Dodaj do ulubionych

Safari w Kenii - kontakty w Nairobi

13.09.06, 12:58
Poszukuję kontaktów do organizatorów safari na miejscu w Nairobii.

Jak narazie udało mi sie zdobyć:
- Savuka-Travels (nie mam jeszcze odpowiedzi)
- Zedaway (chcą zaliczki 10%)
- Nairobibackpackers (z pierwszej oferty wyszło ponad 100USD/os wiec drogo)

Za wszelkie inne godne polecenia będę bardzo wdzięczny. Chce porównać oferty
i opinie i wybrać najlepszą (sprawdzoną).

pozdrawiam
Obserwuj wątek
          • kika82 Re: Safari w Kenii - kontakty w Nairobi 25.09.06, 12:03
            Bo jest bardzo niebezpiecznie i bardzo czeso sie zdarzaja napasci, szczegolnie
            na bialych. Najczesciej dzieje sie to poza wiekszymi miejscowosciami - na
            drogach czekaja uzbrojone grupy (w ten sposob ostatnio prawie stracil zycie
            rosyjski ambasador). NIe wiem jak sa zorganizowane, ale interes idzie im
            swietnie. W miastach natomiast nad wyraz czeste sa stluczki; i potem podstawieni
            policjanci etc... z moich danych jest sport nader ekstremalny. Czesto latwiej
            pojechac na safari - jakims firmowym busem (o napasciach na te jeszcze nie
            slyszalam); albo wynajac zaufanego taksowkarza.

W kazdym razie ja polecam i wielu moich znajomych: PrimeTime Safari -sa najtansi
            na rynku, ale dobrze organizuja imprezy. Czasami bywa wesolo - ale nie wiem na
            co sie nastawiasz (mi spanie w namiotach sie podoba:). Wszystko zalezy nie od
            pieniedzy jakie zaplacisz za safari, ale na jakiego kierowce trafisz (oni sa
            wszedzie wynajmowani przez firmy safari). Dobry humor i pozytywne nastawienie
            zawsze pomagaja:) Czyli hakuna matata i pole pole:)
            DO milego!
            K.

• paakwezi Re: Safari w Kenii - kontakty w Nairobi 28.09.06, 22:36
              Tak rzeczywiscie nie ma co wynajmowac samochodu. Ja polecem (tradycyjnie)
              Gametrackers sa doskonali, safari w namitach to jedyne prawdziwe safari. Tylko
              kiedy widzisz w nocy cien hieny na kawalku materialu ktory Cie od niej oddziela
              czujesz ze zyjesz ( i oczywiscie modlisz sie o swit:-)
              • nzuri Re: Safari w Kenii - kontakty w Nairobi 02.10.06, 17:43
                Potwierdzam gametrackers. Co prawda byliśmy z nimi w 1999 r., ale było super.
                Świetnie zorganizowani, wtedy wszytko załatwialiśmy faxem i dodatkowo nie
                chcieli zaliczki. W czasie pobytu w masai mara zepsuł nam się samochód
                (szczęśliwie wieczorem) rano już mieliśmy drugi podstawiony w nocy z Nairobi.
                Gdyby się nie udało podstawić mieli wynająć jakiś z pobliskiego Lodge'a.
                • micko2 Re: Safari w Kenii - kontakty w Nairobi 02.10.06, 21:22
                  To chyba źle, ze podstawili. W końcu to safari ma polegac na przeżyciu
                  przygody. A cóż to za przygoda wysylanie faxu i szybko podstawiony samochod? W
                  Europie tez mozna zadzwonic do wypozyczalni i tez dostanie sie nowy samochod w
                  zamian za zepsuty i nie trzeba po takie atrakcje zawracac sobie glowy
                  jezdzeniem do Afryki...
                  • nzuri Re: Safari w Kenii - kontakty w Nairobi 03.10.06, 14:50
                    A co to za przygoda siedzenie w obozie?? Przez dwa dni???
                    Przygodę to mieliśmy właśnie jak podstawili. Bo jak wjechaliśmy do parku
                    natknęlismy się na lwy. My i jeszcze jeden samochód, który się zakopał, bo
                    świeżo po deszczu było. Trzeba go było wyciągać, ale w tym celu ktoś musiał
                    wysiąść. Z uwagi na lwy 20 m dalej nie było chętnych. W koncu przewodnik z
                    tamtego samochodu wylazł i podczepił linę. Ale minę miał nietęgą:)
                  • nzuri Re: Safari w Kenii - kontakty w Nairobi 03.10.06, 14:58
                    No i jeszcze chciałam dodać, ze w koncu jadę na safari po to, żeby coś zobaczyć
                    a nie po to by siedzieć w obozie i kontemplować pobliską rzekę. Safari ma
                    określony cel i nie jest nim przeżycie przygody (choć dobrze jeżeli są przy
                    okazji). pieszo chodzić po masai mara nie można. Zatem samochód jest niezbędny.

Zaś przygód miliśmy wcześniej aż nadto (słoń, który zaatakował nam samochód,
                    hipopotam, którzy zdeptał nam namiot, jazda korytem wyschniętej rzeki, która
                    nagle zaczęła płynąć). Jeżeli wolisz siedzieć w obozie w imię "przygody" to
                    Twoja sprawa. Dla nas było to zdarzenie wkurzające i doprawdy z tym słoniem
                    równać się nie mogło.
                    Zresztą jeżeli dla Ciebie wymiana samochodu jest atrakcją to sorry. Dla nas
                    było istotne, że firma, której zapłaciliśmy za safari zrobiła wszystko by ono
                    sie odbyło.
      • emka26 Re: Safari w Kenii - kontakty w Nairobi 03.10.06, 19:51
        cyprianocypriani napisał:

> W RPA naiwni lub leniwi korzystają z usług biur.. (;
        > Nie można tam wynając samochodu i sobie pojeździć?

Mozna.
        Albo przezyjesz albo nie.
        Przy czym ryzyko zwiazane z utrata zycia, badz mienia jest potencjalnie wyzsze
        niz w Europie, czy nawet w bardziej uczęszczanych częściach Azji.

Słyszałam oczywiscie o takich, ktorzy podrozowali przez Afryke Poludniową (o
        zgrozo!) nawet autostopem i przezyli. Znam tez historie tych (Polakow rozniez)
        ktorzy w tak dalece chcieli udowodnic swą milosc do Afryki, ze za nic mieli
        ostrzezenia. Niestety Afrykańczycy tej milości nie odwzajemnili. Zbyt
        przekonani o wlasnej niomylności turysci mordowani byli strzałem z karabinow.
        Kobiety byly gwałcone i podrzynano im gardla.

Wiec korzystania z wycieczek zorganizowanych w tej części świata nie uważam za
        lenistwo.
        A naiwnosc? - owszem- wybieranie sie samotnie w głab lądu o ktorym nie ma sie
        pojecia.
        >
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka