe o 30% na egzotykę to niezły wynik i opłaca się rezerwować teraz, bo zmiana daty wyjazdu za free (taka gwarancja). Zyskuje biuro i klient. A co do RPA, to rozważam wyjazd, chociaż mimo wszystko ciężko mi coś zaplanować z dużym wyprzedzeniem niestety :(
      • Gość: blondynka 8 Re: RPA jesień/zima czy ktoś się wybiera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.14, 13:25
        tak, tak ja też rozważam, bo ceny super, a biuro najwspanialsze, tyle opinii ma w necie, a połowę ta ja napisałam
      • Gość: Beata80 Re: RPA jesień/zima czy ktoś się wybiera? IP: *.dynamic.chello.pl 04.06.14, 22:11
        Ja juz przestałam się zastanawiać i faktycznie kupiłam wycieczkę :) RPA i Kapsztad - w cieniu Góry Stołowej. Po całym zwiedzaniu iest trochę czasu na plażowanie przy Oceanie Indyjskim, więc cudownie. Park Krugera i wizyta w Suazilandzie wydają mi się najciekawsze.
        Nie wiem jeszcze, czy bede sie szczepić, w zasadzie to są miejsca turystyczne, więc wydaje mi się, że nie trzeba panikować w tym temacie :)
        • Gość: blondynka7 Re: RPA jesień/zima czy ktoś się wybiera? IP: *.dynamic.chello.pl 04.06.14, 22:17
          tak, kupiłaś, już to widzę... sprzedałaś chałupę ?
          • Gość: arczi Re: RPA jesień/zima czy ktoś się wybiera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.14, 16:19
            Ciekawy program moim zdaniem to RPA-Madagaskar.Mam go zarezerwowany na 1 stycznia.Może ktoś sie wybiera?
            • kamerdynerka Re: RPA jesień/zima czy ktoś się wybiera? 09.06.14, 21:12
              Ja tez zarezerwowałam w efekcie tę wycieczkę (ma chyba najbardziej intensywny program ;) ), ale na koniec stycznia, więc będę czekała na relacje! :)
              • Gość: jogi Re: RPA jesień/zima czy ktoś się wybiera? IP: *.dynamic.chello.pl 01.07.14, 23:54
                Znowu Ranbowowski szczebiot paru panienek. Zgodze sie z "bleee" paw na ustach. " a czy sie szczepic" a jakie wtyczki i gdzie je wetkanc?" "a czy jeszcze sa miejsca? . Oczywiscie , ze sa bo to 500 miejsc na miesiac. Wszyscy sie zmieszcza byle mieli po 10.000 pln, bo jak dodac samolot (bez jedzenia) i wszystkie dodatkowe wycieczki to jest drozej niz w zeszlym roku. Do tego bilet zabojstwo za 3600 pln. Tak drogiego nie widzialem w necie juz od 3 lat. Ale...... jak charter z Rainbow to nie w kij dmuchal. Wyrypa na calego. I na koniec 3 dni sielanki na plazy w Durbanie. Raj. Tylko kto popilnuje rzeczy, zeby nie ukradli? Wszystkim panienkom z Rainbow zyczyc zeby ich poslali na dziewiczy lot to zobaczymy jak smieszny bedzie nastepny blog. Na pewno bedzie mniej bzdur niz teraz - powyzej Juz teraz nikt z nimi nie dyskutuje bo z kilometra widac, ze to jakas bzdura czy przekret.
                • Gość: arczi Re: RPA jesień/zima czy ktoś się wybiera? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.14, 00:54
                  Widzę ,że żal d..e sćiska z zawiści. Polski turysta z Egiptowa

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka