Dodaj do ulubionych

nauka swahili

18.10.06, 11:47
hej gdzie w Warszawie mogłabym nauczyć sie tego jezykam bylabym wdzieczna za
namiary pozdrawiam kasia
Obserwuj wątek
      • dzisssabel Re: nauka swahili 18.10.06, 20:44
        (...)"Polacy będą tam mogli poznać kulturę Afryki, nauczyć się gry na tam-
        tamach, posłuchać afrykańskich bajek oraz nauczyć się używanych w Afryce
        języków: suahili, yoruba, ausa i arabskiego. Lekcje języków będą kosztować od 5
        do 10 zł. (...)"

TUTAJ CAŁOŚĆ ARTYKUŁU :)
        www.refugee.pl/?mod=knowbase&path=457
        a mowa o niedawno powstałym Centrum Kultury Afrykańskiej :)

^*^ NajWiększYm urOkiEM śWiaTA jesT uRok drUGIego CzłoWieka ^*^
          • kika82 Re: nauka swahili 13.11.06, 00:55
            W Poznaniu jest fantastyczna etnolingwistytka i wedlug wielu znanych mi osob,
            ludzie po suahili w Poznaniu swietnymi tlumaczami i znawcami kultury i jezyka
            suahili. - jezeli intersuje Cie szerzej etnologia, lingwistyka i
            kulturoznawstwo, to nie lekcewaz Poznania, bo pewno nie raz bedziesz tam jechal
            na konfe. Wyspecjalizowali sie w tym i sa na prawde dobrzy, a ich szef jest
            wielkim specjalista.
            W Krakowie podono nadal jest na etnologii i sa tam swietne konferencje.
            To na Uniwersytetach - to wiem, chodzi mi mozliwosc rozszerzenia nauki o
            suahili, hausa etc w innych miejscach - nie tam gdzie juz jest - moze znacie np
            prywatne szkoly, albo lektorow w wiekszych lub mniejszych miastach, ktorzy ucza
            jezykow afrykanskich.
            Aha, czy faktycznie suahili na UW jest tak slabe?(kto tam uczy?) - slyszalam od
            osob po afrykanistyce.
            K.
            • abhijeet Re: nauka swahili 13.11.06, 14:52
              dlaczego jest na UW slabe? to jedyne miejsce w polsce gdzie mozna obronic
              magisterke z suahili...
              a etnolingwistyka - zupelny miszmasz i nieporozumienie moim skromnym
              zdaniemm... wlasnie przegladam ich program zajec... od sasa do lasa (chinski,
              arabski i niemiecki)... jak sie mozna nauczyc dobrze jezyka majac 4 godziny
              tygodniowo?...
              • kika82 Re: nauka swahili 13.11.06, 17:19
                nie wiem - nie konczylam tej uczelni. Podpieram sie zdaniem ludzmi, ktorzy
                pracowali z tymi po UW i po UAM i twierdza, ze ludzie po Poznaniu na prawde
                swietnie sie posluguja tym jezykiem, w przeciwienstwie do Wawy. Aczkolwiek
                pewnie wszystko zalezy od zdolnosci jednostek... Jestem ciekawa waszego zdania
                na ten temat. Poza tym na etnolingwistyce wybiera sie specjalizacje, prawda?
              • lulu20 Re: nauka swahili 01.12.06, 10:34
                To bzdura. W Poznaniu na moim roku byly chyba 2 prace z suahili. Z tłumaczenia
                przysłów i czegos tam jeszcze.
                Po drugie chinski, arabski czy inne jezyki masz do wyboru. Bierzesz kontynuacje
                na poziomie zaawansowanym języka europejskiego a do tego jeden
                język "niestandardowy" typu chiński czu suahili i nie 4 a 8 godzin tygodniowo.
                Przez 4 lata. Jesli masz czas i ochote mozesz wziac dodatkowe kursy. Tak samo
                moduły są do wyboru,np. tłumaczenie. Zanim wypiszesz bzdury - zorientuj sie jak
                jest
                • lulu20 Re: nauka swahili 01.12.06, 10:41
                  to bylo odnosnie postu:
                  "dlaczego jest na UW slabe? to jedyne miejsce w polsce gdzie mozna obronic
                  magisterke z suahili...
                  a etnolingwistyka - zupelny miszmasz i nieporozumienie moim skromnym
                  zdaniemm... wlasnie przegladam ich program zajec... od sasa do lasa (chinski,
                  arabski i niemiecki)... jak sie mozna nauczyc dobrze jezyka majac 4 godziny
                  tygodniowo?..."
                • abhijeet Re: nauka swahili 01.12.06, 21:33
                  lulu20 napisała:

> język "niestandardowy" typu chiński czu suahili i nie 4 a 8 godzin
                  tygodniowo.

ja widze tylko 6 godz. :)
                  www.ij.amu.edu.pl/plany/plan_nowy.doc
                  • abhijeet Re: nauka swahili 01.12.06, 21:36
                    i to tylko na czwartym roku... co znaczy ze nie wszyscy studenci maja mozliwosc
                    nauki... do tego zajecia prowadza tylko 2 osoby z mgr... wiec o jakich studiach
                    i poziomie prac mgr mowimy? czy te 2 prace byly pisane u kogos kto ma
                    przynajmniej dr z suahili? jesli nie - to chyba koniec naszej dyskusji :D
                    • lulu20 Re: nauka swahili 15.12.06, 16:19
                      nie wiem skad masz te informacje, ja ci mowie jak bylo jak tam studiowalam, a
                      jesli teraz nastapily radykalne zmiany programu to nie mam takich informacji.
                      Poza tym nie ilosc a jakosc prac mgr na dany temat moze swiadczyc o poziomie.
                      Po trzecie to ty mowisz je uw jest jedynym miejscem gdzie MOZNA (jesli ktos
                      chce napisac prace ktora on sam przeczyta i nikomu sie to nie przyda)napisac
                      prace ze suahili. Ja tylko mowie ze to nieprawda. Prace byly pisane u native
                      speakera, doktora ale medycyny ;), i u prof. jezykoznawstwa. Ale to nie ma
                      znaczenia.Kazdy jezyk specjalizacyjny wykladany byl po 8h/tydz. przez 4 lata i
                      kropka. a nie na 4 roku. Ty chyba czytales o informacji naukowej czy cos...
                      Albo jak mowie wszystko sie zminilo.
                      ja sie nie kloce tylko stwierdzam pewne rzezcy, studia dawno skonczylam a
                      suahili do niczego mi sie nie przydal poza Afryka, dobrze ze studiowalam
                      intensywnie inne jezyki rownolegle. Widzisz, Etnilongwistyka o nie
                      Afrykanistyka, tam oprocz Afryki czy innych regionow swiata studiuje sie
                      jezykoznawsto, etnologie, tlumaczenia itd. To sa troche inne studia. A jak ktos
                      chce tylko w zyciu suahili i kulture/geogr. itd afrykanska studiowac to
                      rzeczywiscie Afrykanistyka pewnie lepsza. Tylko po co?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka