Dodaj do ulubionych

8-ki czy mieliscie usuwane?

01.03.05, 18:21
ide do orto za dwa tygodnie, i sie zastanawiam czy ' starsze' aparatki
(skoncze 28 lat w tym roku) mialy usuwane 8ki czy raczej nie? bo perspektywa
usuwanie 8mek raczej mnie bardzo odrzuci od pomyslu posiadania prostych zebow:
(
Obserwuj wątek
    • oowca Re: 8-ki czy mieliscie usuwane? 02.03.05, 21:43
      Ja mam 28 lat - niedawno skończyłam. Jestem po dwóch wizytach u orto. Na
      zdjęciu panoramicznym okazało się, że mam niewyrżnięte ósemki. Dolne, ponieważ
      krzywo rosną i wbijają się w korzenie siódemek będą usunięte {dodatkowo mam
      zęby zachodzące na siebie}, a górne nie. Na górze jednak będę miała usunięte
      czwórki, w ten sposób powstanie miejsce na "poukładanie" krzywych przednich
      zębów i miejsce na ósemki.
      Dolne ósemki takie jak moje i tak musiałyby zostać usuniete bez względu na to
      czy zdecydowałabym się na aparat, bo ich dalsze napieranie na korzenie siódemek
      mogłoby powodować różne inne dziwne rzeczy.
      Wszystko wyjaśni się jak zrobisz sobie zdjęcie panoramiczne, cefalo i wcisk-
      wtedy orto na podstawie tego opracuje plan leczenia uwzględniający właśnie
      takie niespodzianki jak ekstrakcje tego i owego.
      Jutro jadę usuwać chirurgicznie jedną z ósemek zobaczymy jak to będzie.
      Pozdrawiam :D
      • heca5 Re: 8-ki czy mieliscie usuwane? 24.04.05, 21:56
        oowca mam pytanie: mam podobna sytuacje zębowa do Ciebie. Dolne osemki mam
        wyrwane. Gorne nie. Orto powiedziala ze przed zalozeniem aparatu musze wyrwac
        wszystkie 4 czworki. A u Ciebie tylko dwie gorne czworki. Ja musze wszystkie
        cztery czworki zeby potem szczeki prawidlowo sie stykaly, a nie bylo
        przodozgryzu czy tylozgryzu. Czy zastanawialas sie nad tym?
        • oowca Re: 8-ki czy mieliscie usuwane? 14.06.05, 19:09
          Ale późno odpowiadam przepraszam. Na dole wyrwałam ósemki, na górze zostały one
          niewyrżnięte. Na górze wyrwe czwórki. Jak kiedyś wyrżną mi się te górne ósemiki
          to będzie po równo zębów w szczęce. Z ajakieś dwa tygodnie jadę na konsultacje
          to popytam pani orto o parę rzeczy.
    • oowca Re: 8-ki czy mieliscie usuwane? 13.03.05, 13:33
      No i po ósemce. Sam zabieg - nie boli - znieczulenie. Później problemy z
      jedzeniem no i wileka opuchlizna na policzku - cztery dni wolnego po takiej
      imprezie to minimum,żeby zacząć normalnie funkcjonować, leki przeciwbólowe
      konieczne,polecam okłady z lodu na opuchliznę. Generalnie wszystko jest dla
      ludzi.
      • oowca Re: 8-ki czy mieliscie usuwane? 16.04.05, 10:32
        No i po drugiej ósemce. OPUCHLIZNY MOŻNA UNIKNĄĆ ZARAZ PO ZABIEGU PRZYKŁADAJĄC
        LÓD DO POLICZKA. Tym razem mi nic nie spuchło - no chyba, że minimalnie. W
        zasadzie nic nie przeszkadza oprócz bólu i jeść trzba miękkie. bez tej
        opuchlizny to rewelka.
        • oowca Re: 8-ki czy mieliscie usuwane? 17.04.05, 17:02
          Chyba nie wspomniałam, że chodziło o chirurgiczne usuwanie zatrzymanych ósemek,
          czyli wyłuskiwanie ich z dziąsła - skalpel, zwiercanie płytki kostnej
          osłaniającej ząb, wydłubywanie zęba, szycie. Ale strasznie nie jest, bo
          wszystko w znieczuleniu.
          • vese Re: 8-ki czy mieliscie usuwane? 26.04.05, 08:28
            oowca podoba mi się że opowiadasz o tym zabiego bez dramatyzmu...chyba dla
            ciebie noszenie aparatu też nie będzie straszne. I tak trzymać!!!
            Ja zawsze rozpaczam i dramtyzuję aparat noszę 5 miesięcy, (miałam sadystkę
            dentystkę w szkole i mi wtedy pousuwała i teraz nic nie będę miała usuwane)
            pozdrowionka
            • oowca Re: 8-ki czy mieliscie usuwane? 26.04.05, 18:53
              Dzięki za słowa otuchy. Cały ten cyrk z aparatem nie jest może rzeczą
              najprzyjemniejszą na świecie, ale wiem po co to robię i krok po kroku zmierzam
              do celu (hen daleko on :)))
              Nie taki diabeł straszny jak go malują.
    • aa47 Re: 8-ki czy mieliscie usuwane? 23.04.05, 21:30
      hej.Aparat nosiłam już dawno temu. 8-ek nie miałam usówanych chociaż na zdięciu
      były. Moje zęby są bardzo szerokie (pomijając że jeden ort. chciał mi kiedyś
      usówać jedynki dolne) pani ort z Zabrza piłowała je co jakiś czas. Nie bolało
      ale wyglądało strasznie. Co do zębów mądrości (ja) chyba nie dałabym sobie ich
      usunąć, teraz bolą jak się wyżynają. hehe
        • aa47 Re: 8-ki czy mieliscie usuwane? 25.04.05, 12:24
          gdy zęby już mi się trochę wyprostowały wsadzala między żeby paseczek ktory ma
          właściwości jak papier ścierny, no i piłowałą boki. Czasami jednak używała
          wiertła i nakladała na niego coś w stylu takiego papierka, wsadzała miedzy zeby
          i piłowała elektrycznie.Nie można się ruszać bo inaczej przejedzie po
          dziąsłach. Po tem trzeba użwywać pasty z fluorem, najlepiej nakladać na zęby i
          mieć chwile taka paste. Co do zębów po takim czasie nie boli mnie gdy pije
          cieple lub jem lody. Mam nadzieje że zobrazowałam Ci troche jak to bedzie
          wyglądać. Nie ma sie czego bać. Powodzenia
    • bzzzk Re: 8-ki czy mieliscie usuwane? 06.06.05, 23:55
      będę miała usuwane na pewno dolne ósemki, zatrzymane, więc mnie ten zabieg
      przeraża:( ale zęby proste chcę mieć, więc jak trzeba to trzeba...:)
      tak bym juz chciała mieć założony aparat, autentycznie nie mogę się doczekać;)
      pzdr.
      • heca5 Re: 8-ki czy mieliscie usuwane? 03.07.05, 13:03
        Podobnie ja nie moge sie doczekac - juz o dpand roku dlutuje osemki a musze pozbyc sie wszystkich. Teraz zostaly mi dwie gorne osemki - wiec pewnie znowu troche to potrwa ale slyszalam ze gorne osemki dlutuje sie znacznie latwiej niz dolne. Czy ktos moze mi powieziec cos na ten temat? Jak to jest z dlutowaniem gornych osemek? z gory dzieki :)
    • olgajan Re: 8-ki czy mieliscie usuwane? 04.07.05, 13:15
      Ja mam 31 lat (od miesiaca jestem aparatką)- u mnie leczenie nie przewiduje
      usuwania ósemek. Na razie mam na dole załozony aparat a u góry mam płytke na
      podniebieniu, kóra ma za zadanie rozszerzyć moje szczęki i ochronić górne zęby
      przed urazami. Górny aparat zakładam we wrześniu.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka