Dodaj do ulubionych

Gambia i Senegal 30/12 "Przez wydmy Dakaru"Rainbow

18.12.16, 09:24
Witam,wybieram sie na wycieczkę objazdową "Przez wydmy Dakaru"wyjazd 30/12/16 z chęcią dowiedział bym sie od kogoś kto był ku sie wybiera.
Pozdrowienia:)
Obserwuj wątek
    • kornel-1 Re: Gambia i Senegal 30/12 "Przez wydmy Dakaru"Ra 19.12.16, 08:40
      Wybieram się tam w innym terminie. Czy Rainbow kazal zaszczepić się na coś?
      • kemor7777 Re: Gambia i Senegal 30/12 "Przez wydmy Dakar 19.12.16, 11:33
        Pytałem sie,nie trzeba żadnych szczepień!
        • kkk Re: Gambia i Senegal 30/12 "Przez wydmy Dakar 09.01.17, 08:54
          obowiązkowych nie ma, kiedyś było na żółta febrę... taka szczepionka jest ważna przez 10 lat, jeśłi ktoś dużo podróżuje po takich krajach to myśle że warto. Ja sie zaszczepiłam, równiez na polio,tężec, błonice - szczepionka skojarzona w 1 dawce tez na 10 lat, do tego żóltaczka A i B - podstawa wszędzie - na całe życie.
          • kornel-1 Re: Gambia i Senegal 30/12 "Przez wydmy Dakar 09.01.17, 14:31
            kkk napisała:

> obowiązkowych nie ma, kiedyś było na żółta febrę...

Gdy wracałem tydzień temu z Dakaru do Barry, gambijski urzędnik sprawdzał żółte książeczki.

Kornel
            • kkk Re: Gambia i Senegal 30/12 "Przez wydmy Dakar 09.01.17, 14:54
              uuu, możliwe... też o tym słyszałam ale biura podróży inf o tym, ze szczepienie nie jest obowiązkowe. W razie kontroli p prostu... muszą ,dać w łapę'. i to chyba całkiem sporo. Ja akurat mam tez i wpis w żółtej książeczce, ale wiem, że więszość ludzi (akurat na mojej wycieczce) nie szczepiła sie na nic.
              • kornel-1 Re: Gambia i Senegal 30/12 "Przez wydmy Dakar 01.09.17, 07:55
                kkk napisała:

> uuu, możliwe... też o tym słyszałam ale biura podróży inf o tym, ze szczepienie
                > nie jest obowiązkowe. W razie kontroli p prostu... muszą ,dać w łapę'. i

Nie znam się na biurach podróży.

Zasada w Gambii jest taka, że nie trzeba szczepienia p/żółtej febrze JEŚLI PRZYBYWA SIĘ z kraju niezagrożonego (np. z Europy). Podobna zasada jest w Senegalu.

Gambia i Senegal są zagrożone malarią. W związku z tym, formalnie rzecz biorąc, PRZEJAZD Z Gambii do Senegalu lub odwrotnie wymaga świadectwa szczepienia.

Żółtą książeczkę sprawdzali mi również przy wjeździe z Senegalu do Gwinei-Bissau. Oczywiście, jako turysta indywidualny mogę być inaczej traktowany niż wycieczka z RT.

Kornel
                PS. Nie ma ktoś ochoty na 2 tygodnie w Afryce Zachodniej (ogólnie w Czarnej Afryce?)
    • gambiaholidays Re: Gambia i Senegal 30/12 "Przez wydmy Dakaru"Ra 08.11.17, 16:58
      Witajcie , zapraszam serdecznie do Gambi, jest to bardzo przyjazne , bezpieczne panstwo ! Noclegi polecam w mooch apartamentach w Wullinkamma , Gambia ! Pozdrawiam z Horace's Afryki , Gosia

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka