Dodaj do ulubionych

pogrzeb papieża

05.04.05, 22:07
Wie ktoś może, czy będzie ustawiony na rynku telebim z piątkowej uroczystosci żałobnej? Chciałbym aby w tym dniu mieszkańcy Dębicy przyszli na rynek i wspólnie pomodlili sie za duszę papieża!
Obserwuj wątek
      • mirpor1 Re: pogrzeb papieża 05.04.05, 22:30
        W Krakowie i pewnie w wielu miastach w całej Polsce... Mnie bardziej interesuje nasze podwórko więc jeśli ktoś bedzie wiedzial niech da znać! Czyż nie było by to piękne...
              • serek600 Re: pogrzeb papieża 10.04.05, 13:44
                mirpor1 napisał:

> Kościół kościołem ale czy nie lepiej by było, spotkac się na rynku i pomodlić
                s
                > ie razem? Większość miast tak robi wiec dlaczego Dębica ma być gorsza?!

Telebimy stanely tylko w kilkunastu najwiekszych miastach w Polsce. Nie dziwi
                mnie to, bo ponoc koszt wypozyczenia telebimu to ok. 100 tysiecy zl (choc
                normalnie tylko 10 tys.).
                Mysle, ze na rynku w Debicy brak byloby odpowiedniej atmosfery. Zreszta w
                innych miastach tez przewaznie telebimy stanely w kosciolach lub pod kosciolami
                albo w miejscach papieskich pielgrzymek.
    • malopolskowianka Re: pogrzeb papieża 07.04.05, 09:34
      Zacznijmy od tego że Dębica nie posiada telebimu i szczerze wątpie w to by
      jakaś firma dębicka miala (no chyba że Oponiarska???). O 8.00 rano w piatek na
      Placu Solidarnościn jest msza św. tak by wszyscy po mszy zdążyli na 10.00 do
      domów i w rodzinnym gronie żegnali papieża.
      • kocur_1 Re: pogrzeb papieża 18.04.05, 14:21
        Witam, w pogrzeb Papieża byłam na rynku wieczorem - mnótswo ludzi młodzieży
        głownie, młodzieży chcącej uczcić tego wyjątkowego człowieka jakim papież
        był.....I co? Żadnego księdza, który byłby z młodzieżą i jakoś scalił,
        poprowadził to spotkanie :(((( Do apelu jasnogórskiego puszczali jakąś kasetę
        z "Barką" (w kółko)żałosne.......a potem był chaos. Kilka grupek w różnych
        stronach rynku chciało pośpiewać, duchowo złączyć się z papieżem i tymi, co Go
        przyszli uczcić, ale marnie to szło bez osoby prowadzącej. A przecież nie
        wszyscy księża pojechali na pogrzeb do Rzymu? Nie wszystcy poszli na apel?
        TYLKO CHOLERA NIKT IM ZA TO NIE CHCIAŁ ZAPŁACIĆ, TO PO CO PRZYCHODZIĆ????????
        • tytus51 Re: pogrzeb papieża 18.04.05, 14:39
          Słyszałem dużo podobnych historii: o nie otwartych kościołach, o braku modlitwy
          o olewaniu sprawy ze strony duchownych. Polacy potrafili się w tym szczególnym
          dniu zjednoczyć, niestety Polski Kościół Katolicki nie stanął na wysokości
          zadania i nie odpowiedział na potrzeby ludzkie. I niestety nie były to
          niechlubne wyjątki.
          • kocur_1 Re: pogrzeb papieża 07.05.05, 16:27
            Właśnie :( a szkoda. Wydawałoby się że to właśnie Polski Kościół będzie tym
            bastionem, do którego jak do opoki wszyscy się zwrócą. A to oni się zwrócili -
            d..ą :((((((((((
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka